Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Pusta lista Ulubionych czy inna własna nie jest wyświetlana.

2. Po dodaniu do listy jakiegoś kanału jest ona widoczna w głównym menu dekodera KANAŁY TV  ok. i strzałka

na dół.

 

Przetestuj, na live strzałka w prawo wybierz Dodaj do Ulubionych i sprawdź obecność listy Ulubione w menu lub niebieski klawisz na pilocie.

 

1. Pusta lista Ulubionych czy inna własna nie jest wyświetlana.

2. Po dodaniu do listy jakiegoś kanału jest ona widoczna w głównym menu dekodera KANAŁY TV  ok. i strzałka

na dół.

 

Przetestuj, na live strzałka w prawo wybierz Dodaj do Ulubionych i sprawdź obecność listy Ulubione w menu lub niebieski klawisz na pilocie.

 

Dzięki - działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojego problemu z wieszajacym sie dekoderem jeszcze nie rozwiazalam, ale mam inny problem - brakuje mi mozliwosci przelaczenia dekodera na radio  W starym pilocie byl specjalny przycisk tu zamiast jego jest telegazeta :( do radia wchodzi sie przez menu telewizora - a ja czesto sluchlaam go tylko z dekodera podpietego pod amplituner - No coz dobrze ze stacje radiowe sa tez doddatkowo wsrod kanalow (cos ok 300) . Ale widze tez ze dekoder nie dopuszcza pracy  bez wlaczonego tv bo mi sie zaraz na nim pojawia napis hdcp :( wiec nici ze sluchania radia na amplitunerze

Edytowane przez Maza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Czy wyświetlacz w Evobox jest  przystosowany do wyświetlania nazw kanałów?? Myśle tu o jakiejś ewentualnej aktualizacji softu.

Zastosowany wyświetlacz pozwala jedynie na wyświetlanie nr kanałów lub godziny w trybie STAND BY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evoboxa od dwóch dni i jak na razie mam same pozytywne wrażenia. 

Właściwie jak chodzi o obsługę to nie ma żadnych problemów. Pojawiły się natomiast 2 pytania

1. Czy i jak można zmieniać kolejność kanałów na utworzonych własnych listach kanałów?

2. Do czego służy gniazdo USB na przednim panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem info, że nie mogę wymienić dekodera HD7000 ( 9 mcy do końca umowy ) na evoboxa a dziś dostałem informację..

 

 

 

Szanowny Panie 

W nawiązaniu do poprzedniej korespondencji przepraszamy za błędnie udzieloną odpowiedź, wyjaśniamy, że oferty z wymianą sprzętu na dekoder EVOBOX PVR są dostępne. W związku z powyższym w najbliższym terminie skontaktuje się z Panem pracownik Cyfrowego Polsatu w celu przedstawienia aktualnej oferty. 

 

 

I za chwilę:

 

 

 

 

Szanowny Panie 

Poniżej przesyłamy dostępną ofertę z podmianą dekodera na EVOBOX PVR: 
- Umowa na okres 29 miesięcy z podmianą sprzętu na dekoder EVOBOX PVR na udostępnienie z opłatą 5 zł miesięcznie, jednorazowa opłata za dekoder wynosi 49 zł, 
- Pakiet maksymalny: Familijny Max HD, Film HD, Sport HD, Cinemax HD, VOD, Ipla Mix w cenie 69,99 zł, 
- w tym 6 miesięcy Pakietu Familijny Max HD, Film HD, Sport HD, Cinemax HD, VOD, Ipla Mix w cenie 59,90 zł, 
- okres wypowiedzenia: na koniec okresu rozliczeniowego z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia. 
- możliwość dobrania usługi Multiroom HD z obecnym dekoderem o numerze seryjnym D8AE--------------. Opłata miesięczna 5 zł, przez okres 6 miesięcy nadanie Multiroom bez opłat. 

 

 

Obecnie mam pakiet Familijny max HD za 59 zł.

 

Czyli dochodzi mi dopłata 5 zł za dekoder ( to przeboleję ) Ale za to samo 10 zł wiecęj co miesiąc za friko ?

Chyba że źle zrozumiałem

 

 

Eeee tu mi jakieś VOD dochodzi widzę.

Na jakiej zasadzie to VOD ?

Bo na HD7000 żeby oglądać VOD to trzeba kupić wybrany film.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały 205-208 sa odblokowane i mozna na nich ogladac co leci za darmo przez 6 miesiecy - to jest to VOD  

 

Czy sprawdziłeś, że po wyłączeniu telewizora audio analogowe na kanale z menu Radio dalej jest dostępne, mimo napisu HDCP?

Nie wiem za bardzo o co chodzi  bo po wylaczeniu telewizora jakos nic nie moge sprawdzic bo nic nie widze dopóki nie wlacze telewizora :)- to pewnie dlatego ze jestem blondyką :) generalnie napis hdcp powoduje ponowne uruchamianie mojego dekodera - Drugiego dnia restartowal sie ciagle uzywania pilota (bo jesli cos juz leci i nic nie naciskami to sie nie wiesza:)) To nie pojedyncze przypadki a notoryczne (kilkanascie razy w ciagu 3 godzin) Oddaje jutro go do punktu i mam nadzieje dostane nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Mam Evoboxa od dwóch dni i jak na razie mam same pozytywne wrażenia. 

Właściwie jak chodzi o obsługę to nie ma żadnych problemów. Pojawiły się natomiast 2 pytania

1. Czy i jak można zmieniać kolejność kanałów na utworzonych własnych listach kanałów?

2. Do czego służy gniazdo USB na przednim panelu?

Ad.1. Zmiana kolejności(przesuwanie kanałów) na własnej liście kanałów aktualnie jest niedostępne. Kanały otrzymują numerację wedle kolejności dodania. Możliwość przesuwania pojawi się w kolejnej wersji oprogramowania.

Ad.2. Aktualnie możesz naładować telefon :) W kolejnej wersji oprogramowania wdrożona zostanie obsługa muzyki, filmów, zdjęć itp.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięta odpowiedź do usuniętej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "hdcp" wyświetla, więc stąd moje pytanie.

Tak, H, D (bardziej O), C, P i jeszcze kilka liter można na siedmiosegmentowcu uzyskać, można się umówić, że np. 4 to Y, ale z K, R czy W już nic nie wymyślisz, no i na czterech znakach też ciężko coś napisać :) Aktualizacją softu segmentów nie dosztukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z aplikacją HBO GO, która systematycznie zarywa, dekoder podłączony jest u mnie tylko przez kabel RJ45 (nie używam WiFi) i tnie co jakiś czas systematycznie, jakość obrazu moim zdaniem kiepska, telewizor mój posiada także aplikację HBO GO i tam działa idealnie oraz jakość obrazu naprawdę DUŻO lepsza, dziwne jest to że taki nowoczesny dekoder ma z tym problem..

Łącze internetowe to VDSL i do telewizora oraz dekodera mam podłączone wyłącznie kablem, przepustowość to pełne 80 mbit z bardzo dobrymi pingami np. do onetu mam 24 ms.. Zarywanie w aplikacji HBO GO na Evobox jest tak systematyczne, że nie da się oglądać, ten sam kabel RJ45 wkładam do telewizora i jest idealnie. Obraz to jest już różnica ogromna na korzyść aplikacji w TV.

Testowałem przez kilka dni o różnych porach i nadal to samo....

 

Będę testował także IPLE jak znajdę trochę czasu bo mam i w TV i widzę że jest w Evobox więc będę mógł porównać....

 

Zastanawiam się czy nie pożyczyć profesjonalnego aparatu FOTO bo może mi się uda ukazać różnice w jakości obrazu, która jest ogromna niestety.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z aplikacją HBO GO, która systematycznie zarywa, dekoder podłączony jest u mnie tylko przez kabel RJ45 (nie używam WiFi) i tnie co jakiś czas systematycznie, jakość obrazu moim zdaniem kiepska, telewizor mój posiada także aplikację HBO GO i tam działa idealnie oraz jakość obrazu naprawdę DUŻO lepsza, dziwne jest to że taki nowoczesny dekoder ma z tym problem..

Łącze internetowe to VDSL i do telewizora oraz dekodera mam podłączone wyłącznie kablem, przepustowość to pełne 80 mbit z bardzo dobrymi pingami np. do onetu mam 24 ms.. Zarywanie w aplikacji HBO GO na Evobox jest tak systematyczne, że nie da się oglądać, ten sam kabel RJ45 wkładam do telewizora i jest idealnie. Obraz to jest już różnica ogromna na korzyść aplikacji w TV.

Testowałem przez kilka dni o różnych porach i nadal to samo....

 

Będę testował także IPLE jak znajdę trochę czasu bo mam i w TV i widzę że jest w Evobox więc będę mógł porównać....

 

Sprawdzasz połączenie pingiem do Onet’a a serwery HBO GO to inne miejsce. Twój test nic nie daje.

Korzystam z HBO GO na Evo i nie mam opisywanych problemów. Aplikacja na dekoderze to inna aplikacja niż na TV, korzystają z różnych źródeł.

Aplikacje online jak HBO GO , IPLA i inne korzystają z adaptive bitrate streaming czyli dopasowują jakość obrazu do jakości połączenia do serwera. Oczywiście zmiany jakości obrazu są w granicach poniżej których połączenie jest zrywane.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje dużo, ponieważ jeżeli onet ma ping wzorowy to pozostałe będą miały podobne i na pewno nie przekroczą 100 ms.

 

Ping do HBO GO mam maksymalnie 80 ms (dobry) a często niżej, zarówno aplikacja na TV jak i na dekoderze czy komputerze dopasowuje jakość do połączenia, a mam synchronizację łącza VDSL na pełne 80 mbit w speedtest, więc łącze jest idealne, może trafiłem na lipny dekoder (nie zaprzeczam), ale moim zdaniem to firmware.. Może coś z kartą sieciową dekodera .. a już miałem dobrą opinie o nim :)

 

Jeżeli na moim łączu aplikacja HBO GO na TV działa zawsze idealnie, na komputerze działa idealnie, na komórkach i tabletach działa idealnie, a tylko na Evobox nonstop tnie to jest to wina dekodera niestety... Po za tym widać, że jest to cięcie synchroniczne tzn. leci przez kilka sekund obraz i freze i znów leci przez kilka sekund i to samo, nie ma buforowania, łącze jest znakomite, to są zwieszki ewidentne, może firmware, może pamięc, nie wiem, ale jeżeli na nowszym firmware będzie to samo to będę reklamować wszelkie wady w punkcie Polsatu. Jakość obrazu HBO GO na Evobox jest niestety masakrycznie niska w porównaniu do aplikacji na moim TV czy w porównaniu nawet do mojego laptopa który podłączam do TV.

 

Jeżeli ktoś ma aplikację HBO GO na TV to może porównać z Evobox bardzo prosto, wystarczy włączyć ten sam serial i widać gołym okiem, a zmiana kabli nic nie daje, tak samo jak zmiana z 1080P na 1080i.. Dużo gorsze kolory i ostrość jest na Evobox na tej aplikacji.

 

Powiem tak: na kartach DVB-S2 na komputerze jest coś takiego jak tryby directx: VMR7, VMR9, EVR (najnowszy DirectX) i zwykły tryb Overlay bez DirectX, na każdym z tych trybów jest inna jakość obioru mimo tego że to nadal jest digital, to samo jak ustawimy np. inny dekoder np. Cyberlink czy InterVideo czy Moonlight to na każdym mamy inną jakość, to samo jak ustawimy tryby OSD to także mamy inną jakość, nie wiem czy w Evobox to całe OSD nie powoduje pogorszenia jakości obrazu czy coś w systemie, ale jest to widoczne niestety w porównaniu do PACE PVR czy Sagemcom, jeżeli ktoś ma taki dekoder to może podłączyć oba i pozmieniać sobie między HDMI na tym samym kanale (żeby było to samo źródło),  a zobaczy o co mi chodzi (myśle, że jeżeli ktoś jest czuły na punkcie jakości to dostrzeże to bez problemu)...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle da się jakoś zdobyć vod na cały okres umowy ?

 

6 miesięcy VOD oraz IplaMix jest gratis, po tym okresie możesz zrezygnować, a jak tego nie zrobisz to masz dopłatę 10 zł miesięcznie do pakietu premium  i nadal oglądasz, tylko pamiętaj że ten cały VOD to nie są wszystkie kanały (to są tylko od 205 do 208), najdroższe premiery nadal są cały czas osobno płatne.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena + konwerter w opcji Premium 129zł na wolnym rynku sam konwerter ten sam koszt około 200zł, EvoBox PvR ma dwa wejścia antenowe.

 

Mój tato wczoraj (a właściwie to już przedwczoraj ;)) przedłużył umowę z Cyfrowym Polsatem i zdecydował się przy tym na wymianę dotychczasowego dekodera Sagemcom ESI-88 na tego nowego EvoBoksa. Antena, do której obecnie podłączony jest ten Sagemcom ESI-88 to antena 80 cm z konwerterem typu Quad z czterema wyjściami, z czego dwa wykorzystuje obecnie dekoder Sagemcom ESI-88 (aby nagrywać jeden kanał, a inny w tym czasie oglądać).

Czy ten nowy dekoder EvoBox będzie współpracował poprawnie z obecnie posiadaną przez moich rodziców anteną i konwerterem? Czytałem w specyfikacji tego dekodera, że ma on też dwa wejścia antenowe, podobnie jak np. Sagemcom ESI-88. Moi rodzice nie chcą wymieniać konwertera przy tej antenie, tym bardziej, że dwa pozostałe wyjścia tego obecnego konwertera wykorzystane są do jeszcze dwóch dekoderów, po jednym w sypialni i w pokoju mojego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz połączenie pingiem do Onet’a a serwery HBO GO to inne miejsce. Twój test nic nie daje.

Korzystam z HBO GO na Evo i nie mam opisywanych problemów. Aplikacja na dekoderze to inna aplikacja niż na TV, korzystają z różnych źródeł.

Aplikacje online jak HBO GO , IPLA i inne korzystają z adaptive bitrate streaming czyli dopasowują jakość obrazu do jakości połączenia do serwera. Oczywiście zmiany jakości obrazu są w granicach poniżej których połączenie jest zrywane.

 

Czyli np. nie będzie sztywnej opcji wyboru jakości wedle upodobania? Takie coś mnie irytuje w Player.pl. Wolę sobie wybrać lepszą jakość, nawet 720p/1080i (np. na YouTube), odczekać chwilkę, bo sprzęt i internet nie są jakieś najlepsze i obejrzeć jakiś materiał ;) Chciałem kiedyś obejrzeć "Kryminalnych' na Player.pl to nie mogłem, bo co chwilę jakość się zniżała do podobnej nawet do 240p/360i.

 

Jeżeli to jest taki smart bardzo dekoder, to mogłaby być taka opcja przy konfiguracji internetu i usług internetowych, że sprawdza także prędkość pobierania i wysyłania i na jej podstawie by ustalała się jakość materiałów w HBO GO czy IPLA. Na przykład mając internet 2 Mbps, to materiały w HD byłyby niedostępne do obejrzenia, bo też mało wygodne dla widza - więcej czekania jak coś w 720p się załaduje, więc już lepsze byłoby maks. 576i wtedy. A jak większy, szybszy i lepszy internet, np. 8 Mbps, to HD śmiałoby mogło być. W tym także pytanie od aplikacji - jaką domyślną rozdzielczość chcemy na stałe lub pytanie przed włączeniem materiału - czy SD 576i czy HD 720p :)

 

Ale nawet jak i tak propozycja moja jest dobra, to pewnie i tak nigdy taka się nie pojawi... Także pomarzyć można :)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W HBO GO działają napisy ? W ogóle da się jakoś zdobyć vod na cały okres umowy ?

Tak, są napisy w HBO GO.

VOD oczywiście można mieć przez całą umowę, tyle że będzie to pakiet płatny. Moim zdaniem, nie warto - filmy dostępne w tym pakiecie na ogół są takie sobie, jakość obrazu jeszcze bardziej taka sobie, no i nie trafiłem jeszcze na materiał z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...