Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisywałem umowę z Cyfrą 03.06.2008 na 18 miesięcy. Dokładne 18 miesięcy mija 3 grudnia 2009, czyli według mnie okres minimalny trwa do końca grudnia. Do tego czasu mogę wysłać wypowiedzenie, które spowoduje wyłączenie sygnału z końcem stycznia 2010. Podobnych informacji udzielono mi w Cyfrze (przez e-mail). Tymczasem na forum znalazłem taką informację:

 

Witam, mam takie pytanie umowę z cyfrą zawarłem 05,07,2008 na 18 miesięcy czyli wypowiedzenie umowy muszę wysłać 5 stycznia. Czy to jest prawidłowy tok rozumowania z mojej strony czy się co do tej daty mylę. Proszę o odpowiedz.

 

do końca grudnia, ważna data stempla pocztowego, żeby um. została rozwiązana na koniec stycznia.

 

viewtopic.php?f=6&t=230&start=1935

 

Człowiek, który podpisywał umowę miesiąc po mnie, otrzymał wskazówkę, alby wypowiedzenie wysłać w grudniu. Czyli moim zdaniem przed końcem okresu minimalnego.

Poprawnie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też wysłać wypowiedzenie w listopadzie i wtedy umowa zostanie rozwiązana z końcem grudnia, czyli po 18 miesiącach obowiązywania. Jeśli wyślesz w grudniu umowa będzie trwała w sumie 19 miesięcy (do końca stycznia).

 

tamta osoba jeśli wyśle wypowiedzenie w grudniu zrobi to zgodnie z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowany przypadek miał koniec okresu minimalnego na koniec stycznia 2010.

Ty masz na koniec grudnia 2009, czyli wypowiedzenie powinieneś wysłać do końca listopada (ważna data stempla).

Pierwszy (niepełny) miesiąc umowy jest zazwyczaj bezpłatny i nie wliczany do okresu umowy, która była zawarta na 18 PEŁNYCH KALENDARZOWYCH miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale nie ukrywam że śledzę wypowiedzi dotyczące Cyfry+, dlatego że jestem abonentem tej platformy (Komfortowy + z promocji grudniowej 2008).

Kilka tygodni temu wysłałem do C+ wypowiedzenie i dziś zadzwoniła Pani i powiedziała mi że mogę przedłużyć umowe na takich warunkach: umowa na 13 miesięcy, upust 50% na 11 miesięcy. Ale chyba nie skorzystam bo widze że teraz jest świetna promocja (chcę wymienić dekoder na HD). Pani mi też powiedziała że ja nie moge podpisać kolejnej umowy do czasu aż skończy mi sie okres wypowiedzenia (czyli do końca stycznia 2010). Ale tu problemu nie widzę ponieważ mogę pojechać z żona i na nia podpisać umowę....

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejo a czy wiecie jaka jest KARA naliczana za zerwanie umowy

 

mam umowe na 13mcy i koniec umowy jest w kwietniu 2010

w jaki sposob naliczaja kare ?? ile kasy musialbym wylozyc za taka przyjemnosc :)

 

ani w umowie nie ma ile trzeba im dac za zerwanie i Pani w CTA tez powiedziala " Wie Pan co po prostu nie wiem , jak znajde zadzwonie do Pana"

 

i nie zadzwonila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie wnosisz opłat po miesiącu wysyłają płatne wezwanie do zapłaty (10zł), po kolejnym blokują dostęp do kanałów kodowanych a następnie rozwiązują umowę i oprócz 299zł musisz wnieść opłate za poprzednie miesiące, gdy nie płaciłeś. Czyli jeśli teraz nie będziesz płacił, to umowa zostanie rozwiązana z końcem stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wole placic normalnie bo i tak ja strace bo i tak musze zaplacic 299pln

 

a liczac do kwietnia to zaoszczedzilbym tylko 50 zeta :)

 

 

 

no ok a kiedy musze wyslac do nic pismo zeby rowno z okresem minimalnym 13 miesiacy zakonczyc z nimi umowe i nie placic np 14 miesiaca abonamentu ??

okres wypowiedzenia to chyba 3 miesiaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku umowy na czas określony obowiązuje cie miesięczny okres wypowiedzenia, po przejściu umowy na czas nieokreślony jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli chcesz umowe rozwiązać z końcem kwietnia 2010 to wypowiedzenie musisz wysłać do końca marca (liczy się data stempla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejo a czy wiecie jaka jest KARA naliczana za zerwanie umowy

 

mam umowe na 13mcy i koniec umowy jest w kwietniu 2010

w jaki sposob naliczaja kare ?? ile kasy musialbym wylozyc za taka przyjemnosc :)

Jadą z grubej rury, a konsultantka Ci kwoty nie podała, żeby Cie nie wystraszyć.

Naliczają Ci wszystkie upusty i bonusy jakie od nich dostałeś w ramach promocji, włącznie z opłata aktywacyjną, a dodatkowo jeszcze liczą za 3 miesiące abonamentu w pełnej wysokości jako za okres wypowiedzenia!

Ja nie korzystałem ani jednego dnia, gdyż gdy zorientowałem się, że mnie konsultantka wprowadziła w błąd, to zgodnie z przysługującym mi prawem, w przewidzianym ustawą terminie odstąpiłem od umowy zawartej przez telefon, ale i tak Cyfra obciążyła mnie różnymi karami na kwoty w granicach od 430 do prawie 600 zł!

Kwoty są różne, bo w różnych pismach różnie mnie obciążali.

Oczywiście, nie zapłaciłem im ani grosza i spokojnie czekam kiedy sprawa trafi do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie, chce wziąć nową promocję z pakietem podstawowym na 13 miesięcy (9m-cy x 50% ) i 5x HD za darmo

czy po tym okresie będę mógł normalnie rozwiązać umowę bez jakichkolwiek konsekwencji (słyszałem o jakimś długim okresie wypowiedzenia w Cyfrze) czy może będę zmuszony później płacić za to wszystko według normalnego cennika?

 

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz do końca umowy czyli 13 m-ce to jak zrezygnujesz nic nie zapłacisz gdyż umowa normalnie w świecie się skończy.

Jak chcesz zerwać wcześcniej to oczywiście że zapłacisz i może to być duży ubytek w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie, chce wziąć nową promocję z pakietem podstawowym na 13 miesięcy (9m-cy x 50% ) i 5x HD za darmo

czy po tym okresie będę mógł normalnie rozwiązać umowę bez jakichkolwiek konsekwencji (słyszałem o jakimś długim okresie wypowiedzenia w Cyfrze) czy może będę zmuszony później płacić za to wszystko według normalnego cennika?

 

dzięki za odpowiedź

 

Wypowiedzenie trwa "tylko" jeden miesiąc. Pisemne wypowiedzenie musisz wysłać pocztą najpóźniej przed końcem przedostatniego miesiąca "Twojej" umowy (decyduje data stempla pocztowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie wnosisz opłat po miesiącu wysyłają płatne wezwanie do zapłaty (10zł), po kolejnym blokują dostęp do kanałów kodowanych a następnie rozwiązują umowę i oprócz 299zł musisz wnieść opłate za poprzednie miesiące, gdy nie płaciłeś. Czyli jeśli teraz nie będziesz płacił, to umowa zostanie rozwiązana z końcem stycznia.

 

Inaczej to wyglada, jesli ma sie polenie zaplaty. Wypada one z banku dopiero po 4-tym nieściągnięciu z konta pod rząd, a wiec po 2 miesiacach od nieplacenia. I wtedy w 3-cim miesiacu przychodzi wezwanie do zaplaty i niczego przez 3 miesiace nie blokuja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Multipakiet +

 

Wazny od 16 lutego 2008, umowa na 18 miesiecy.

 

Nie przedluzylem umowy ani z niej nie zrezygnowalem. Chce nadal korzystacz multipakietu, co mi radzicie? Rozwiazac umowe? I jezeli tak to jaki jest okres wypowiedzenia, bo umowa jest teraz na czas nieokreslony jak rozumiem? Czy nie zaplace zadnej kary, oplaty manipulacyjnej itd.

 

Czy da sie przedluzyc ta umowe jakos telefonicznie? Na lepszych warunkach oczywiscie?

 

Comi radzicie?

 

Nie chce placic wiecej niz teraz a chcemiec canal plus sport HD i NIC WIECEJ. Reszte mam na Nce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naliczają Ci wszystkie upusty i bonusy jakie od nich dostałeś w ramach promocji, włącznie z opłata aktywacyjną, a dodatkowo jeszcze liczą za 3 miesiące abonamentu w pełnej wysokości jako za okres wypowiedzenia!

Kwoty są różne, bo w różnych pismach różnie mnie obciążali.

Oczywiście, nie zapłaciłem im ani grosza i spokojnie czekam kiedy sprawa trafi do sądu.

 

Coś ściemniasz.

Na 100% tak nie zrobili jak piszesz. W żadnym wypadku nie ma mowy o naliczaniu rabatów i upustów. Jedyne co dodatkowo mogą naliczyć to odszkodowanie za sprzęt (chyba 230 zł za dekoder SD i 899 za PVR oraz 100 zł za kartę) - ale to tylko, jeżeli sprzętu nie zwrócisz w ogóle.

Jeżeli natomiast nie zdążysz ze zwrotem w regulaminowym terminie - to naliczą Ci karę 300zł. Plus oczywiście zaległy abonament, który spowodował zerwanie umowy. Oczywiście do tego dochodzi kara 299zł za zerwanie umowy w trakcie okresu minimalnego.

Poradzę ci coś z friko...

Jeżeli umowę ZWARŁEŚ na odległość, to możesz od niej odstąpić, ale jeżeli tylko PRZEDŁUŻYŁEŚ wcześniejszą (łącznie z wycofaniem wypowiedzenia), to sorry, ale ŻADEN sąd nie przyzna Ci racji. Możesz sobie więc czekać spokojnie na sprawę, ale przygotuj się z góry finansowo na spłatę całości zadłużenia wraz z kosztami sądowymi lub na wizytę komornika. Jeżeli myślisz, że Cyfra tylko straszy sprawą, to się przeliczysz. Oni takie sprawy wygrywają na co dzień. I to nie dlatego, że mają lepszych prawników ale dlatego, że mają rację - a do sądu trafiają tylko sprawy o których wiedzą z góry, że są w 100% wygrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...