Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lech, tak jak i Legia powinni poradzić sobie z każdym rywalem jeśli myślą poważnie o fazie grupowej.

 

A Śląskowi potrzeba po prostu szczęścia w losowaniu.Takiego jakie miał kilka lat temu Lech, trafiając na Austrię Wiedeń, a potem Dnipro.Dzięki temu nabił sobię punków, które liczą się do dzisiaj i mają wpływ na rozstawienie od początku do końca :)

 

O Piaście na razie nie ma co mówić, bo muszą pokonać Azerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich polskich zespołów chyba najlepiej zagrał Śląsk Wrocław, ale chyba miał najłatwiejszego przeciwnika FK Rudar Pljevlja i grał u siebie, więc taka gra chyba nie powinna nikogo dziwić. Trzeba mieć nadzieję, że Piast Gliwice odrobi u siebie straty i też awansuje, a pozostałe kluby spokojnie rozegrają rewanże, najlepiej wygrywając je, bo za zwycięstwo chyba jest więcej punktów do rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie ocenić norweskie Molde choć dwa zwycięstwa w LE ze Stutgartem to robi wrażenie. Wyniki Molde w europejskich rozgrywkach z wikipedii : Trzeci wynik to wynik całego dwumeczu.

 

2010/11 UEFA Europa League Second Qualifying Round Latvia Jelgava 1–0 1–2 2–2(a)

Third Qualifying Round Germany Stuttgart 2–3 2–2 4–5

2012/13 UEFA Champions League Second Qualifying Round Latvia Ventspils 3–0 1–1 4–1

Third Qualifying Round Switzerland Basel 0–1 1–1 1–2

UEFA Europa League Play-Off Round Netherlands Heerenveen 2–0 2–1 4–1 Q

Group Stage Round 5 and 1 Denmark Copenhagen 1–2 1–2 2–4

Group Stage Round 2 and 6 Germany Stuttgart 2–0 1–0 3–0

Group Stage Round 4 and 3 Romania Steaua București 1–2 0–2 1–4

2013/14 UEFA Champions League Second Qualifying Round Republic of Ireland Sligo Rovers 1–0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwy rywal dla Legii. Szkoda że Śląsk ma taką trudną "grupe" potencjalnych przeciwników.

Jeśli dla Ciebie to łatwy rywal biorąc pod uwagę, że mogli wylosować na przykład Maribor, Dinamo Tbilisi, to trochę poczytaj o tym zespole. Same koszyki przed losowaniem już mi się nie podobały, nie licząc Elfsborga w grupie Legii były praktycznie najmocniejsze drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieje na łatwiejszą przeprawę Legii można upatrywać w tym, że Molde nie zachwyca w lidze.Bo 10 miejsce i 2 pkt. przewagi nad strefą spadkową raczej nie imponuje.W każdym razie rywal obowiązkowo do przejścia.

 

Lech trafił idealnie pod każdym względem.Rywal słaby, blisko i na dodatek atut własnego boiska w rewanżu.Awans musi być.

 

Śląsk niestety będzie miał ciężko. ale Brugge to nie jest rywal nie do przejścia.Może mecz z Rudarem nie jest dobrym wyznacznikiem, ale z taką grą na prawdę można upatrywać jakichś szans.

 

Piast to Piast :) Za wiele nie można od nich oczekiwać.Co ugrają to ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia - cóż, Molde było rewelacją ligi norweskiej, obecnie spisują się słabo, ale nie zmienia to faktu, że jest to drużyna, która w piłkę grać potrafi. Jeśli Legia poprawi grę, a będzie to chyba do zrealizowania, bo wejdą wreszcie w rytm meczowy to o awans jestem spokojny.

 

Lech - cóż tutaj dużo mówić, liczę na Żalgiris i mecz z Bilińskim & Zubem. Awans to obowiązek i raczej nie powinniśmy mieć problemów. Warto wspomnieć, że Żalgiris też gra na sztucznej murawie, więc czeka nas kolejny mecz na takiej nawierzchni :/

 

Śląsk - trudny przeciwnik, który w 2009 roku wyeliminował Lecha Poznań. Wzmocnili się, więc powiem szczerze, że tutaj nie liczę za bardzo na awans. No chyba, że Śląsk zagra tak jak wczoraj, ale nie wywyższajmy gry drużyny z Oporowskiej, bo na tle takiego przeciwnika mogli zagrać bardzo dobry mecz. Trzeba liczyć na Milę w formie, bo jeśli nie to gra siądzie.

 

Piast - o ile wyeliminują Qarabag, a niewiele im brakuje, bo bez swoich kibiców i pogody Azerowie nie będą tacy groźni. Wyeliminować z gry Reynaldo i Almeidę, a powinno być dobrze. No i zagrać tak jak grali wiosną w naszej lidze. Co do następnego przeciwnika to podejrzewam, że będzie to Anorthosis. Nie wiem jak tam obecnie stoją ze składem, ale już sam wyjazd na Cypr brzmi groźnie. Pierwszy mecz u siebie, więc wypadałoby wygrać z 1, 2:0 i grać na maxa w Famaguście. No cóż, Piast to też taka ekipa z przypadku, bo nie wiadomo czy szykuje się nowa drużyna czołówki czy jednoroczny wyskok, ale dla nich każde zwycięstwo będzie sukcesem i tak na prawdę to mogą pokusić się o niespodziankę, i grać na maxa, ponieważ nie ciąży na nich presja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast - o ile wyeliminują Qarabag, a niewiele im brakuje, bo bez swoich kibiców i pogody Azerowie nie będą tacy groźni. .

To ty chyba meczu nie oglądałeś Piast w zasadzie się tylko bronił, a wynik 2-1 to dość niski wymiar kary dla Piasta. Azerbejdżan ma kasę na piłkę nożną, a Qarabagh jest ważnym klubem dla rządu Azerbejdżanu (chodzi o konflikt z Armenią o Górski Karabach i chcą poprzez grę w europejskich pucharach udowodnić światu, że Karabach jest ich). Ponadto miasto Ağdam, gdzie siedzibę ma Qarabagh (grają w Quzanlı 50 km od Adgam, a samochodem to prawie 700 przez ten konflikt) według wikipedii to rząd Azerbejdżanu nie ma nad nią kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, ale gdzie ja napisałem, że Piast grał dobrze? Bronili się, bo co mieli zrobić? Przy takiej temperaturze i wilgotności jak nie są przyzwyczajeni grać to mieli się rzucić na hura i przegrać z 4:0? A tak to plan zrealizowali, przegrali minimalnie, strzelili gola na wyjeździe, a rewanż jest u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto miasto Ağdam, gdzie siedzibę ma Qarabagh (grają w Quzanlı 50 km od Adgam, a samochodem to prawie 700 przez ten konflikt) według wikipedii to rząd Azerbejdżanu nie ma nad nią kontroli.

 

Niech się gonią. Jestem za Ormianami, bo to "nasi" (chrześcijanie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto miasto Ağdam, gdzie siedzibę ma Qarabagh (grają w Quzanlı 50 km od Adgam, a samochodem to prawie 700 przez ten konflikt) według wikipedii to rząd Azerbejdżanu nie ma nad nią kontroli.

 

Niech się gonią. Jestem za Ormianami, bo to "nasi" (chrześcijanie) :wink:

 

Aż mi szkoda, że nie ma tu przycisku "lubię to!", bo bym chętnie ci kliknął. Ja ponadto w kontekście możliwej gry Lecha z drużyną z Litwy nie mogę nie wspomnieć, że kraj ten od wielu lat dyskryminuje w rażący sposób mniejszości narodowe (największą z nich jest mniejszosc polska), co jest dla mnie niezrozumiałe, bo skoro ten kraj jest w UE to takie coś powinno być surowo karane. Fajnie by było, gdyby polscy kibice w razie wyjazdu na Litwę okazali jakoś gest solidarności z naszymi rodakami dyskryminowanymi na Litwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa trafiła na trudnego przeciwnika Molde FK, ale w ostatnim czasie ten zespół nie jest w zbyt dobrej formie co pokazuje chociażby ostatni ich mecz na wyjeździe z jakimś irlandzkim Sligo Rovers FC, który wygrali tylko 1:0, a liga irlandzka to chyba podobny poziom do ligi walijskiej, w której gra rywal Legii Warszawa - The New Saints, więc Legia powinna sobie poradzić również z Molde FK, jeśli chce awansować do LM to po prostu musi.

Dobre losowanie dla Lecha Poznań - słaby przeciwnik z pary VMFD Žalgiris/FC Pyunik, ale raczej VMFD Žalgiris, więc ten dwumecz powinien być dla Lecha wręcz tylko formalnością, także Lech powinien spokojnie wyeliminować Litwinów.

O wiele gorzej jest w przypadku Śląska Wrocław, który zagra z trudnym rywalem z Belgii - Club Brugge KV, ale przy odrobinie szczęścia i przede wszystkim przy dobrej grze można powalczyć z tym przeciwnikiem. Kiedyś Lech Poznań grał z tym klubem w eliminacjach LE i odpadł dopiero po rzutach karnych.

Co do Piasta Gliwice to musi najpierw odrobić straty w rewanżu z Karabachem Agdam - jeśli się uda awansować to dwumecz w kolejnej rundzie z Anorthosis Famagusta FC wydaje się być niemożliwy do wygrania, ale od Piasta nie musimy niczego oczekiwać. Już sam fakt, że zajął miejsce w lidze dające im grę w el. LE to dla nich duży sukces, grunt, żeby za bardzo się nie skompromitowali w tych eliminacjach i jak na razie nie jest źle, bo w pierwszym meczu przegrali tylko 1:2 na wyjeździe z Karbachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminować z gry Reynaldo i Almeidę, a powinno być dobrze.

 

No to Terminator znowu rzuci kilka długich piłek na Kapolongo czy Nadirova i obrona Piasta nie będzie wiedziała co się dzieje.

Gdyby Qurban Qurbanov miał gotowych do gry przez 90 minut i będących w formie ofensywnego pomocnika i napastnika (tak jak Adamia i Əliyev z Wisłą), nie byłoby już o czym pisać. A tak różnie może być. Wystarczy że Piast tak jak w czwartek przez cały mecz stworzy jedną akcję z prawdziwego zdarzenia zakończoną groźnym strzałem (+błąd obrońcy) i Qarabağ odpadnie. Zobaczymy jak się potoczy ta rywalizacja, w każdym razie powinien być ciekawy rewanż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...