Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVP Info, TVP Sport, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia i możliwe, że jeszcze TVP HD za darmo? Ok, wchodzę w to, tylko skończy mi się umowa z CP i kupuję to. Wreszcie koniec z rachunkami i w końcu to co lubię całkowicie za darmo! :jupi: A co do pakietu płatnego, mogę się założyć, że znajdą się tam kanały tematyczne TVN (w formie takowej wymiany programowej) i możliwe, że kanały z paczki Discovery. Na kanały tematyczne Polsatu bym nie liczył, bo już prędzej uwierzyłbym, gdyby znalazły się w Cyfrze+. Może gdyby platforma stawiała trochę wyżej to nie wykluczam paczki HBO, Cinemax i Filmbox, ale to już chyba jako opcje dodatkowe. No jeszcze Eurosporty by się przydały i kanały z grupy MTV Networks (MTV, VH1, Comedy Central) no i już TNK plajtuje... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale festiwal życzeń i rad. Owczy pęd.A zastanowił się ktoś nad problemem?. Historia takich przedsięwzięć pokazuje,że najpierw trzeba sporo włożyć i czekać długo na zysk.

Przeczytałem jeden rozsądny komentarz: tu nie chodzi o zarabianie kasy, ale o wydanie (jeśli takowa jest????) i wykończenie finansowe tv publicznej.

A p.o. prezesa bąknął coś i uważa , że JAKOŚ się to ułoży.... ale w dzisiejszych czasach rzadko samo się coś układa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat ma rację... otóż TVP i pan Farfal, powinien myśleć nad zniesieniem abonamentu, zamiast tworzeniem własnej platformy satelitarnej. TVP jest [beep] negatywną. Nie dla TVP. Chyba, że jak się sądzi Farfal powinien dopłacić do odbiorników dla platformy TVP i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#bat, TVP od dawna nadaje TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia,TVP HD na satelicie więc koszty się nie zmienią. Jedynie może zmienić dostawce transpondera na, którym prowadzona będzie emisje np. na Eutelsat (HB). TVP ma również najnowszy sprzęt nadawczy do tego celu http://www.vector.com.pl/prasa/vector_w ... 5.2009.php . Uruchomienie tego przedsięwzięcia wymagają ewentualne modyfikacji przepisów oraz podpisania niezbędnych umów z operatorami kanałów nie należących do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w naszych dywagacjach zapominamy o najważniejszym elemencie: jeśli to ma być idea zastępująca DVBT (sądzę, że DVBT jest wymogiem i koncepcja satelitarna może być jedynie uzupełnieniem) to TYCZYĆ będzie na równi i entuzjastów (jak my), i skromną babcię z sąsiedztwa (to pomysł musi uwzględniać).

WIĘC gdzie tu miejsce na fajerwerki (różnorodność, premium, HD).

Nie wykluczam, że coś takiego jak pomysł Farfała powstanie, ale do powszechności droga daleka. (jest już platforma TPSA i szału nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy takiego rozwiązania, zwolnienie miejsca na transponderach nadawców komercyjnych, brak opłat, ujednolicenie jakości i dostępności kanałów nadawanych naziemnie oraz oferty TVP, której jakość techniczna poprzez retransmisje znacznie różni się od źródła.

Babcie mogą poczekać na sygnał NTC, jednak tak czy siak koszty będą również po stronie odbiorcy. Rozwiązaniem powinien zainteresować się rząd ponieważ to z rozporządzenia rządu likwidowana jest telewizja analogowa. Satelitarna platforma TVP ma być tylko alternatywą dla osób gdzie zasięg DVB-T nie będzie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec. Zawsze byłem za dostępem TVP z satelity. DVBT u mnie pójdzie dobrze, ale nic mi po tym bo to samo mam z platformy C+.Nowa inicjatywa chyba mnie nie zainteresuje , ale niech będzie alternatywa.

Udostępnić kanały TVP na zasadzie bierzcie i oglądajcie pewnie da się zrobić szybko i po minimalnym koszcie; poważne zastrzeżenia budzą te rozbudowane pomysły Farfała . Tu mogą pojawić się poważne problemy: przepisy prawne, umowy, dystrybucja sprzętu dedykowanego (wyobraźmy sobie klienta, któremu zginął program tak jak teraz Discovery na niefirmowym sprzęcie TnK) i kasowanie opłat, jakiś BOK,) I to będzie funkcjonować Darmo???. Nie wierzę.

Pomysł na platformę TVP (choć z rezerwą) przyjmuję do wiadomości, bulwersuje mnie jedynie wielość postów w naszej dyskusji z wizjami platformy konkurencyjnej z CP, C+ czy n.

Podejrzewam, że pierwszym widomym "zyskiem" dla nas będzie zakodowanie Historii i Kultury.

Aha ,i nie mylmy pojęć: TVP do ściągania abonamentu rtv nie ma NIC. Sejm uchwala istnienie,KRRiT ustala wysokość, Poczta Polska ściąga (a kto płaci ??), władze TVP i rząd chyba nie szybko pójdą ręka w rękę, dlatego p.o. prezesa powinien liczyć tylko na własne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skad ten pomysl, ze ten platform ma zastapic DVB-T. Patrzmy do innych krajow, gdzie istnieja podobne rozwiazania. Tam celem uruchomienia tego typu platformu jest jedynie zapewnic ludziom poza zasiegiem naziemnich nadajnikow dostep do podstawowych programow. I tak samo ma byc z platformem TVP. Uruchomic platform satelitarny jest w koncu taniej niz budowac kilkuset malych nadajnikow, z ktorych kazdy nadaje tylko dla kilkuset ludzi.

 

Do tego chca chyba jeszcze troche zarabiac na ten drugi pakiet, ale to juz nie jest glownym celem tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strategia rządu już się pojawiła http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1791408-p_1.htm

Ważny fragment tekstu

"Zwiększenie konkurencyjności i wymuszony spadek cen dla konsumentów na rynku platform

satelitarnych – dla osiągnięcia tego celu niezbędne będzie legislacyjne zapewnienie

wzajemności („must carry” / „must offer”) wszystkich kanałów dostępnych obecnie

analogowo w nadawaniu naziemnym dla wszystkich platform satelitarnych niezależnie od

struktury własności („TVP 1” na Polsacie Cyfrowym, Polsat na Platformie Narodowej itp.).

Platformy będą konkurowały w sektorze kanałów płatnych i usług dodanych, podczas gdy

wszystkie koncesjonowane kanały przejęte z nadawania analogowego będę musiały być

dostępne na każdej z platform satelitarnych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że póki co bez sensu jest opierać się na głupim wywiadzie. Farfał chce uruchamiać platformę już w tym roku jednocześnie twierdząc, że TVP nie ma pieniędzy. Ale ok, chce iść śladami BBC to lepiej niech podejmie współpracę z którymś z nadawców komercyjnych, najlepiej z TVN. BBC swój pakiet Freesat oferuje wspólnie z komercyjną ITV. Mimo, że TnK czy N są dość krótko na rynku w porównaniu do swoich konkurentów, to myślę, że nie muszą wstydzić się swojej oferty programowej oraz nabytego doświadczenia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strategia rządu już się pojawiła http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1791408-p_1.htm

Ważny fragment tekstu

"Zwiększenie konkurencyjności i wymuszony spadek cen dla konsumentów na rynku platform

satelitarnych – dla osiągnięcia tego celu niezbędne będzie legislacyjne zapewnienie

wzajemności („must carry” / „must offer”) wszystkich kanałów dostępnych obecnie

analogowo w nadawaniu naziemnym dla wszystkich platform satelitarnych niezależnie od

struktury własności („TVP 1” na Polsacie Cyfrowym, Polsat na Platformie Narodowej itp.).

Platformy będą konkurowały w sektorze kanałów płatnych i usług dodanych, podczas gdy

wszystkie koncesjonowane kanały przejęte z nadawania analogowego będę musiały być

dostępne na każdej z platform satelitarnych."

 

 

Jak sama nazwa wskazuje jest to tylko projekt.

Teraz będą dyskusje, propozycje, poprawki, kłótnie itp.itd...

a przyjęty zostanie w grudniu po popołudniu roku 2222 w zupełnie innej treści niż pierwotnie zakładano !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśni, o co chodzi w tym stwierdzeniu z Projektu:

Korzyści jakie przyniesie „doświetlenie” satelitarne są następujące:

- Rozwiązanie dylematu „TVP Info a kanały regionalne” poprzez istnienie wystarczającej ilości

dostępnych kanałów na satelicie, co stanowi istotny czynnik polityczny.

Czy ktoś planuje umieszczenie wszystkich 16 kanałów regionalnych na satelicie, na wzór niemiecki? Czytałem to zdanie kilkadziesiąt razy i dalej nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do najnowszego niusa SatKuriera (TVP nie będzie sprzedawać dekoderów):

Według mnie, Farfał mówiąc, że bezpłatny pakiet platformy satelitarnej TVP będzie obejmował PRAWIE wszystkie kanały dostępne obecnie drogą naziemną, miał na myśli Polsat. Nie ma się co denerwować, że TVP1 albo TVP2 nie będzie w tym bezpłatnym pakiecie. Mógł mieć też na myśli TVP Regionalną, bo 16 ośrodków regionalnych na satelitę nie wrzucą. :smile: Mnie bardziej interesuje, czy platforma będzie z Hot Birda czy z Astry. Najlepiej byłoby chyba... z obydwu naraz! Kto ma możliwości i sprzęt, mógłby oglądać TVP w MPEG-4, a więc lepszej jakości. Poza tym kto powiedział, że platforma nie może korzystać z dwóch pozycji? (Nikt :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mieliśmy "prawie wszystkie" kanały TVP teraz mamy dodatkowo "prawie wszystkie" kanały naziemne.

Myślę że to do czasu wejścia w życie strategii obligującej wszystkich naziemnych do wejścia do narodowej platformy, zresztą ta strategia ma w planie również wejście wszystkich naziemnych do wszystkich platform.

Najważniejsze dla mnie że Farfał nadal podtrzymuje start narodowej platformy, czyli to raczej nie był blef. Oby dało się odebrać na przeprogramowanych Pionkach :wink: A co z TVP HD, rozumiem że trzeba by się zaopatrzyć samemu w tuner, te 300zł to tylko dla zestawu odbiorczego SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejne wiadomości o platformie TVP - o tym, że oferta będzie w zasadzie trochę szerszą wersją TNK (o pakiet FTA), że wybrano Astrę i że wybrano system MPEG-4 . Według mnie jedyną złą rzeczą przy tym projekcie jest wybór satelity. Zdecydowanie lepszym wyjściem było wejście na HotBirda, nawet za cenę większych opłat za częstotliwość. Przecież nadają tu wszystkie platformy, a do tego TVP miałaby z kim się dogadać - mam tu na myśli nadającą w MPEG-4 N. Obserwując obłożenie TP Nki i łącząc to z planami TVP można dojść do wniosku, że TVP na Hot Birdzie wystarczyłaby jedna częstotliwość. Zmieściłaby tam ok. 20 kanałów SD i 1 HD. Dodatkowo wymieniając kilka pozycji z N i korzystając z kanałów, które mają własne dosyły na HotBirdzie TVP wyjdzie na to samo, co miałaby na Astrze. Na HotBirdzie nadaje wiele kanałów z własnych częstotliwości, np. MTV. Eurosport, Disney, Turner również korzystają z Hotbirda. A nie wierzę, że w tym projekcie nie będzie takich kanałów jak MTV, Eurosport czy Kino Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...