Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Artefakty są wszechobecne w vectrowskiej telewizji SD. I jest ich niezaprzeczalnie więcej niż przed majem 2012, kiedy to zreorganizowano rozmieszczenie kanałów na częstotliwościach. Na szczęście ja je widzę przede wszystkim wtedy gdy stoję bezpośrednio przed telewizorem. Kiedy oglądam normalnie TV, siedząc na kanapie to artefakty się mi "gubią". Widzę je wtedy głównie na ATM Rozrywka i niektórych pozycjach BBC (dość ładnie się prezentujacych przy statycznym obrazie). Oczywiście muszę zaznaczyć, że korzystam z 32' LCD i oglądam TV z odległości 1,5 - 2 m. Możliwe, że posiadając większy odbiornik widziałbym te okropieństwa zawsze.

Wzrok mój co prawda nie jest idealny, ale wobec jakości kanałów cyfrowych jestem dość wyczulony. Bez Technisata potrafię w 99% przypadkach ocenić czy to rozdzielczość 720x576 czy 544x576 (dekodery HD nie pozwalają na kontrolę parametrów). W tej sytuacji jestem w stanie "przymrużyć oko" do defektów w postaci artefaktów, ale doceniam jakość pod względem wyrazistości obrazu. Tutaj nie jest najgorzej. Choć to zapewne w dużym stopniu także zależne jest od modelu TV to jednak ostatnio miałem okazję pooglądać DVB-T na 27' i zauważyć różnice. Owszem - w naziemnej nie widać tylu artefaktów, ale wyrazistość obrazu mnie nie zachwyciła. Zależnie więc od dostawcy i telewizora efekty są bardzo różne.

 

Tak więc... Vectra się sypie przy dynamicznych obrazach, ale tak poza tym jest poprawnie. Okazyjnie na Facebooku im marudzę w tej sprawie. Ostatnio zacząłem pisać też do nich na PRIV - ciekawe czy znowu oddzwonią i zapytają o siłę i wskaźnik jakości sygnału na dekoderze ;)

 

Nie wiadomo czy lokalizacja ma też jakieś znaczenie - być może fakt, że mieszkam blisko zabrzańskiej stacji czołowej skutkuje tym, że jakość u mnie może być nieco lepsza niż u innych abonentów. Nie wiem... i chyba nie dojdziemy nigdy do porozumienia. Każdy musi ocenić sam czy jakość na ekranie jest zadowalająca i ewentualnie poszukać innego dostawcy.

 

Ja staram się być umiarkowanie krytyczny. Na satelicie też nie jest dobrze. Kablówki mogą korzystać z przekazu IP - w Vectrze dotyczy to TVP, TVN, HBO, Discovery - w tym wypadku to dobrze widać (choć ID, TTV, nSport nie zachwycają...)

 

Czy u Was ID też się pulsacyjnie zamazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID Discovery na satelicie jest w rozdzielczości 544x576, obraz jest zamazany. W Vectrze było to samo. Co najlepsze, w Vectrze ma rozdzielczość 720x576, mimo to obraz jest zamazany. Ciekawe..

 

Zobaczymy w poniedziałek, jaka będzie jakość na TV Regionalna z retransmisji występu Bednarka ;). Bitrate kanału jest stałe, ok 2,7 MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego Discovery idzie w takim razie kiepsczyzna. Takie same objawy były kiedyś na TLC - wówczas ID odbierał niemal idealnie. Potem TLC się poprawił i rozmydlił się ID ponownie.

 

Jakbyś mógł Szymonie podać jeszcze bitrate kanału ATM Rozrywka (który zaśmieca się artefaktami już podczas ruchu głowy aktorów) i sportowych kanałów SD. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma takiego tematu więc napiszę tutaj:

 

Wczoraj dzwoniąc na infolinie i prosząc o ofertę internetu z telewizją zaproponowano mi coś takiego:

 

Internet 40mb/s + router wifi

Pakiet Platynowy +Dekoder HD

Oraz telefon stacjonarny i 300 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych

Umowa 24 miesiące

maj i czerwiec w kwocie 1zł od każdej z usług, czyli 3zł miesięcznie przez ten okres,

później 95zł.

 

Pytałem 5 razy czy napewno będą takie warunki Pani zaznaczała że tak,

Po czym raz jeszcze na koniec rozmowy sama mi je odczytała.

Na początku proponowała mi sam internet i pakiet platynowy+ Pakiet sport za 110zł,

powiedziałem że nie chce tego pakietu i wcześniej Pan (bo dzwoniłęm 10 minut wczesniej ale coś mi przerwało)

Zaproponował mi pakiet za 95zł.

Powiedziała ze w przypadku pakietu za 95zł nie ma pakietu sport, ale da mi 300 minut do wszystkich sieci.

Podczas negocjacji w wyniku tego że powiedziałem iż w internecie coś jest o darmowych miesiącach,

dała mi jeszcze te dwa miesiące za 3zł.

Czy uważacie że to dobre warunki?

We wtorek przyjdzie monter z umową i mi zamontować wszystko.

 

Aha i opłata aktywacyjna i instalacyjna razem 50zł.

 

Wczesniej w cyfrze za canal+ optimum płaciłem 94zł a tu za 95zł mam jeszcze internet i to nie byle jaki,

oraz minuty (które i tak w sumie sa mi nie potrzebne,ale są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igorr przede wszystkim zwróć uwagę czy na umowie, którą da ci monter będziesz miał to co wynegocjowałeś telefonicznie. Ja jako stały abonent otrzymałem niedawno telefon z propozycją zbliżoną do twojej więc można by uznać, że to co masz mieć to taki standard jaki oferuje Vectra w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfromaniak: proszę, oto lista.

 

Lp. Nazwa programu Numer kanału Częstotliwość (Żary) Modulacja (QAM 64/256) Bitrate (min-max; MB/s) Rozdzielczość (max. 720x576) Dźwięk (KB/s)

21. ATM Rozrywka 132 594 MHz QAM 256 1,9-3,2 MB/s 704x576 192KB/s

24. TVP Sport 201 578 MHz QAM 64 2,2-4,1 MB/s 704x576 160KB/s

25. nSport SD 202 578 MHz QAM 64 2,2-4,3 MB/s 720x576 192KB/s

26. Eurosport SD 204 578 MHz QAM 64 2-3,8 MB/s 720x576 96KB/s (!)

27. Eurosport 2 SD 205 610 MHz QAM 256 2,3-4,5 MB/s 720x576 192KB/s

28. Polsat Sport SD 207 650 MHz QAM 256 4,8-7,9 MB/s 720x576 256KB/s

29. Polsat Sport Extra 209 650 MHz QAM 256 4,4-7,9 MB/s 720x576 256KB/s

30. Polsat Sport News 211 650 MHz QAM 256 3,7-5,8 MB/s 720x576 128KB/s

34. TVN Turbo SD 218 578 MHz QAM 64 2,3-3,8 MB/s 720x576 192KB/s

35. Orange Sport 220 562 MHz QAM 64 1,9-4,1 MB/s 704x576 128KB/s

36. Extreme Sport Channel 221 610 MHz QAM 256 1,9-3,7 MB/s 704x576 128KB/s

37. The Player Channel 222 602 MHz QAM 256 1,9-3,9 MB/s 544x576 128KB/s

38. SportKlub 223 642 MHz QAM 256 1,9-4,3 MB/s 544x576 256KB/s

39. FightKlub 224 610 MHz QAM 256 2,1-4,1 MB/s 544x576 192KB/s

40. ESPN Classic 225 618 MHz QAM 256 1,9-3,1 MB/s 704x576 96KB/s (!)

41. ESPN America 228 610 MHz QAM 256 2,4-4,2 MB/s 720x576 192KB/s

101. TLC SD 703 642 MHz QAM 256 2,4-4,4 MB/s 720x576 128KB/s

104. Investigation Discovery (ID) 707 626 MHz QAM 256 1,9-2,9 MB/s 720x576 128KB/s

 

PS. TV Regionalna nie będzie miała czego retransmitować. O godzinie 22 nadal nie zaczął się koncert Bednarka ;). Rozmawiałem z menadżerem, okazało się, że coś ze sprzętem było nie tak i oczywiście jak menadżerka mówi "Nie!" to ten ma nie wychodzić na scenę, choć prawie wszystko było ok po jakiś 30 minutach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki wielkie! Liczbowo to wygląda dobrze. Efekty wizualne są już różne. Szczególnie ciekawy jest Polsat Sport News z kiepskim obrazem pomimo wysokiego bitrate...

 

P.S Sądząc po numeracji kanałów masz te zapiski ze wszystkich stacji. Chętnie bym się z nią zapoznał :D Może być na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma takiego tematu więc napiszę tutaj:

 

Wczoraj dzwoniąc na infolinie i prosząc o ofertę internetu z telewizją zaproponowano mi coś takiego:

 

Internet 40mb/s + router wifi

Pakiet Platynowy +Dekoder HD

Oraz telefon stacjonarny i 300 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych

Umowa 24 miesiące

maj i czerwiec w kwocie 1zł od każdej z usług, czyli 3zł miesięcznie przez ten okres,

później 95zł.

 

Pytałem 5 razy czy napewno będą takie warunki Pani zaznaczała że tak,

Po czym raz jeszcze na koniec rozmowy sama mi je odczytała.

Na początku proponowała mi sam internet i pakiet platynowy+ Pakiet sport za 110zł,

powiedziałem że nie chce tego pakietu i wcześniej Pan (bo dzwoniłęm 10 minut wczesniej ale coś mi przerwało)

Zaproponował mi pakiet za 95zł.

Powiedziała ze w przypadku pakietu za 95zł nie ma pakietu sport, ale da mi 300 minut do wszystkich sieci.

Podczas negocjacji w wyniku tego że powiedziałem iż w internecie coś jest o darmowych miesiącach,

dała mi jeszcze te dwa miesiące za 3zł.

Czy uważacie że to dobre warunki?

We wtorek przyjdzie monter z umową i mi zamontować wszystko.

 

Aha i opłata aktywacyjna i instalacyjna razem 50zł.

 

Wczesniej w cyfrze za canal+ optimum płaciłem 94zł a tu za 95zł mam jeszcze internet i to nie byle jaki,

oraz minuty (które i tak w sumie sa mi nie potrzebne,ale są :D

 

Zapewne centrala Vectry daje pewną swobodę w działaniu swoim PH oczywiście w ustalonych widełkach.

Ponieważ mam TV sat i zależało mi jedynie na usłudze internetu interesowałem się głównie ta sprawą, aczkolwiek niejako z ciekawości pytałem o pakiet z TV. W okolicy działa dwóch PH i oferta właściwie była zbliżona, chociaż drugi Pan oferował mi znacznie lepszą propozycję. Tak dla przykładu u jednego PH za net 40Mb+Platyna miałbym płacić 17zl przez 7 m-cy, natomiast u drugiego zaledwie po 2 zł przez 6 m-cy. Po "promocji" cena stała 80zł. Tzw aktywacja to już standard na poziomie 49zł.

Warto podczas instalacji zwrócić uwagę na tzw. dodatki do oferty, czyli wszelkie pakiety ochronne, serwisy interaktywne i inne wodotryski zupełnie niepotrzebne a oferowane przez 2 m-ce za darmo. Wziąłem 24 kwietnia ofertę netu 30Mb na czas nieoznaczony za 49zł (montaż 27 kwietnia)zygnowałem w BOK W-wa 2 maja i tu zonk, usługi będą wyłączone na koniec czerwca, ponieważ okres wypowiedzenia to 30dni ze skutkiem na koniec m-ca, czyli czy 2 maja czy 25 maja to i tak na koniec czerwca wyłączą mi coś z czego nie korzystałem a i pewnie za 1 m-c jeszcze trzeba będzie zapłacić "gapowego".

Konkludując radzę uważnie czytać umowy, albo korzystać z możliwości odstąpienia 10 dni na to jest przy zamawianiu usług na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz usytuowany balkon. Północ czy południe? A może wschód zachód? Najlepiej jakbyś foto podesłał to możemy określić czy jest szansa na instalacje. Ja np mam drzewa i niestety nie moge talerza miec mimo 3 piętra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Sądząc po numeracji kanałów masz te zapiski ze wszystkich stacji. Chętnie bym się z nią zapoznał :D Może być na priv ;)

 

Wysłane, dzięki za dobrą opinię ;).

Jeżeli ktoś jeszcze zainteresowany, to prosiłbym o podanie w wiadomości prywatnej swój adres e-mail, bo w Wordzie całość wygląda lepiej, niż tutaj na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra to zbiór telewizji kablowych wykupionych w ciągu ostatnich lat przez tą grupę kapitałową.

Zaczynali w Gdyni gdzie powstali i gdzie do dziś mieści się centrala i zarząd. Pamietam w 2001 roku kolega miał Vectrę w Gdyni na jednym z tamtejszych nowych osiedli. Wtedy była to marka lokalna i nikomu poza Gdynią nie znana.

ŚTK to jedna z największych kablówek wykupionych przez Vectrę. Widać tam były najlepsze warunki dla utworzenia cyfrowej stacji czołowej a nie w Gdyni. Kolejnym dużym przejęciem ze strony Vectry była Netia i przejęcie wszystkich telewizji kablowych zbudowanych i obsługiwanych przez tego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra to zbiór telewizji kablowych wykupionych w ciągu ostatnich lat przez tą grupę kapitałową.

Zaczynali w Gdyni gdzie powstali i gdzie do dziś mieści się centrala i zarząd. Pamietam w 2001 roku kolega miał Vectrę w Gdyni na jednym z tamtejszych nowych osiedli. Wtedy była to marka lokalna i nikomu poza Gdynią nie znana.

ŚTK to jedna z największych kablówek wykupionych przez Vectrę. Widać tam były najlepsze warunki dla utworzenia cyfrowej stacji czołowej a nie w Gdyni. Kolejnym dużym przejęciem ze strony Vectry była Netia i przejęcie wszystkich telewizji kablowych zbudowanych i obsługiwanych przez tego operatora.

Może to do tematów ogólnych o CATV ale obecne sieci kablowe ogólnopolskie to zbiór małych sieci, często osiedlowych czy spółdzielczych sprzedanych "wielkim graczom" wraz z abonentami czyli innymi słowy stałym źródłem przychodu dla nowego operatora. Z rynku warszawskiego pamiętam jak Aster City wchłoną TV "Bej", SunSat", "Porion".

Mam porównanie z niewielką spółdzielczą TV kablową i w porównaniu z Vectrą nie oferują telefonu, internet max.20Mb/s, pakiet premium to Canal+ od mniej więcej roku, pakiety cyfrowe DVB-C od niespełna 2 lat. Jak widać na tle Vectry to osesek dopiero raczkujący. Duży może więcej - jak w reklamie a i abonenci bardziej wymagający mogą "wymusić" coś od niego. Jedyny plus w przypadku podwarszawskiego spółdzielczego operatora to stosowanie dystrybucji kanałów poza kodowanym w DVB-C sygnału również przekazu w DVB-T (MPEG4) niekodowanego z pełną ofertą kanałów naziemnych i kilku z tematycznych za co w vectrze należałoby już wykupić pakiet co najmniej srebrny. A tu mam praktycznie bezpłatny multiroom w wersji analogowej i DVB-T. Dodatkowo co się chwali to nieparowane karty z odbiornikami DVB-C i możliwość stosowania własnych modułów a nie oficjalnie i spliterów (system Conax). Tu Vectra mogła by się uczyć jak należy postępować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra zaczynała w Słupsku w 1991 roku, więc nie opowiadaj bzdur :)

Skoro tak dobrze znasz historię firmy podziel się wiedzą :-). Chętnie poczytam o ofercie programowej w Słupsku w 1991 roku oraz o późniejszych inwestycjach oraz o tym jak i od kiedy Vectra pojawiła się w Gdyni :-). Ja nie miałem okazji widzieć Vectry w Słupsku za to w Gdyni tak :-).

Duży może więcej - jak w reklamie a i abonenci bardziej wymagający mogą "wymusić" coś od niego. Jedyny plus w przypadku podwarszawskiego spółdzielczego operatora to stosowanie dystrybucji kanałów poza kodowanym w DVB-C sygnału również przekazu w DVB-T (MPEG4) niekodowanego z pełną ofertą kanałów naziemnych i kilku z tematycznych za co w vectrze należałoby już wykupić pakiet co najmniej srebrny. A tu mam praktycznie bezpłatny multiroom w wersji analogowej i DVB-T. .

 

Takie coś ma swoje plusy i minusy. Być może plusem przejęcia małych przez dużego jest szersza oferta (TV,internet,telefon), czasem szersza oferta programowa i czasem lepsza jakość ( podkreślam Czasem) ale za to minusem są często ceny. Mam dwa przykłady małych spółdzielczych TV kablowych gdzie oferta telewizyjna jest o ponad połowę tańsza od Vectry a kanały praktycznie te same. Dodatkowo jest możliwość odbioru bez dekodera a jak ktoś zdecyduje się na internet to TV cyfrową w pakiecie odpowiadającym złotemu Vectry otrzymuje gratis. Takie rzeczy u "dużych" się raczej nie zdarzają a ceny często są mocno zawyżone gdyz brakuje konkurencji a operator nastawiony jest na maksymalny zysk. Dodatkowo często u dużych klient jest przedmiotem. Traktowany z urzędu jak zło konieczne. Oczywiście są infolinie gdzie mozna zadzwonić i sobie ponarzekać. Dla komfortu psychicznego jest to nagrywane bo dużego stać na takie gadzety. Stać go także na utrzymanie sieci mniej dochodowych gdzie mały przedsiębiorca sobie nie poradzi. Ale to do czasu. Jeśli sieć jest zbyt mało opłacalna pozbywa się jej.

 

Małe spółdzielcze sieci kablowe często działają niekomercyjnie - to znaczy świadczą usługi po kosztach. Dla abonentów oznacza to niskie opłaty i dostępność kanałów takich jakie chcą. Często bywa tak że na zebraniach członkowie spółdzielni decyzują jakie kanały będą dostępne. Osobiście jestem zwolennikiem takich inicjatyw i podziwiam wspólnoty i spółdzielnie posiadające takie kablówki.

Gdy u mnie w Świeciu pojawiła się Vectra abonament podrożał o 100% w przeciągu pół roku a do oferty dołożono kilka śmieciowych (dla mnie zbędnych) kanałów. Faktem jest że poprawiła się jakość a po 4 latach pojawiła się TV cyfrowa. Tego pewnie by nie było gdyby nie Vectra. Poprzedni właściciele nie chcieli podnosić cen a z drugiej strony nie byli w stanie uruchomić DTV. Vectra zrobiła i jedno i drugie. Internet praktycznie się nie zmienił - tzn jakość i dostępność nie spadła i nadal jest na bardzo dobrym poziomie.

Vectra nie wszędzie oferuje internet i telefon oraz DTV. Są miejscowości gdzie ciągle oferowany jest tylko analog - pakiet złoty o wątpliwej jakości za wygórowaną cenę. Najgorsze jest to że nikt nie wie kiedy coś się w tych miejscowościach zmieni :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żarach TV kablowa jest oferowana od jakiś 15 lat, na początku nie było to Vectra, a "Telewizja Kablowa Tele-Żet". No i taką nazwę (Tele-Żet) do 2010 r. nosił program lokalny, dostępny w analogu - wiadomości od 17.15 były ;). Vectra przejęła tą firmę po roku 2000 - bodajże 2003 r. W 2009 r. w TV analogowej oferowano nawet 60 programów, a HBO do roku 2008 mieliśmy za darmo. Ja pamiętam, zdarzały się awarie. Wtedy ludzie to zadzwonią do Vectry, a tak to nie :D. Abonament na początku był niewielki z tego co mi wiadomo. Ja pamiętam, że w roku 2009 abonament wynosił 44,90 zł. A teraz 56,99 zł, a mamy 41 kanałów w słabej jakości, technicy nie karną się by poprawić kanały rozciągnięte do formatu 4:3. A co najlepsze, ostatnio TVP1 było rozciągnięte, to przycięli sygnał z cyfrówki po bokach. Teraz znów jest rozciągnięty. A TVP2 była ok, to przycięli po bokach sygnał z cyfrówki ;). U nas oferują wszystko, ale tak z 40% wszystkich ludzi na osiedlu ma anteny sat. I ten pamiętny widok, jak jeden pion z góry na dół ma powieszone anteny Cyfrowego Polsatu :D.

 

Z opowieści wiem, że na początku oferowania kablówki w Żarach to sporo się na nią rzuciło, kilka kanałów polskich i kilka zagranicznych w dobrej jak na tamte czasy jakości. Podobno w latach 80' XX wieku na blokach u nas były anteny zbiorcze (Azart) do kanału 7 (TVP1) z Wieży Wodociągowej i na Zieloną Górę do odbioru TVP2 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...