Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się dziś trochę tym dekoderem w APS i moje wrażenia są takie:

- nie jest taki szybki jak to się wydawało na filmiku. Działa sprawnie, ale ogólnie raczej nie jest szybszy od mojego turboboxa CLRA.

-menu nowoczesne, bardzo ładne, ale nie ma tam chyba więcej funkcji niż w sofcie carbo u nc+.

- dekoder wykonany solidnie, ładnie się prezentuje na półce, wyświetlacz pomimo że prosty fajnie jest wkomponowany w panel przedni i ładnie świeci.

-pilot poręczny, wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach w internecie.

- dekoder wygląda na zbyt gruby, tzn. za duża wysokość do pozostałych gabarytów

 

Po pobieżnym testowaniu moje zdanie jest takie, że jest to godny konkurent sprzętu od ABD w nc+. Ewidentny dla niego plus to ładny nowoczesny interfejs użytkownika, lecz nie ma on więcej funkcji od turbo. Nie piszę tutaj o obsłudze nowoczesnego unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można zastosować instalacji jak w poniższym linku http://unicable.pl/zastosowanie.html. Czy ten evobox musi wykorzystywać wszystkie 4 częstotliwości? Nie zależy mi na nagrywaniu 3 programów.

Dekoder EVOBOX PVR wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable SCR, więc w przypadku konwertera Unicable SCR można do niego podłączyć tylko EVOBOX.W lutym będzie dostępny konwerter dCSS (Unicable II), który możliwi podłączenie na jednym kablu do dwóch dekoderów EVOBOX plus dwa PVR lub cztery zwykłe dekodery obsługujące Unicable SCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dziś trochę tym dekoderem w APS i moje wrażenia są takie:

- nie jest taki szybki jak to się wydawało na filmiku. Działa sprawnie, ale ogólnie raczej nie jest szybszy od mojego turboboxa CLRA.

-menu nowoczesne, bardzo ładne, ale nie ma tam chyba więcej funkcji niż w sofcie carbo u nc+.

- dekoder wykonany solidnie, ładnie się prezentuje na półce, wyświetlacz pomimo że prosty fajnie jest wkomponowany w panel przedni i ładnie świeci.

-pilot poręczny, wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach w internecie.

- dekoder wygląda na zbyt gruby, tzn. za duża wysokość do pozostałych gabarytów

 

Po pobieżnym testowaniu moje zdanie jest takie, że jest to godny konkurent sprzętu od ABD w nc+. Ewidentny dla niego plus to ładny nowoczesny interfejs użytkownika, lecz nie ma on więcej funkcji od turbo. Nie piszę tutaj o obsłudze nowoczesnego unicable.

Masz ten dekoder, czy to chwilowy dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, dzięki:)


Czy ktoś się może orientuje czy pilot od Evoboxa jest programowalny z plotem od telewizora?

Tak aby można było podstawowe funkcje TV wprogramować do niego i używać do obu sprzętów pilota Evoboxa.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panasonic TH-37PV8PA ma problem z obsługą HDMI CEC, mianowicie wyłączenie dekodera powoduje wyłączenie telewizora, włączenie dekodera już nie.

Czy może miał ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać?

Pozdrawiam

 

Próbowałeś innego kabla HDMI? Sprawdź ustawienia Viera Link w TV.

Czasami problem rozwiązuje aktualizacja softu w TV.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiekowa plazma raczej bez wsparcia aktualizacyjnego.

 

Może ktoś z posiadaczy miałby możliwość i ochotę umieścić jakiś filmik obrazujący działanie nowego dekodera ?

 

P.S. Na zamieszczonych zrzutach ekranowych mam wrażenie użytych bardzo dużych czcionek ekranowych.To tylko złudzenie czy tak faktycznie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś innego kabla HDMI? Sprawdź ustawienia Viera Link w TV.

Czasami problem rozwiązuje aktualizacja softu w TV.

Próbowałem 3 kable i różne wariacje kolejności włączania tv/dekodera i wejścia hdmi w tv.

Telewizor nie ma opcji aktualizacji softu.

Inny problem - brak dźwięku w ipla - w Hbo go jest ok. Dekoder podłączony do soundbara po optycznym, opcja dźwięku przestrzennego w dekoderze włączona.

AD1 przełączenie dźwięku na stereo poprawia sytuację z iplą - jest dźwięk.

AD2 Sama aplikacja(IPLA) jest niestabilna, przy oglądaniu spowodowała restart dekodera, przeglądanie zawartości - wyjście do czarnego ekranu - kanały przełączają się ale nie ma obrazu i dźwięku tylko sama informacja o kanale.

Edytowane przez azelazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój debiut tutaj.

Dzisiaj zostałem użytkownikiem tego dekodera i mogę powiedzieć że jest niezły porównując go Pace którego miałem w NC+.

Pilot działa bardzo dobrze, nie ma potrzeby celowania w dekoder, jedynie czego mi brakuje to wyświetlania nazwy kanału na froncie obudowy.

Żona jest również zadowolona ze zmiany :-) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, dzięki:)

Czy ktoś się może orientuje czy pilot od Evoboxa jest programowalny z plotem od telewizora?

Tak aby można było podstawowe funkcje TV wprogramować do niego i używać do obu sprzętów pilota Evoboxa.

Nie jest programowalny.

support458 

Jesteś zorientowany to uchyl rąbka tajemnicy jak będzie funkcjonował multiroom "na Evoboxach" i kiedy to może być.

 

Będzie funkcjonował wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś o tych innych dekoderach? No chyba że jeszcze ich nie ma? Bo EVOBOX HD, czyli prawdopodobnie dekoder bez HDD, powinien być interesujący dla przeciętnego abonenta CP.

Jakie formaty filmów potrafi odtworzyć EVOBOX? Rozpoznaje coś takiego jak napisy do filmu? Czyta .mkv? Jakie formaty audio potrafi odtworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz napisze. Jeśli chodzi o funkcjonalnośc odtwarzania plików multimedialnych, to będzie ona dostępna po aktualizacji oprogramowania (niebawem). Wspierać będzie najbardziej popularne formaty plików np. mkv. Właśnie dlatego aby uniknąć problemów "wywalnia" się niektórych plików jest dokładnie testowana.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam bo nawet w APS nic nie wiedzą na temat procesora czy ramu.Ile to cudo ma?Dostała go znajoma i byłem się przyjżeć dekoder nie ma szału.Działa szybko jak na dekodery CPT ładniej i szybciej niż HD 3000 którym dysponuję.Podoba mi się nowoczesny interfejs , jest zrobiony tak no delikatnie mówiac ładnie.W końcu nie ma tych wrednych kropek;)Co by go porównać do dekodera na linuxie Typu VU+Duo2 czy też Miraclebox Ultra tu nie ma porównania.Niestety linux nie wspiera Unicable v2 czyli tego co wspiera Evobox.Tu Evo jest w przodzie ale tylko tu niestety.To samo prawie mam na moim sprzęcie linuxowym ( na wiekszej liczbie kabli)

 

Pilot wygodny po 2h użytkowania jestem zaskoczony;)Podoba mi się i gdybym miał wybierać dekoder własny operatora czy swój do zwykłego odbioru tv to myślę że wybór by mógł paść na Evo;)Dużo daje oprogramowanie dekodera i to niestety jest prawda.Tu ADB się przyłozyło. Jest to sprzęt działający na tyle dobrze że wydaje się mi że będzie miał spore branie;) Z ciekawością poczekam na nowe rozwiazanie multiroom.( Stawiam że będzie to magiczny LAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak można porównywać dekoder CPT do dekoderów niezależnych typu VU+Duo2... no ale ok. :D
2. Soft tak jak już wcześniej wspominałem jest okrojony.. więc jeśli chodzi o pracę dekodera na obecną chwilę może i jest a raczej jest w miarę szybka.. ale po wydaniu nowej aktualizacji bo tak to można nazwać, zostanie uzupełniona o brakujące elementy.. wtedy też dekoder może troche przystopować z pracą..

3. Multiroom na bazie evo może być identyczny jak w dekoderach ADB.. LAN / WiFi

Ogromny minus za brak nazwy kanału na wyświetlaczu.. mogli bardziej się postarać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...