Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystkie kanały HD na satelicie mają takie bitrate (wiele kanałów, czy to SD, czy HD - jest nadawane wspólnie dla CP i dla NC+), ale nie ma co rozwijać tego wątku, bo wielokrotnie o tym rozmawialiśmy - każdy ma swoje racje (i słuszne), a ważnym wnioskiem jest fakt, że w Polsce tak naprawdę nie ma kanałów HD z sensowną jakością (no może TVP HD, TVP1 HD z satelity, TVP2 HD z DVB-T, BBC HD czy też niektóre kanały HD od NC+). Popatrzmy na niemieckie kanały FTA HD z Astry. Jakość przebija nasze HD (a ich HD to zazwyczaj 720p).

 

@Robert01: dzięki za odpowiedź, myślałem, że wszystkich obowiązuje dwumiesięczny okres wypowiedzenia. Odkąd nie mam Vectry, mniej interesują mnie sprawy dotyczące tego operatora ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie zauważył, że od kilkunastu ładnych dni telewizji w Vectrze nie da się oglądać? Kanały pikselują, zatrzymuje się obraz, tnie się, nagle przyspiesza, cuda nie widy. Oczywiście nie non-stop, ale co kilka minut. W sobotę nie dało się oglądać Bundesligi na ES2 HD, bo ciągle latały jakieś farfocle na ekranie. Dzisiaj to samo nawet na kanałach SD (np. BBC Knowledge po południu). Czuję się jakbym oglądał streaming na internecie. Nie da się obejrzeć całej pozycji programowej bez nerwów. Ehh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Technisat, kanały też tną co jakiś czas. Podczas oglądania filmu na Canal+ cięło sporo razy. Teraz przy emisji Krzyk IV też tnie i przerywa dźwięk, tak jest na wielu kanałach. Sygnał min. 65/100. Widać tak leci już z góry...

Witam miałem kiedyś to samo na dekoderze SD,po wymianie pięcioletniego dekodera SD na nowy SD pikseloza skończyła sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB burza dotycząca przycinek i pikselizacji obrazu w wielu regionach Polski. U mnie na szczęście takich rzeczy nie obserwuję na żadnym kanale z pakietu platynowego. Mam 2 dekodery HD 3830. Mam też wrażenie że od kilku tygodni na kanałach SD jakość się zdecydowanie poprawiła. Nie ma już takiego dyskomfortu kompresji jak jeszcze pół roku temu.

U mnie poziom sygnału na żadnym transporcie (częstotliwości) nie przekracza 50%, ale to nie ma większego znaczenia dla stabilności odbioru. Zbyt duży poziom szgnału może powodoważ zakłócenia i czkawkę na ekranie, zwłaszcza gdy transporty są blisko siebie ( "kanał w kanał") umieszczone. Jakość na wszystkich jest 100% i ona jest krytyczna. Najgorzej jeśli się waha od poziomów niskich do wysokich ( np. od 50-100%).

Prawdą jest że Technisaty są bardziej "wrażliwe" i szybciej zaczynają "przycinać" i "łapać czkawkę" niż dekodery 3830. Tym niemniej u znajomych w tej samej sieci technisaty też smigają bez przycinek.

Czyli jednak problem nie jest globalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwy do uzyskania pakiet Platynowy HD+ Internet 20/30 Mb/s + SnO (jeden telewizor) + Multiroom HD + Opłaty za dekodery za ok. 90-95 zł/ m-c? Obecnie mam pakiet 8mb/s za 50,31 zł i nie wiem czy jest taki pakiet do wywalczenia bez składania wypowiedzenia. P.S. Jak można się dodzwonić do działu utrzymania klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu 2013 dostałem : Platyna HD + Sport na Ostro + Multiroom Platyna HD PVR(5830CDX) + Internet 60 Mb/s+ Telefon (300 minut ) za 83,01 zł.

Oczywiście po złożeniu wypowiedzenia...

Witam

Vectra zmodernizowała sieć w naszym mieście i od 9 grudnia będzie dostępna TV cyfrowa. Mam kilka pytań, czy naprawdę po złożeniu wypowiedzenia można uzyskać taka ofertę :shock: ? Dało by radę wynegocjować takie coś w biurze obsługi czy pozostaje tylko telefon do działu utrzymania klienta? I jeszcze jedno pytanko, w tej chwili mamy w pakiecie analog polski, Internet 16mb i telefon 100min., płacimy za to 115zł, umowa skończyła się już rok temu i została po raz 3-ci automatycznie przedłużona na kolejne 6 miesięcy do maja 2014r., czy w takim wypadku możemy złożyć wypowiedzenie już „teraz” i wynegocjować taką samą, albo podobna cenę za pakiet podany przez kolegę Maciej31?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, już można odbierać dekodery cyfrowe bez HD, z HD będą od poniedziałku. Ale jak już pójdę do ich biura to chciałbym złożyć wypowiedzenie, tylko pytanie czy warto się w to w ogóle bawić, bo jak różnica cenowa po wypowiedzeniu będzie niewielka w stosunku do tego co zaoferują w BOK to wtedy po prostu przedłużył bym umowę w biurze na nowy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...