Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@support458,

 

czy można prosić o odpowiedź na moje pytanie z postu https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/?p=1122523

 

Korzystam ze zbiorczej instalacji satelitarnej.  Mam doprowadzone niezależne 3 kable, każdym sygnały z Astry, Hotbirda i z naziemną. Czy w przypadku zmiany zwykłego multiswitcha na multiswitch Unicable tego typu: http://www.hollex.pl/multiswitch/2451-multiswitch-9750-9-4-olt-johansson-12-receivers (w opisie tego multiswitcha na stronie Hollexu są pewne błędy, ale na zdjęciu widać dokładnie jakie są jego cechy  http://www.hollex.pl/zdjecia/13504.jpg ) będę miał możliwość nagrywania na Evoboxie 3 kanałów i dostęp do obu satelitów? Jeśli ten model multiswitcha nie jest obsługiwany, to proszę o jakieś inne propozycje.

 

I jeszcze jedno: czy jest szansa na to, że w kolejnych wersjach oprogramowania do Evoboxa bufor timeshiftingu nie będzie się kasował przy oglądaniu nagrań własnych? Pisałem w którymś z poprzednich postów dlaczego jest to bardzo ważne.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458,

 

czy można prosić o odpowiedź na moje pytanie z postu https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/?p=1122523

 

Korzystam ze zbiorczej instalacji satelitarnej.  Mam doprowadzone niezależne 3 kable, każdym sygnały z Astry, Hotbirda i z naziemną. Czy w przypadku zmiany zwykłego multiswitcha na multiswitch Unicable tego typu: http://www.hollex.pl/multiswitch/2451-multiswitch-9750-9-4-olt-johansson-12-receivers (w opisie tego multiswitcha na stronie Hollexu są pewne błędy, ale na zdjęciu widać dokładnie jakie są jego cechy  http://www.hollex.pl/zdjecia/13504.jpg ) będę miał możliwość nagrywania na Evoboxie 3 kanałów i dostęp do obu satelitów? Jeśli ten model multiswitcha nie jest obsługiwany, to proszę o jakieś inne propozycje.

 

I jeszcze jedno: czy jest szansa na to, że w kolejnych wersjach oprogramowania do Evoboxa bufor timeshiftingu nie będzie się kasował przy oglądaniu nagrań własnych? Pisałem w którymś z poprzednich postów dlaczego jest to bardzo ważne.

 

Multiswitch Unicable można podłączyć wyłącznie pomiędzy antenę z konwerterem Quatro a klasyczny multiswitch.

W Twojej konfiguracji można skorzystać z podłączenia sygnału dwoma kablami do dwóch wejść antenowych dekodera.

Przy podłączeniu dwóch kabli z sygnałami dla obydwu satelit będziesz miał możliwość nagrywania 3 kanałów i oglądania czwartego, jednak czasami mogą wystąpić ograniczenia.  W Twojej konfiguracji anteny to jedyne wyjście.

 

Wejście do odtworzenia nagrania powoduje wyjście z odbioru Kanału TV, usuwanie timeshift jest naturalne. Nie będzie zmiany w tym zakresie. Chcesz mieć dany event dostępny później, włącz nagrywanie przed wejściem w Nagrania.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Ja do końca kwietnia jadę na jednym konwerterze uniwersalnym, potem będzie wymiana na unicable. Narobiłem tyle list kanałów- poukładałem i trzeba będzie przywracać i kasować wszystko?

 

Przydało by się nowoczesne jakieś rozwiązanie listy ulubionych np. prosty programik na komputerze który przez lan/wifi łączy się z evobox i pobiera listę kanałów i w którym możemy sobie szybko poukładać ładnie wszystkie kanały listy ulubionej na komputerze, a następnie kliknąć i przez lan/wifi zapisać do dekodera. To by było coś na miarę dzisiejszych potrzeb, bo z pilota to wszystko długo się układa.....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie jest ten dzial, ale moze ktos mi odpowie na pewny problem. Otoz od kilku dni, czy to jest dobra pogoda, czy zla ucieka mi sygnal, tzn. robi sie pikseloza. Sprawdzalem to w menu dekodera -tzn. informacje o sygnale, jest taka opcja w evobox-ie, otoz jakosc sygnalu jest 89 % sila 79 % a mimo to sygnal zanika i tak sie dzieje na wiekszosci kanalow. Co moze byc przyczyna?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w instrukcji jest napisane "EVOBOX PVR oferuje również możliwość odtwarzania materiałów multimedialnych wideo, audio i muzyki z zewnętrznej pamięci USB podłączonej do dekodera lub odtwarzanie plików udostępnionych w lokalnej sieci DLNA"  lecz nie widzę żadnej opcji,dzięki której mógł bym znaleźć udostępnione w sieci domowej filmy.Posiadam wd player,dzięki któremu oglądam filmy z komputera przez router,właśnie dzięki strumieniowaniu,lecz skoro taka funkcja jest udostępniona w evoboxie to było by to bardzo wygodne,proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry CI Polsat jakosc 53% sila 68% SNR 10dB

Paramont Chanell jakosc 52% sila 63% SNR 9.5dB

 

 

TVN24HD jakosc 67% sila 69% 11dB

PolsatHD jakosc 89$z wahaniami do 92% sila 84% 14 dB oczywiscie napisalem tylko te najgorsze parametry na pozostalych jakosc waha sie miedzy 84& do 92 %

Wejscie USB ktore jest w Evobox-ie jest narazie nieaktywne trzeba czekac tak jak tu juz bylo napisane prawdobodobnie na aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tej pory wszystko bylo dobrze zero pikselozy nie bylo zaniku sygnalu a pogoda nie sprawiala klopotow wiatrow tez nie bylo tak silnych aby ruszalo antena

i mam jeszcze pytanie czy jezeli kupie konwerter unicable to do tego konwertera musze kupic jeszcze rozgaleznik bo gdzies patrzylem ze z konwertera wychodzi jeden kabel jest rozgaleznik na dwa lub trzy kable i jeszcze kwestia srednicy anteny czy 80 wystarczy do poprawienia parametrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już to pisane przy podłączeniu jednym przewodem możesz nagrywać jeden program i oglądać inny z tego samego pasma albo nagrywać dwa i oglądać tylko te dwie nagrywane audycje.

Można nagrywać nawet trzy i oglądać czwarty. Wszystko zależy od tego, które kanały się nagrywa.

Witam, w instrukcji jest napisane "EVOBOX PVR oferuje również możliwość odtwarzania materiałów multimedialnych wideo, audio i muzyki z zewnętrznej pamięci USB podłączonej do dekodera lub odtwarzanie plików udostępnionych w lokalnej sieci DLNA"  lecz nie widzę żadnej opcji,dzięki której mógł bym znaleźć udostępnione w sieci domowej filmy.Posiadam wd player,dzięki któremu oglądam filmy z komputera przez router,właśnie dzięki strumieniowaniu,lecz skoro taka funkcja jest udostępniona w evoboxie to było by to bardzo wygodne,proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,pozdrawiam.

 

Funkcjonalność odtwarzania multimediów z usb i DLNA będzie udostępniona w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Gdyby czytał to ktoś z technicznego z polsatu to kanały na liście ulubionych, które są pomiędzy kanałami polsatu 109 a 999 przy edycji listy nie można przenieść na pozycję od 1 do 108. Dekoder odmawia tej akcji. Można by to było poprawić przy najbliższej aktualizacji.

Tak właśnie będzie. W tym wątku kilka postów wcześniej jest wyjaśnione jak obejść ten problem.

parametry CI Polsat jakosc 53% sila 68% SNR 10dB

Paramont Chanell jakosc 52% sila 63% SNR 9.5dB

 

TVN24HD jakosc 67% sila 69% 11dB

PolsatHD jakosc 89$z wahaniami do 92% sila 84% 14 dB oczywiscie napisalem tylko te najgorsze parametry na pozostalych jakosc waha sie miedzy 84& do 92 %

 

 

Miałeś już kilka razy informacje o tym, że parametry sygnału Twojej anteny są do poprawy.

Kolejne Twoje posty na ten temat powinny trafić do kosza.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiswitch Unicable można podłączyć wyłącznie pomiędzy antenę z konwerterem Quatro a klasyczny multiswitch.

Ten konkretny, można tak podłączyć, bo jest przelotowy - ma wejścia i wyjścia sygnałów (VL, HL, VH, HH) z 2 satelitów. Ma też 4 niezależne wyjścia z sygnałem Unicable, więc można z niego obsłużyć 4 EvoBoxy.

 

W konfiguracji naszej anteny zbiorczej daje to możliwość podzielenia ceny jego zakupu na 4 mieszkania. Każde z tych 4 mieszkań po jego dołożeniu będzie miało po jednym kablu z sygnałem Unicable i po 2 kable z sygnałem klasycznym.

 

Moje pytanie czy Evobox będzie współpracował z tym multiswitchem jest nadal aktualne.

Jeśli z tym konkretnym modelem nie, to mam prośbę wskazanie modelu o podobnej funkcjonalności, z którym Evobox współpracuje.

 

 

 

W Twojej konfiguracji można skorzystać z podłączenia sygnału dwoma kablami do dwóch wejść antenowych dekodera.

Przy podłączeniu dwóch kabli z sygnałami dla obydwu satelit będziesz miał możliwość nagrywania 3 kanałów i oglądania czwartego, jednak czasami mogą wystąpić ograniczenia.

4 kanały naraz na 2 kablach antenowych z klasycznych multiswitchy? Przecież na takich 2 kablach jest równoczesny dostęp do maksimum 2 pasm z 4 (VL, HL, VH, HH) dostępnych dla każdego satelity, czyli aby wszystko działało, cztery wybrane kanały musiałyby należeć do 2 z 8 dostępnych pasm. Szansa, że wszystkie z czterech losowo wybranych kanałów będą działać (wyświetlać się i nagrywać) jest bardzo mała.

 

Może jest tu jakiś maturzysta, który mógłby to szybko policzyć? W uproszczeniu zadanie wygląda tak:

Mamy 8 kulek, każda w innym kolorze. Spośród tych 8 kulek wybieramy cztery razy po jednej kulce, zwracając kulkę po każdym wyborze. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wybrane zostały kulki w nie więcej niż 2 kolorach?

 

Mnie wychodzi, że prawdopodobieństwo to wynosi nieco poniżej 10%, ale mogę się mylić - dawno takiego zadania nie liczyłem.

 

W Twojej konfiguracji anteny to jedyne wyjście.

W naszej instalacji zbiorczej do każdego należą 3 kable, które dochodzą do jego mieszkania, ale nie ma przymusu korzystania z zainstalowanych multiswitchy, można dołożyć własny.

 

Wejście do odtworzenia nagrania powoduje wyjście z odbioru Kanału TV, usuwanie timeshift jest naturalne. Nie będzie zmiany w tym zakresie. Chcesz mieć dany event dostępny później, włącz nagrywanie przed wejściem w Nagrania.

To samo ADB próbowało kiedyś tłumaczyć użytkownikom nboxów. Na szczęście dali się przekonać naciskowi na forum n-ki i naprawili ten problem w nboxach.

Potrzeba aby odtwarzanie nagrań nie kasowało bufora pojawia się nie w pierwszym dniu użytkowania dekodera, ale wtedy, gdy kończy się miejsce na dysku i aby cokolwiek nagrać trzeba wejść do nagrań i skasować coś innego. Co bardziej aktywni użytkownicy nboxów zaczęli mieć z tym problem po 2 -3 miesiącach użytkowania dekodera. Przy możliwości nagrywania 3 kanałów naraz problem dla użytkowników Evoboxów pojawi się nawet szybciej niż dla użytkowników monsterboxów i turboboxów.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba padł mi konwerter Unicable. Wymiana dekodera problemu nie rozwiązała, a obecnie podłączyłem konwerter pod wifipremiumbox z NC+ i i tam w ustawieniach na częstotliwości 1210 wskazuje sile 72% a jakość 0%. 

Na pozostałych trzech częstotliwościach jest w miarę ok, pokazuje jakąś siłę i jakość.

Tylko ze wczoraj pokazywał na częstotliwości 1210 również jakaś jakość, ale wtedy evobox już miał problem, wiec możliwe że już wtedy coś robiło zwarcie, a evobox jest bardziej czuły niż wifibox

Pytanie gdzie mam ten konwerter odesłać, skoro był przez infolinie kupiony i co z kosztem wysyłki - czy mi zwrócą jeśli faktycznie na gwarancji by go wymienili?

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia, poprawa czytelności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że naprawią również przy kolejnej aktualizacji porządnie wyłączanie i włączanie TV za pomocą pilota EvoBox oraz sterowanie głośnością  w TV Sony, bo jak na razie co jakiś czas trzeba restartować dekoder EvoBox (wyłączenie z wtyczki) by dobrze działały te funkcje 

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tego Sonego.W testach z nowymi modelami Sony nie ma takiego efektu.

 

Chyba padl mi konwerter Unicable. Poniewaz wymiana dekodera problemu nie rozwiazala a obecnie podlaczylem konerter pod wifipremiumbox z NC+ i i tam w ustawieniach na czestotliwosci 1210 wskazuje sile 72% a jakosc 0%.
Na pozostalych trzech czestotliwosciach jest w miare ok pokazuje jakas sile i jakas jakosc.
Tylko ze wczoraj pokazywal na czestotliwosci 1210 rowniez jakas jakosc ale wtedy evobox juz mial problem, wiec mozliwe ze juz wtedy cos robilo zwarcie a evobox jest bardziej czuly niz wifibox
Pytanie gdzie mam ten konwerter odeslac skoro byl przez infolinie kupiony i co z kosztem wysylki czy mi zwroca jesli faktycznie na gwarancji by go wymienili?

Tłumaczyłem Tobie wczoraj dość dokladnie, że to problem konwertera albo instalacji.
Wymiana powinna być przez APS.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem a ja niestety nie posluchalem Ciebie. W APS mi nie wymienial bo kupilem go na wlasnosc. Jedynie powiedzieli mi zebym odeslal na gwarancje. Tylko teraz gdzie mam go na gwarancje odeslac : do producenta czy do cyfrowego polsatu bo ja go przez infolinie kupilem i jak z kosztami wysylki?

Edytowane przez Wodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś reklamacje na Infolinie, że konkretny APS odmawia wymiany uszkodzonego konwertera z zestawu Evobox.

Sprzedawcą zestawu z konwerterem Inverto jest Cyfrowy Polsat i on jest gwarantem.

Najlepiej zgłoś temat przez ICOK.


Ten konkretny, można tak podłączyć, bo jest przelotowy - ma wejścia i wyjścia sygnałów (VL, HL, VH, HH) z 2 satelitów. Ma też 4 niezależne wyjścia z sygnałem Unicable, więc można z niego obsłużyć 4 EvoBoxy.

W konfiguracji naszej anteny zbiorczej daje to możliwość podzielenia ceny jego zakupu na 4 mieszkania. Każde z tych 4 mieszkań po jego dołożeniu będzie miało po jednym kablu z sygnałem Unicable i po 2 kable z sygnałem klasycznym.




4 kanały naraz na 2 kablach antenowych z klasycznych multiswitchy? Przecież na takich 2 kablach jest równoczesny dostęp do maksimum 2 pasm z 4 (VL, HL, VH, HH) dostępnych dla każdego satelity, czyli aby wszystko działało, cztery wybrane kanały musiałyby należeć do 2 z 8 dostępnych pasm. Szansa, że wszystkie z czterech losowo wybranych kanałów będą działać (wyświetlać się i nagrywać) jest bardzo mała.
Może jest tu jakiś maturzysta, który mógłby to szybko policzyć?

W uproszczeniu zadanie wygląda tak:
Mamy 8 kulek, każda w innym kolorze. Spośród tych 8 kulek wybieramy cztery razy po jednej kulce, zwracając kulkę po każdym wyborze. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wybrane zostały kulki w nie więcej niż 2 kolorach?

Mnie wychodzi, że prawdopodobieństwo to wynosi nieco poniżej 10%, ale mogę się mylić - dawno takiego zadania nie liczyłem.
 
W naszej instalacji zbiorczej do każdego należą 3 kable, które dochodzą do jego mieszkania, ale nie ma przymusu korzystania z zainstalowanych multiswitchy, można dołożyć własny.
 
To samo ADB próbowało kiedyś tłumaczyć użytkownikom nboxów. Na szczęście dali się przekonać naciskowi na forum n-ki i naprawili ten problem w nboxach.
Potrzeba aby odtwarzanie nagrań nie kasowało bufora pojawia się nie w pierwszym dniu użytkowania dekodera, ale wtedy, gdy kończy się miejsce na dysku i aby cokolwiek nagrać trzeba wejść do nagrań i skasować coś innego. Co bardziej aktywni użytkownicy nboxów zaczęli mieć z tym problem po 2 -3 miesiącach użytkowania dekodera. Przy możliwości nagrywania 3 kanałów naraz problem dla użytkowników Evoboxów pojawi się nawet szybciej niż dla użytkowników monsterboxów i turboboxów.

 

Evobox w przypadku podłączenia konwertera Unicable obsługuje tylko HotBird.

Jesli chodzi o timeshift nie będzie zmiany o której piszesz.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem teraz na infolinie i jest tak jak mowisz ze w APS maja mi wymienic bez dyskusji.

Tylko ze jak wymienialem Evoboxa i mowilem ze jak to nie pomoze to przyjde wymienic konwerter to powiedziala mi kobieta ze mi nie wymieni bo konwerter kupilem na wlasnosc a infolinia nic do nich nie ma.

Powiedzialem to teraz na infolinia i gosc mowi ze kobieta nie ma prawa mi tak mowic tylko musi w ramach gwarancji 24 miesiecznej wymienic mi ten konwerter.

Juz nie mam zdrowia normalnie infolinia swoje APS swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox w przypadku podłączenia konwertera Unicable obsługuje tylko HotBird.

W czym problem? Programiści przygotowujący oprogramowanie do Evoboxa nie potrafią dołożyć obsługi drugiego satelity, czy ograniczenie jest w hardwarze Evoboxa?

 

Jesli chodzi o timeshift nie będzie zmiany o której piszesz.

Tak samo pisali przedstawiciele nc+ na forum n-ki w imieniu programistów ADB w 2011. Ale na szczęście ci z ADB dali się przekonać, że to spory problem dla użytkowników i przywrócili ochronę bufora timeshiftingu ostatnio wybranego kanału w czasie gdy korzysta się z innych mediów (odtwarzanie nagrań własnych, Youtube, nportal, itp).

Od strony technicznej zrobienie ochrony bufora TS w Evoboxie jest prostsze niż w przypadku dekoderów n-ki. Problem tylko w woli i umiejętnościach programisty. Może jednak uda się go przekonać?

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tego Sonego.W testach z nowymi modelami Sony nie ma takiego efektu.

 

 

Sony KD55x8505c - oprogramowanie w TV najnowsze z kwietnia 2016r

 

tak jak pisałem wcześniej wyłączanie i sterowanie za pomocą pilota od EvoBox po restarcie działa idealnie przez jakiś tydzień może dwa i wraca dolegliwość - trzeba restartować dekoder by było ok.

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder podłączony jest bezpośrednio pod TV , nie zmieniałem wejścia ani kabla , mam 4 wejścia HDMI

HDMI

HDMI

HDMI /MHL

HDMI /ARC

 

a kabel musi być jakiś specjalny ten HDMI ?

 

tylko czemu to działa po wyłączeniu i włączeniu dekodera całkowicie z gniazdka a po jakimś czasie problem powraca 

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...