Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cud się zdarzył.Drugi po zwycięstwie ZAKSY w Trento z mistrzami świata ;) Aż żałuję, że dzisiaj zamiast oglądać mecz musiałem pracować :)

 

Z niecierpliwością wyczekujemy piątkowego losowania :D

Derby Polski w Lidze Europejskiej :D

Do tego nie dojdzie ponieważ nasze zespoły nie będą rozstawione . Chyba że ....... w finale :roll:

Najbliższa możliwość takiego pojedynku będzie w ćwierćfinale.Oby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było coś niesamowitego,piłkarze dziękowali po meczu chodząc z mieszanymi minami z jednej strony ciesząc się z wygranej a z drugiej,strony smutni bo nie ma awansu a tu taka wiadomość,jak już Borek zaczął się drzeć to wiedziałem co się stało i wielka eufora na stadionie :D Dla takich chwil warto żyć,za to właśnie kocha się piłke nożną tu wszystko może się zdarzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej cieszy awans w rankingu UEFA :D

 

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php

 

Skoczyliśmy o jakieś 6 pozycji! Dzięki temu jedna z naszych drużyn nie będzie musiała grać w Q1...

I myślę, że awans o jescze jakieś 2/3 pozycje jest całkiem realny, bo kraje będące przed nami mają mniej klubów w pucharach. W tym sezonie do pierwszej 15 raczej nie wejdziemy, ale możemy dobrze "ustawić się w blokach startowych" i zaatakować latem 2012 roku. A wtedy to już 2 drużyny w kwalifikacjach do LM! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sensacja, sam też oglądałem ten pamiętny moment "szczęśliwego" zwycięstwa Odense nad Fulhamem (mówię od razu, że to remis). Ale gratuluję Wiślakom, bo to oni pokazali klasę kolegom z Twente Enschede. Oby tak dalej, żeby powtórzyła się ta sama sytuacja, w finale UEFA LE 2011, derby Iberii (FC Porto vs. Sporting Braga). Czekamy dzisiaj do 21:05, żeby dowiedzieć się o wyniku Legii z Hapoelem Tel-Awiw. Ciekawostką jest, że HAPOEL-u nie poprowadzi ich trener, ze względu na żałobę po starszym bracie tego trenera. Zmarł kilka dni temu, w wieku 80 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie polskie drużyny na wiosnę,czy coś takiego było w historii polskiego futbolu?? Jeśli tak to ja nie mam prawa tego pamiętać. Brawo Wisła,brawo Kaziu Moskal,który powinien dostać szansę dalszego prowadzenia zespołu.Gratulacje :jupi::jupi::jupi::jupi::jupi:

 

Coś czytałem, że jakieś 40 lat temu były 2 polskie drużyny w Pucharze Europy (pierwotna wersja LM) - Legia i Górnik Zabrze, ale to i tak nie zmienia faktu, że cała piłkarska Polska jest od wczorajszej nocy w szampańskich nastrojach :jupi: . :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczyliśmy o jakieś 6 pozycji! Dzięki temu jedna z naszych drużyn nie będzie musiała grać w Q1...

Teoretycznie to działa na naszą niekorzyść, bo gra w 1 rundzie trafia się na takich ogórków, że to praktycznie pewne dwa zwycięstwa i 0,5 pkt do rankingu krajowego(jeżeli podchodzi się do meczów na poważnie, a nie jak w tym roku Jaga).

 

Prawdziwe korzyści zaczynają się dopiero od 15 miejsca, bo to oznacza 2 zespoły w el.LM i ogólnie 5 w pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, patrząc na ostatnie lata, to pierwsza runda dla naszych piłkarzy była bardzo tragicznym doświadczeniem i właśnie dobrze, że tak wcześnie unikniemy meczów z "potęgami" z Azerbejdżanu, Kazachstanu, Armenii czy innych egzotycznych państw.

Co do wczorajszego meczu, to brawo dla Odense za walkę, bo bez nich Wisła by nie awansowała. Brawo też dla Białej Gwiazdy, bo jednak mecz wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na przykładzie takiego meczu Wisły czy Legi dobitnie widać jak można zagrać mając jakąś motywację, a nie posiadając jej lub mieć jej za mało na dane wydarzenie.

Wisła wiedziała, że Twente zagra w rezerwowym składzie, ale nie miała awansu i postanowiła to wykorzystać "cisnąć" od samego początku na bramkę ekipy z Holandii.

Legia wiedząc, że wszystko załatwione postanowiła(włącznie z trenerem) zagrać na pół gwizdka. Jak to się skończyło dla obu ekip, nie trzeba wyjaśniać. Nie jestem fanem żadnej z tych drużyny, po prostu bezstronnie kibicuję polskim klubom w ich walce o wyższe europejskie cele jak to było z Lechem, Śląskiem, Zagłębiem itd.

Chcę tylko pokazać, że mając motywację i dany cel można go osiągnąć nawet z najtrudniejszym rywalem(patrz szanse jakie dawano np. Lechowi w ich ubiegłorocznym boju czy Śląskowi z Dundee Utd. oraz Groclinowi Grodzisk Wlk)

Dlatego nie dziwię się że polskiej kluby chcą trafić na kogoś lepszego, może nie najlepszego bo wtedy mają szansę pokazać, że im zależy, a nóż przeciwnik ich zlekceważy jak to zwykle bywa w roli faworyta i będzie niespodzianka w postaci awansu do dalszej rundy.

Bądź co bądź, gratulacje dla obu ekip za miłe chwile podczas kolejnej złotej polskiej jesieni w LE. Oby do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przegrali bo każde zwycięstwo sie liczy do rankingu uefa jest o co walczyć Wisła i Legia jak wygrają po 2 mecze mogą liczyć na rozstawienie w 4 rundzie LM ( oczywiście jak jedna z tych drużyn zostanie mistrzem Polski ) i nie zapominajmy o Lechu który dzieki punktą zdobytym w zeszłym sezonie w LE też ma taką szanse . Nie wiem czy się nie myle ale od następnej edycji pucharów mamy 3 drużynę ekstraklasy w LE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAOK może być.Dzisiaj wymęczyli remis z Rubinem grając przez 77 minut z przewagą zawodnika.Wielką drużyną nie są.Jak najbardziej w zasięgu naszych klubów.

 

Ale Metalista lepiej uniknąć.Nie wiem dlaczego przyjęło się, że to zespół do ogrania.Wystarczy popatrzeć na to ile ugrali punktów do rankingu klubowego przez ostatnie 5 sezonów.A uzbierało się ich 46(przy czym za wygraną w fazie grupowej są dwa).I porównując to z dorobkiem Legii(ponad 10 pkt) czy Wisły(ponad 12), możemy nabawić się kompleksów.Poza tym Ukraińcy bez problemu wygrali grupę, nie ponosząc żadnej porażki.A w drużynie gra mnóstwo Brazylijczyków i Argentyńczyków, którzy zaliczyli po kilka występów w reprezentacji(np.Sosa).Już lepiej trafić na którąś z trzech drużyn belgijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa pierwszy mecz ze Sportingiem Lizbona rozegra 15 lutego w Warszawie prawdopodobnie o 21.05

Wisła Kraków rozegra pierwszy mecz z Standardem Liege 16 lutego na pewno o 21.05.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby pokazać oba mecze w TV4.

 

A nie oba mecze będą w tym samym dniu. Nie jest ustalony jeszcze oficjalny termin ale przypuszczam żę legia zagra o 19 a wisła o 21 nie wiem jak ktoś wpadł na pomysł żę mecze w LE będą przez 2dni w tej fazie

 

edit

i jest oficjalne info

Pierwsze spotkanie, w Krakowie, wyznaczono na czwartek 16 lutego na godz. 21:05. Rewanż odbędzie się tydzień później, 23 lutego, o godz. 19:00 w Liege

Więc legia gra w warszawie o 19 a rewanż o 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...