Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj godz 15.00 - Dział Utrzymania Klienta CP - na chwilę obecną nie mają ani evoboxa ani konwerterów i proponują dla klientów, którzy złożyli wypowiedzenie PVR 7000 lub Sagemcomy i Echostary. O technologii unicable zerowe pojęcie u konsultantów - sami są zdziwieni, że nie mają nowych dekoderów, prawdopodobnie jest ich jeszcze bardzo mało...Czyżby tylko dla nowych klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj godz 15.00 - Dział Utrzymania Klienta CP - na chwilę obecną nie mają ani evoboxa ani konwerterów i proponują dla klientów, którzy złożyli wypowiedzenie PVR 7000 lub Sagemcomy i Echostary. O technologii unicable zerowe pojęcie u konsultantów - sami są zdziwieni, że nie mają nowych dekoderów, prawdopodobnie jest ich jeszcze bardzo mało...Czyżby tylko dla nowych klientów?

Wczoraj jak dzwoniłem to konsultant sugerował żebym raczej dopytywał się na początku lutego więc może wiedzą o co kaman ale nie dają bezpośrednich informacji tylko między słowami trzeba słuchać . A byłbym nowym klientem więc dla nich też nie ma .

Edytowane przez REM.explorer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Opcja 2. Nie chcę wydawać kasy na nowy konwerter i usługę jego wymiany, więc pozostaję przy starej antenie i starym konwerterze i starym kablu. Jedyne co robię to odłączam dotychczasowy dekoder nc+, podłączam nowy z CP i... no właśnie... czy tak można? Czy ten nowy dekoder będzie działał (W JAKIM ZAKRESIE - CO BĘDĘ MÓGŁ ROBIĆ, CZY W OGÓLE OGLĄDAĆ, CZY OGLĄDAĆ I NAGRYWAĆ TEN SAM CO OGLĄDAM CZY OGLĄDAĆ I NAGRYWAĆ INNY jeden a może dwa)????

 

Możesz, jeśli to jeden przewód ze zwykłego konwertera, a nie Unicable, to ustawiasz w dekoderze, że podpiąłeś go do konwertera Uniwersalnego i do 1 przewodu. Będziesz mógł nadal nagrywać do 3 kanałów i oglądać czwarty, ale z ograniczeniem do 1 "ćwiartki" pasma satelitarnego. Konwerter jest sterowany napięciem w celu wyboru polaryzacji i sygnałem 22 kHz w celu wyboru pasma. Np. oglądając Polsat w SD konwerter będzie w polaryzacji pionowej i na dolnym paśmie, więc będziesz mógł w tym czasie nagrywać np. Wellbeing (dolne pasmo polaryzacja pionowa) ale już nie Polsat Sport HD (bo to pasmo górne). Dekoder część kanałów, których nie będziesz mógł wybrać po włączeniu nagrywania - da na liście na szaro.

 

Mam jeszcze pytanie- czy oferowany konwerter unicable jest przeznaczony do typowych mocowań o średnicy 40 mm ??

Tak, 40 mm.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj Pani w punkcie oferowała ten dekoder ale bez usługi wymiany konwertera. Nic na ten temat nie wiedziała. Miała tylko nową antenę z nowym konwerterem za około 120 zł...

 

Czy jest jakaś "ukryta" różnica między zakupem przez infolinię czy www a w punkcie obsługi...?


 
Możesz, jeśli to jeden przewód ze zwykłego konwertera, a nie Unicable, to ustawiasz w dekoderze, że podpiąłeś go do konwertera Uniwersalnego i do 1 przewodu. Będziesz mógł nadal nagrywać do 3 kanałów i oglądać czwarty, ale z ograniczeniem do 1 "ćwiartki" pasma satelitarnego. Konwerter jest sterowany napięciem w celu wyboru polaryzacji i sygnałem 22 kHz w celu wyboru pasma. Np. oglądając Polsat w SD konwerter będzie w polaryzacji pionowej i na dolnym paśmie, więc będziesz mógł w tym czasie nagrywać np. Wellbeing (dolne pasmo polaryzacja pionowa) ale już nie Polsat Sport HD (bo to pasmo górne). Dekoder część kanałów, których nie będziesz mógł wybrać po włączeniu nagrywania - da na liście na szaro.
 


Tak, 40 mm.

 

DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘKI!!! :-)

Dotychczas w nc+ miałem dekoder bez możliwości nagrywania i jakoś tak nigdy nie miałem takiej potrzeby tak więc po jakiego grzyba teraz wydawać dodatkową kasę. A z tego co piszesz to i tak będę mógł nagrywać i oglądać (przy pewnych ograniczeniach) a tak naprawdę interesuje mnie ewentualne nagrywanie w nocy (np. jakies walki bokserskie gdy będą o 2, 3 czy 4 w nocy)... 

 

Jeszcze raz ślicznie dziękuję... Teraz już wiem to cho chciałem wiedzieć... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dyskusji były wspomniane jeszcze 2 dekodery EVOBOX. Wiadomo czym się będą różnić? Jeden pewnie będzie bez dysku (ale z USB pod dysk) i to może być ciekawa opcja. Na pewno tańsza niż PVR. Coś wiadomo o tych pozostałych?

 też jestem zainteresowany tymi modelami :)

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas w nc+ miałem dekoder bez możliwości nagrywania i jakoś tak nigdy nie miałem takiej potrzeby tak więc po jakiego grzyba teraz wydawać dodatkową kasę.

Jak poczujesz co daje nagrywanie to nawet się nie spodziewasz jak szybko zmienisz zdanie (i osprzęt) :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dyskusji były wspomniane jeszcze 2 dekodery EVOBOX. Wiadomo czym się będą różnić? Jeden pewnie będzie bez dysku (ale z USB pod dysk) i to może być ciekawa opcja. Na pewno tańsza niż PVR. Coś wiadomo o tych pozostałych?

 

Mają się nazywać EVOBOX HD i EVOBOX PRO. Pierwszy pewnie będzie taki jak wifibox+ od nc+, a ten drugi zapewne z większym dyskiem twardym może jeszcze czymś ciekawym :) Ale na szczegóły, przecieki i oficjalne informacje przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy tego dekodera:

1) Jak działają funkcje internetowe (ipla, HBO GO) poprzez WiFi? Co do połączenia kablowego przypuszczam, że będą działały stabilnie (jeżeli się mylę, proszę napisać).

2) Jak działają rekomendacje i czy są one domyślnie włączone?

3) Jak działają przypomnienia? Przede wszystkim - czy łatwo się je ustawia?

4) (przepraszam za powtórzenie tego pytania, ale nadal nie dostałem na ten temat odpowiedzi) Czy działają serwisy HbbTV w wersji znanej z kanałów ZPR (np. EskaTV) bądź niemieckich kanałów FTA z Astry 19.2?

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy tego dekodera:

1) Jak działają funkcje internetowe (ipla, HBO GO) poprzez WiFi? Co do połączenia kablowego przypuszczam, że będą działały stabilnie (jeżeli się mylę, proszę napisać).

2) Jak działają rekomendacje i czy są one domyślnie włączone?

3) Jak działają przypomnienia? Przede wszystkim - czy łatwo się je ustawia?

4) (przepraszam za powtórzenie tego pytania, ale nadal nie dostałem na ten temat odpowiedzi) Czy działają serwisy HbbTV w wersji znanej z kanałów ZPR (np. EskaTV) bądź niemieckich kanałów FTA z Astry 19.2?

 

1. Ja korzystam z wifi i nie zaobserwowałem żadnych dziwnych sytuacji. Oba serwisy działają bez najmniejszego problemu ( na poprzednim HD-7000 czasami były problemy)

2. Jeśli przez rekomendacje rozumie się to co wyświetla się w menu to działają i nie znalazłem opcji żeby je wyłączyć. Ale są bezinwazyjne, więc ja je olewam;)

3. Wg. mnie spoko, jak jesteś w programie tv to klikasz żółty przycisk i się dodaje.

4. HbbTV nie ma, ale jak dla mnie to zbędny bajer który w Polsce i tak się nie przyjął  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wg. mnie spoko, jak jesteś w programie tv to klikasz żółty przycisk i się dodaje.

 

Przypomnienia ustawia się w Menu akcji.

Po wybraniu klawiszem OK danego wydarzenia, pojawia się menu akcji gdzie jest pozycja PRZYPOMNIJ.

W EVOBOX kolorowe przyciski pilota służą wyłącznie do obsługi telegazety.

A mnie ciekawi jak zrobić w tym dekoderze instalację HOT BIRD + ASTRA z wykorzystaniem wszystkich możliwości dekodera, czyli tego nagrywania 3 kanałów.

 

Już pisałem, nagrywać można nawet 3 programy na jednym podłączeniu SAT, ale z ograniczeniami dostępnych kanałów. Technologia konwerterów legacy (tzw. uniwersalnych) ma swoje ograniczenia. Korzystając z DiSEqC i dwóch wejść SAT przy nagrywaniu trzech programów jednocześnie będziesz miał ograniczony dostęp do kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zastosować instalacji jak w poniższym linku http://unicable.pl/zastosowanie.html. Czy ten evobox musi wykorzystywać wszystkie 4 częstotliwości? Nie zależy mi na nagrywaniu 3 programów. Z poniższej instalacji wynika, iż można do anteny satelitarnej wyposażonej w konwerter UniCable SCR, aż trzech odbiorników satelitarnych , w tym jeden z podwójną głowicą – wyposażony w dysk twardy , który umożliwia nagrywania i oglądanie dwóch różnych programów w tym samym czasie oraz dwóch zwykłych odbiorników obsługujących system UNICABLE. Z tego wynika, że np. Turbodekoder będzie w pełni działał na dwóch częstotliwościach. Zostają więc dwie częstotliwości. I teraz moje pytaniA.

1. Jeżeli połączę za pomocą rozgałęźnika sat. 2 kable do Evoboxa, to w jakim stopniu będzie on "uboższy" w działaniu, przecież Turbobox też ma dysk twardy i też ma PVR i wszystko powinno działać zgodnie z załączonym linkiem?Zgodnie z tego co wyczytałem system UniCABLE umożliwia podłączenie do 4 dekoderów obsługujących UniCable lub 2 z PVR. 

2. Jeżeli podłączę te dwa kable do niego, to czy będę mógł oglądać wszystkie na nim kanały?

3. Czy podłączając dwa kable do tego Evoboxa będę mógł nagrywać chociaż jeden kanał oglądając inny z pełnej listy kanałów, które będę miał w abonamencie?

Edytowane przez james28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienia ustawia się w Menu akcji.

Po wybraniu klawiszem OK danego wydarzenia, pojawia się menu akcji gdzie jest pozycja PRZYPOMNIJ.

W EVOBOX kolorowe przyciski pilota służą wyłącznie do obsługi telegazety.

 

Już pisałem, nagrywać można nawet 3 programy na jednym podłączeniu SAT, ale z ograniczeniami dostępnych kanałów. Technologia konwerterów legacy (tzw. uniwersalnych) ma swoje ograniczenia. Korzystając z DiSEqC i dwóch wejść SAT przy nagrywaniu trzech programów jednocześnie będziesz miał ograniczony dostęp do kanałów.

 

Sorry mój błąd... faktycznie można tylko z menu. Pomyliłem z poprzednim hd7000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, nagrywać można nawet 3 programy na jednym podłączeniu SAT, ale z ograniczeniami dostępnych kanałów. Technologia konwerterów legacy (tzw. uniwersalnych) ma swoje ograniczenia. Korzystając z DiSEqC i dwóch wejść SAT przy nagrywaniu trzech programów jednocześnie będziesz miał ograniczony dostęp do kanałów.

Ale mi nie chodziło o tą tradycyjną instalację. Napisałem wyraźnie, że chodziło o to, aby w pełni wykorzystać możliwość dekodera, czyli tego nagrywania plus ASTRA do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem 3 szt pendrive do evoboxa. Żadnego nie wykrył. Czyli odtwarzanie audio i wideo z dysków na razie nie działa. Może w następnej wersji softu to będzie. Chociaż dziwne, bo na opakowaniu kartonowym piszą " możliwość odtwarzania materiałów audio-wideo z dysków zewnętrznych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może musi być dysk odpowiedniej wielkości.Sprawdz w instrukcji bo z tego co pamiętam  tak miał chyba Newbox od ADB że minimum było 70 dysk.

 

Podłączałem 3 szt pendrive do evoboxa. Żadnego nie wykrył. Czyli odtwarzanie audio i wideo z dysków na razie nie działa. Może w następnej wersji softu to będzie. Chociaż dziwne, bo na opakowaniu kartonowym piszą " możliwość odtwarzania materiałów audio-wideo z dysków zewnętrznych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. HbbTV nie ma, ale jak dla mnie to zbędny bajer który w Polsce i tak się nie przyjął  

 

Czyli pojawienie się HbbTV to kwestia aktualizacji softu (interfejs Graphyne przewiduje obsługę HbbTV) - dobrze wiedzieć.

[offtop] A HbbTV przyjął się w Polsce na pewno bardziej niż MHP (nawet ma jeszcze jakieś szanse rozwoju, patrz HbbTV v2.0), głównym ograniczeniem jest obsługiwany sprzęt i jego dostępność na rynku. [/offtop]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodziło o tą tradycyjną instalację. Napisałem wyraźnie, że chodziło o to, aby w pełni wykorzystać możliwość dekodera, czyli tego nagrywania plus ASTRA do tego.

Było już napisane, w trybie Unicable jest aktywne tylko jedno wejście SAT1, bez obsługi DiSEqC więc chyba wszystko jest jasne

Może musi być dysk odpowiedniej wielkości.Sprawdz w instrukcji bo z tego co pamiętam  tak miał chyba Newbox od ADB że minimum było 70 dysk.

Będzie update dla odtwarzania multimediów.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają się nazywać EVOBOX HD i EVOBOX PRO. Pierwszy pewnie będzie taki jak wifibox+ od nc+, a ten drugi zapewne z większym dyskiem twardym może jeszcze czymś ciekawym :) Ale na szczegóły, przecieki i oficjalne informacje przyjdzie jeszcze czas.

 a kiedy mają wejść do oferty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...