Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

To nie zależy od dekodera. Pojedynczym kablem z konwencjonalnego konwertera dostępne jest w danej chwili tylko jedno z 4 pasm sygnału z satelity. To oznacza, że na jednym kablu jest możliwość dostępu do mniej więcej 1/4 kanałów z satelity. Kanały, które są w tym samym paśmie co kanał oglądany możesz nagrywać. Inne nie.

 

@support458,

przypominam się z prośbą o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego postu: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/?p=1124864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od dekodera. Pojedynczym kablem z konwencjonalnego konwertera dostępne jest w danej chwili tylko jedno z 4 pasm sygnału z satelity. To oznacza, że na jednym kablu jest możliwość dostępu do mniej więcej 1/4 kanałów z satelity. Kanały, które są w tym samym paśmie co kanał oglądany możesz nagrywać. Inne nie.

 

Czyli tak, jeżeli chcę nagrywać np. program który leci na TVP1 a w tym samym czasie oglądać Polsat bądź też nagrać jakikolwiek program w nocy przy wyłączonym TV to muszę mieć drugi kabel ? Bp chodzi o to że w punkcie CP sprzedawca powiedział że przy nagrywaniu w porównaniu do Sagemcoma ESI-88 nie potrzeba 2 kabli wystarczy jeden ale o więcej szczegółów i na jakiej zasadzie się to odbywa nie pytałem ani on mi też nic nie mówił. Nie miałem jeszcze żadnego dekodera z nagrywarką a zastanawiałem się przy kontynuowaniu umowy wybrać dekoder z nagrywaniem ale chciałem esi-88 niestety podobno nie jest już oferowany tylko evobox dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG...masz podłączony konwerter jednym kablem czyli:

1. możesz oglądać co chcesz,

2. nagrywasz jakis program a oglądać możesz tylko wybrane kanały z jednego pasma a jakie nie da rady teraz tego podać, evobox sam uszczupli Ci listę dostępnych kanałów

3. chcesz nagrywać 2 audycje ale ta druga zależna będzie od pierwszego kanału który nagrywasz

Czy teraz jest jasne i klarowne?

@Konrad-1 jeżeli przedluzasz umowę to weź Evoboxa i konwerter Uniqable. Masz jeden przewód w starej instalacji i to wystarczy. Zamień tylko konwertery i wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko na starym quadzie. Dwa kable do evoboxa i mogę nagrywac 2 programy i trzeci oglądać. Chciałem kupic tego Unicable bo mam okazję jeszcze za 129pln z anteną, ale jak widzę jakie stwarza problemy to chyba zrezygnuje.

 

A powiedz mi mówisz że 2 programy nagrywasz a trzeci oglądasz a jak to jest z tymi kanałami że są jakieś ograniczenia przy nagrywaniu że evobox sobie sam ustala kanały z pasma tego nie rozumiem i o jakie ograniczenia chodzi względem tego konwertera Unicable w instrukcji jest napisane że aby uzyskać pełne funkcje to trzeba na niego wymienić bo jak rozumiem jeśli jego nie chcę to zostaje opcja podłaczenia od starego konwertera 2 kabli do dekodera bo z jednego nie nagram w tym samym czasie innego programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz jak nagrywam 2 programy to jak przyłączam programy to np. Zdarza się że przeskoczy jeden program i nie idzie go oglądać. Wczoraj tak miałem, nagrywałem film na cinemax i żona coś na polsacie chyba i jak przeglądałem kanały to z drugiego przeskakiwało mi na czwarty. Czyli jak będziesz miał jeden kabel to możesz nagrywać jeden i oglądać drugi ale nie każdy.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli przy konwerterze uniwersalnym (klasycznym) pojedynczym chcesz nagrywać na EVOBOX-ie TVP1 HD i oglądać Polsat HD, to Ci się to nie uda.

 

2. Jeśli użyjesz konwertera TWIN i doprowadzisz dwa przewody antenowe do EVOBOX-a to będziesz mógł nagrywać TVP1 HD i oglądać lub nagrywać Polsat HD. Ponadto będziesz mógł jeszcze oglądać  lub nagrywać trzeci kanał, ale już w ograniczonej liczbie kanałów. Powinno Ci się udać jeszcze oglądać czwarty kanał w tak samo ograniczonym zakresie, jak przy trzecim kanale, pd warunkiem nagrywania tego trzeciego.

 

3. Jeśli użyjesz konwertera Unicable, nagrywasz trzy dowolne, bez ograniczeń kanały i czwarty dowolny, bez ograniczeń oglądać.

 

Ograniczenia w pkt. 1 i 2 wynikają z nadawania sygnału satelitarnego w tzw. paśmie górnym i dolnym, w dwóch polaryzacjach. I tak dla pierwszego przykładu nagrywanie TVP1 HD ogranicza wybór kanałów do oglądania lub nagrywania kanałów nadawanych w dolnym paśmie, w polaryzacji poziomej.

W drugim przypadku trzeci i czwarty kanał będziesz mógł wybrać z kanałów nadawanych w dolnym paśmie, w polaryzacji poziomej oraz z górnego pasma, w polaryzacji pionowej.

Tutaj masz wykaz częstotliwości i polaryzacji kanałów z oferty CP: http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.

Ok dzięki :) i o to mi chodziło wreszcie się dowiedziałem co jest pięć. Bardziej mi zależy na nagrywaniu programów przy wył. tv więc 2 programy to i tak jak dla mnie jest ok bo nie zawsze mogę obejrzeć w danej chwili.

 

<Usunięta treść>

Edytowane przez swojadroga
Pytania o inny sprzęt operatora zadajemy w tematach dotyczących danego modelu lub w temacie ogólnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj konwerter ktory nie dziala to: INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP a w ustawieniach anteny w evoboxie do wyboru jest konwerter: INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP.

A to sa dwa rozne modele konwertera 0PP i 1PP wiec moze tego 0PP nie obsluguje evobox?

Czy sa osoby co im dziala evobox na tym konwerterze: INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja dostałem też konwerter 0PP i na razie nie miałem z nim problemów.

 

Ja mam inne pytanie zwłaszcza do osób którym dysk w dekoderze działa bezdźwięcznie, a najlepiej do tych osób które wymieniły hałasujący dysk na cichy.

Po wymianie lub po prostu jeśli głowica waszego dysku tak nie hałasuje czy możecie sprawdzić jaki macie dysk w dekoderze?

 

O ile na początku myślałem że nie będzie mi to przeszkadzać to jednak zacząłem zmieniać zdanie. Jak wyłączę kompa który zagłusza dekoder i mam dosyć nisko ustawioną głośność to trochę dźwięk głowicy irytuje. Pewnie nie było by to tak denerwujące gdyby np głośniej szumiały kręcące się talerze a więc dźwięk był bardziej jednostajny. Teraz może talerzy nie słychać, jednak to nierównomierne stukanie denerwuje.

 

Ja mam w dekoderze dysk WDC W5000LUCT-63C26Y0

 

Można to sprawdzić w menu Informacje/Szczegóły sprzętowe/Dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo HBO GO. Czy może ktoś sprawdzić w HBO GO na dekoderze, czy ma dostępny 3 odc serialu Banshee (sezon 4)?

 

U mnie najnowszy odcinek w dekoderze nie jest jeszcze dostępny a logując się do usługi z poziomu laptopa mam go już od kilku dni.

I teraz nie wiem czy to jakiś problem z usługą na dekoderze czy po prostu zawsze są takie opóźnienia w aktualizacji.

 

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj konwerter ktory nie dziala to: INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP a w ustawieniach anteny w evoboxie do wyboru jest konwerter: INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP.

A to sa dwa rozne modele konwertera 0PP i 1PP wiec moze tego 0PP nie obsluguje evobox?

Czy sa osoby co im dziala evobox na tym konwerterze: INVERTO  IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP 

 

To są identyczne konwertery.

Zestaw różni się oznaczeniem ponieważ w wersji 0PP nie ma dołączonego splitera, który był pierwotnie dołączany do wersji z oznaczniem 1PP. W EVOBOX spliter nie jest potrzebny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...