Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Czy moge do dekodera Evobox i mojej obecnej instalacji zastosowac tymczasowo wzmacniacz sygnalu Axing SVS 2-01 i czy ten wzmacniacz cos pomoze?

 

Nie pomoże, a zaszkodzi w Twojej sytuacji. Wzmocnisz również, to co jest "złe" w Twoim sygnale. Wzmacniacze stosuje się do wzmocnienia "czystego i dobrego" sygnału, a Ty takiego nie masz. Dla Ciebie jedyną radą jest prawidłowe ustawienie anteny. Dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz mógł w spokoju oglądać kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po wymianie konwertera, czy parametry jakosci i sygnalu sie poprawia i o ile miej wiecej procent.
Szkoda ze nie pamietam parametrow obecnego konwertera. Wiem tylko ze jest to Philips.

Edytowane przez swojadroga
REGULAMIN: 6. Obowiązkiem Użytkownika jest dbanie o poziom wypowiedzi na forum: i. Pisząc Posty, Użytkownik powinien stosować zasady polskiej gramatyki i ortografii,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po wymianie konwertera czy parametry jakosci i sygnalu sie poprawia i o ile miej wiecej procent

szkoda ze nie pamietam parametrow obecnego konwertera wiem tylko ze jest to Philips

Jeśli wymienisz wszystko i poprawnie ustawisz nie widzę przeszkód żeby sygnał i jakość podeszły pod wartość 100 % . Zaznaczam - poprawnie ustawisz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bufor time shiftingu takie dyski się nie nadadzą. Mają bardzo ograniczoną ilość zapisów.

To mit, czesto powtarzany, dawno nieprawdziwy. W SSD kontrolery dbaja o wykorzystywanie na przemian roznych obszarow. Kilka lat taki dysk pociagnie bez problemu. Im wiekszy tym dluzej. Jasne, ze wytrzyma mniej niz HDD ale powinien przezyc typowa dlugosc zycia dekodera, powiedzmy 2-3 lata, bez problemu. Ja w kazdym razie na pewno to przetestuje na sobie :)

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno ale. Ilość cykli zapisu w komputerze, a ilość zapisów w dekoderze PVR głównie z powodu Timeshift'u jest zdecydowanie wyższa w tym drugim wypadku. Druga rzecz, to sam użytkownik dekodera PVR. Nie lubi on w zdecydowanej większości tracić swoich nagrań, a wymiana dekodera wiąże się z utratą nagrań. Zastosowanie Twoich "wyliczeń" wiązałoby się z stosunkowo częstą wymianą dekoderów.

Pomijam oczywiście totalnie aspekt finansowy dla operatora. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witold59, Blacha jest tania. Zleć wymianę konwerter i anteny na 80 cm np. INVERTO, sztywna konstrukcja rozsądna cena. Poprawna regulacja anteny gwarantuje osiągnięcie wartości SNR nawet na poziomie powyżej 16dB.

Wzmacniacz wraz z sygnałem wzmacnia również zakłócenia. Przy słabym sygnale źródłowy z anteny takie rozwiązanie nie ma sensu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno ale. Ilość cykli zapisu w komputerze, a ilość zapisów w dekoderze PVR głównie z powodu Timeshift'u jest zdecydowanie wyższa w tym drugim wypadku. Druga rzecz, to sam użytkownik dekodera PVR. Nie lubi on w zdecydowanej większości tracić swoich nagrań, a wymiana dekodera wiąże się z utratą nagrań. Zastosowanie Twoich "wyliczeń" wiązałoby się z stosunkowo częstą wymianą dekoderów.

Pomijam oczywiście totalnie aspekt finansowy dla operatora. ;)

 

No zgadza sie. Ale nie zebym o tym nie wiedzial. Nadal uwazam, ze warto wstawic SSD, co zamierzam uczynic.

Co ciekawe, tutaj pojawia sie swietna sugestia do tworcow oprogramowania - opcja wylaczenia Timeshift'u. Osobiscie nie uzywam go, nie uzywam nagrywania, jedynie pauze nieraz stosuje. Pozwolcie mi wylaczyc Timeshift, a SSD przezyje nawet mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni jestem posiadaczką tego dekodera. Dekoder ustawiony jest na oszczędność energii - czuwanie. Mam pytanie odnośnie wyświetlacza, nie wiem czy to jest prawidłowość - w czasie pracy na wyświetlaczu jest tylko nr kanału, ale po wyłączeniu po pewnym czasie - na wyświetlaczu mam sygnalizacje w kolorze białym, a czasem  sygnalizację w kolorze czerwonym bez wyświetlanej godz., jak również czasem pojawia się i godz. zaznaczam, że nic w ustawieniach nie jest zmieniane i dekoder dłuższy czas jest wyłączony.

Czy takie zachowanie wyłączonego dekodera jest prawidłowe? oraz czy przy włączonym dekoderze nie ma innej sygnalizacji świetlnej jak tylko nr. kanału.

Sygnalizacja przy uruchamianiu i nagrywaniu prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy są wibracje  a później dyskutuj na temat ich usuwania. Problemem głośności dysku jest jego mechanika, nie konstrukcja samego dekodera.

Nie mam tego dekodera, więc nie wiedziałem co tam "buczy". Napisałem to na podstawie tego co zobaczyłem na filmie, i tego co rzuciło mi się w oczy. Wcześniej ten sprzęt jakoś specjalnie mnie nie interesował, bo wiadomo było, że kombinacja ADB/CP szału nie zrobi. Jak sprzęt wydoli, to soft się wyłoży i odwrotnie. Za jakieś dwa, trzy lata coś z tego dekodera będzie ;) Podobnie było w n a teraz w nc+.

Co do tego kabelka, to Chińczycy w swoim budżetowych dekoderach mają lepsze rozwiązania ;).

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem kiedyś nagranie 1 programu na discovery HD w dniu dzisiejszym- teraz od 22.00.

Dekoder nagrywa mi podwójnie. Z tego samego kanału- dokładnie ten sam program. Są dwie pozycje aktualnie w trakcie nagrywania- obie identyczne. Ktoś tak miał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...