Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...) ale nawet gdyby to moim zdaniem taka "usługa" świadczona przez "TVP" wygląda dziwnie (to tak jakby np. z głównego transpondera "TVN" zaczął nadawać "Polsat" :D ) ...

TV Trwam konkurencją dla TVP? :shock: A bardzo ciekawe stwierdzenie ;)

 

Ja osobiście się cieszę, że TVP będzie udostępniać swoje pojemności innym nadawcom. Może od 1 marca "nową platformę" zasili TVS (TV Silesia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)CanalSat po przejęciu TPS też zostaje na Astrze, bo tutaj jest od zawsze... i to nikogo nie dziwi :mrgreen:

No ja bym tutaj dyskutował, na Astrze mogą powiększyć jeszcze ofertę na HB już by im się to nie udało jeśli mieliby przenieść kanały, które są nadawane z Astry na 13E, na Astrze po odejściu kanałów analogowych będzie jeszcze i to nie mało miejsca, więc tam bardziej opłaca się zostać.

 

(...)Ja osobiście się cieszę, że TVP będzie udostępniać swoje pojemności innym nadawcom. Może od 1 marca "nową platformę" zasili TVS (TV Silesia).

TVS miała być łatwo dostępna na abonentów Cyfry, Cyfrowego Polsatu i n, więc nie sądzę aby tam dali ten kanał, bo jednak abonenci musieliby sobie pozakładać zezy czy Monoblocki a to jest już "prosty" odbiór, prosty jest poprostu z jednego satelity, z którego korzystają platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy... Jeżeli TVP przedstawi lepszą ofertę, to pójdą na Astrę. Choć może i racja, były zapewnienia, że TVS chce być łatwo dostępna dla abonentów platform cyfrowych. Ale wszyscy przecież wiemy, jak to bywa z tymi zapowiedziami... Często się nie sprawdzają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ostatnio w siedzibie TVS w Katowicach...

Udzielono mi informacji ze kanał będzie dostępny z satelity hot bird 13 st,

ponadto uzyskałem tez informacje, ze za kilka dni, maja rozpocząć sie testy nadawcze z tej pozycji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Należąca do Telewizji Polskiej czwarta w Polsce platforma telewizji cyfrowej ruszy najwcześniej w 2009 roku szacuje Astra, satelitarny operator platformy , który będzie jednocześnie głównym partnerem.

Wiceprezes ds. sprzedaży SES Astra, największego operatora satelitarnego mówi Gazecie Prawnej , zę platforma satelitarna TVP może pojawić się na rynku najwcześniej pod koniec 2009 roku.

 

Ostateczny kształt usługi, jej koszty i model biznesowy zależą tylko od decyzji samej TVP. Astra od kilku miesięcy namawia TVP do stworzenia platformy, ale jeszcze do tej pory nie podpisano umowy.

 

Źródło: Gazeta Prawna

 

Wydaje mi się, że platformę spotka los kanału TVP Film, czyli nie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wcale by mnie to nie zdziwiło. Poza tym, jakoś nie wyobrażam sobie jej miejsca na naszym rynku. Patrząc na Nke to ciężko jest coś zrobić w tym temacie. Jak inaczej rozumieć możliwość dopuszczenia fuzji Nki z inną platformą... A może TVP dogada się z Nka i wtedy razem coś stworzą. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma TVP już jesienią?

 

Telewizja Polska poważnie szykuje się do uruchomienia własnej - czwartej już na polskim rynku - satelitarnej platformy telewizji cyfrowej. Prezes TVP gotowy jest przeznaczyć na nią pieniądze, robione są już pierwsze zakupy sprzętu. Platforma może ruszyć jeszcze w tym roku. Więcej
Ciekawe, co z tego wyniknie, bo TVP już wiele razy przekładała realizację swoich projektów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan totalny, kanałów nie umieją uruchomić, platformy... ciamajdy totalne :/ Już nie ujmę tego inaczej... platformę jest gorzej uruchomić niż kanały, a Ci nawet tego drugiego nie umieją... nie wróżę im długiej przyszłości, jeśli w ogóle wystartują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hehehe, dobry żart. Też znam dobre kawały, np:

Ostatnio w kościele ksiądz na mszy rozmawiał z dziećmi o takim programie Ziarno. Pyta, kto tam bierze udział i jakiś chłopiec odpowiada:
- Dzieci.
- A dużo tam tych dzieci? - ksiądz z uśmiechem podtyka malcowi mikrofon pod buzię
- yyy... w ch.uj

 

Hehehe, TVP musi mieć bardzo dobre poczucie humoru. Fakt, odpowiedź była szczera :| Uruchomienie EPG będzie jednym z poważniejszych przedsięwzięć w kierunku budowania własnej platformy, bo kanały tematyczne "na własność" już mogą mieć :lol::idea: A więc pytanie... skoro start EPG ma być zaplanowany na 2009-2010, to kiedy TVP z własną platformą? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

oto co dzisiaj opublikowali:

"Powstanie platforma Telewizji Polskiej

"Gazeta Wyborcza": zarząd TVP zdecydował o budowie platformy cyfrowej. Ma wystartować już w 2009 r.

- Zarząd zatwierdził kolejny etap prac zespołu zajmującego się w spółce sprawami cyfryzacji - mówi Marcin Bochenek, wiceprezes TVP. Przyznaje, że oznacza to zielone światło dla realizacji projektu, nad którym telewizja publiczna zastanawia się od ponad dwóch lat. Według Bochenka od momentu rozpoczęcia pierwszych prac do startu upłynie 10-12 miesięcy, co oznacza, że najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu jest jesień 2009 r. A pierwsze prace już ruszyły - w marcu telewizja publiczna ogłosiła pierwszy przetarg na sprzęt potrzebny do uruchomienia platformy.

 

Projekt budowy platformy TVP przygotował luksemburski operator satelitarny SES Astra. Zakłada on, że zagraniczna firma zbuduje infrastrukturę techniczną. Jedna z koncepcji, nad którą pracował zespół na Woronicza, zakładała zakup dekoderów hybrydowych umożliwiających odbiór telewizji cyfrowej nadawanej zarówno satelitarnie, jak i cyfrowo. - Sądzę, że będzie to platforma przede wszystkim satelitarna - stwierdził Bochenek, ale nie dodał, że spółka nie odrzuca rozwiązania hybrydowego. Łączna wartość projektu, nad którym pracuje TVP, jest szacowana na kilkaset milionów euro. Platforma cyfrowa TVP będzie piątym tego typu przedsięwzięciem w Polsce."

 

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z tą platformą to jak z tym kanałem TV FILM dużo mówiono i nic... Jedno co byłoby dobre toto, że programy na Astrze mają lepszą jakość. A czy będą konkurencyjni to wątpię. CP z pakietem mini nikt nie pobije (tylko niech dadzą normalne tvp). Jak ktoś mało ogląda, to wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP z pakietem mini nikt nie pobije.

Zobaczymy, jak wejdzie DVB-T, a TVN wycofa swoje kanały. :]

 

To nie będzie prawdziwa platforma, tylko sztuczny twór za który ktoś będzie chciał brać duże pieniądze.

Ale jeśli TVP ma dostać swój własny multipleks DVB-T, to po co im jeszcze platforma? Chyba nie zamierzają sprzedawać tą drogą TVP Sport. Ewentualnie coś takiego wypaliłoby z ofertą skierowaną do polonii - wszystkie kanały TVP na Astrze za pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest powiedziane że będą na niej tylko kanały TVP (a nawet wcześniejsze informacje sugerowały co innego). A po drugie sądzę że nie będzie to droga platforma. Choć jakoś do dziś nie mogę uwierzyć że w ogóle powstanie. Wszystko zależy od Napieralskiego i komuszków (jak prawie wszystko w tym kraju od ponad 60 lat :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga czy nie droga to myślę, że nie znajdzie nabywców. Po co brać platformę z samymi kanałami TVP, jak można wziąć inną, z dużą liczbą kanałów i z prawie wszystkimi kanałami TVP. Ja z całej paczki TVP nie posiadam tylko TVP Sport no i niedługo pewno zakodują mi TVP HD. Choć i teraz samej planszy raczej nie oglądam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...