Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nikt nic jeszcze nie wie o tym sprzęcie ?

Byłem dziś w punkcie CP  a tam czeski film nikt nic nie wie.Nawet nie zna daty kiedy się pojawi.

 

A po co archiwizować coś na dysku. Wystarczy mała awaria dekodera czy dysku i wszystko idzie w niebyt. Ja mam dysk 320 i jest w zupełności wystarczający. Po oglądnięciu nagrań po prostu je kasuje. Do archiwizacji ważnych rzeczy stosuje płyty DVD.

Nawet nie specjalnie nagrywałem na dysk bo dość rzadko to robię a z dysku 500 zostało 20-30 %.Więc myślę że nie jest to aż tak dużo bo zapewne są tacy co nagrywają dużo więcej niż ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie CP  a tam czeski film nikt nic nie wie.Nawet nie zna daty kiedy się pojawi.

 

Nawet nie specjalnie nagrywałem na dysk bo dość rzadko to robię a z dysku 500 zostało 20-30 %.Więc myślę że nie jest to aż tak dużo bo zapewne są tacy co nagrywają dużo więcej niż ja. 

A masz dysk 500 GB na nagrania, czy 320 na nagrania, a reszta na tzw. "VOD"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk w którym jest i Vod oczywiście.Ale z racji że mam więcej dekoder wyłączony z sieci to tam prawie nic się nie ściąga.Jest dosłownie kilka pozycji bo jeden kabel od anteny też swoje robi.Więc raczej ta pozycja mi dużo nie zajmuje tego dysku.

 

A może "EVOBOX PVR" to jego nazwa "robocza"?

Może w APS-ach, w dystrybucji będzie miał zupełnie inną nazwe np. "Lider technologii 2020" :wink:

I dlatego na pytanie o EVOBOX'a, robią wielkie oczy.

Ja osobiście pytałem o nowy dekoder nie wymieniałem nazwy.EDIT dekoder podobno ma się  pojawić 18 Stycznia .

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk w którym jest i Vod oczywiście.Ale z racji że mam więcej dekoder wyłączony z sieci to tam prawie nic się nie ściąga.Jest dosłownie kilka pozycji bo jeden kabel od anteny też swoje robi.Więc raczej ta pozycja mi dużo nie zajmuje tego dysku.

 

 

To nie ma żadnego znaczenia. Miejsce jest na stałe zarezerwowane (zmarnowane)  na VOD. Podobnie jak na timeshift.

 

Tak więc masz 320 GB  :-| Przy 500 GB (tak jak w Evobox) nie miałbyś problemów z brakiem miejsca na nagrania.

Edytowane przez mexykaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dodać że dekoder będzie miał wbudowany samouczek ( jeżeli nic sie nie będzie robić to on podpowiada ), będzie możliwość nagrywania 3 kanałów + czwarty oglądać. Kanały przełączają się bardzo szybko, nie ma opóźnień, IPLA I HBO GO,  zestaw na start nie będzie tani czyli przy nowej umowie dekoder + antena 80cm z konwerterem unicable i separatorami do rozdzielenie sygnału na 4 dekodery to wydatek ok 400zl. Zasada działania multiroom pozostanie taka jak dotychczas. Tyle się dowiedziałem jak na razie :)


PS. Dekoder nie nalezy do eleganckich wykoanie jest przeciętne. W przyszłości należy się spodziewać EVOBOX HD oraz EVOBOX Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pilot będzie raczej syfiarski......

Jako były pracownik punktu CP... muszę powiedzieć że pilot od 7000 w tym także 5500s którego jestem użytkownikiem... to najlepszy pilot jaki trafił się w tej platformie. Zobacz sobie te idiotyczne piloty jakie są z dekoderami nowymi NC+. To dopiero przeraża. Jak to będzie ten pilot będzie naprawdę fajnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny news: W Evobox PVR aplikacaj ipla ulegnie zmianie ( wygląd ), całość będzie połączona w jedną aplikacje z VOD (HBO GO nie ulegnie zmianie). Czyli zapewne po kliknięciu z menu na VOD będziemy mieli możliwość wybrania Ipli i HBO GO.

Edytowane przez erbanceks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś twierdzi że to jest fajny polot :?:  że można wszystko kciukiem obsłużyć :?: ciekawe jak bez użycia drugiej reki skoro klawisze numeryczne są od samego dołu a sterowanie dyskiem na samej górze :-|  wygodny pilot to stara wersja od ESI-88 a nie to coś co przy HD 7000 czy przy nowych ESI=88

Ja po swój stary jechałem 30km byle znów mieć porządny i naprawdę wygodny "jednoręczny" pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje przyczajenia, ale to nie znaczy że coś jest złe. Pamiętaj, że pilot to część interfejsu użytkownika, powinien być projektowany w odniesieniu do jego funkcjonalności.

W dotychczasowych dekoderach CPT HD interfejs jest prosty, więc trzeba nadrabiać palcami po pilocie :)

Przejśćie po liście kanałów wymaga znajomości konkretnych numerów szukanych stacji, albo user'a czeka przewijanie listy w celu przejścia do konkretnej stacji, dlatego ludzie pamiętają numery knałów.

W EVOBOX jest szybciej i łatwiej, powiedzmy, że można porównać do Enigmy :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...