Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony, kiedy (miesiąc+rok, bez konkretnego dnia) podpisywałeś/przedłużałeś obecną umowę z Cyfrą+?

Można będzie wtedy sprawdzić w regulaminie ile za tego Sagemcoma HD, bo 800 zł w ostatnim regulaminie Cyfry+ (one Cię dotyczą, a nie te nc+ - przynajmniej dopóki nie zmigrujesz) jest za dekoder PVR HD, a nie zwykły HD.

 

Nominalnie powinno być 600 zł za dekoder Cyfrowy HD i 100 zł za Kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dotyczy Cię ten regulamin i cennik:

http://cyfraplus.pl/upload/2012/12/Regu ... 0_2012.pdf

 

Na ostatniej stronie, w punkcie VI. Odszkodowania masz czarno na białym:

Wysokość odszkodowań przewidzianych w Regulaminie Umowy o Abonament CYFRY+ z tytułu:

- (...)

- braku zwrotu Sprzętu lub zwrotu Sprzętu niekompletnego, zgodnie z art. 4 § 2 pkt 7 Regulaminu

Cyfrowy HD - 600 zł

Karta - 100 zł

 

Czyli łącznie 700 zł. Nie zawracaj sobie głowy opłatami za wyposażenie, bo w tych 600 zł jest wliczone wszystko (zasilacz, pilot etc.).

Nie daj się wkręcić w wyższe opłaty i w razie czego powołuj się na ten regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jestem abonentką Cyfry+ od 2006 roku, ale przyszedł czas się pożegnać. W 2014 roku skończy mi się umowa i chciałabym po 8 latach zrezygnować z Cyfry+.

 

Jak wiecie, we wrześniu 2008 roku Cyfra+ przeprowadzała wymianę kart, która mnie oczywiście też dotknęła. Wiem, że po rozwiązaniu umowy należy zwrócić używaną obecnie kartę. Ale czy będą jeszcze żądali ode mnie zwrotu starej karty, którą miałam do września 2008 roku? Bardzo, naprawdę bardzo mnie to niepokoi i nie daje spokojnie spać, ponieważ ta stara karta już dawno gdzieś mi się zgubiła i nie mogę jej teraz już nigdzie w domu znaleźć :( Nie będę zadowolona, jeśli będę musiała zapłacić jakąś karę za niezwrócenie starej karty :cry:

 

Jak to jest z tymi starymi kartami, żądają ich zwrotu przy rozwiązaniu umowy, czy już o nich zapomnieli? :? A jeśli żądają, to jaka kara będzie do zapłacenia (wolałabym już teraz wiedzieć, ile mam szykować pieniędzy do wyrzucenia...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kAgula

Dokładnie, jak mówi kolega @Flis.

"Starej" karty nie trzeba oddawać. Ja sam zachowałem sobie poprzednią, "starą" kartę CYFRY+, tzw. "szachownicę", a nawet jeszcze jedną, poprzednią. Po rezygnacji z CYFRY+ oddałem tylko dekoder i dwie "nowe" karty, czyli "Cameleony" (miałem Multiroom). A te dwie "stare" karty zachowałem sobie na pamiątkę. ;) Pamiętam, że w piśmie, które wtedy wysyłali wraz z "nową" kartą ("Cameleonem"), było napisane, że dotychczasową kartę, czyli "szachownicę" można sobie zachować lub zniszczyć.

Tak więc, bez obaw możesz zwrócić obecnie posiadany sprzęt (dekoder i "aktualna" karta) i nie martwić się o "starą" kartę. Żadnej kary za to nie będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałeś poleconym, to powinieneś na świstku mieć numer przesyłki poleconej, której lokalizację możesz sprawdzić na:

http://sledzenie.poczta-polska.pl/

I w razie gdyby była doręczona, możesz się na to powoływać i na tej podstawie zapytać co z tym zrobili.

Jeśli nie skorzystałeś z opcji priorytetowej, to taki list trochę będzie wędrował.

 

Co do zwrotki to wraca bardzo długo (czasem i do ok. 2 tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jeśli jest "doręczono", to znaczy, że już jakiś posłaniec z nc+ je odebrał.

Pewnie już leży u nich, tylko nikt go nie wprowadził do systemu. :)

 

Gdyby przy okazji następnego telefonu nadal nalegali, że go nie mają to powiedz, że figuruje jako doręczone i dopytaj czy ma jakieś wady, czy po prostu jeszcze go nie wprowadzili,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nc+ oferuje mi nie do przyjęcia migracje, i dla tego przygotowuje wypowiedzenie, a dokładniej oświadczenie o nieprzedłużaniu umowy powyżej okres minimalny.

Umowa z TV kończy się 31-01-2014r., abonament z MR i dek HD to 157 zł/m-c. Konsultanci nc+ dzwonili już kilka razy proponując za Universe+ Superpremium 129 zł. brutto z MR i dek Phil.HD.

Zastanawiam się co napisać w uzasadnieniu, czy wystarczy wspomnieć tylko o trudnościach finansowych, czy może napisać że wypowiadam umowę z powodu braku możliwości dostosowania oferty migracyjnej do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Co sądzicie, jak uzasadnić wypowiedzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ oferuje mi nie do przyjęcia migracje, i dla tego przygotowuje wypowiedzenie, a dokładniej oświadczenie o nieprzedłużaniu umowy powyżej okres minimalny.

Umowa z TV kończy się 31-01-2014r., abonament z MR i dek HD to 157 zł/m-c. Konsultanci nc+ dzwonili już kilka razy proponując za Universe+ Superpremium 129 zł. brutto z MR i dek Phil.HD.

Zastanawiam się co napisać w uzasadnieniu, czy wystarczy wspomnieć tylko o trudnościach finansowych, czy może napisać że wypowiadam umowę z powodu braku możliwości dostosowania oferty migracyjnej do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Co sądzicie, jak uzasadnić wypowiedzenie ?

Nie musisz nic uzasadniać, wystarczy takie http://dokumenty.nf.pl/Dokument/419/Rez ... -zerwanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja, gdy wysyłałem wypowiedzenie umowy, nigdy nie pisałem w nim żadnego uzasadnienia. Potem, gdy do mnie z tego powodu dzwonili to sami się mnie pytali, dlaczego chcę zrezygnować i co mogą dla mnie zrobić, abym jednak pozostał. ;) I zaczynało się przedstawianie ofert dla mnie. :) I albo przyjąłem albo podziękowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne w czym? ...

 

Nie wiem jak sformułowałeś wypowiedzenie. Ale daleko idącym jest umotywowanie, że ze względów finansowych. Wtedy myślę, że wszystko jest do ugrania.

 

...to że uzasadni rezygnacje z powodów finansowych od razu sypną super ofertą za 50zł...

 

...Moje wypowiedzenie, które kiedyś wysłałem miało właśnie taką między innymi formę. Pierwszy telefon i od razu o mojej sytuacji finansowej. Więc czytają! ...

 

...przecież większość osób która wysyła wypowiedzenie robi to z myślą aby płacić mniej, więc takie uzasadnienie uważam za zbędne

 

Jakże się mylisz. Myślisz, że tam są ludzie bez serca. Życie to jest życie. Ludzie borykają sie z wieloma problemami. I z tymi nagłymi również.I jeśli są szczerzy a są. To szczerość ta zostanie zauważona. Wiem co mówię, piszę. To po moich i innych osób doświadczeniach.

 

...no bez jaj...

 

 

Również uważałem, iż to może trochę naiwne liczyć, że ktoś tam analizuje i wczytuje się w motywy wypowiedzeń, ale jak widać przynajmniej czasami zagłębiają się toteż:

 

...uzasadnienie nie zaszkodzi i może być pomocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...