Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać model swojego telewizora?

Nie zamierzam przekonywać Ciebie, że obraz jest lepszy.

Chciałbym tylko wiedzieć dlaczego nie widzisz różnicy.

BTW wielkość ekranu telewizora nie świadczy o lepszej jakości obrazu :)

Telewizory są lepsze i gorsze.

Jeśli dla Ciebie odniesieniem jakości jest kanał newsowy z bitrate ~4Mb/s, to naprawdę nie ma o czym pisać.

Hmm a po co na kanale gadających głów większy bitrate ?Pomijam fakt że to w zasadzie norma jeśli chodzi o polskie kanały w HD.Dobitnym przykładem jak można s[beep]**ić w miarę dobrzy obraz są Eurosporty. Od czasu przełączenia ich na transpondery Polsatu nie da się kanałów oglądać. No ale to pewnie przez to że nie mam evoboxa bo ten jak czytam generuje super obraz niezależnie od źródła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juto pójdę do salonu i sprawdzę jak jest z poprawą jakości obrazu, nie trzeba wielkich testów każdy zauważy, że z obrazem w evobox jest  nie w porządku, jakby zamglony- to dało się w pewnym stopniu skorygować podświetleniem, ostrości i głębi niestety nie dało się podciągnąć ustawieniami telewizora i jeszcze jedno, po podłączeniu evobox funkcja ustawienia sposobu wyświetlaniu czerni w telewizorze jest domyślnie wymuszona na - czerń wyświetlanie normalne, przy dekoderze N-ki mam możliwość przestawienia na czerń - wyświetlanie niskie i takiego używam.

Obraz jest bardzo wysokiej jakości na najnowszej wersji oprogramowania, jest naprawdę OK, kanały HD to już w ogóle żyleta, mgły nie ma...

 

Brakuje DLNA, ale dobrze ze w telewizorze mam :) Obsluga dysków sieciowych DLNA moim zdaniem powinna się znaleźć, dlatego że to ważna funkcja i konkurencja ją ma w praktycznie każdym dekoderze więc trzeba by było dodać  :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy u was też gdy wychodzicie z listy nagran, dekoder wraca na listę kanałów 'Wszystkie', zamiast na Ulubione...

Niestety tak. Zgłaszałem to na tym forum, liczyłem na poprawę podczas ostatniej aktualizacji. Niestety, nie zostało to zmienione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest bardzo wysokiej jakości na najnowszej wersji oprogramowania, jest naprawdę OK, kanały HD to już w ogóle żyleta, mgły nie ma...

 

Brakuje DLNA, ale dobrze ze w telewizorze mam :) Obsluga dysków sieciowych DLNA moim zdaniem powinna się znaleźć, dlatego że to ważna funkcja i konkurencja ją ma w praktycznie każdym dekoderze więc trzeba by było dodać  :)

Już było o tym, DLNA będzie podobnie jak obsługa multimediów

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że brakuje mi na liście ulubionych TVP Rozrywka, więc dodałem ten kanał na listę ulubionych. Stacja zapisała się na poz. 117, chcę ją przesunąć bliżej początku listy lecz nie mogę, kanał da się przesunąć do poz. 109 gdzie na sztywno jest kanał "Dla Abonentów", dalej nie idzie. Czy jest jakiś sposób bym TVP Rozrywka przesunął na żądane miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z obrazem na evoboxie. Obcięta jest prawa krawędź obrazu co objawia się jako ucięta ostatnia cyfra w symbolu godziny w górnym rogu oraz nazwa dnia tygodnia. Na kanałach objawia się to tym, że ucięte jest dokładnie to samo, dlatego też na kanałach, które mają logo po prawej i blisko krawędzi jest ono ucięte. Próbowałem zmian rodzielczośći i ustawień obrazu rozciągnięty, bez zmian, powiększony i to samo w tv lecz nie dało to żadnego efektu. Przy zmianie rozdzielczości z 1080 na mniejszą gdzie pojawiają się paski czarne po lewej i prawej stronie ekranu obraz menu jest również ucięty z prawej. Czy to wada tunera ? Robiłem ostatnią aktualizację ale bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model telewizora?

Na początek w menu Obraz i Dźwięk ustaw:

ROZDZIELCZOŚĆ OBRAZU = 1080i

FORMAT OBRAZU = BEZ ZMIANY


Zauważyłem, że brakuje mi na liście ulubionych TVP Rozrywka, więc dodałem ten kanał na listę ulubionych. Stacja zapisała się na poz. 117, chcę ją przesunąć bliżej początku listy lecz nie mogę, kanał da się przesunąć do poz. 109 gdzie na sztywno jest kanał "Dla Abonentów", dalej nie idzie. Czy jest jakiś sposób bym TVP Rozrywka przesunął na żądane miejsce?

Czy pozycje 108 masz zajętą ?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że próbujesz przenieść kanał ale na liście kanałów Wszystkie.

Jest mały błąd, Nie można minąć kanału info na poz 109, gdyż wyświetla się informacja o niedozwolonej operacji. Ja ominąłem to w ten sposób że zaznaczam kanał który chcę przenieść potwierdzam a następnie wciskam dowolny numer klawiszami numerycznymi poniżej kanału 109 i można zejść niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały błąd, Nie można minąć kanału info na poz 109, gdyż wyświetla się informacja o niedozwolonej operacji. Ja ominąłem to w ten sposób że zaznaczam kanał który chcę przenieść potwierdzam a następnie wciskam dowolny numer klawiszami numerycznymi poniżej kanału 109 i można zejść niżej

Super, tym sposobem, udało mi się przenieść kanał na pozycję na którą chciałem. Dzięki. :)

 

Czyli jest bug w sofcie. Zapewne kolejna wersja softu to wyeliminuje. 

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały błąd, Nie można minąć kanału info na poz 109, gdyż wyświetla się informacja o niedozwolonej operacji. Ja ominąłem to w ten sposób że zaznaczam kanał który chcę przenieść potwierdzam a następnie wciskam dowolny numer klawiszami numerycznymi poniżej kanału 109 i można zejść niżej

Sprawdziłem, w górę( powyżej poz. 109) też można przenieść kanały z niższych miejsc.

Edytowane przez as10A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...