Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Boże, co za [beep]ska firma! Odpaliłem sobie tvonline na laptopie. Ku mojemu zdziwieniu, pojawił mi się komunikat "Brak dostępu". WTF? - pomyślałem. Czyżby odcinali mi usługi 3 dni przed końcem wypowiedzenia? Telefon na infolinię, pomoc techniczna, tvonline. Parę minut czekania, koleś odbiera, mówię, w czym rzecz, a on pyta o numer abonenta, na kogo usługi i jaki adres świadczenia. Podaję wszystko, koleś szuka, szuka, po czym stwierdza "jest jakiś problem formalny, muszę pana przełączyć do sprzedaży". Dobrze, więc proszę przełączyć - mówię. Melodyjka gra, zgłasza się nowy koleś, więc mówię, że nie działa mi tvonline i technika stwierdziła problem formalny. Koleś pyta znów o numer abonenta, później o dane abonenta i adres. Walę więc znów formułkę. Ten sprawdza kilkadziesiąt sekund i twierdzi, że wszystko "wporzo", platyna, net40, więc musi do technika przełączyć. Melodyjka gra, zgłasza się technik, więc mówię, że tvonline mi nie działa, a ten oczywiście prosi o numer klienta. Później o dane abonenta i adres świadczenia. Po weryfikacji pyta mnie, czy jestem podłączony do routera kablem. Odpowiadam, że nie, jak zwykle mój laptop pracuje po WiFi. Pan przez kilkadziesiąt sekund sapie i wzdycha, po czym stwierdza, że (UWAGA!) telewizor musi być wpięty kablem! Pytam, jaki telewizor, rozmawiamy o komputerze. Na co on, że tak, komputer musi być podłączony kablem, bo po WiFi tvonline nie działa. Na moje pytanie "od kiedy, przecież ponad rok oglądam po wifi" odpowiedział, że "ostatnio musiały być jakieś zmiany w SYSTEMIE".

Oj systemy systemy! 25 minut pingponga pomiędzy konsultantami, a sprawa do załatwienia w 3 minuty. [beep] w tym archeo, że ho ho!

 

NC+ daje na stronce 3 miesiące pełnego pakietu za 69zł. Sprawdzę, co mają dla abonentów innych operatorów...

 

Mam ten sam problem. Dzwoniąć na infolinię trafiłem na kogoś "kumatego",który mi to kiedyś tłumaczył. Nie chodzi o to czy łączysz się z internetem poprzez WiFi czy poprzez kabel ale jak Twój router łączy się z internetem. W moim przypadku jest to kabel LAN, który ciągnie się po korytarzu i wychodzi z piwnicy z dużej "blaszanej szafy Vectry". Aby odbierac TV Online należy łączyć się z netem nie za pośrednictwem sieci LAN a za pośrednictwem kabla który wychodzi ze ściany :P tak jak kabel od TV. Sorry, że tak łopatologicznie ale też nie jestem eksperem i tyle zapamiętałęm z tego co technik mi mówił. Dodał jeszcze, że w mojej lokalizacji za jakiśc zas będą prowadzone prace które zmienią przesył internetu z włąśnie sieci LAN na "kabel w ścianie" ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w ogole jakas dziwna historia. Zlożylem wypowiedzenie. Przez telefon nie chcieli gadać tylko przysłali przedstawiciela. Zaproponował wszystko drożej niż miałem dotychczas a jedyny wariant, który brałem pod uwagę był tańszy od mojego obecnego o 2 zł(umowa 2 lata). Obecnie uwzględniając podwyżkę za canal+ będę płacił 136 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest to kabel LAN, który ciągnie się po korytarzu i wychodzi z piwnicy z dużej "blaszanej szafy Vectry". Aby odbierac TV Online należy łączyć się z netem nie za pośrednictwem sieci LAN a za pośrednictwem kabla który wychodzi ze ściany :P tak jak kabel od TV. Sorry, że tak łopatologicznie ale też nie jestem eksperem i tyle zapamiętałęm z tego co technik mi mówił. Dodał jeszcze, że w mojej lokalizacji za jakiśc zas będą prowadzone prace które zmienią przesył internetu z włąśnie sieci LAN na "kabel w ścianie" ;-).

To bardzo dziwne i niestandardowe rozwiązanie. W moim mieście nigdy internet dostarczany przez kablówę nie był rozprowadzany w ten sposób ( sieci LAN).

Normalnie internet w kablówkach rozprowadzany jest tak jak telewizja, w tym samym kablu koncentrycznym ( nie ma znaczenia czy ze ściany czy z podłogi :-)).

Wszystko idzie ze stacji czołowej i serwerowni jednym kablem. W mieszkaniach są gniazda z wyjściem R, TV, SAT(lub DATA). Pod TV podłącza się telewizor analogowy lub dekoder cyfrowy SD, pod SAT(lub DATA) podłącza się modem kablowy do internetu.

Jeśli zaś jest telewizja cyfrowa z dekoderem innym niż SD to gniazdo jest demontowane i w jego miejsce wstawiany rozgałęźnik np.telkom-telmor GMDF-354 z wyjściami: DATA1, DATA2, RTV. Gdzie pod RTV można podłączyć odbiornik analogwy lub cyfrowy SD a pod "DATA" podłącza się dekoder HD i/lub modem kablowy do internetu. Oczywiście rozgałęźniki stosowane lokalnie są różne i niekoniecznie musi być to ten typ który akurat u mnie zamontowano.

Jeśli masz inaczej to jest jakaś dziwna niestandardowa kombinacja. Ale tak to bywa jak się przejmuje różne sieci i składa to potem w jedną całość i chce oferować podobny standard. Zawsze będą problemy i lokalne ograniczenia. Napewno centrala nie ma wiedzy jak u każdego jest to pomontowane i wtedy takie kwiatki wychodzą :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fil, dzwoniłeś? To już ostatnia chwila aby coś zdziałać. Nawet dla mojej cioci w ten sposób dało się więcej ugrać. Dotychczas posiadała Tv złoty bez dekodera hd, net 16mb i rozmowy tel 100. Za to wszystko płaciła 97,99zł na dodatek od września miała dostać jakąś podwyżkę w wysokości 5zł, czyli praktycznie miała płacić 102,99. Po rozmowie z działem utrzymania klienta załatwiła sobie dekoder HD ADB 3830CD (taki jej powiedziałem, żeby nie brała żadnego innego), dostała SNO, internet podwyższyła do 40mb i pakiet filmbox wszystko na cały okres umowy 24m-ce w stałej cenie 95zł. Czyli można co nieco więcej dostać i to w mniejszej kwocie. Niestety paczka C+jest ceną sztywną i na razie nie podlega żadnej promocji. Ja mam paczkę c+hd od co najmniej 3 a może nawet 4 lat i tak cyklicznie przedłużam za 24,90zł. Nie rezygnuje ponieważ cena jest zarąbista. Tak więc Fil dzwoń jak najszybciej. :jupi: Aha jeszcze cenę w podpisie zmienię jak przyjdzie mi nowa umowa listownie. Ma to nastąpić w ciągu 7dni :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u nich TV Platyna + SNO+Canal+Platinuma+Multiroom+Telefon+Internet 8Mb+internet mobilny,wszystko za 177zł.Teraz chcieli mi podwyższyć o 5zł,wypowiedziałem umowę.Prosiłem o kontakt ale przez miesiąc nikt nie raczył zadzwonić.Więc tv przeniosłem sobie do NC+,od vectry wezmę tylko internet 20Mb za 53,90,0zł montaż,0zł aktywacja.Telefon mi nie potrzebny,internet mobilny też (mam w komórce 1Gb i mogę go jako mobilny używać). Suma sumarum wyjdę na tym lepiej,szybszy internet,pakiet canal+ na obu dekoderach,całość wyjdzie 168 zł,ale dla mnie najważniejsze że w końcu TV będzie działać bez zacinek ,w vectrze od 4 miesięcy nie potrafili usterki usunąć,nawet ostatnio UKE chciała przysłać swojego technika do sprawdzenia sieci vectry ale że umowa się kończy to się im upiekło.Po za tym jakość obrazu w NC+ bije na łeb vectre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fil, dzwoniłeś? To już ostatnia chwila aby coś zdziałać. Nawet dla mojej cioci w ten sposób dało się więcej ugrać. Dotychczas posiadała Tv złoty bez dekodera hd, net 16mb i rozmowy tel 100. Za to wszystko płaciła 97,99zł na dodatek od września miała dostać jakąś podwyżkę w wysokości 5zł, czyli praktycznie miała płacić 102,99. Po rozmowie z działem utrzymania klienta załatwiła sobie dekoder HD ADB 3830CD (taki jej powiedziałem, żeby nie brała żadnego innego), dostała SNO, internet podwyższyła do 40mb i pakiet filmbox wszystko na cały okres umowy 24m-ce w stałej cenie 95zł. Czyli można co nieco więcej dostać i to w mniejszej kwocie. Niestety paczka C+jest ceną sztywną i na razie nie podlega żadnej promocji. Ja mam paczkę c+hd od co najmniej 3 a może nawet 4 lat i tak cyklicznie przedłużam za 24,90zł. Nie rezygnuje ponieważ cena jest zarąbista. Tak więc Fil dzwoń jak najszybciej. :jupi: Aha jeszcze cenę w podpisie zmienię jak przyjdzie mi nowa umowa listownie. Ma to nastąpić w ciągu 7dni :brawo:

Tak i ugrałem extra warunki. I faktycznie to już ostatnia szansa była żeby coś zdziałać w tym temacie. Co prawda umowa na 2 lata ale za to obniżenie abonamentu o 10 zł i instalacja multirooma za 1gr :D . Monter w tygodniu będzie z nową umową i dekoderem(ma opcje usb pvr czyli wychodzi, że będzie to ADB). Opłacało się czekać 36 min na połączenie :D

Co ciekawe znowu dzwonili z BOK z pytaniem o tego przedstawiciela co był u mnie i czy skorzytałem z jego propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam od rodziców. Dziś odłączyliśmy Vectrę i przełączyliśmy instalację antenową na DVB-T.

Na dachu 3 elementowa Yagi na UKF odbiera obecnie radio i telewizję. Sygnał rozdzielony na 2 TV i jeden tuner UKF. Śmiga aż miło. Jakość sygnału 100% poziom 70% ( dołożymy jeszcze przy okazji antenę do TV tak dla picu). Jak rodzice zobaczyli jakość obrazu to prawie osłupieli. Na 42 calowym telewizorze LCD Kanały SD z TV naziemnej wyglądają rewelacyjnie.

Vectra nie chciała rodziców zatrzymać. Mieli złoty z dekoderem SD za który płacili 46 PLN. Dostali pismo podwyżkowe + 5 PLN. Złożyli wypowiedzenie. Dostali jeden telefon z działu utrzymania klienta który proponował im starą cenę ( 46 PLN) i dekoder HD. Nie zgodzili się. Potem jeszcze chyba Vectra próbowała się dodzwonić ale jakoś im się nie udało i tak od jutra koniec umowy a my sygnał odłączyliśmy już dziś.

Są zadowoleni bo jakość obrazu jest nieporównywalna a ze złotego i tak oglądali głównie podstawowe kanały ew. mini mini które oglądały wnuki :-). Resztę oferty ze złotego (ojciec wybrane programy z TVN Turbo) mają w internecie bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja miałem już paczkę canal+ fullpack. Bardzo miła Pani powiedziała, że obniży mi abonament na stałe do 125 zł za to co mam obecnie (szczegóły w podpisie). Nie dostałem wyższej prędkości ani dodatkowego pakietu tv(o to nawet nie pytałem bo moim zamiarem był jak najtańszy multiroom). W środę będzie technik z umową. Pani poradziła aby wczytać się w umowę by wszystko było to co mi zaproponowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za to u nas w Żarach kłamią ludzi, że będą czekać do końca września, żeby wypowiedzieć umowę. Dziadek mojego przyjaciela wypowiedział im umowę, bo się nie zgadza z nowym regulaminem. I podobno wyłączą na koniec września. Zobaczymy to jutro - jak dalej będzie działać, to znaczy, że Vectra robi innych w balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierków kilka do podpisania, więc trzeba się w nie wczytać. U mnie była taka sytuacja, że technik przyniósł umowę i cenowo wyglądało na 10zł drożej niż wynegocjowałem. Opłata za PVR+platyna+net wychodziło 95zł, ale jeszcze sno i tutaj cena 10zł. Telefon do BOK, wyszło, że ręcznie mam ustawiony w systemie rabat 10zł, bo nie maja takich druków promocyjnych tylko te z 10zł za sno. Zapewniono mnie, że całość będę płacił jak wynegocjowałem, czyli 95zł. Na papierze jednak nie mam tego uwzględnionego. Zobaczymy jak fakturę wystawią. Rozmowa nagrywana, więc w razie czego będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za to u nas w Żarach kłamią ludzi, że będą czekać do końca września, żeby wypowiedzieć umowę. Dziadek mojego przyjaciela wypowiedział im umowę, bo się nie zgadza z nowym regulaminem. I podobno wyłączą na koniec września. Zobaczymy to jutro - jak dalej będzie działać, to znaczy, że Vectra robi innych w balon.

Jutro to pewnie nie wyłączą bo jest niedziela. Chyba że ma cyfrę to w systemie mogli zablokować kartę wpisując odpowiednią datę i system zablokuje dostęp a analog będzie działał dalej.

Kabel to pewnie w ciągu tygodnia rozłączą jak im będzie pasowało. W niedziele nikt do skrzynki się nie będzie fatygował. Jak rozłączą do piątku to będzie dobry wynik :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem telefon z Działu Utrzymania :)

 

Propozycja:

 

Platyna + PVR + SportNaOstro + 40Mb Internet + Canal+Platinum =115,90

 

Zgodziłem się...

 

Zero aktywacji, sprzęt mi zostaje ten sam. Jednak udało się coś wynegocjować... Ale na FB dalej mam blokadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...