Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest takiego rewelacyjnego w kanale FOX ale zapewne szczęki nie urwie jak cała masa pozostałych kanałów które już w Vectrze są.

Nie wiem co Ty oglądasz, ale jeśli nie słyszałeś o wielokrotnie nagradzanych serialach Breaking Bad, Homeland czy The Walking Dead, to się... dziwię. Jest to najlepszy kanał serialowy, do tego bezpłatny w porównaniu z HBO i występujący w najniższych pakietach CP czy nc+. Nie sądzę więc, żeby Vectry nie było stać na dołączenie tego programu. Poza tym ile osób tyle opinii, ale przynajmniej na facebooku większość chce Fox HD, a w końcu mamy demokrację:-). W jednym się z Tobą zgodzę należy dołączać kanały HD. Pod tym względem pionierem była nieistniejąca już N-ka, gdzie WSZYSCY abonenci mieli dekodery HD. I tą drogą powinna zmierzać Vectra. A jest wiele wartościowych kanałów HD- Fox HD, Stars TV HD, BBC Knowledge HD, Sunadnce HD, AXN HD czy History HD lub Planete+ HD. Ale mnie wystarczy Fox HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że Mango wyrzucić. A nie zastąpić HD. Mango nie nadaje w HD i dobrze.

Dla mnie najważniejsza jest jakość (niekoniecznie HD), merytoryczność oraz brak powtarzalności. MTV Polska nie spełnia żadnego z tych 3 aspektów. Pewnie że są gorsze kanały ale są też lepsze. Ja wolałbym te lepsze. A dla mnie lepszym kanałem jest Pro7 które Ty chętnie byś wyrzucił. Pro 7 "nie nadaje dla Ciebie a Ty jak widać jak nie dla Ciebie to out ..."

 

Co do reklam w kanałach "+" to prawda. Podobnie stało się z Viasatem gdy wykupił go Polsat. Ale to my klienci decydujemy co ogladamy. Ja reklam w TV nie znoszę i nie oglądam. Szkoda życia.

Dlatego chętnie zamieniłbym swój pakiet platynowy na paczkę C+bez sportu, HBO i Cinemax i zapłacił za niego tyle co płace dziś za platynę. Dołożyłbym jeszcze dychę za Mini Mini i MTV Live HD i viasat Nature HD. Resztę reklamowego [beep]u wywalić. Podstawowe kanały mam z TV naziemnej bez opłat z czego oglądam tylko TVP. I nie musi być HD.

Na razie tak nie można ale pewnie kiedyś będzie można bo rynek to wymusi.

 

HD to przyszłość czy to się komuś podoba czy nie. Przed laty też byli przeciwnicy telewizorów kolorowych bo psuły wzrok i "laszowały" dzieciom mózgi. Dziś już nikt o tym nie pamięta...

A kto nie chce HD nie musi oglądać. Podobnie jak nie musi oglądać obrazu kolorowego.

Każdy telewizor umożliwia oglądanie kanałów nadawanych w HD więc nie ma przymusu przechodzić. Oglądanie HD nawet na zwykłym telewizorze daje lepszy obraz i zawsze widać różnicę na plus w stosunku do SD chociażby dlatego że kanały HD nie są tak mocno skompresowane i w obrazie jest mniej artefaktów niż w SD a to w Vectrze ma kolosalne znaczenie. Jest też w Vectrze analog. I niech jest. Jak najdłużej.

 

O wy[beep]u MTV czy średnim zainteresowaniem kanałem FOX napisałem przekornie (ale o serialach o których pisze Arkon rzeczywiście nie słyszałem gdyż niezbyt mnie to interesuje). To była prowokacja z mojej strony bo uważam że kanały powinny być różnorodne. Czytanie 50 raz postu o dodaniu FOX a usunięciu PRO7 przysparza mnie o ciarki... Rozumiem miłośników seriali na kanale FOX ale też proszę o zrozumienie że nie każdy serialami żyje. Ja zamiast FOX'a wolałbym kanały zagraniczne. A jak już ten FOX ma być to niech będzie w HD i niech zastąpi coś co się w Vectrze dubluje Np. podwójnie nadawane te same kanały w wersjach SD i HD. Ja zapewne nigdy tego Foxa nie będę oglądał tak jak ktoś inny nie ogląda PRO7 i żąda jego usunięcia. Z jednej strony zarzuca się mi że chcę pod siebie z drugiej strony każdy na tym forum to samo robi... Czy wyrzucenie PRO7 a dodanie FOX urozmaici ofertę Vectry ? Generalnie nie.

A czy usunięcie TVN Style SD oraz TVN SD a wstawienie FOX HD urozmaici ofertę Vectry ? Napewno tak.... Ty nie chcesz płacić za pro 7 a ja nie chcę płacić za FOX....

Mam nadzieję ze przedstawione przykłady oddają po części sens i istotę róznorodnej oferty płatnej telewizji kablowej a wymienione kanały są tylko przykładowe dla pokazania sedna sprawy.

To co jednemu wydaje się najlepsze wcale nie jest najlepsze dla drugiego. I to jest piękne i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie do kolegi @Robert03: Po co nam wersje HD niemieckich kanałów? Z paczki dostępnej w Vectrze notują chyba najniższą oglądalność, a przypominam, że w wysokiej rozdzielczości zajmą przynajmniej dwa razy więcej miejsca niż jeden kanał SD. Chyba trzeba dążyć do włączania polskich programów, a nie szwabskich zapchajdziur, które przydają się raptem kilka razy w roku - podczas gal bokserskich albo relacji z Hollywood... nic innego. Poza tym przypominam, że mieszkamy w Polsce, Vectra jest oferowana w Polsce, my jesteśmy Polakami (przynajmniej ja) i oczekuję polskich akcentów w ofercie... A RTL czy Pro 7 w HD zawsze zabiera miejsce na 2-3 kanały wysokiej rozdzielczości w języku polskim albo nawet na 5-6 w jakości SD. Jak się tak jarasz zachodem, to kup sobie satke i abonament w Sky Deutschland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyalczeniu analogu o miejsce na cyfrowke nie będzie trzeba sie martwic ;).

 

W sieci kablowej powinny znajdowac sie takze podstawowe kanaly z calego swiata i tak robi się wszedzie. A nawet lepiej.. W niemieckim T wśród 200 kanałów mam w kablówce dostępne nie tylko ITVN i TV Polonię, ale też CNBC Europe, CNN, BBC World, TV5, France 24 jak i 30 innych kanałow włoskich, tureckich, rosyjskich itd. Tak więc 20 dobrych kanałów z zagranicy w Vectrze nikomu krzywdy nie zrobi ;).

 

A Edusata, ITV czy Mango z chęcią wymieniłbym na CNBC, VH1 Classics czy chociazby niemiecki Sport 1 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyalczeniu analogu o miejsce na cyfrowke nie będzie trzeba sie martwic ;).

 

W sieci kablowej powinny znajdowac sie takze podstawowe kanaly z calego swiata i tak robi się wszedzie. A nawet lepiej.. W niemieckim T wśród 200 kanałów mam w kablówce dostępne nie tylko ITVN i TV Polonię, ale też CNBC Europe, CNN, BBC World, TV5, France 24 jak i 30 innych kanałow włoskich, tureckich, rosyjskich itd. Tak więc 20 dobrych kanałów z zagranicy w Vectrze nikomu krzywdy nie zrobi ;).

 

A Edusata, ITV czy Mango z chęcią wymieniłbym na CNBC, VH1 Classics czy chociazby niemiecki Sport 1 ;).

Piszecie żeby wywalac duble SD ,ale wtedy Vectra musiałaby zmienić polityke dekoderow HD .Dzisiaj jak ktoś ma pakiet złoty SD a chcialy mieć dekoder HD to musi wywalić sporą kase na ten dekoder.HD.Jeśli będzie coraz więcej programów HD a vectra dalej będzie chciała dużo kasy za dekoder HD to bedzie tracić biedniejszych posiadaczy dekoderow SD Dlatego vectra bubluje swoje lepsze kanaly że mieć przy sobie biedniejszych .Domagacie się FOX hd jeśli wejdzie to powinien byc w HD i SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ niech kopie SD będa. Miejsca jest pod dostatkiem. Jambox ma 200 kanałów i co miesiąc dodaje kolejne, bo nie musi przejmować się analogiem, nie mam nic przeciw, żeby Vectra ich dogoniła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HD powinien być normą, a nie luksusem. Jeśli komuś zależy na lepszym odbiorze i dostępie do kanałów HD może spokojnie wynegocjować niższą opłatę za dekoder HD. Przecież sama Vectra chwali się ilością kanałów HD w ofercie. Jestem za zmniejszeniem ilości kanałów w analogu do podstawowej oferty i poprawą jakości kanałów cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam umowe do konca marca, umawialem sie telefonicznie z dzialem utrzymania na kontakt sroda czwartek, nikt oczywiscie niedzwonil a wypowiedzenie mam zlozone, dzwonie do nich a babka mowi ze ona moze tylko to przekazac do dzialu utrzymania, pomimo ze przedwczoraj i wczoraj wysylalem emaile z prosba o kontakt bo chce zostac. niewiem czy jak nie oddzwonia do jutra,to od 1 kwietnia zostane bez tv i netu. zreszta co to za lipa ze nie mozna odwolac wypowiedzenia albo odrazu przedluzyc na glownej infolini... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zrobiłem taką opcję, że poszedłem do bok z wypowiedzeniem. Wtedy pani mi zaproponowała jakaś lokalna promocje w niższej cenie niż miałem(pomimo umowy ważnej jeszcze pół roku). Powiedziała także, iż tą ofertę można modyfikować. Tak więc watro uderzać do boków niż czekać na reakcje infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie do kolegi @Robert03: Po co nam wersje HD niemieckich kanałów?

Odpowiedz na to pytanie była zanim je zadałeś:

Mam nadzieję ze przedstawione przykłady oddają po części sens i istotę róznorodnej oferty płatnej telewizji kablowej a wymienione kanały są tylko przykładowe dla pokazania sedna sprawy.

To co jednemu wydaje się najlepsze wcale nie jest najlepsze dla drugiego. I to jest piękne i tego się trzymajmy.

Chyba trzeba dążyć do włączania polskich programów, a nie szwabskich zapchajdziur, które przydają się raptem kilka razy w roku - podczas gal bokserskich albo relacji z Hollywood... nic innego. Poza tym przypominam, że mieszkamy w Polsce, Vectra jest oferowana w Polsce, my jesteśmy Polakami (przynajmniej ja) i oczekuję polskich akcentów w ofercie...

Oczywiście pełna zgoda. A jakie polskie akcenty mamy np. na kanałach FOX czy BBC Life ? Tylko to że mają polską wersję językową i polskie reklamy. To jedyne bardzo skromne polske akcenty tych kanałów.

Uważasz że jeden czy dwa dodatkowe obcojęzyczne kanały przy setce polskojęzycznych w kablu są zagrożeniem dla polskości ? Jesteśmy przecież w UE i to na nasze życzenie....

Nie proponowałem kanałów niemieckich bo te już w Vectrze są.

Kanały HD zabierają więcej miejsca niż kanały SD ale o miejsce w kablu to bym się nie martwił. Jest go jeszcze naprawdę sporo... Nawet z analogiem.

Oferta powinna byc zróżnicowana i najlepszej jakości. Oczywistą oczywistością jest znacząca przewaga kanałów polskojęzycznych. Ale przy 150 kanałach po polsku 20-30 kanałów w innym języku nikomu nie zaszkodzi.

Pozatym Vectra świadczy usługi także firmom i hotelom. Jaki hotel kupi usługę dostępu do TV bez kanałów zagranicznych ?

 

Co do kanałów SD w Vectrze...To one też zajmują duuuużo miejsca... Dużo za dużo jak na dzisiejsze możliwości techniczne. Technisaty to przeżytek. Kompresowanie kanałów SD w Vectrze to cyfrowa epoka kamienia łupanego. Dlatego obraz jest koślawy, kiepski zaszumiony artefaktami i akceptowalny jedynie w odbiornikach lampowych lub kolorowych kineskopowych sprzed 20 i więcej lat. Na każdym nowszym sprzęcie wygląda słabo ewentualnie "tak sobie". Proponuję porównać do DVB-T.

Dlatego dużym krokiem milowym byłoby zmodernizowanie nadawania, przejście na MPEG-4 i podwyższenie minimalnego standardu do dekoderów HD. Od razu zrobi się miejsce na dodatkowe kanały i polskie i zagraniczne, chociaż miejsca i dziś jest więcej niż Vectra potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 150 kanałach po polsku 20-30 kanałów w innym języku nikomu nie zaszkodzi.

Pozatym Vectra świadczy usługi także firmom i hotelom. Jaki hotel kupi usługę dostępu do TV bez kanałów zagranicznych ?

 

 

Nie zgodzę się z Tobą na niektórych kanałach jest taka opcja jeżyk możesz sobie zrobić kanał angielski z polskiego. Kanały podstawowe zagraniczne sa w ofercie zbędne mogę jeszcze zrozumieć kanał dla mniejszości mieszkają w Polsce czyli ten litewski. Ale na [beep]ę mi prywatny kanał zagraniczny typu RTL, Pro7 rozumiem sportowy, muzyczny, informacyjny i tyle. Chcesz niemieckie to satelitę na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Vectra czy inna sieć nikt Wam nie usunie wersji SD i nie wymieni od razu tysięcy dekoderów na HD. Kablówki miałyby tysiące zbędnych "podstawek" pod kwiatki, które kosztowały sporo (teraz można by je jedynie zezłomować lub odsprzedać mniej "rozwiniętym" technologicznie sieciom za grosze) a naraz trzeba by kupić tysiące nowych dekoderów. Technisaty SD będą więc w użyciu aż same padną kiedyś a migracja z SD do HD odbywać będzie się moim zdaniem stopniowo tak jak odbywała się migracja z analogu do SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03: Nawet nie chce mi się rozpisywać, bo widzę, że i tak Cię nie przekonam. Jednak co do hoteli, porządne mają własne wewnętrzne sieci kablowe i sami ustalają jakie programy retransmitują - a nawet jeśli korzystają z usług Vectry, to dla sieci kablowej nie jest problemem dorzucić do oferty jednego miasta, osiedla czy nawet budynku dodatkowy kanał tv - przykładowo ARD czy RTL.

 

A SD w Vectrze jeszcze długo nie będzie przeżytkiem. Ludzie wolą zapłacić za "luksus" w postaci HD, niż żeby to było standardem, bo Ci którzy tego nie mają często nawet nie wiedzą z czym mają do czynienia. Druga sprawa - Vectra nie jest telewizją wielkomiejską, tak więc nie korzystają z niej ludzie iście wymagający świetnie zarabiający (nie chcę nikogo urazić, stwierdzenie na podstawie dostępności), dlatego technologicznie nie jest przeinwestowana. Poza likwidacja analogu czy kanałów SD, to wcale nie wyprzedzanie konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy Trójmiasto albo Warszawa, gdzie Vectra kabluje każdy nowy blok (i de facto jest drugim największym operatorem ;)) to takie małomiasteczkowe, niewymagające rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nikogo do niczego przekonywać nie zamierzam ale nie wiem do czego przeciwnicy zagranicznych kanałów chcą przekonać mnie. Przecież dziś Vectra oferuje kilkanaście kanałów zagranicznych i problemu nie ma. Każdy ma prawo do swoich opinii. Co do hoteli to zgoda - większość ma swoje często nawet niezłe instalacje zbiorcze oparte na DVB-C MPEG-4. Ale Vectra też ma takich klientów bo się tym chwali.

A kanały SD... no coż jeszcze długo będą w Vectrze podobnie jak analog. Głównym powodem jest duże zróznicowanie klientów jaki posiada Vectra a co za tym idzie różne wymagania i oczekiwania. Większość klientów wcale nie jest zainteresowana kanałami HD i za HD płacić nie chcą. Są nawet tacy którzy posiadając dekoder Technisat są przekonani iż oglądają telewizję HD :-). I dobrze. Mnie to nie przeszkadza. Nie ma sensu nikogo na siłę uszczęśliwiać.

Tylko żeby ten FOX dodali to się skończy utyskiwanie na forum :) Ale jak już go dodadzą to niech będzie w HD bo skoro puszaczają tam nowe seriale to warto by taka wersja była dostępna.

 

Telewizja w obecnej formie i tak zacznie się powoli kurczyć. Drogie platformy będą cieszyć się coraz mniejszym powodzeniem w miarę rozwoju internetu szerokopasmowego. Klient chce płacić za to co ogląda a nie za wszystko co mu dostawca wciska. Dlatego przyszkością są podkasty i indywidualne pakiety telewizyjne. Zbiory dużej ilości kanałów za duże pieniądze to powoli przeszłość. Widać to po dużym zainteresowaniu najtańszymi pakietami i powszechnie dostępną NTC. I Vectra też zaczyna to dostrzegać tworząc pakiet stalowy i srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - Vectra nie jest telewizją wielkomiejską, tak więc nie korzystają z niej ludzie iście wymagający świetnie zarabiający (nie chcę nikogo urazić, stwierdzenie na podstawie dostępności), dlatego technologicznie nie jest przeinwestowana. Poza likwidacja analogu czy kanałów SD, to wcale nie wyprzedzanie konkurencji.

 

Z tą wielkomiejskością to trzeba uważać... Jak pod koniec lat dziewięćdziesiątych pojechałem do Trójmiasta to nie mogłem uwierzyć w techniczne zacofanie tamtejszej UPC... W mojej niespełna trzydziestotysięcznej mieścinie lokalna kablówka oferowała 40 kilka analogowych kanałów z czego 90% była w Stereo. Albo był to Nicam albo A2... Abonamet kosztował 25 PLN. Tymczasem w wielkomiejska telewizja UPC za podobny pakiet kanałów w Twójmieście żądała wtedy 50 PLN i ŻADEN nie był nadawany w stereo. To podłączając kawałek druta miało się TVP1 z Chwaszczyna w Nicamie a w kablu za taką kasę było mono. Uśmiałem się wtedy po pachy z kumpla że w centrum Gdańska "na wiosce mieszka" a ten stan trwał jeszcze kilka lat... Pamiętam huczne uruchomienie TVP1 w Stereo w UPC. Ulotki, broszury, reklamy...

 

Są różne sytuacje ale w dużych miastach nie zawsze klient dużo wymaga... Jest zapracowany, zabiegany niezorientowany. Gdyby zrobić badania to moglibyśmy się nieźle zdziwić ilu abonentów wielkomiejskich kablówek siedzi jeszcze w analogu... U Vectry jest to ponad 50% abonentów. Przecież 50% abonentów Vectry nie mieszka w małych miastach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy Trójmiasto albo Warszawa, gdzie Vectra kabluje każdy nowy blok (i de facto jest drugim największym operatorem ;)) to takie małomiasteczkowe, niewymagające rynki.

Co nie znaczy, że w ten sposób powalają ilością abonentów. Dla przykładu w Warszawie udało im się przejąć Spraya, który miał już w miarę nowoczesną instalację, a co do ich pozycji to nie bez powodu - w końcu odpadła im konkurencja w postaci Aster. Skup się jednak na większości miast, do których dociera Vectra - miasteczka ok. 50 tys. mieszkańców, z czego może 10-20 proc. jest w zasięgu TVK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...