Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki- faktycznie nie pomyślałem. Spróbuję później.

 

 

Tak nawiasem mówiąc--- co do przycisków kolorowych na pilocie. Przy przycisku niebieskim jest oznaczenie "ulubione". I nowego użytkownika wprowadza to trochę w błąd, bo jeżeli nie ma jeszcze żadnej listy ulubionej to po przyciśnięciu guzika nic się nie dzieje. A POWINNO przynajmniej przekierować do funkcji tworzenia nowej listy. Piszę to by ktoś się nie naciął jak ja wczoraj-- już myślałem, że mam wadliwy dekoder. Poza tym czytałem, że w dekoderach CP wciśnięcie czerwonego przycisku wyświetla parametry sygnału. No i nic się też nie działo ;)

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad czerwony przycisk. Tak jest na pilocie HD7000 ale i na nim jak na pilocie do EVOBOXA (tu na przycisku "i") dopiero po 5 sekundach ciągłego naciskania.
 
Przy okazji zapytam innego posiadacza EVOBOXa :)
 
Już o to pytałem ale nie było odzewu.
Przy pierwszym uruchomieniu obraz znikał na ułamek sekundy kilka razy. Dziwne zachowanie przy konfiguracji. Żaden dekoder do tej pory tak się nie zachowywał.
Czy na kanale 55 (CBSAction) i 192 (Tele5) występują u Ciebie białe, przerywane linie w lewej górnej części obrazu (praktycznie na krawędzi ekranu)? Na innych kanałach tego nie ma. Na HD7000 także takiego zakłócenia nie ma na żadnym kanale.

Edytowane przez Mr. Orbita
We wpisie support458 nie ma nic aroganckiego ani żadnej frustracji, wycięta zbędna polemika, wyjaśnienie na PW, proszę na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na kanale 55 (CBSAction) i 192 (Tele5) występują u Ciebie białe, przerywane linie w lewej górnej części obrazu (praktycznie na krawędzi ekranu)? Na innych kanałach tego nie ma.

 To chyba tylko kwestia ustawienia wyświetlania w tv i dekoderze. Jak się ma ustawienie 1 do 1 piksel w tv to może być widać takie krawędzie ekranu. Jak się ustawi na "oryginalny" lub 16/9 to powinno być OK.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Waszej dyskusji przypomniało mi się narzekanie użytkowników MS Office po wprowadzeniu "wstążki". Też były głosy, że skąd oni to wzięli i na czym bazowali. Na testach i badaniach. :) Problem polega na odnoszeniu pilota, MENU, filozofii obsługi do poprzedników, czy nawet innych modeli. Nie o to chodzi. Trzeba chcieć poznać, spróbować, zrozumieć. 

I obowiązkiem jest udawać, że wszystko się podoba? :)

Technicznie piloty od HD7000 i EVOBOXa to fizycznie te same piloty. Różnica w oznakowaniu na kilku klawiszach i zmianie ich funkcji. I nie to jest problemem. Nie mam problemów ze zmianami bo popieram zmiany. Ale...

...nie rozumiem sensu zmian dla samych zmian. Tyle i aż tyle. Więc po co dorabiać teorię o nieporadności? Zamiast się wyzłośliwiać się  lepiej przekonajcie mnie merytorycznie przez pokazanie jakie nowe opcje funkcjonalne, ergonomiczne itp. etc. uzyskano z zamiany na pilocie funkcji "pauza/wznów" na "stop"?

Pewnie jutro już będzie ok ale dzisiejsze moje oglądanie nagrań często przerywały bluzgi podczas przewijaniu reklam (akurat wolę to rozwiązanie - w EVOIBOXIe jest nawet lepiej bo szybciej można przewijać) po pomyłkach wynikających z odruchu naciskania "stop" zamiast "wznów" :)

 To chyba tylko kwestia ustawienia wyświetlania w tv i dekoderze. Jak się ma ustawienie 1 do 1 piksel w tv to może być widać takie krawędzie ekranu. Jak się ustawi na "oryginalny" lub 16/9 to powinno być OK.  

Właśnie tak mam i nic się nie zmieniło poza dekoderem.

Jest natomiast chyba plus po zmianie dekoderów na kanale CBS Action. W HD7000 niewiadomo czemu dekoder się uparł, że podczas odtwarzania z nagrania serialu "Nowe wcielenie" w przypadkowych odstępach czasu następowało dziwne, góra sekundowe, przyspieszenie obrazu jak na starych filmach, dźwięk w tym czasie przerywał. Ciekawe, że inne filmy na tym kanale tego dziwactwa nie miały :)W EVOIBOXie tego nie ma.

 

A co z migotaniem/znikaniem obrazu a'la instalacja Windows przy pierwszej instalacji EVOBOXa?

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dekoder optycznym pod sprzęt audio i "denerwuje mnie" strzelanie w głośniki przy zmianie kanałów. Nie było tego na poprzednich dekoderach jak HD7000 czy wcześniejszych PVR.

 

Nie mogę też znaleźć opcji alfabetycznego wyszukiwania kanałów.

 

 

Ocena dekodera:

Jakość dźwięku po optycznym ogólnie raczej gorsza od HD7000

Obraz chyba OK.

No 2 lata temu brałem ESI-88, oto mój film 

jak widac tez strzelał pod optykiem. Oddałem po 14 dniach rezygnując z umowy.

Niestety evobox tez odsyłam wraz z całą umową i multiroomami. Za duzo błędów.

Dzisiaj nagrywałem jeden program a drugi zatrzymałem i wznowiłem. Cięło się wszystko dźwięk ,obraz. Żona wkurzona, bo jej "Strażacy" non stop miały stop klatki. Do tego zauważyłem ze program np. Nick junior ma zdecydowanie gorszą jakość od tego z nc+, widać taką pikselozę. Menu evoboxa jest piękne, bardzo intuicyjne i nowoczesne, ale niestety na tym się kończą jego zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 9 latach z n i nc+ nie miałem problemu, aby przyzwyczaić się do nowego dekodera i pilota już pierwszego dnia. :roll:

EVOBOX bije na głowę dekodery nc+. Graphyne zamiata soft Carbo nc+ pod dywan. Listy ulubionych to coś pięknego w porównaniu do tego, co w tej kwestii oferowała nc+.

Robicie z igły widły.  :roll:

 

NIE ZGADZAM SIĘ! 

Ustawianie ulubionych wciąż jest "skomplikowane". W nc+ było zdecydowanie łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

 

Co nie zmienia faktu, że ja sam osobiście jestem bardzo zadowolony z przejścia z nc+ do CP... :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

U mnie jest chyba uwalone coś przy ustawianiu kolejności programów na własnej liście. Wchodzę w menu "kolejność" ---- zaznaczam program---- klikam "potwierdź"-------przesuwam na inne miejsce------odklikuję----- muszę się cofnąć do początku listy do menu "potwierdź" --- klikam to i ten przesunięty program ucieka z miejsca gdzie go dałem i sam wskakuje na początek listy. 

Krew mnie zaraz zaleje !!

Edytowane przez Mr. Orbita
Słownictwo - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Potwierdzam.

U mnie jest chyba uwalone coś przy ustawianiu kolejności programów na własnej liście. Wchodzę w menu "kolejność" ---- zaznaczam program---- klikam "potwierdź"-------przesuwam na inne miejsce------odklikuję----- muszę się cofnąć do początku listy do menu "potwierdź" --- klikam to i ten przesunięty program ucieka z miejsca gdzie go dałem i sam wskakuje na początek listy.

Krew mnie zaraz zaleje !!

A dlaczego cofasz się na początek listy? Potwierdź masz kliknąć w nowym miejscu ;).

No 2 lata temu brałem ESI-88, oto mój film https://www.youtube.com/watch?v=__9Po68yHD0&nohtml5=False

jak widac tez strzelał pod optykiem. Oddałem po 14 dniach rezygnując z umowy.

Niestety evobox tez odsyłam wraz z całą umową i multiroomami. Za duzo błędów.

Dzisiaj nagrywałem jeden program a drugi zatrzymałem i wznowiłem. Cięło się wszystko dźwięk ,obraz. Żona wkurzona, bo jej "Strażacy" non stop miały stop klatki. Do tego zauważyłem ze program np. Nick junior ma zdecydowanie gorszą jakość od tego z nc+, widać taką pikselozę. Menu evoboxa jest piękne, bardzo intuicyjne i nowoczesne, ale niestety na tym się kończą jego zalety.

Problem z nagrywaniem jest znany i zostanie naprawiony w najbliższej aktualizacji.

Nick Jr. jest nadawany z tego samego transpordera dla NC+ i CP, więc nie bardzo rozumiem problemu....

Menu jest jedyną zaletą? Proszę Cię, nie osłabiaj mnie. Dekodery NC+ się chowają w porównaniu do tego dekodera.

 

Widzę, że niektórzy za mocno są przywiązani do dekoderów nc+ i samej NC+ i ciężko jest się im rozstać. Wasza sprawa, żeby potem nie było znanego "płać i płacz".

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obowiązkiem jest udawać, że wszystko się podoba? :)

Technicznie piloty od HD7000 i EVOBOXa to fizycznie te same piloty. Różnica w oznakowaniu na kilku klawiszach i zmianie ich funkcji. I nie to jest problemem. Nie mam problemów ze zmianami bo popieram zmiany. Ale...

...nie rozumiem sensu zmian dla samych zmian. Tyle i aż tyle. Więc po co dorabiać teorię o nieporadności? Zamiast się wyzłośliwiać się  lepiej przekonajcie mnie merytorycznie przez pokazanie jakie nowe opcje funkcjonalne, ergonomiczne itp. etc. uzyskano z zamiany na pilocie funkcji "pauza/wznów" na "stop"?

Pewnie jutro już będzie ok ale dzisiejsze moje oglądanie nagrań często przerywały bluzgi podczas przewijaniu reklam (akurat wolę to rozwiązanie - w EVOIBOXIe jest nawet lepiej bo szybciej można przewijać) po pomyłkach wynikających z odruchu naciskania "stop" zamiast "wznów" :)

(...)

 

Wiem tylko jedno, wielu psioczyło... aż wreszcie wielu, z tych wielu doceniło zmiany. I nikt nie ma zamiaru Cię przekonywać,  tu bardziej chodzi o oczekiwania większości uczestniczących w stosownych badaniach. Zawsze możesz zakupić własny pilot uniwersalny, który będzie pasował Twojej ergonomii. :)

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko jedno, wielu psioczyło... aż wreszcie wielu, z tych wielu doceniło zmiany. I nikt nie ma zamiaru Cię przekonywać, tu bardziej chodzi o oczekiwania większości uczestniczących w stosownych badaniach. Zawsze możesz zakupić własny pilot uniwersalny, który będzie pasował Twojej ergonomii. :)

Tu się nie zgodzę. Wcale się nie chowają. Uważam że SD jest o wiele gorsze niż w TURBO NC. Sprzętowo jest ok ale obraz bym polemizował.

 

Wysłane z TapTalk

Wczoraj nagrałem na Polsacie krainę lodu dla dzieciaków dziś chciałem to odtworzyć i zonk nie da się oglądać klatkuje zacina się obraz. Poprostu szok. Gdzie może być przyczyna????

Jakie parametry, jaki SNR?

 

Wysłane z TapTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 2 lata temu brałem ESI-88, oto mój film .....

jak widac tez strzelał pod optykiem. Oddałem po 14 dniach rezygnując z umowy.

Niestety evobox tez odsyłam wraz z całą umową i multiroomami. Za duzo błędów.

 

Ze „strzelaniem” po optyku, to raczej jest problem w kompatybilności Twojego sprzętu audio.

Różne programowo i sprzętowo dekodery dają u Ciebie taki sam efekt.

Oprogramowanie ESI to w całości Sagemcom, a oprogramowanie Evobox to ADB.

Obydwa dekodery mają również różnych producentów chipów obsługujących S/PDIF.

Wspólnymi elementami są, Twój zestaw audio i kabel optyczny łączący urządzenia.

 

Elementem łączącym wszystkie urządzenia, który może być powodem różnych problemów jest np. listwa zasilająca, podłączona do gniazda bez kołka uziemiającego lub kołek ten stanowi tzw. atrapę wisząc niepodłączony.

Różnica potencjałów pojawiająca się na masach połączonych urządzeń przy zmianie polaryzacji LNB może dawać taki efekt akustyczny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój trzeci dzień z Evoboxem raczej utwierdził mnie w przekonaniu, że decydując się na przejście z modułu na ten odbiornik było błędem.

Ja tylko oglądam TV, natomiast fajerwerki oraz różnego rodzaju gadżety w menu są dla mnie niczym innym jak tym czym kiedyś były paciorki dla dzikich Indian.

Jakość obrazu mogę porównać do duetu moduł CI + Technisat DIGIT ISIO S (lub Golden Media Uni-box) a także do Sagema ESI-88 oraz HD3000.

Obraz jaki serwuje Evobox w porównaniu do Sagema, nie wspomnę o Technisacie (tu brakuje skali), według mnie ma daleko do HD (być może na telewizorach z mniejszą przekątną ekranu tego nie widać ale na 65" aż bije to w oczy), mam wrażenie, że tuner ten maksymalnie wyświetla 720p. Również nasycenie kolorów (wyblakły ekran) zniechęcają do oglądania TV.

Wystarczy, że na chwilę podłączę Technisata czy Sagema odnoszę wrażenie, że oglądam zupełnie inne programy - nawet HD3000 (mój multiroom) podaje "trochę lepszy" obraz.

Pozostaje mi zamiast oglądania TV pstrykanie pilotem, bo MENU Evobox ma naprawdę fajne. :mrgreen:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem z nagrywaniem jest znany i zostanie naprawiony w najbliższej aktualizacji.

Nick Jr. jest nadawany z tego samego transpordera dla NC+ i CP, więc nie bardzo rozumiem problemu....

Menu jest jedyną zaletą? Proszę Cię, nie osłabiaj mnie. Dekodery NC+ się chowają w porównaniu do tego dekodera.

 

Widzę, że niektórzy za mocno są przywiązani do dekoderów nc+ i samej NC+ i ciężko jest się im rozstać. Wasza sprawa, żeby potem nie było znanego "płać i płacz".

Skąd masz takie info ze jest znany? Znany to nie znaczy ze uda się to naprawić. Dzisiaj dzwoniłem do konsultanta i pierwsze słyszał o takim przycinaniu. Oferta w w polsacie jest super, nie ma lepszej, evobox tez jest super, menu jest lepsze i szybsze niz w NC plus masz racje i tu kazdy dekoder NC plus się chowa. Ale te przycinanie jest nie do zaakceptowania. Ja nie oglądam filmów na bieżąco, jedynie te ponagrywane, a tych nagranych i zatrzymanych nie da się oglądac. Nie działające wifi tez przeboleję, bo połączyłem sobie kablem. Nie działający internet na dekoderach multiroomu tez przeboleję, a co tam, dzieci nie muszą mieć. No ale fakt że z dekoderami NC plus nie miałem pod tą samą instalacją problemów z internetem, więc jak tu nie być przywiązanym do czegoś co działało bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica potencjałów pojawiająca się na masach połączonych urządzeń przy zmianie polaryzacji LNB może dawać taki efekt akustyczny.

Ewentualnie sprzęty podłączone do różnych faz w przypadku instalacji trzy fazowej.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. HD po aktualizacji jest już prawie ok. SD jednak jest jak przez mgle i widać pikseloze gorzej niż w NC. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Kwestia czasu. Pozdrawiam.

 

Po udoskonaleniu jakości obrazu, na kanałach SD lepiej widać wszystkie niedoskonałości nadawanego sygnału.

Różnice w jakości najlepiej widać, porównując emisje Kino Polska MPEG-2 i TVP Seriale MPEG-4. Tak będzie, dopóki kanały SD będą nadawane w MPEG-2. Możecie mieć wyłącznie pretensje do właścicieli kanałów, że zgadzają się na taką jakość.

Skąd masz takie info ze jest znany? Znany to nie znaczy ze uda się to naprawić. Dzisiaj dzwoniłem do konsultanta i pierwsze słyszał o takim przycinaniu. Oferta w w polsacie jest super, nie ma lepszej, evobox tez jest super, menu jest lepsze i szybsze niz w NC plus masz racje i tu kazdy dekoder NC plus się chowa. Ale te przycinanie jest nie do zaakceptowania. Ja nie oglądam filmów na bieżąco, jedynie te ponagrywane, a tych nagranych i zatrzymanych nie da się oglądac. Nie działające wifi tez przeboleję, bo połączyłem sobie kablem. Nie działający internet na dekoderach multiroomu tez przeboleję, a co tam, dzieci nie muszą mieć. No ale fakt że z dekoderami NC plus nie miałem pod tą samą instalacją problemów z internetem, więc jak tu nie być przywiązanym do czegoś co działało bez problemów. 

 

Nie wiem jak mam Ci pomóc, bo wszystkie Twoje problemy są nietypowe (za wyjątkiem przecinania odtwarzania nagrań).Masz jakiś problem ogólny, jeśli chcesz aby Tobie pomóc musisz zmienić swoje nastawienie i chcieć rozwiązać problem.

 

Proszę skończyć dyskusje nad problem przycinania odtwarzanych nagrań.

Problem jest znany i jest rozwiązany w kolejnej wersji oprogramowania.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na kanale 55 (CBSAction) i 192 (Tele5) występują u Ciebie białe, przerywane linie w lewej górnej części obrazu (praktycznie na krawędzi ekranu)? Na innych kanałach tego nie ma. Na HD7000 także takiego zakłócenia nie ma na żadnym kanale.

 

Wejdź na tym kanale w ustawienia TV>kalibracja i przesuń obraz aż to zniknie i problem z głowy :)

 

 

 

Wysłane z TapTalk

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 Nie możecie do jasnej  :censored:  tej wiekopomnej informacji przenieść do stopki, tylko za każdym razem wklepujecie to z tekstem :!::?:

jestem tu stałym bywalcem i zazwyczaj czytam uważnie co inni mają do powiedzenia,ale czytanie po raz enty cudzej reklamy jest dla mnie (nie wiem jak dla innych) bardzo wk :censored: e :/  :!: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie małe pytanie do osób decyzyjnych co do Evoboxa. Po jaką chol...rę na pilocie przycisk niebieski jest oznaczony napisem "ulubione" jak ten przycisk nie ma żadnej funkcjonalności, a szczególnie w dziedzinie ulubionych. ????

 

Tak tylko pytam, bo może w aktualizacji softu dałoby się go ożywić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak mam Ci pomóc, bo wszystkie Twoje problemy są nietypowe (za wyjątkiem przecinania odtwarzania nagrań).Masz jakiś problem ogólny, jeśli chcesz aby Tobie pomóc musisz zmienić swoje nastawienie i chcieć rozwiązać problem.

 

Wiem ze są nietypowe. Nietypowy problem z wifi, nie do rozwiązania. Nie wspomnę o HD5000 i braku połączenia z internetem , ale to juz nie na temat bo tutaj o evoboxie mówimy. Pomóc próbowało mi wielu konsultantów. Już mnie uszy pieką od rozmów z BOK. Wszystkie inne urządzenia działają oprócz dekoderów polsatu. WiFi w evobox nie da się ustawic tak by pamiętał połączenie, próbowałem juz wszystkich ustawień i tunera i routera który tez jest od polsatu.

Ja mam tylko takie małe pytanie do osób decyzyjnych co do Evoboxa. Po jaką chol...rę na pilocie przycisk niebieski jest oznaczony napisem "ulubione" jak ten przycisk nie ma żadnej funkcjonalności, a szczególnie w dziedzinie ulubionych. ????

 

Tak tylko pytam, bo może w aktualizacji softu dałoby się go ożywić???

U mnie ten przycisk działa, jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...