Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrezygnujesz tylko z TV to cena internetu wskoczy do cenny z aktualnego cennika...

 

Więc lepiej zrezygnować z całej Paczki

 

Tylko ciekawe czy będzie taka możliwość bez płacenia kar itp, czytałem, że różnie to bywa, ale to będę się martwił jak już nadejdzie taki czas.

 

No i plus koszty dekodera PVR (bo PVR z telewizora staje się bezużyteczny z dekoderami HD - nie można nagrywać źródła obrazu z HDMI)

w dekoderach HD oferowanych teraz przez Vectre też można nagrywać ale przez USB czyli kupujesz dysk zewnętrzny i wykupujesz usługe USB PVR (2zł/miesiąc) dekoder HD 10 zł/miesiąc taniej niż PVR więc przez okres trwania umowy dysk się zwróci. Nie wiem jeszcze dokładnie jak to działa w porównaniu z PVR ale słyszałem że podobnie tylko jeżeli chcesz nagrywać i oglądać co innego jednocześnie to programy (nagrywany/oglądany) muszą się znajdować na tej samej częstotliwości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybi, jeżeli podpisywałeś umowę, na pakiet usług tzn TV + INTERNET, rezygnując z jednego z nich, musisz rozwiązać umowę na całą paczkę. Nie da się zrobić tak, że rezygnujesz z TV, a internet opłacasz dalej. Albo wszystko, albo nic. Ale jak zalezy Ci na internecie, to są także atrakcyjne ceny, nawet na czas nieokreślony, a więc rezygnujesz kiedy chcesz. Z tego co pamiętam internet 5MB na czas nieokreślony kosztował 30 zł.

Pozdrawiam - Jakub z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybi, jeżeli podpisywałeś umowę, na pakiet usług tzn TV + INTERNET, rezygnując z jednego z nich, musisz rozwiązać umowę na całą paczkę. Nie da się zrobić tak, że rezygnujesz z TV, a internet opłacasz dalej. Albo wszystko, albo nic. Ale jak zalezy Ci na internecie, to są także atrakcyjne ceny, nawet na czas nieokreślony, a więc rezygnujesz kiedy chcesz. Z tego co pamiętam internet 5MB na czas nieokreślony kosztował 30 zł.

Pozdrawiam - Jakub z Bielska.

 

Ja się liczę z tym,że jeżeli dałoby się rozbić paczkę, to net byłby droższy. Tylko jeśli faktycznie tak się nie da i będę musiał podpisać nową umowę na neta, to czy mnie skasują za ponowne podłączenie istniejącej instalacji kablowej tak samo jak nowego klienta, który nic od nich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie vectry babka od nich stwierdziła, że wy[beep]e tych wszystkich kanałów nie jest podstawą zerwania umowy, bo to tylko modernizacja i kanały są, ale w cyfrze.

 

Coś mi tu śmierdzi. Przecież tv cyfrowa to inna usługa niż analog. Dekoder trzeba też wziąć i to nie za darmo. Aneks do starej na bank trzeba podpisywać, warunki cenowe też są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie vectry babka od nich stwierdziła, że wy[beep]e tych wszystkich kanałów nie jest podstawą zerwania umowy, bo to tylko modernizacja i kanały są, ale w cyfrze.

 

Coś mi tu śmierdzi. Przecież tv cyfrowa to inna usługa niż analog. Dekoder trzeba też wziąć i to nie za darmo. Aneks do starej na bank trzeba podpisywać, warunki cenowe też są inne.

 

Jeśli masz umowę na tv analogową i oferta została zmieniona (zmniejszona ilość programów) to może i można to argumentować modernizacją sieci - robią miejsce pod tv cyfrową, ale nie każdy musi przecież zamówić tv cyfrową. Abonent powinien mieć wówczas możliwość rozwiązania dotychczasowej umowy - jeśli takiej możliwości nie będzie to wydaje mi się takie postępowanie niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od poniedziałku (6.05) abonenci Vectry w Żarach mający umowę na TV analogową mogą wypowiadać umowy. Zniknął kanał Teleinformator. I tak niekiedy obraz skakał na wszystkie strony, no ale cóż ;).

 

Jutro zamierzam wybrać się do Vectry, gdyż musimy oddać dekoder. Otóż część karty będąca na zewnątrz dekodera leciutko się wygięła w stosunku do tej, co była w środku dekodera. To nadal jest cała karta, nie jest połamana ani nic. Co prawda niewiele widać, ale.. Mogą za to naliczyć karę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w kilku miastach, gdzie jest tylko analogowa vectra, nastąpiła tzw. modernizacja sieci. W Bełchatowie zniknęło aż 16 z 60 programów (czyli ponad 25%), m. in. wszystkie Discovery i podobne (poza D.Channel i NatGeo), Comedy Central Family i kilka stacji muzycznych. Zostały podstawowe programy, sporo śmieci i kilka sportowych (tu pogorszenie jakości).

Jesteś pewien że wyłączyli ? Skanowałeś całe pasmo TV ? Może przenieśli na inne kanały ?

W miastach gdzie nie ma cyfry Vectra nie wyłącza kanałów analogowych tylko je dodaje. Jeśli u Ciebie wyłaczyła masz prawo do zerwania umowy.

 

W miastach gdzie jest TV cyfrowa kanały są wyłaczane. U mnie zrobiono tak że cały analog przeniesiono do pasma VHF. Na UHF nie ma już analogu. W miejscu pozostałym po analogu pojawiły się paczki cyfrowe. Zniknęła też cyfra z kanału 266 MHz Reasumując: Cyfra jest teraz na UHF a analog na VHF. Przy tej okazji wyłączono kanały najmniej popularne takie jak BBC WORLD, Euronews, Fashion TV, TV5Europe, Pro7, RTR Planeta, Polonia1, Tele5. Co mnie bardzo zdziwiło bo zostawiono N sport, TVP Sport, Eurosport, TVN Turbo, AXN wszystkie Discovery itp... Z 48 kanałów zrobiło się 38.

Za to u moich znajomych w innym mieście gdzie nie ma TV cyfrowej dołożono wszystkie kanały dostępne w DVB-T ( prócz ATM Rozrywka) oraz Polsat Sport, Polsat2, AXN, 13 Street, kanały CBS, Mini Mini, .... z 32 kanałow zrobiło się 55. Wszystko w analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności: Vectra w Bełchatowie do tej pory to był sam analog. 61 kanałów, w większości dosyć konkretnych. Po modernizacji zostało 45 w analogu i 'włączono' cyfrę.

 

Tak, jestem pewien, że je odłączyli (Vectra twierdzi, że je 'przenieśli do cyfry, więc nadal są' i z tego powodu nie mogę rozwiązać umowy). Skanowałem dokładnie wszystkie pasma. W analogu łapie 45 kanałów. Częstotliwości oczywiście są pozmieniane. Wi ększość kanałów jest w VHF i część w UHF (kilkanaście kanałów zmieściło się do hyberbandu). Końcówka UHF jest pusta. Nie dokładali żadnych kanałów z naziemnej cyfrowej.

 

Tak przy okazji, to 20 maja w naszym regionie wyłączany jest analog naziemny i Vectra robi abonentom wodę z mózgu, że z tego powodu 'modernizują' swój analog kablowy, bo to jest to samo.

 

Oprócz 45 w analogu, tuner DVT-C w telewizorze łapie wszystkie kanały cyfrowe - wszystkie są oczywiście zakodowane. Ale nic z tym nie zrobię. Po podłączeniu dekodera to i tak mogę te wszystkie kanały cyfrowe skasować z telewizora, bo dekoder ma swój tuner i pilota.

 

Trzeba 'odebrać z BOKu dekoder' (odebrać wg Vectry, czyli podpisać nową umowę na telewizję cyfrową). Na stronie vectry nie ma oferty na mój region. A mój BOK nie chce informacyjnie udostępniać wzoru nowej umowy - warunki i cennik. Można to zobaczyć dopiero przy decyzji o przejściu na cyfrę (przed samym podpisaniem)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia całkowicie postać rzeczy.

Jeśłi włączyli TV cyfrową to zrozumiałe że wyłączają analog a przy okazji być może niektóre kanały przesuwają w inne miejsce. Jeśłi zostawili 45 to i tak dużo. Kolejne 10 wyłaczą pewnie za rok.

Vectra tak wszędzie robi w przypadku gdy cyfra wchodzi do danego miasta. Nie trzeba podpisywać przy tym nowej umowy (tak przynajmniej było w moim mieście) a jedynie iść do BOK i odebrać gratis dekoder cyfrowy SD i dalej masz pakiet złoty na warunkach które miałeś do tej pory. Analog będzie gratis do momentu jego istnienia. Ponieważ dekoder jest gratis a kanałów dostajesz więcej nie ma podstaw do rozwiązywaia umowy bo usługa którą otrzymujesz staje się bądz co bądz lepsza od tej którą miałeś a z obecnych 60 kanałow dostajesz dostęp do 90-kilku.

Jeśli chcesz inny (lepszy) dekoder to już umowa. Może być też tak że przy okazji uruchomienia cyfry będą u Ciebie jakieś promocje. Warto iść do BOK i porozmawiać bezpośrednio z nimi. NA stronę internetową nie patrz. Tam są tylko cenniki które nie obejmują promocji i aktualnej sytuacji "regionalnej".

Kanały cyfrowe są zakodowane i można je odbierać jedynie przy pomocy dekodera od Vectry wraz z kartą z którą dany dekoder jest sparowany. Nie ma innej opcji. Taka jest polityka Vectry i póki co nie słychać by coś się miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz inny (lepszy) dekoder to już umowa.

 

No i właśnie w tym przypadku to jest nowa umowa. Ceny się nie zmieniają? Tylko jeśli wezmę dziadowski dekoder SD (za 10 PLNów) i umowę na DWA lata, która jest przedłużana na CAŁY ROK. Do tej pory miałem roczną umowę z przedłużaniem na kolejne pół roku. To nie są te same warunki. Na rocznej naturalnie wszystko jest wszystko znacznie drożej.

 

Obecnie w analogu mam rozdzielenie sygnału na dwa tv i podpięty dysk na jednym (PVR). Jak wiadomo w cyfrze takie luksusy są dodatkowo płatne. Opłata za dekoder HD PVR + mięsięcznie za jego dzierżawę + opłata za multiroom.

 

Może być też tak że przy okazji uruchomienia cyfry będą u Ciebie jakieś promocje. Warto iść do BOK i porozmawiać bezpośrednio z nimi. NA stronę internetową nie patrz. Tam są tylko cenniki które nie obejmują promocji i aktualnej sytuacji "regionalnej".

 

Panie w naszym boku są kompletnie nieogarnięte i nie znają szczegółów nowej oferty. Z resztą nie mają czasu na nic innego niż kłótnie z abonentami i wydawanie dekoderów do nowych umów...

 

Kanały cyfrowe są zakodowane i można je odbierać jedynie przy pomocy dekodera od Vectry wraz z kartą z którą dany dekoder jest sparowany. Nie ma innej opcji. Taka jest polityka Vectry i póki co nie słychać by coś się miało zmienić.

 

Wiem, że tak jest. Nawet nie liczyłbym u nich na inną możliwość. Inne opcje są poza ich technicznymi możliwościami ogarnięcia. Do tego kiedyś nawet powiedzieli, że nie puszczą tak po prostu po kablu, ew. z kartą CI+, bo abonenci to złodzieje i będą sąsiadom sygnał udostępniać. (tylko tak w bardzie 'pijarowy' sposób zostało to ujęte).

 

 

Sprawa druga, internet. Do tej pory mieliśmy do wyboru 4MBit/s lub 8Mbit. Teraz jest 5, 10 i 20Mbit/s. To też niby nie jest zmiana oferty, bo vectra robi dobrze i daje więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym przypadku to jest nowa umowa. Ceny się nie zmieniają? Tylko jeśli wezmę dziadowski dekoder SD (za 10 PLNów) i umowę na DWA lata, która jest przedłużana na CAŁY ROK. Do tej pory miałem roczną umowę z przedłużaniem na kolejne pół roku. To nie są te same warunki. Na rocznej naturalnie wszystko jest wszystko znacznie drożej.

 

Nawet "dziadowski" dekoder SD oferuje 3x więcej funkcji niż Twoja obecna tv analogowa.. Jak na moje trochę szukasz dziury w całym. A okazja do zerwania umowy w Vectrze (wyłaczenia kanałów etc) to jest średnio co 3-4 miesiące, więc długość umowy to rzecz bardzo względna.

 

Obecnie w analogu mam rozdzielenie sygnału na dwa tv i podpięty dysk na jednym (PVR).

PVR w analogu? ;-). Nagrywarkę DVD czy inny antyk możesz podpiać przecież też pod Technisata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugmenot:

 

Tak. Szukam dziury, w ich umowach, żeby pożegnać się z vectrą jeśli chodzi o telewizję. Bo mam alternatywę w postaci innego operatora i bardzo dobrej jakości obrazu jak na analog lub założenie nc+. U jednych i drugich przynajmniej wiem za co bym płacił.

 

Jak czytam od dłuższego czasu te wszystkie posty o narzekaniach na kiepską jakość cyfry zwłaszcza w tej 'namiastce hd' to się zastanawiam czy może faktycznie nie ma różnicy między dekoderem sd, a hd (jeśli chodzi o jakość odbioru). Tak przynajmniej obserwuję czasem u znajomych z innych miast z cyfrową vectrą. A przy okazji, co takiego 3x niesamowitego według ciebie posiada ten dekoder SD? EPG czy coś bardziej oszałamiającego?

 

Mój telewizor ma możliwość nagrywania na podłączony dysk. Ale to zaczyna to być dosyć powszechna funkcjonalność ;). Tu zaleta sygnału analogowego lub niekodowanego DVB-C lub DVB-T jest taka, że nagrywam sobie dowolny wybrany kanał. Telewizor w tym czasie może: być wyłączony, mogę sobie przewinąć nagrywany program lub oglądać coś innego. Natomiast praktycznie żaden tv nie ma możliwości nagrywania sygnału z HDMI (np. dekoder HD). Funkcjonalność jest w tym momencie bezużyteczna. Oczywiście mogę go sobie podłączyć po eurozłączu ale jakość jest gorsza (??) (i chyba nie ma sensu HD) i nagrywanie tylko tego co wyświetla dekoder. Dla mnie HD w vectrze to tylko literki na obudowie urządzenia. Myślę o tym dekoderze tylko dlatego, że ma możliwość nagrywania.

 

Nie ma chyba sensu dalej tego ciągnąć. Wybieram się w najbliższym czasie do rzecznika praw konsumenta czy da się jakoś z tego zrezygnować. Jak nie to faktycznie, przemęczę się do najbliższego wyłączenia kanału. BTW. czy zamiana kanału na inny też jest podstawą do zerwania umowy?

 

......

 

@Igorr: mogę sobie zostawić analog na drugim telewizorze, tylko że... właśnie w tym analogu wyłączyli mi większość kanałów, które najczęściej oglądałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz, że ci się znudziła vectra, a nie dorabiaj do tego jakąś ideologię, dalsza dyskusja w takim przypadku jest bez sensu, bo nawet jakby ci dawali mercedesa to byś znalazł jakieś "ale" ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie rozumiem też czemu narzekacie na jakość cyfrową vectry.Do tej pory miałem C+ i widzę gołym okiem że jakość kanałów, szczególnie HD jest dużo lepsza niż na cyfrze.W dodatku cena..Do tej pory za cyfrę płaciłem 94zł, a teraz za Platynowy, 300 minut rozmów do wszystkich i internet 40mb płacę 95zł.1zł więcej a mam w tym dwie dodatkowe usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...