Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W okresie minimalnym można obniżyć pakiet (za 10,- PLN), nie można zejść na Powitalny+.

Jeśli jeszcze masz jakieś zniżki, to:

przy zniżce na pakiet główny (zniżka procentowa, np: 25/30/50%) zostanie zachowana,

jeśli na pakiet prestiżowy, to po zmianie pakietu stracisz zniżki.

Dekoder można zwrócić, jeśli zwrócisz do końca listopada, od grudnia opłata za najem nie będzie naliczana.

 

Człowieku. Przestań wypisywać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd!!! Jeśli masz umowę na czas określony (okres minimalny) i posiadasz zniżki na pakiet główny to zniżki zachowujesz tylko przy ZWIĘKSZENIU pakietu!!!! Każda zmiana w dół powoduje utratę rabatu (co jest ujęte w aneksie, który słuchasz gdy np. przedłużasz umowę). Ludzie obniżają pakiety kiedy mija im okres rabatowy i wtedy zmiana na pakiet mniejszy kosztuje 10zł, a na pakiet Powitalny+ 59zł (jeśli jest to pierwszy okres minimalny czyli jesteś jeszcze w okresie na który podpisałeś nową umowę (nie przedłużoną tylko nową) to wtedy przez cały okres minimalny czyli 13, 18 lub 24 miesiące nie masz możliwości zmiany na pakiet Powitalny).

 

A mój przedmówca miał rację i nie musi nikogo przepraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Mam pakiet prestiżowy z dekoderem pvr. w przyszłym miesiącu przeprowadzam się do innego mieszkania w którym jest kablówka i wzwiązku miom brakiem czasu to mi wystarczy. Czy moge zminimalizować pakiet do najniższego i oddać dekoder zeby nie płacić dzierżawy? Umowa wychodzi mi w maju i czy już teraz mogę wysłać pismo, że rezygnuje wraz z ostatnim dniem umowy? jakie czekają mnie najniższe opłaty posiadania takiej opcji cyfry jaką wam przedstawiłem? pozdrawiam

W okresie minimalnym można obniżyć pakiet (za 10,- PLN),nie można zejść na Powitalny+.

Jeśli jeszcze masz jakieś zniżki, to:

przy zniżce na pakiet główny (zniżka procentowa, np: 25/30/50%) zostanie zachowana,

jeśli na pakiet prestiżowy, to po zmianie pakietu stracisz zniżki.

Dekoder można zwrócić, jeśli zwrócisz do końca listopada, od grudnia opłata za najem nie będzie naliczana.

 

Człowieku. Przestań wypisywać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd!!! Jeśli masz umowę na czas określony (okres minimalny) i posiadasz zniżki na pakiet główny to zniżki zachowujesz tylko przy ZWIĘKSZENIU pakietu!!!! Każda zmiana w dół powoduje utratę rabatu (co jest ujęte w aneksie, który słuchasz gdy np. przedłużasz umowę). Ludzie obniżają pakiety kiedy mija im okres rabatowy i wtedy zmiana na pakiet mniejszy kosztuje 10zł, a na pakiet Powitalny+ 59zł (jeśli jest to pierwszy okres minimalny czyli jesteś jeszcze w okresie na który podpisałeś nową umowę (nie przedłużoną tylko nową) to wtedy przez cały okres minimalny czyli 13, 18 lub 24 miesiące nie masz możliwości zmiany na pakiet Powitalny).

 

A mój przedmówca miał rację i nie musi nikogo przepraszać.

Po pierwsze też napisałem, że nie można zejść na Powitalny+

Po drugie, rozróżniłem kwestie czy jest jeszcze rabat czy go nie ma; jeśli jest to są różne umowy i są takie, przy których zmiana pakietu nie oznacza utraty PROCENTOWEGO rabatu (np.: umowy sprzed listopada 2008).

Po trzecie koledze chodzi o maksymalne zmniejszenie opłat, i jeśli nawet ma zniżkę 50% na Prestiż to opłata wynosi jakieś 75,- PLN + 20,- najem dekodera = 95,-PLN

Zmiana na Podstawowy+ i zwrot dekodera oznacza opłatę od grudnia (nawet po utracie zniżki) 42,90 (+jednorazowo 10,- za zmianę pakietu) co łącznie do końca maja daje oszczędność około 300,- PLN.

Po czwarte zamiast pisać

Przestań wypisywać bzdury
kulturalniej było by napisać "mam inną opinię/inny pogląd/inne zdanie lub pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Teściowie są w okresie wypowiedzenia. Zadzwonił do nich konsultant i zaproponował przedłużenie umowy na kolejne 24 m-ce z TV za 1zł. Nieopatrzenie zgodzili się telefonicznie na warunki aneksu (129 zł/mc za prestiżowy HD+). Teraz sprawdzili warunki umów dla nowych klientów :read: (m.in. moje :lol2: ) i troszkę się zagotowali bo okazało się że mogli uzyskać to samo sporo taniej (chociażby nie brać Prestiżowego HD+, tylko Prestiżowy+ bo już w tym pakiecie są wszystkie opcje HD 'gratis' na cały okres podstawowy).

Rozumiem, że zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów mogą odstąpić od aneksu zawartego telefonicznie (poza lokalem firmy) w terminie 10 dni ?

Jak wygląda sprawa umowy 24 miesięcznej? Zgodnie z prawem na odległość można zawrzeć umowę max na 12 m-cy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz w terminie 10dni rozwiązać umowy, taki zapis jest dla nowych umów zawieranych poza lokalem, a nie dla aneksów przedłużających umowę.

Zgodnie z prawem umowę na odległość można zawrzeć na taki okres, na jaki zgadzają się obie strony. Jednym słowem nie da rady rozwiązać umowy wcześniej niż po 24 miesiącach, bez naliczenia kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem na odległość można zawrzeć umowę max na 12 m-cy ?

 

 

OOO właśnie ja o tym pisałem w temacie CP. Zgodnie z prawem umowa na odległość po 12 miesiącach przechodzi na czas nieoznaczony i można wypowiedzieć ją bez konsekwencji z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

 

 

 

Każdy kosument w Unii Europejskiej ma prawo rozwiązać umowę zawieraną na odległość po 12 miesiącach. Przez umowę na odległość rozumie się kazdą umowę zawieraną poza lokalem przedsiebiorcy lub jego przedstawiciela

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

Ale skoro UOKIK do tej pory nie zakwestionował umów na 24 miesiące, to chyba coś w tym jest, platformy jakoś do tej pory nie płaciły kary, a powinny według tego co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem dlaczego tak jest może mogą pisać umowy na czas dłuższy chociaż i tak one po roku stają się umowami na czas nieokreślony. Przy umowie na odległość okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc a ja w CP mam napisane że 3 miesiące.

 

Mam nadzieję że to co przed chwilą napisałem to prawda i można po roku wypowiadać umowy bez konsekwencji. Ja postaram się czegoś jeszcze w tym temacie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O miesięcznym okresie wypowiedzenia w umowach na odległość to słyszałem już dawno i to jest na pewno prawda, a co do tego roku to mam wątpliwości bo mi mieszacie w głowie ale czytając ten fragment po raz kolejny umacniam się w przekonaniu że ja mam rację!

 

 

dobra sory już będę nawijał tylko w wątku o CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (...)

Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

W mojej ocenie z tego przepisu wynika, że po upływie okresu, który jest dłuższy niż rok, a na jaki umowa została zawarta (w przypadku Cyfry umowy zawierane są na tzw. Okresy Minimalne wynoszące kolejno: 13, 18 i 24 miesiące), umowa przechodzi w umowę zawartą na czas nieoznaczony.

 

Błędne zarazem wydaje się interpretowanie tego przepisu w ten sposób, że jeżeli umowy zawierane są na okres dłuższy niż rok to po upływie roku stają się z mocy prawa umowami na czas nieoznaczony (sformułowanie użyte w ustawie: "upływ terminu" odnosi się do upływu terminu na jaki umowa została zawarta, a nie do upływu rocznego okresu od chwili jej zawarcia).

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (...)

Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

Wszystko się zgadza, ale dotyczy to "Umowy zawierane na odległość".

Poczytaj dobrze i ze zrozumieniem tą ustawę.

I dokładnie tak to należy rozumieć: umowa zawarta na odległość na okres ponad 12 miesięcy, po upływie roku i tak przechodzi na czas nieoznaczony.

 

W Cyfrze niestety nie ma to zastosowania bo wszystkie umowy są podpisywane w APS. Nawet zamawiając telefonicznie i tak będziesz musiał pójść do najbliższego punktu i umowę podpisać.

 

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Marek_, ja również jestem zdania, że zgodnie z tym co zacytował Marcin_M to jednak nie chodzi o okres jednego roku tylko o cały okres umowy jeśli ta jest zawarta na czas dłuższy niż rok. Moim zdaniem na czas nieoznaczony umowa przechodzi po zakończeniu okresu na jaki została zawarta, a nie po roku pomimo, że została podpisana np. na dwa lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poczytaj dobrze i ze zrozumieniem tą ustawę.

I dokładnie tak to należy rozumieć: umowa zawarta na odległość na okres ponad 12 miesięcy, po upływie roku i tak przechodzi na czas nieoznaczony.

 

Trudno jest mi się zgodzić z użytą przez Ciebie argumentacją. Literalne brzmienie tego przepisu w sposób jednoznaczny wskazuje, że użyte sformułowanie "upływ terminu" odnosi się do upływu terminu na jaki umowa została zawarta, a nie do upływu rocznego okresu od chwili jej zawarcia.

 

Jeżeli ktoś ma w dalszym ciągu wątpliwości niech zwróci uwagę na ust. 1 tego artykułu, który stanowi, że umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony. Gdyby intencją ustawodawcy było wskazanie, że umowy zawarte na czas oznaczony nie mogą być dłuższe niż rok na pewno takie doprecyzowanie znalazłoby odzwierciedlenie w tym przepisie.

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tak to należy rozumieć: umowa zawarta na odległość na okres ponad 12 miesięcy, po upływie roku i tak przechodzi na czas nieoznaczony.

Gdyby było tak, jak piszesz, to Art. 2 miałby brzmienie:

"Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie roku za zawartą na czas nieoznaczony.", a nie:

"Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony", jak jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Marek_, ja również jestem zdania, że zgodnie z tym co zacytował Marcin_M to jednak nie chodzi o okres jednego roku tylko o cały okres umowy jeśli ta jest zawarta na czas dłuższy niż rok. Moim zdaniem na czas nieoznaczony umowa przechodzi po zakończeniu okresu na jaki została zawarta, a nie po roku pomimo, że została podpisana np. na dwa lata...

umową zawartą na odległość jest umowa podpisywana gdy umowę podpisujesz w domu czyli jak monter ci montuje antenę z dekoderem wiem ponieważ dzwoniłem do cyfry odnośnie zerwania umowy w ciągu 10dni od podpisania można taką umowę zerwać jęśli jest to umowa podpisana właśnie w w/w sposób

innej możliwości bez ponoszenia kosztów chyba niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...