Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ma router z Wi-Fi 6 ten czarny od Vectry i może napisać jak się on sprawuje i jaki to dokładnie model? Czy jest opcja by dostać go przy internecie 450? Z tego co widzę na stronie dają go tylko w opcji 600. Czy jest tu jakiś handlowiec od Vectry co by mógł dać coś ciekawszego niż na stronie? :) I czy warto brać dekoder TV Smart 4K Box?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Snoopy34 napisał:

Czy ktoś z was ma router z Wi-Fi 6 ten czarny od Vectry i może napisać jak się on sprawuje i jaki to dokładnie model? Czy jest opcja by dostać go przy internecie 450? Z tego co widzę na stronie dają go tylko w opcji 600.

To jest Technicolor CGA4236 i nie dostaniesz go do niższych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Snoopy34 napisał:

I czy warto brać dekoder TV Smart 4K Box?

 

o dekoderze tym dużo pisałem na poprzednich stronach wątku. i nie tylko ja.

modem ten co pytasz, tak, od 600mb, mi chciano go dać i zmienić w trakcie umowy z 450 na 750, ale za dopłatą 10 zł więc nie brałem. bo czy 450 czy 750 (ma znajoma i ma ten router) to i tak vectrowy internet jest niestabilny, bywają duże skoki i spadki i rozłączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 23:38, andrzejgratis napisał:

@Snoopy34 Posiadam i nie mam z nim problemów. 

 

to zazdroszczę. Ja mam przerwania sygnału co przekłada się na tv połączoną po wifi (smart4kbox). Ale i czasami w trakcie pracy mam sygnały, że ludzie tracą mój głos w trakcie spotkań. Jest to regularne. A nie mam tu jakoś dużo urządzeń ani wielkiego metrażu. Biały modem technicolor CGA 2121 tj. ten sam co Ty posiadasz.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tok napisał:

to zazdroszczę. Ja mam przerwania sygnału co przekłada się na tv połączoną po wifi (smart4kbox). Ale i czasami w trakcie pracy mam sygnały, że ludzie tracą mój głos w trakcie spotkań. Jest to regularne. A nie mam tu jakoś dużo urządzeń ani wielkiego metrażu. Biały modem technicolor CGA 2121 tj. ten sam co Ty posiadasz.

Ten modem nie jest zły, ale ma Wi-Fi ze stosunkowo słabym zasięgiem i wydajność też nie pierwszoligowa choć nie tragiczna. Dlatego kto ma możliwość niech migruje na wyższy model CGA4236, który ma Wi-Fi 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zuzia napisał:

 kto ma możliwość niech migruje na wyższy model CGA4236, który ma Wi-Fi 6.

 

ja miałem możliwość przejścia, lecz za dopłatą 10 zł, co uważam zdzierstwem. Tym bardziej,  że terminowa umowa moja jak w tym roku przejdzie na bezterminową (jeśli nie rozwiążę) to kolejne 10 zł dodatkowe do rachunku. Uważam, że w obecnym posiadanym pakiecie prędkość do 450 mb jest ok (na nowym sprzęcie wyciąga do 300 mb), problem to stabilność łącza. Nie wiem czy o tym decyduje modem, bo jakoś to masowy problem Vectry w każdej dyskusji nt usług tego operatora.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tok napisał:

problem to stabilność łącza. Nie wiem czy o tym decyduje modem, bo jakoś to masowy problem Vectry w każdej dyskusji nt usług tego operatora.

U  mnie stabilne jak skała, ale tu wszystko zależy od lokalizacji i sygnału w danym lokalu. Ponieważ dostęp do panelu modemu Vectra blokuje jest problem ze sprawdzeniem jego parametrów. Choć jest i na to rada.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u ciebie na wifi6. uważam, że to jakiś żart,  że aby mieć stabilne łączę trzeba dopłacać. Zawierałem umowę na usługi ze stabilnym łączem. A przez niestabilność internetu mam też czasami zrywany sygnał tv, lub ładowanie programu z kręcącym kółkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niestabilność tylko po Wi-Fi, czy przy połączeniu kablowym też?

Na Twoim miejscu dopłaciłabym te 10 zł. Chodzi o to, że modem CGA4236 stoi kategorię wyżej pod każdym względem, nie tylko Wi-Fi, jest on droższy niż Technicolor CGA2121 i dlatego Vectra nie daje go do niższych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zuzia napisał:

Chodzi o to, że modem CGA4236 stoi kategorię wyżej pod każdym względem, nie tylko Wi-Fi, jest on droższy niż Technicolor CGA2121 i dlatego Vectra nie daje go do niższych pakietów.

 

smartbox nie można połączyć kablowo tak jak i smartfony. I nie mam możliwości po kablu podpiąć 2 laptopów, a czasami 3 na całe mieszkanie. Bez jaj.

Wcześniej miałem światłowód orange i też tv po wifi. Przez 2 lata miałem dosłownie DWA zerwania neta na 300 mb umownego.

Czyli jak "niższy" pakiet 450 mb (co nie uważam, że jest to niski) to może rwać bo dają g....y modem? Nie należy świadczyć poprawnie usług? Prędzej wrócę do Orange przy takim podejściu operatora V. 

PS. jeśli lokalizacja ma znaczenie, to nie mieszkam na peryferiach czy dalekich bezdrożach naszego kraju, a w jednej z największych dzielnic stolicy Polski. To ewidentnie wina operatora bo sąsiadka też w Vectrze i ma podobne problemy co ja.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tok Wydajność Wi-Fi zależy od wielu czynników, a CGA2121 ma dość słaby zasięg, kiedyś porównywałam go do Compala z UPC i ten ostatni wypadł dużo lepiej. Druga sprawa i minus, w Vectrze brak dostępu do awansowanych ustawień Wi-Fi w modemach. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem po jakiego grzyba Vectra dalej utrzymuje telewizję analogową. Przecież z każdej anteny jaką podłączony do telewizora (bez dekodera) można odbierać między innymi kanały naziemne. Przecież tv analogowa to pasmo na które można umieścić nowe kanały cyfrowe a nie trzymać takie twory typu MTV HD w jakości SD ;)

 

Przecież jak masz w domu np. dwa telewizory to można zaopatrzyć się o multiroom (5 zł do abonamentu) lub odbierać tylko te kanały darmowe cyfrowe - więc analog jest nie potrzeby i nie wiem kto w dzisiejszych czasach jeszcze z niego korzysta.

Edytowane przez lukasz1122a
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KENZO napisał:

Vectry nie zrozumiesz. To nie jest kablówka to stan umysłu...

Tak to jest, jak się patrzy z perspektywy dużego miasta i zapomina się, że z kablówki korzystają ludzie także z małych miasteczek, gdzie niejednokrotnie odbiorcy mają kilkunastoletnie telewizory. Sam mam w jednym pokoju TV sprzed 12 lat, który nie obsługuje MPEG-4 a to jest potrzebne do odbioru współczesnego DVB-C. Tak więc zanim się kogoś zgani warto spojrzeć nieco szerzej i dalej niż koniec własnego nosa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, CureMar napisał:

Sam mam w jednym pokoju TV sprzed 12 lat, który nie obsługuje MPEG-4 a to jest potrzebne do odbioru współczesnego DVB-C. 

Ale jak podłączysz do takiego 12-letniego telewizora antenę od Vectry (bez dekodera) to chyba wolisz oglądać kanały cyfrowe niż te analogowe.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukasz1122a napisał:

Ale jak podłączysz do takiego 12-letniego telewizora antenę od Vectry (bez dekodera) to chyba wolisz oglądać kanały cyfrowe niż te analogowe.

Nic nie obejrzysz, jak TV obsługuje MPEG-2 a DVB-C w znakomitej większości używa MPEG-4. Zostaje albo analog albo osobny dekoder, który jest płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem po jakiego grzyba Vectra dalej utrzymuje telewizję analogową. Przecież z każdej anteny jaką podłączony do telewizora (bez dekodera) można odbierać między innymi kanały naziemne. Przecież tv analogowa to pasmo na które można umieścić nowe kanały cyfrowe a nie trzymać takie twory typu MTV HD w jakości SD
 
Przecież jak masz w domu np. dwa telewizory to można zaopatrzyć się o multiroom (5 zł do abonamentu) lub odbierać tylko te kanały darmowe cyfrowe - więc analog jest nie potrzeby i nie wiem kto w dzisiejszych czasach jeszcze z niego korzysta.
Gdzie masz MR za 5zl bo nic nie wiem o takiej ofercie?
Na więcej muxów dvb-c bym nie liczył, kanałów cyfrowych i tak jest dość. Poza tym każde kolejne muxy generują kolejne koszty dla Vectry bo stacje trzeba wyposażyć w karty edgeqam. Pasmo może się przydać na internet, ale też bez przesady. Najczęściej używa się 16 kanałów DS, max 24, więc reszta kanałów jest wolna. Analog praktycznie nic nie kosztuje więc Vectra go nie likwiduje i w sumie dobrze. Klienci do dziś mają stare rupiecie na których bezproblemowo oglądają programy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...