Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Nagraniach została dodana opcja 'Znajdź podobne', która zdecydowanie pomaga w znalezieniu np. kolejnych odcinków audycji i serialu.

Zgadza się.

Ale nie tylko seriale się nagrywa. Pojedyncze filmy także :) A te także jakoś trzeba znaleźć.

Ale najpierw trzeba znaleźć ten pierwszy w przypadku seriali :) I w ten sposób znowu wracamy do tematu wyboru trybu sortowania a jak pisałem "fabryczny" tryb sortowania po czasie nagrania mnie się nie podoba i bym sobie zmienił na nazwę. Wybór trybów jest wystarczający ale mnie chodzi o to abym sobie go ustawił na stałe taki jaki chcę i nie musiał tego robić za każdym razem po wejściu do nagrań.

Tak jak jest w ustawieniach użytkownika: wybieram rozdzielczość 1080i i więcej w tę opcję nie wchodzę.

Kończę temat bo tutaj to i tak pisanie na Berdyczów.. Muszę się zdzwonić z programistami EVOBOXa

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Po aktualizacji oprogramowania nie działa regulacja dźwięku gdy jest ustawiona na przestrzenny, po zmianie na stereo problem znika. Mam podłączony dekoder do amplitunera niektóre filmy lubię oglądać DD ale gdy chcę film oglądać DD muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać ze stereo na przestrzenny i jest to uciążliwe z uwagi na różnicę głośności jak i wygody. Wcześniej wystarczyło na pilocie wcisnąć przycisk opcje (język) i bez problemu można było zmienić rodzaj dźwięku a przy ustawieniu na przestrzenny działała regulacja głośności. Mam pytanie do support458 czy jest możliwość zmiany ustawień aby regulacja dźwięku działa jak w poprzednim oprogramowaniu?

 

Zgodnie ze standardem, jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się dekoder, to wtedy regulacja jest w nim.

Jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się urządzenie zewnętrzne, to wtedy regulacja głośności jest w nim.

To był błąd zgłaszany przez użytkowników, który został naprawiony w sofcie 1.8.5.

Problem głośności na poszczególnych kanałach to wina właścicieli kontentu, którzy w takiej jakości dostarczają materiały.

Zmiana ścieżki dźwiękowej na DD jest pod klawiszem OPCJE.

Kończę temat bo tutaj to i tak pisanie na Berdyczów.. Muszę się zdzwonić z programistami EVOBOXa

 

Tak, nie pisz już więcej... daj innym odpocząć.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Po aktualizacji oprogramowania nie działa regulacja dźwięku gdy jest ustawiona na przestrzenny, po zmianie na stereo problem znika. Mam podłączony dekoder do amplitunera niektóre filmy lubię oglądać DD ale gdy chcę film oglądać DD muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać ze stereo na przestrzenny i jest to uciążliwe z uwagi na różnicę głośności jak i wygody. Wcześniej wystarczyło na pilocie wcisnąć przycisk opcje (język) i bez problemu można było zmienić rodzaj dźwięku a przy ustawieniu na przestrzenny działała regulacja głośności. Mam pytanie do support458 czy jest możliwość zmiany ustawień aby regulacja dźwięku działa jak w poprzednim oprogramowaniu?

Pojawił mi sie dokładnie ten sam problem, tylko, że ja nie mam żadnego tunera podłączonego. Działało normalnie na opcji dźwięk przestrzenny, teraz tylko na opcji stereo mogę regulować głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem a poprawne zachowanie. Jeśli nie korzystasz z zewnętrznego sprzętu audio DŹWIĘK ma być ustawiony na STEREO.

Przed aktualizacją przy wlączonym dzwieku przestrzennym widoczny był pasek poziomu glosnosci i po podlaczeniu do kina domowego kanały nadąjce w stereo mozna bylo regulowac glosnoscia dekodera a Dolby Digital glosnoscia kina.     Teraz przy takich kanałach jak National Geografic, ktory nadaje polski DD5.1 trzeba wchodzic w menu dekodera i przelaczac na dzwiek przestrzenny. Po drugie przed aktualizacją pomimo wlączenia dzwięku przestrzennego po odłączeniu od kina domowego mozna bylo regulować glosnoscia wszystkich kanałów. Nie było to lepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi support458 - czy w ogóle jest szansa na jakieś zmiany w liście nagrań czy nie jest to brane pod uwagę? Chodzi mi głównie o widok pionowy w stylu listy kanałów (można więcej zmieścić na ekranie) oraz na funkcję usuwania nagrania jednym przyciskiem.

Wielka szkoda, że nie dodano prędkości x8 przy przewijaniu do przodu, mnie osobiście bardzo tego brakuje.

Jeśli chodzi o nowe funkcje odtwarzania z USB i DLNA to dobrze by było zapętlić listy folderów. Przy dużej ich ilości dostanie się do folderu na literę Z jest uciążliwe. Zapętlenie przydałoby się również na liście nagrań. Jak ktoś nagrywa dużo seriali to przewijanie całej listy chwilę trwa :-).

 

Koniec narzekania, super że soft jest rozwijany i dzięki Ci support458 za Twój czas i cierpliwość do odpisywania takim marudom jak np ja ;-).

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak osiągnąć dźwięk jak podłączamy pendrive z dźwiękiem DTS wyskakuje komunikat nieobslugiwany format dźwięku. Evo jest podłączony pod amplituner poprzez hdmi. Jest to w ogóle możliwe?

Witam, nie jest to możliwe w dekoderze. Też z tym walczyłem i się poddałem, nawet wymieniłem amplituner na nowy z funkcją Hdmi ARC, bo do tej pory odtwarzałem  filmy przez USB tv, gdzie w specyfikacji tv jest napisane że obsługuje DTS. Ale przy odtwarzaniu filmu z dźwiękiem DTS ampli dekodował mi do PCM 2.0(taka przypadłość firmy Sony). Jedyne mi znane rozwiązanie to jeszcze jedno pudełko czyli odtwarzacz multimedialny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją przy wlączonym dzwieku przestrzennym widoczny był pasek poziomu glosnosci i po podlaczeniu do kina domowego kanały nadąjce w stereo mozna bylo regulowac glosnoscia dekodera a Dolby Digital glosnoscia kina.     Teraz przy takich kanałach jak National Geografic, ktory nadaje polski DD5.1 trzeba wchodzic w menu dekodera i przelaczac na dzwiek przestrzenny. Po drugie przed aktualizacją pomimo wlączenia dzwięku przestrzennego po odłączeniu od kina domowego mozna bylo regulować glosnoscia wszystkich kanałów. Nie było to lepsze rozwiązanie?

 

tez mi się wydaje ,że było to lepsze rozwiązanie i zastanawiam się czy komuś mogło to przeszkadzać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox moich rodziców dzisiaj zaktualizował się do wersji 1.8.5.

Mój ojciec jest teraz zadowolony, bo wreszcie skończyło się powracanie tego dekodera do polsatowskiej listy kanałów po każdorazowym wcześniejszym wyłączeniu go z prądu. Dekoder wreszcie pozostaje na liście "Ulubionych". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał wcześniej o problemach z DTS - nie potwierdzam - bez problemu odtwarza audio w DTS HD - jedynie co drażni to że nie przechodzi do następnego pliku w przypadku odtwarzania z DLNA.

Resztę formatów zmęczę później, ale raczej nei będzie problemów - musicie sprawdzić swoje serwery czy tam nie macie przekombinowane

pozdr

cr3pt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie znam angielskiego . skoro jednak piszesz ,że tak ma być jak jest to przyjmuje to  jako standard .Zgłosiłem tylko swoje życzenie które do wczoraj działało.

 

pozdrawiam

Edytowane przez menmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał wcześniej o problemach z DTS - nie potwierdzam - bez problemu odtwarza audio w DTS HD - jedynie co drażni to że nie przechodzi do następnego pliku w przypadku odtwarzania z DLNA.

Resztę formatów zmęczę później, ale raczej nei będzie problemów - musicie sprawdzić swoje serwery czy tam nie macie przekombinowane

pozdr

cr3pt

Film że ścieżka DTS na pendrive podłączony do Evo, Evo kablem hdmi do amplitunera i wyświetla komunikat że wybrana ścieżka dźwiękowa nieznana czy nieobslugiwana. Jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z odczytem plików video z dysku sieciowego WD MyBook Live. Po wybraniu Moje Pliki -> Video pojawia się komunikat "Brak urządzeń USB lub DLNA). Wchodząc w Muzykę lub Zdjęcia mogę przeglądać dysk (widoczna jest cała struktura folderów). Z dekoderem mediabox nc+, latopem, smartfonem dostęp do dysku jest bezproblemowy... Czy ktoś ma podobny przypadek?

Edytowane przez lkurant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z odczytem plików video z dysku sieciowego WD MyBook Live. Po wybraniu Moje Pliki -> Video pojawia się komunikat "Brak urządzeń USB lub DLNA). Wchodząc w Muzykę lub Zdjęcia mogę przeglądać dysk (widoczna jest cała struktura folderów). Z dekoderem mediabox nc+, latopem, smartfonem dostęp do dysku jest bezproblemowy... Czy ktoś ma podobny przypadek?

Zrób na nowo konfiguracje sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...