Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myśl że jak powstanie to kanały TVP pozostaną w innych platformach. Widzisz, Polsat koduje lub zamierza wszystko co ma, aby dać na wyłączność do swojej platformy, podobnie, myślę, zrobi TVN jak im wygasną umowy, dlaczego z TVP miałoby być inaczej? Pytanie jest inne, skoro ma być kilka multiplexów DVB-T to ja w ogóle czarno widzę przyszłość naszych platform. Albo się postarają i będą porównywalne z zachodnimi albo klapa, czego im serdecznie życzę (oczywiście tego pierwszego :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie kupić dekoder na 2, 3 karty i brać Cyfrowy Polsat, N i TVP. Zawsze jest jakieś wyjście, tylko to by było trochę drogie. Chociaż myślę, że cena za te platformy (dobierając odpowiednio pakiety) będzie porównywalna, albo niższa niż Pakiet Prestiżowy w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał superofertę premium (myślę że będzie dużo lepsza niż dzisiejsza Cyfry+) to będziesz bulił te sto kilkadziesiąt miesięcznie, a jak nie to podstawowe pakiety będą bardzo tanie przy konkurencji DVB-T. Nie trzeba będzie brać kilku platform, każdy znajdzie coś dla siebie w jednej + DVB-T. Nie zapominajmy że od jesieni ma być także platforma TP :lol:

Oczywiście w takich warunkach nie ostoi się aż 4 platformy, na pewno będą jakieś fuzje, przejęcia, będzie może ze 2 ale za to z prawdziwego zdarzenia. Już dziś są sygnały że n-ka jest na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP może sobie chcieć amerykańskie kanały tematyczne, ale czy owe kanały będą chciały wogóle zaistnieć na jakieś tam polskiej platformie. Co do kanałów premium to podejrzewam, iż pewnie będą to kanały HBO, Cinemax i FilmBox. Ciekawe też czy termin startu się nie opóźni znów i czy wogóle ta platforma wystartuje, a jak już czy wniesie coś do płatnej tv sat cyfrowej. Fuzja na polskim rynku platform cyfrowych - podejrzewam, że na pewno nastąpi to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie opóźnienie co do Platformy. Wątpię żeby coś dali od siebie. A jeżeli coś dadzą to będę zdziwiony. Najciekawsze będą pakiety. Zapewne jakiś podział będzie w stylu kategorycznym. Obecnie szukam dobrego pakietu kanałów do 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Popatrzcie jak jest u Niemców - ogólnodostępnych kilkanaście kanałów telewizji publicznej z Astry. Nie trzeba nawet kupować ŻADNEJ platformy. A u nas :

[n]TVP SPORT - słaby, chyba nawet najsłabszy kanał sportowy w Polsce(oczywiście poza ESPN :smile: )

[fta] [TVP Kultura] - najlepszy kanał tematyczny tvp

[fta] [TVP Historia} - nie widziałem bo nie mam Astry(oczywiście muszą utrudnić dostęp :twisted: ), ale słyszałem wiele złych opinii

[c+ n naziemny] TVP INFO - nie mam dostępu nawet z naziemnego (tłumaczą się brakiem częstotliwości :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brak wolnych częstotliwości" - a przepraszam bardzo, co je zajmuje? Bo z tego co się orientuję, "kanałów" w sensie możliwych częstotliwości jest więcej niż trzy (u mnie TVP1 mono, TVP2 nicam stereo i Polsat mono). Skoro są zajęte, a ja mój telewizor nie znajduje większej ilości kanałów, to kto używa tych częstotliwości - wojsko? U Niemców maja nawet wszystkie kanały regionalne na satelicie, u nas podobna sytuacja mogłaby być z TVP Info dzielącym czas z ośrodkami regionalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnych częstotliwości jest bardzo dużo

TVP Gdańsk miałem okazję oglądać ledwie kilkanaście razy w przyzwoitej jakości obrazu (i tak snieżył)

Co to są za kanały regionalne u nas - ledwie parę informacji lokalnych. Ubywa pasm lokalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tu się mylisz, bo platforma TVP i tak wystartuje, bo ona ma misje do wypełnienia.

Kto opłaca abonament radiowo-telewizyjny to ma do oglądania wszystkich programów TVP i to za darmo.

I myślę że chyba współpraca zaowocuje że będą też tam wszystkie programy TVN, pewnie za niewielką cenę.

Ale powoli konkurencja się zaostrza, więc spadki cen, też będą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to czemu niektórzy się tak rzucają na pomysł PO? Wiem tylko, że chcieli zlikwidować TVP Sport i HD, a co z ośrodkami regionalnymi: ktoś rzuci we mnie jakimś czerstwym newsem? :wink: Żeby tylko nie przyszło im do głowy w ramach platformy TVP kodować sygnał w DVB-T w pozostałych muxach (bo w pierwszym będzie tylko TVP1, 2 i Info - jakoś można "przeboleć" :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tylko TVP Sport . Ta stacja jest najlepsza polska stacja sportowa.
[n]TVP SPORT - słaby, chyba nawet najsłabszy kanał sportowy w Polsce(oczywiście poza ESPN :smile: )

:lol:

Myślę, że w ostateczności zostawią te kanały w spokoju, wystarczy że popatrzą ile TVP zainwestowało pieniędzy w wozy transmisyjne w HD oraz nowe studio. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...