Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odłączenie z prądu nic nie daje. Pozostają ustawienia fabryczne- ale nie pamiętam czy własne listy kanałów są usuwane czy nie?

 

Dobra, już znalazłem, że listy kanałów nie są usuwane.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne w tym dekoderze, że mając ustawione czuwanie od czasu do czasu włącza się zegar i czerwona dioda tak jakby był w stanie uśpienia?

A dokładne są takie dziwne cuda, że na początku długi czas dekoder rzeczywiście jest w stanie czuwania, ale po jakimś czasie włącza się dysk i zegar. Na obecną chwilę on tak jest już przeszło 1 godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest normalne. Potwierdzono że tak nie powinno być w CP . Zalecono wymienić dekoder, wymieniony dekoder zachowuje się identycznie. Ostatnią informację jaką uzyskałem z CP , to taka że przeprowadzą stosowne badania.  Dla bezpieczeństwa zalecono mi, aby na noc dekoder wyłączać. Była to odpowiedz, na moją reklamację  w której zadałem pytanie, czy dekoder jest bezpieczny w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie z prądu nic nie daje. Pozostają ustawienia fabryczne- ale nie pamiętam czy własne listy kanałów są usuwane czy nie?

 

Dobra, już znalazłem, że listy kanałów nie są usuwane.

Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych. Niestety nic to nie daje. Jak w zaplanowanych nie było nazwy audycji tak dalej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wal02 czyli jednym słowem to wszyscy mają chodź to nie jest rzeczą normalną. Oczywiście po jakimś czasie dekoder wraca to swojego stanu czuwania, ale czas jest losowy. Wczoraj było to powyżej godziny i dalej zegar. Pewnie jakaś aktualizacja to naprawi.

 

@filolog To pozostaje w takim bądź razie jedno rozwiązanie. Udanie się z dekoderem do najbliższego APS-u. Pewnie coś jest walnięte z dyskiem i traci pamięć z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym.

Jaki jest powód wybudzania się dekodera w nocy (brak zaplanowanych nagrań)?

Używałem trybu czuwania ostatnio, gdyż musiałem spać w salonie (goście w domu), a że mam wyczulony słuch, dekoder po wzbudzeniu w nocy mnie budził (piski prawdopodobnie dysku).

  

nie wiem moim zdaniem on się sam co trzy godziny wybudza, po 20 minutach znowu śpi. Zapytaj się to gościa od testów. 

A te piski to śmieszna sprawa, jakby włożyli oddzielny dysk do dekodera

Gratuluje czujności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nastawiłem się na kolejne 18 miesięcy z dekoderem HD5500s, ale ostatnio sytuacja się zmieniła i jest szansa na odstąpienie od umowy (a być może o powalczenie o inny dekoder).

 

Jak oceniacie HD5500s w porównaniu z Evobox? Czy Evobox jest na tyle lepszy (słyszałem, że jest super - ponoć nawet w NC+ nie mają tak dobrego sprzętu), że warto powalczyć o niego zamiast spędzić następne 1,5 roku z tym HD5500s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

 

mam taki problem od samego początku jak mam ten dekoder często pojawia przy przełączaniu kanałów komunikat "SPRAWDŹ INSTALACJE ANTENOWA I PODŁĄCZENIE SYGNAŁU  DO WEJŚCIA SAT1" mimo ze obraz jest cały czas. Dwa razy wymieniany konwerter unicable, kabel jest z górnej półki, antena 90cm ustawiona przez montera sila i jakość na większości programów 100%. Gdy są większe opady deszczu zawsze mam brak sygnału na każdym programie.

Proszę o pomoc co może być przyczyną tego, może uszkodzony dekoder?

 

pozdrawiam Inga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia na pewno będą wtyczki na przewodzie antenowym.

Miałem ten sam komunikat jak żona sprzątała na stoliku gdzie stoi dekoder. Okazało się że poruszyła dekoderem i wtyczka coś nie kontaktowała.

Obrobiłem wtyczkę na nowo i problem znikł.

Także sprawdź najpierw wtyczkę z anteny przy dekoderze, a potem wtyczkę przy konwerterze. To że robił to monter nie znaczy że nie mógł coś "spaprać".

Można też sprawdzić sam przewód czy nie jest gdzieś załamany.

Gdy to nie pomoże to spróbuj zmienić konwerter.

Przy objawach jakie opisujesz raczej wykluczam uszkodzenie dekodera, ale zawsze możesz go sprawdzić w dowolnym APS-ie

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 101 BBC Brith - sila 100% SNR 13,6dB
 115 TVN HD - sila 100% SNR 14.9dB  
 149 Paramount Channel HD - siła 100% SNR 13.2dB 
 25 CI Polsat - sila 100% SNR 9,5 - 10dB  

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości - usunięte zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 101 BBC Brith - sila 100% SNR 13,6dB

 115 TVN HD - sila 100% SNR 14.9dB  

 149 Paramount Channel HD - siła 100% SNR 13.2dB 

 25 CI Polsat - sila 100% SNR 9,5 - 10dB  

 

 

Jeszcze dwa pytania. Konwerter od pierwszego uruchomienia był Unicable, czy był może konfigurowany pierwotnie na klasycznym konwerterze lub srebrnym wyjściu konwertera Inverto z zestawu CP? Czy robiłaś powrót do ustawień fabrycznych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla robiona instalacja na zwyklym, pozniej byl zalozony unicable i instalacja listy kanalow od nowa, zaraz zrobie jeszcze tak jak piszesz ustawienia fabryczne

 

PS. ustawienia fabryczne nic nie zmienily (po przelaczeniu np. na program nr1 po chwili w prawym gornym rogu jest ten komunikat)

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości - usunięte zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ustawienia fabryczne z usunięciem nagrań - może to brzmi bezsensownie, ale przy zwykłych ustawieniach fabrycznych lista nie jest do końca czyszczona (sprawdzone). Jeśli to nie pomoże, to albo @support458 ma jakiś pomysł albo zostaje wymiana dekodera w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inga29 - Jeszcze przychodzi mi do głowy tyle, że jeśli w pobliżu jest modem Wi-Fi - odsuń go. Wi-Fi może generować w niewielkich odległościach zakłócenia na częstotliwościach poza swoim zakresem pracy.

 

Ja tylko dodam, że testowałem przełączanie między instalacjami na zwykłym LNB i Unicable bez resetowania (czyli wbrew zaleceniom) i u mnie to zagrało za każdym razem (ale do testów robiłem resety, żeby nie było, że robię coś niezgodnie ze sztuką). Jednak będąc na monoblocku zauważyłem, że po wyszukaniu Astry nawet po resecie fabrycznym zostają kanały z Astry, nie można się ich pozbyć i ulotniły się dopiero po fabrycznych z usunięciem nagrań. Dlatego napisałem o tym pomyśle z resetem+kasowanie HDD, bo jeśli wyszedł jakiś zgrzyt na liście z przyporządkowaniem portów, to jest to ostateczna metoda na ekstremalne czyszczenie listy. Jeśli to nie pomoże, to myślę, że tak czy siak dekoder do APS, bo nie da się go bardziej wyczyścić i wtedy to musi być strzelona sztuka, nie widzę innej możliwości. Czekamy na inne koncepcje - ja się "wypykałem" z pomysłów ;)

 

Osobną kwestią jest to, że lista powinna się czyścić po zwykłym resecie - to jest źle także w 1.8.5, mam nadzieję, że nadchodząca aktualizacja to jednak uwzględni ;)

 

@rzeznik997 - przecież tak jest ;) Jeśli jesteś na nagrywanym kanale i wciśniesz REC, to pojawi się opcja zatrzymania trwającego zapisu ;) Tylko musisz się przełączyć na to, co nagrywasz (to też można byłoby udoskonalić, może jednak wrzucić to pod klawisz Stop spod dowolnego kanału, jeśli tylko dekoder nie jest w trybie Timeshift? teraz w takiej sytuacji Stop nie robi nic...)

Komunikatu być nie powinno - jeśli wszystko jest dobrze skonfigurowane - musi działać i zapewniać sygnał w każdej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...