Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich możliwościach dekodera na unicable powinni dać podział ekranu na 4 części i tam powinny lecieć 4 zdefiniowane przez nas kanały - albo gdy coś jest nagrywane to powinien lecieć kanał, który jest nagrywany + pozostałe, lub inne kombinacje - łącznie 4 szt. To byłby najprawdziwszy PIP i jest on pewnie możliwy do zrobienia.

A procesor jest w stanie dekodować naraz więcej niż dwa obrazy? Bo nagrywanie kilku strumieni to dużo mniej wymagająca operacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę filologa chyba trochę poniosło :P Po co komu aż cztery kanały oglądać w tym samym czasie, chyba że ma tak rozwiniętą podzielność uwagi że nawet by mu nie przeszkadzały cztery nakładające na siebie ścieżki dzwiękowe :P

 

Co do lepszego podglądu nagrań, to mi np bardzo pasowało grupowanie w jeden katalog nagrań z danego miesiąca w telewizorze Samsunga.

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listy nagrań to już chyba powiedziano wszystko - wiele rzeczy przydałoby się poprawić. Lista pionowa zamiast poziomej, wyświetlanie numerów odcinków na liście też by się przydało bo ich brak raczej nie pomaga, uproszczenie pewnych operacji (np. kasowanie nagrań jednym przyciskiem) to według mnie rzeczy do poprawki w tym świetnym sprzęcie z miejscami niepotrzebnie zagmatwanym i nieintuicyjnym interfejsem.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Kolegę filologa chyba trochę poniosło :P Po co komu aż cztery kanały oglądać w tym samym czasie, chyba że ma tak rozwiniętą podzielność uwagi że nawet by mu nie przeszkadzały cztery nakładające na siebie ścieżki dzwiękowe :P

 

Co do lepszego podglądu nagrań, to mi np bardzo pasowało grupowanie w jeden katalog nagrań z danego miesiąca w telewizorze Samsunga.

Ja lubię śledzić na bieżąco kanały informacyjne i taki podgląd na 4 kanały bardzo by był dla mnie pomocny, choćby w sprawnym omijaniu reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było takie samo pytanie i była odpowiedź:

 

 

1. Jeśli przy konwerterze uniwersalnym (klasycznym) pojedynczym chcesz nagrywać na EVOBOX-ie TVP1 HD i oglądać Polsat HD, to Ci się to nie uda.

 

2. Jeśli użyjesz konwertera TWIN i doprowadzisz dwa przewody antenowe do EVOBOX-a to będziesz mógł nagrywać TVP1 HD i oglądać lub nagrywać Polsat HD. Ponadto będziesz mógł jeszcze oglądać  lub nagrywać trzeci kanał, ale już w ograniczonej liczbie kanałów. Powinno Ci się udać jeszcze oglądać czwarty kanał w tak samo ograniczonym zakresie, jak przy trzecim kanale, pd warunkiem nagrywania tego trzeciego.

 

3. Jeśli użyjesz konwertera Unicable, nagrywasz trzy dowolne, bez ograniczeń kanały i czwarty dowolny, bez ograniczeń oglądać.

 

Ograniczenia w pkt. 1 i 2 wynikają z nadawania sygnału satelitarnego w tzw. paśmie górnym i dolnym, w dwóch polaryzacjach. I tak dla pierwszego przykładu nagrywanie TVP1 HD ogranicza wybór kanałów do oglądania lub nagrywania kanałów nadawanych w dolnym paśmie, w polaryzacji poziomej.

W drugim przypadku trzeci i czwarty kanał będziesz mógł wybrać z kanałów nadawanych w dolnym paśmie, w polaryzacji poziomej oraz z górnego pasma, w polaryzacji pionowej.

Tutaj masz wykaz częstotliwości i polaryzacji kanałów z oferty CP: http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

 

 

Zadawanie tego samego pytania, bez sprawdzenia, czy już było, powoduje "puchnięcie" tematu.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko małe co do Evoboxa Wyszukiwanie kanałów z innych satelit.. Jak sie do tego zabrać ustawiłem Ilość podłaczonych wejść satelitarnych na 2, Podpiąłem pod dekoder 1 kabel tak jak ostatnio do Sagema. Po kablu leci i astra i hb. Diseqc 1 HB 2 Astra wchodzę w wyszukiwanie kanałów i zmiana satelity nie jest możliwa. W instrukcji to można sobie wyczytać niewiele dlatego zwrazam się z pytaniem ;) Dzięki za odpowiedź.  Ok problem po częsci rozwiazany. Znaczy odblokowana możliwosć zmiany ustawień wyszukiwania lecz nic nie wyszukuje choć kanały wczoraj wieczorem były

Edytowane przez cross099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się. Evobox, jeżeli chodzi o soft, to jest na poziomie wczesnych nboxów. Za jakieś dwa, trzy lata ADB w miarę to ogarnie. Dłużsi stażem forumowicze z pewnością pamiętają początki ADB w n-ce. Było podobnie. Miałem okazję pobawić się wczoraj u szwagra tym sprzętem i napiszę tak:

- dla przeciętnego użytkownika CP, który do tej pory korzystał z dekoderów made in CP, to przejście na Evoboxa równa się przesiadce z seicento do Passata 1.9 TDI w kombi od dziadka Niemca, który płakał jak sprzedawał ;)

- dla kogoś, to miał do czynienia z dedykowanymi boxami od nc+: szału nie robi,

- dla kogoś, kto od "zawsze" korzysta z wolnodostępnych na rynku dekoderów taki sprzęt nie nadaje się do użytku. Za mało wolności, to samo dotyczy dekoderów od nc+.

 

Jedyne, co jest interesujące w tym boxie to głowica. Z tego co wiem, to aktualnie tylko VU+ Solo 4k ma podobną (ale mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nachodzi mnie myśl, że..... nigdy nie dogodzisz... człowieku...

Jak na tuner operatorski to jest bardzo dobrze i się rozwija.

Jak ktoś chce tuner z wolnego rynku i mieś swobodę to co za problem. Tylko kupować ! (VU+ Solo 4k, Duo i inne...) i nie marudzić.

 

A bym zapomniał - większość chce super tuner od operatora i to jeszcze za 1 zł. bo jak więcej przyjdzie zapłacić to napiszą, że zdziercy.

 

troszkę rozsądku życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie kanałów z listy kanałów? Wyszukałem 10 kanałów z czego chcę tylko 5 zatrzymać. Wchodze w listę kanałów czekam chwilkę pojawiaja się opcje wybieram usuń zaznaczam kanały czekam chwilkę daje potwierdź kanały znikają a po chwili się pojawiają. Czemu tak jest? Jak sie ich pozbyć albo chociaż przesunąć?

 

I jeszcze jeden problem. Mam ustawione sterowanie głośnością TV przez dekoder. Problem taki ze jak wyłacze dekoder z sieci i włączę ponownie to głośność w samym dekoderze spada i podgłaśnia sam tv a nie dekoder co powoduje ze przy 50% głośności nadal nie jest wystarczająco głośno... I musze wyłaczyć sterowanie głośnością przez HDMI i podgłośnić dekoder i znów to włączyć mozna to ominąć?

Edytowane przez cross099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawienia ustawione konwerter na dwa kable?

Czyli jakie parametry sygnału na obu wyjściach?

Racja, było źle ustawione.

a pytanie czy ten dekoder ma prędkość przewijania 1,5x? i od razu spytam gdyby nie miał, to czy coś wiadomo czy planują albo coś w tym stylu,  w nc+ w mediabox ta funkcja świetnie się sprawdza.

Edytowane przez iknow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się pobawiłem tym tunerem. Już pomijając ergonomię, to całe to menu, mogło by być mniejsze. Wielkie napisy są, np w menu podręcznym czy w PVR prostokąty giganty. A tak, to w sumie świetne urządzenie. Nie wiesza się, picony są, własna kolejność, nagrywanie 3x w jednym czasie, CEC...

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Podczas oglądania nagrań dekoder co 2,3 minuty przycina obraz i dźwięk. Trwają te przycinki ułamek sekundy, ale są wkurzające bardzo. Oglądałem odcinek Gry o Tron i przez cały odcinek było na pewno nie mniej niż 30 przycinek. Co to ma być?? Sygnał stabilny i silny.

To muszą poprawić bo widać, że to są bugi w dekodowaniu płynności strumienia danych a nie wina dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare 5500s też tak można było, ja kiedyś nagrywałem tam LP3.


Jeszcze się pobawiłem tym tunerem. Już pomijając ergonomię, to całe to menu, mogło by być mniejsze. Wielkie napisy są, np w menu podręcznym czy w PVR prostokąty giganty. A tak, to w sumie świetne urządzenie. Nie wiesza się, picony są, własna kolejność, nagrywanie 3x w jednym czasie, CEC...

Z tą ergonomią to nie jest tak źle, gdy masz tryb czuwania to 5  minut przed zaplanowanym nagraniem dekoder zmienia tryb,  a potem wraca. W NC+ tak nie miałem.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód wybudzania się dekodera w nocy (brak zaplanowanych nagrań)?

Używałem trybu czuwania ostatnio, gdyż musiałem spać w salonie (goście w domu), a że mam wyczulony słuch, dekoder po wzbudzeniu w nocy mnie budził (piski prawdopodobnie dysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...