Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej uszkodzona karta. Prędzej czy później całość do wymiany.


@support458 Taka drobna sprawa. Moglibyście zaktualizować logotypy w EPG na kanałach Travel channel HD i Blomberg Channel (tutaj nie wiem czemu jest logotyp Boomeranga).

 

Kanał Bloomberg ma właściwe logo. Jeśli masz inne to ustaw dekoder na kanał 13 i poczekaj 15 min.

Travel Channel HD ma poprawne logo, takie jakie ustalił właściciel kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie przesyła hdcp, stąd problemy. Zresztą nigdzie w opisie sprzedawca nie podał, ze tak jest. Oddaj, i kup taki, który przesyła hdcp. Sam kupowałem na Allegro, jedynie ręcznie muszę przelaczac co ma obslugiwac.

 

Przetestowałem kabel z HD5500s. Również nie wyświetlał obrazu.

Już myślałem, że to problem HDCP. Ale dziś podłączyłem switch pod dekoder ADB 3831CDX i obraz był. Ten dekoder też ma funkcję HDCP.

Nie wiem w takim razie gdzie szukać rozwiązania. Czy switch z obsługą HDCP rozwiąże problem? Jaki standard HDCP musi być. Widzę, że są od 1.0 do 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, faktycznie tak jest. Które jeszcze kanały (poza National Geographic) nadają dźwięk 5.1?

W nowym sofcie można by uzupełnić informacje o programie po naciśnięciu klawisza "i" o informacje w jakim trybie dźwiękowym jest nadawana audycja którą oglądamy. Piszę nadawana a nie ustawiona przez nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie można by wszystko. Tylko pytanie: kiedy ten nowy soft się pojawi pozostaje bez odpowiedzi. Mundial, olimpiada itd itp. Czas mija, był nowy soft, wydawałoby się, że dwa miesiące to dość czasu na poprawę błędów, tymczasem nadal mamy oprogramowanie z błędami, niezgodne z deklaracjami. Wstyd Panowie programiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba brakuje dobrej woli z góry. Była aktualizacja- wstrzymali- wycofali. Napisał ktoś może jakie to wielkie błędy były przyczyną wycofania aktualizacji? Według mnie to decyzja "polityczna". Co tam będą udostępniać jakieś DLNA-- wystarczy że nagrywa z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support458:

może i w EVOBOX PVR doczekamy się aplikacji Youtube, bo ADB na Vimeo wrzuciło filmik, na którym taka aplikacja znajduje się w sofcie GraphyneTV?

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj pojawił się u mnie radosny problem z folderami nagrań.

Starałem się przenieść nagranie (1) do nowego folderu, który utworzyłem w trakcie "przenosin". Niech się nazywa ABC.

Następnie do tego samego folderu starłem się przenieść kolejne nagranie (2). Znalazłem odpowiedni folder i z zadowoleniem przeniosłem nagranie.

Zabawa zaczęła się, gdy przeglądałem foldery. Okazało się, że w folderze ABC mam tylko jedno nagranie (1), ale powstał nowy folder ABC, w którym też mam również jedno nagranie (2).

Postanowiłem przenieść nagranie (2) do folderu ABC z nagraniem (1). Teraz mam trzy foldery ABC, w dwóch z nich mam po jednym nagraniu w jednym (1), w drugim (2).

Żeby sprawdzić, czy problem jest z folderami, przeniosłem nagrania (1) i (2) do "Brak folderu" i w trakcie przenoszenia pierwszego nagrania utworzyłem folder XYZ. Przeniesienie drugiego nagrania spowodowało podobną sytuację do opisanej powyżej - znowu mam dwa foldery XYZ, a w każdym z nich jest po jednym nagraniu.

Czy ktoś wie, jak sobie z tym poradzić?

Może ktoś miał podobny problem?

Jak usunąć puste i powielone foldery?

Czy to problem mojego dekodera, czy raczej ogólny?

Standardowe rozwiązanie przy Sagem ESI-88, czyli wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, nie dało żadnych rezultatów :(

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem ten sam problem z dźwiękiem. Nagle cisza, pomogło dopiero wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

 

Zamiast wyciągania wtyczki z kontaktu należy nacisnąć i przytrzymać przez min 4s przycisk zasilania/włączenia na pilocie. Dekoder przejdzie po chwili do stanu ‘Czuwania’. Po odczekaniu 15s należy ponownie włączyć dekoder z pilota. Odłączanie dekodera od prądu kablem, należy traktować jako ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja i dojaśnienie :D

 

@support458

Dzięki. Tego nie widziałem. Niestety też nie pomogło :(

W tzw. międzyczasie przetestowałem usuwanie katalogów. Najeżdżasz na folder. Trzeba chwilę odczekać aż uaktywni się lewe okienko dialogowe. Wchodzisz --> Akcje --> Usuń. Zaznaczasz foldery OK (taki radosny ptaszek na folderze). Znowu lewe okienko dialogowe i --> Potwierdź.  Warunek - folder nie może być pusty.

Skoro już do tego doszedłem, to starałem się wrzucić do wcześniej założonych katalogów cokolwiek, aby go usunąć. Niestety mój pomysł nie wypalił, bo do folderów nie są przenoszone nagrania, tylko tworzone są nowe z tą samą nazwą.

 

@wojtekmedia2

Ja też do tej pory nie miałem problemów. Mam wcześniej potworzone foldery z nagraniami. Od dzisiejszego poranka nie mogę przenieść nagrań do wcześniej założonych katalogów. Przenoszone nagranie tworzy nowy folder. Jeżeli nagrania nie przeniosę do innego folderu, to cały folder mogę usunąć. Jeżeli nagranie przeniosę do "brak folderu", to wcześniej utworzony folder zostaje na liście dialogowej "Przenieś". Nie mogę go usunąć, ale nie mogę do niego przenieść nowego nagrania.

iCOK twierdzi, że nikt do tej pory nie zgłaszał podobnego problemu i... zaleca przywrócenie do ustawień fabrycznych, co wiąże się (tego wolę nie testować) z utratą wszystkich nagrań.

 

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez usuwania nagrań nic nie zmieniło :(

Edytowane przez Marienwalde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyciągania wtyczki z kontaktu należy nacisnąć i przytrzymać przez min 4s przycisk zasilania/włączenia na pilocie. Dekoder przejdzie po chwili do stanu ‘Czuwania’. Po odczekaniu 15s należy ponownie włączyć dekoder z pilota. Odłączanie dekodera od prądu kablem, należy traktować jako ostateczność.

 

 

Ok, to pytanie pośrednio dotyczące wyłączania dekodera z gniazdka. Otóż wieczorem wyłączam dekoder(przechodzi w tryb uśpienia) po czym wyłączam go z prądu. Nie zaszkodzi to dekoderowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze strony CP mógł by wypowiedzieć się w kwestii ZACINANIA przy odtwarzaniu z DVR ? co około minutę następuje zatrzymanie obrazu a bywa że również dźwięku. Wiem że nie jest to problem tylko mojego dekodera i wymiana innym użytkownikom też nic nie dała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś ze strony CP mógł by wypowiedzieć się w kwestii ZACINANIA przy odtwarzaniu z DVR ? co około minutę następuje zatrzymanie obrazu a bywa że również dźwięku. Wiem że nie jest to problem tylko mojego dekodera i wymiana innym użytkownikom też nic nie dała.

 

Pozdrawiam

Problem jest znany i będzie rozwiązany w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Ok, to pytanie pośrednio dotyczące wyłączania dekodera z gniazdka. Otóż wieczorem wyłączam dekoder(przechodzi w tryb uśpienia) po czym wyłączam go z prądu. Nie zaszkodzi to dekoderowi?

Wyłączaj jak napisałem w cytacie. Inaczej możesz uszkodzić system plików na dysku. W stanie uśpienia dekoder pisze po dysku, więc nieoczekiwane odłączanie zasilania może uszkodzić pliki. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APSie to mają :censored:  do gadania, mają wymienić uszkodzony dek i na tym ich sprawa się kończy, a co do tego co dalej to nie słyszałem, by kogokolwiek CP ścigał za dekoder, no chyba, że go młotkiem potraktował po przegranym meczu ;)

Jedyna strata to to co na dysku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to mam problem. Podczas wichur często mam zaniki prądu w domu pojawiają się w zwarcia w drodze. To takie coś może mi uszkodzić dekoder. Mam nadzieję, że w APSie w razie czego nie będą mi robić problemów z wymianą. Oczywiście odpukać takie problemy.

Sztuczne generowanie problemów. Ręce odpadają. APS wymienia jeśli nie było ingerencji w sprzęt. Reszta nieistotna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...