Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś uściślijmy. ITI i Polsat nie chcą sami nadawać meczy OE tylko chcą aby Canal+ i ten "kanał EkstraklasaTV" czy jak to się ma nazywać był dostępny dla abonentów CP i N na ich dekoderach. Tylko tyle. Jeśli Canal+ nie zgodzi się na to to przewiduję, że meczy Legii i kilku innych klubów w Canal+ się nie obejrzy. Można ITI nie lubić ale nie można odmówić im konsekwencji w działaniu.

Nie wiadomo ile ITI i Polsat ostatecznie dawało. Wiadomo, że oferowałi większą dostępność. Zapytajcie jednak jakiegoś ekonomistę co by znaczyła dla OE możliwość dotarcia do abonentów wszystkich platform i kablówek za kilkanaście złotych. Zapytajcie go też co oznacza dalsza obecność OE w Canal+ z 500 tys. abonentów za minimum 29 zł i możliwości promocji i rozwoju medialnego tylko przy tak małej grupie widzów. Odstawcie na chwilę na bok swe pretensje, żale, złote myśli mada85 o "[beep]ach, kłamcach i oszustach" w sobotnią noc( idź na imprezę w koniec karnawału jeśli możesz a nie psioczysz i trollujesz. U mnie służba nie drużba :( ). Zostawcie to z boku i pomyślcie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dostępnośc OE, będzie wynosić 100%, każdy kto będzie chciał bedzie mógł oglądać. Wystarczy kupić Multipakiet. Niepotrzeba do tego żadnej platformy ani kablówki, jak w wypadku oferty ITI/CP. Niewidze powodu, dla którego Cyfra ma się teraz dzielić prawami, nie po to wykłada się grube miliony, żeby każdy miał OE u siebie. To nie jest konsekwencja ITI, to jest czyste pieniactwo. Zachowują się jak dziecko w piaskownicy, które nie dostało wymarzonej zabawki.

 

Raczej nikt się nie wyłamie z umowy, bo jak jeden będzie marudził, to nie bedzie kontraktu. Tak jak ktoś już tu pisał, że ESA to kluby (również Legia), bez ich przyzwolenia Cyfra praw by nie otrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy kupić Multipakiet". Do tego zestaw satelitarny+montaż za kilkaset złotych i 39 zł miesięcznie. Dla kibiców, zwłaszcza tych młodych o rzeczywiście "atrakcyjna" oferta.

Na jakim ty świecie Pawop żyjesz?

To nie jest pieniactwo i piaskownica Pawop. To jest po prostu czysty biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze problem sie zakonczy jak tylko Canal+ udostepnil by kodowanie w Nagra2/Nagra3 i conax dla Cp i N i wtedy bylaby pelna dostepnosc no i nie trzeba by dodatkowego dekodera kupowac itp mysle ze jak C+ tak nie zrobi to beda sprawy w sadzie i Uokik sie tym zajmnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twoim zdaniem TVN tyle zarabia na reklamach to czemu nie wygrała praw do transmisji OE tylko Canal+ który na reklamach nie zarabia :?:

Odpowiedź jest banalna: Przecież prawa do transmisji kosztują 125mln i z reklam tyle za Chiny ludowe nie wyciągną. Ale pulę Legii czyli marne 10 mln myślę, że są w stanie nabić meczami na Łazienkowskiej, tym bardziej, że Legia to najbardziej medialny klub w Polsce (nie chce mi się liczyć, ale na C+ najwięcej meczów jest właśnie Legii).

 

Ale żeby uderzyć w drugą stronę konfliktu - Coś ITI jest pewne siebie... ;) Nie boją się, że LM stracą? Ja tam bym na ich miejscu szczerze mówiąc siedział cicho i cieszył się, że konkurencja wtapia coraz więcej kasy w bagno i szykowałbym oferty na NBA, Ligue1 i LM...

Jak Nka straci LM to prawda jest taka, że pozostanie nam tylko ['] zapalić ;) Więc niech Walterowie dadzą sobie może na wstrzymanie...

To taka moja luźna refleksja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet nie wykluczam, że tym razem kupią LM taniej, bo nie muszą "przełamywać" umowy którą miał PS. Pewnie żeby prawa transmisyjne zmieniły właściciela to trzeba dużo więcej zaoferować niż konkurent (np. 50%) stąd ta mocna przebitka Nki...

 

Ale jednak to tylko moje przypuszczenia... Nie wiem jak te oferty są zrobione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy kupić Multipakiet". Do tego zestaw satelitarny+montaż za kilkaset złotych i 39 zł miesięcznie. Dla kibiców, zwłaszcza tych młodych o rzeczywiście "atrakcyjna" oferta.

Na jakim ty świecie Pawop żyjesz?

To nie jest pieniactwo i piaskownica Pawop. To jest po prostu czysty biznes.

W przypadku oferty ITI/CP również potrzeba sprzętu satelitarnego. Te 16 PLN też jest złudne, bo napewno tzeba będzie posiadać 2 pakiety w przypadku nki i familijny w przypadku CP. W kablówkach kanał też byłby w pakietach cyfrowych.

Własnie dlatego, że to czysty biznes, Cyfra jako zwyciezca przetargu, nie będzie się dzielić z przegranymi. Jak klubom zależało na dostępności, to mogli wszystko sprzedać TVP za kilka milionów i mieliby oglądalność. Ale to są tylko pozory, żeby widzom pokazać jak to o nich dbają. Tak naprawde liczy się tylko kasa i koniec. Tak jest praktycznie wszędzie, więc nie widze powodów dlaczego u nas miałoby być inaczej.

Jest to pieniactwo ze strony ITI i koniec. Przegrali przetarg i kombinują co tu zrobić, żeby jednak OE pokazać. A wystarczyło dać 150 baniek za sezon...

 

 

Na pewno nie byłaby. Co innego dla Cyfry+ ale to już temat trochę na inną dyskusję.
Nie jest to temat na inną dyskusje, bo Cyfra i C+ to jeden organizm i skoro obecność C+ u konkurencji jest nieopłacalne dla Cyfry, to po prostu go tam nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy kupić Multipakiet". Do tego zestaw satelitarny+montaż za kilkaset złotych i 39 zł miesięcznie. Dla kibiców, zwłaszcza tych młodych o rzeczywiście "atrakcyjna" oferta.

Na jakim ty świecie Pawop żyjesz?

To nie jest pieniactwo i piaskownica Pawop. To jest po prostu czysty biznes.

Rozumiem za tym że jesteś gotów zapłacić 16 zł za 1 monotematyczny kanał i to z przerwami paromiesięcznymi serwujący jedynie 3 razy w tygodniu po kilka spotkań live-reszta to powtórki powtórki powtórki i magazyny tematyczne z 4 kanałami różnymi kanałami serwującymi zarówno filmy,muzykę,dokumenty i sport z różnych aren międzynarodowych i krajowych za 39 zł i co uważasz że co przepłacasz chyba żartujesz.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy kupić Multipakiet". Do tego zestaw satelitarny+montaż za kilkaset złotych i 39 zł miesięcznie. Dla kibiców, zwłaszcza tych młodych o rzeczywiście "atrakcyjna" oferta.

Na jakim ty świecie Pawop żyjesz?

To nie jest pieniactwo i piaskownica Pawop. To jest po prostu czysty biznes.

Rozumiem za tym że jesteś gotów zapłacić 16 zł za 1 monotematyczny kanał i to z przerwami paromiesięcznymi serwujący jedynie 3 razy w tygodniu po kilka spotkań live-reszta to powtórki powtórki powtórki i magazyny tematyczne z 4 kanałami różnymi kanałami serwującymi zarówno filmy,muzykę,dokumenty i sport z różnych aren międzynarodowych i krajowych za 39 zł i co uważasz że co przepłacasz chyba żartujesz.Pozdrowienia

 

Jak porównywać to obiektywnie - dodaj do tego 6 czy 5 zł za HD i ileś tam za wynajęcie dekodera lub jego zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Promocji 4x Canal+ mam za 21,75 i to przez 11 miesiecy (umowa na 13) wiec jak ktos mysli to nie ma za 39 tylko duzo taniej. Polsaty sport tez mam ale dla mnie te kanaly to lipa chodzi glownie o Pilke nozna. Dobrze ze Canal+ wygral bo oni to przynajmniej umieją pokazac lige :) Choc moja druzyna gra w 2 lidze GieKSa to i tak zostane z Cyfra+ bo to najlepsza platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ITI tak zależy na tej Legii to niech stworzą kanał LEGIA TV i dadzą go na swoją platformę. Można tam będzie oglądać wszystkie mecze Legii z poślizgiem 24 g. na dobę plus jakieś magazyny gadających ekspertów których na N- ce nie brakuje.I w ten oto sposób abonenci N-ki będą mogli mieć namiastkę OE i zabawkę Prezesa Waltera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas 63 jak bym mówił o HD to bym użył zamiast 4 kanałów 6/bo 2 są w HD/a w tym wariancie dekoder kupuje się w promocji na własność to po pierwsze a po drugie ten słynny kanał konsorcjum miał być w HD a w to wątpię gdyż kanał miał być dla wszystkich a chyba HD nie jest systemem który każdy ma a w stosunku do ogółu to raczej garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam... jeśli Legia wyłamałyby się z ESA, to czy ma prawo grać w OE, skoro to ESA organizuje te rozgrywki? przecież nie można jednocześnie wysiadać z tramwaju i jechać tramwajem.

 

druga sprawa. ktoś tu pisał, że C+ nie zarobi na ligę, jeśli nie odsprzeda części tych praw... to ja się pytam jak to możliwe, że od 13 lat ciągle mają do tej ligi prawa i jeszcze nie zbankrutowali? ci, którzy oglądają OE wiedzą jak to wygląda... przed meczem, w przerwach i po spotkaniu lecą reklamy tytularnych sponsorów (teraz jest to Orange, Stiga i jeden z producentów sprzętu sportowego) ... 3 transmisje na weekend po kilkaset tysięcy pewnych kibiców przed tv x 30 kolejek + nieustanny abonament + inne reklamy przed/w trakcie/po meczu... jak więc widać da się na tym zarobić i to sporo i rozumiem, że własnie dlatego toczy się o te rozgrywki tak zażarty bój.

 

co do samej Legii. jeśli pan Walter uważa, że 50% wartości ligi to jego klub i powinien dostawać z tego tytułu więcej kasy to proponuje mu zwiedzić takie pozostałe miasta pierwszoligowe jak Poznań, Kraków, Kielce, Zabrze czy nawet Lubin. to już nawet nie chodzi o historie tych klubów, czy ich dokonania, ale o wartość marketingową W TYM MOMENCIE. świetnym przykładem jest tu Lubin. w zeszłym sezonie grali świetnie i niemal byli pokazywani co kolejkę. w rundzie jesiennej szło im słabo i transmisji z meczów, było nie było, mistrza Polski widzieliśmy jak na lekarstwo. widać, że C+ promuje dobre drużyny, w wysokiej formie, a biedy i nędzy pokazywać nie będzie (jedna transmisja Zagłębia Sosnowiec w całej rundzie) - stąd oburzenie Waltera, że jego Legia tak mało zarabia na lidze. no to panie Walter - do dzieła. proponuje na początek wielkie transfery, a następnie złagodzenie konfliktu z własnymi kibicami. nie może być tak, że chce się od ligi/C+ wielkich pieniędzy ZA NIC, z tytułu samej nazwy klubu. tym tokiem myślenia w OE powinny grać tylko najstarsze i najbardziej utytułowane kluby w Polsce, a tym samym największą kasę dostawałby Ruch, Górnik i Wisła, a nie Legia. proponuje więc łyk zimnej wody i głębsze zastanowienie się nad tym tematem, bo akurat w tym wypadku argumenty nie przemawiają za Legią.

 

sorry za off topic, ale śmiać mi się chce, że tak poważny i zasłużony polski klub nie potrafi dorobić się godnego kierownictwa. nie jestem kibicem Legii, ale oczekuje, jak większość, wysokiego i równego poziomu ligi, więc fajnie by było, gdyby Legia organizacyjnie i sportowo była klubem godnym nąsladowania. na razie tak nie jest.

 

i jeszcze jedno. pan Rusko wyraźnie powiedział, że wygrała oferta atrakcyjniejsza finansowo. zatem narzekania pania Kmity z CP, że dali więcej, a znowu nie wygrali można tradycyjnie włożyć między bajki. podobnie jak robienie obecnie tej całej, martyrologicznej otoczki, jaki to C+ jest niedobry, że znowu zakodował ligę. przecież gdyby wygrała koncepcja CP/ITI to OE przecież nie była by FTA, tylko także za odpowiednią opłatą. więc tym bardziej temat uważam za zamknięty.

 

a dla zapominalskich: ESA = wszystkie kluby pierwszoligowe, w tym także zbuntowana Legia. zatem jeśli pan Rusko, przewodniczący ESA, czyli wszystkich klubów, w tym także Legii zakomunikował zwycięstwo pomysłu C+/TP SA to trzeba się z tym pogodzić i to zaakceptować. pan Walter, niezwykle doświadczony biznesmen, chyba najlepiej wie jak działa rynek i nie będzie kwestionował umowy, której zerwanie i podważenie będzie trudne, o ile nie niewykonalne.

 

i pomyśleć, że tak słaba liga może budzić takie emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś po tych wszystkich skandalach z Ekstraklasą,Legią,ITI zrozumiałem,że nawet dobrze,że PS nie kupił OE bo by po prostu przepłacili.Jeszcze korupcja dochodzi...

Co do ITI to raczej nic nie zwojuje.Co z tego,że pokazywaliby Legie w TVN jeśli np.Legia grała by z Lechem a Lech jest za Canal+ i mecz ten byłby pokazywany Canal+ dzięki Lechowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz na Łazienkowskiej za zgodą Lecha i PZPN bo ESA automatycznie by się rozwiązała i rozgrywki przejął by znów PZPN mogłaby pokazać ten mecz. W przypadku braku zgody mecz nie mógł by być pokazany. Oczywiście mecz w Poznaniu tylko w C+.

 

A tak na marginesie dobrze, że wygrał C+ bo gdyby konsorcjum wygrało prawa byłoby to wielkie lansowanie Legii jakie było w magazynie OE. Jestem kibicem Legii ale oglądając ten magazyn czasem to było denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...