Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnym trafem zadzwonił do mnie numer z Vectry, a w słuchawce usłyszałem miły głos Pani, która chciała zapytać o ofertę Vectry bo tak ją przekierowało :) LOL

 

ps. dodam, że wcześniej miałem telefon z tego samego numeru, ale do mnie dzwoniła techniczka z Vectry :) w sprawie jakości Polsatu Sport News

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku-Bialej na następujacych kanałach występuje pikseloza

1 POLSAT2

2 POLSAT SPORT NEWS

3 SPORT KLUB

4 FILMBOX ACTION CZASAMI POKSELOZA

Dział techniczny niech się obudzi i naprawi te kanaly .TVK VECTRA TO NAJGORSZY OPERATOR PO WZGLĘDEM JAKOŚCI SWOICH KANAŁÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, te cztery kanały najgorzej się mają. Zastanawia mnie jedynie sprawa paczką Canal + (SD, bo wersji HD nie mam) - raz mi się wydaje że jest dobrze, raz że jest średnio a raz, że źle - ktoś kto ogląda Canal+ w SD może powiedzieć, czy to mi się tylko tak wydaje czy faktycznie jakość jest zmienna? I chyba TV Disco się poprawiło (czy jakoś tak to się zwało) bo pamiętam, że swego czasu pikselioza straszna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosć kanałów w tvk vectra jest beznadziejna ,owszem niektóre kanaly idą dobrze ale nie wszystkie.Wytłumacze o co chodzi.Tam gdzie mieszkam w Bielsku -Białej działa oś tvkablowa i operator wytłumaczył mi zjawisko pikselozy,wlączyl multiplex i dal w tym multipleksie dwa kanaly HDi trzy SD i miltiplex szedł ok ,ale dołożyl jeszcze jeden kanał SD i już ten multiplex na kanałach hd zaczą lekko szwankować.Reasumując tvk vectra nie patrzy na jakość programów , aliczy na ilość i efekty sa w postaci pikselozy na niektórych kanałach ,gdzie przeladowany jest multiplex. Trzeba pozbyć się około 10 programów smieci i dobrze rozprowadzic kanaly po multiplexach. Wtedy jakość będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach jakość nie popłaca, klient nie chce płacić za jakość dlatego żaden dostawca o nią nie dba a na rynku elektroniki króluje badziewie.

Niestety na satelitarnych transponderach żaden polskojęzyczny kanał nie jest nadawany w parametrach jakie definiuje standard SD i HD. Polskie kanały charakteryzuje siermięga nie spotykana np. w kanałach niemieckich czy czeskich. Mówią że ryba psuje się od głowy i w polskich realiach tak niestety jest. Nadawca zaczyna koncić już u siebie a potem każdy "przetwarzający" dodaje swoje trzy grosze. Końcowa jakość zależy od tego ile stopni "przetwarzania" u danego operatora mamy na drodze Studio TV - telewizor Kowalskiego.

Marketing to nadrabia: prywaciarze sprzedają ilość kanałów a klienci to kupują i w dodatku słono za to płacą. Liczy się kto daje więcej kanałów "za mniej". Nie ważne że potem oglądamy 4-6 kanałów. Ważne że mamy 150. Jest się czym pochwalić sąsiadowi.

Czy gdyby Vectra poprawiła jakość kanałów abonenci rzucą do niej i ich liczba drastycznie wzrośnie ? Niestety nie. Gdy jakość była słaba (zaraz po majowej modernizacji) Vectra nie odnotowała drastycznego odpływu abonentów a większość nie jest nawet zainteresowana jakością HD - bo cały czas większość dekoderów Vectry to Technisaty SD lub telewizja analogowa.

 

W satelitach jest podobnie. Kto ma najwięcej abonentów? Cyfrowy Polsat. Dlaczego? Ponieważ oferuje najwięcej kanałów przy jednoczesnie najgorszej ( wśród operatorów SAT) jakości i siermiężnym dekoderom w "najniższej cenie".

Platforma N oferująca najlepszą jakość i najlepsze dekodery nie przebiła się na rynku i nigdy nie odnotowała wymiernego zysku dlatego strzeliła plajtę i została sprzedana Francuzom... Trochę to upraszczam ale z grubsza tak to niestety wygląda.

O jakość muszą walczyć klienci. Niestety ilość reklamacji na jakość w Vectrze to setne promila więc jaki biznesmen będzie sobie tym głowę zawracał ? W Excellowych słupkach nawet tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W satelitach jest podobnie. Kto ma najwięcej abonentów? Cyfrowy Polsat. Dlaczego? Ponieważ oferuje najwięcej kanałów przy jednoczesnie najgorszej ( wśród operatorów SAT) jakości i siermiężnym dekoderom w "najniższej cenie".

Platforma N oferująca najlepszą jakość i najlepsze dekodery nie przebiła się na rynku i nigdy nie odnotowała wymiernego zysku dlatego strzeliła plajtę i została sprzedana Francuzom... Trochę to upraszczam ale z grubsza tak to niestety wygląda.

O jakość muszą walczyć klienci. Niestety ilość reklamacji na jakość w Vectrze to setne promila więc jaki biznesmen będzie sobie tym głowę zawracał ? W Excellowych słupkach nawet tego nie widać.

Cyfrowy Polsat oferuje najmniejsza ilość kanałów z tego co wiem liczą kanał HD i SD jako dwa kanały. Co do jakości to ciekawe bo kanały są nadawane z rożnych transponderów różnych platformy i z tego co wiem słabej jakości Sportklub jest z N. N padła bo nic konkretnego nie oferowała, ITI sądziło że LM da im przyrost abonentów i ta LM + dekodery za darmo ich własnie dobiło. Słaba oferta sportowa. CP ma najwięcej bo na swoje kanały sportowe a Cyfra+ ma ligi zagraniczne. I nikt nie szedł do N po LM jednocześnie tracąc albo Polsat Sport albo Canal+. Dużo lepszym rozwiązaniem był CP + ewentualnie osobno Canal+ no i może TNK. N sobie wbiła gwoździa stworzeniem Telewizji na kartę.

 

TVK VECTRA TO NAJGORSZY OPERATOR PO WZGLĘDEM JAKOŚCI SWOICH KANAŁÓW

Poczytaj co piszą abonenci o Jamboxie. gdzieś te kanały trzeba dawać im więcej tym miejsca brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03: owszem, jakość SD i HD u nas i np. w Niemczech to dwie różne bajki, a my mamy w dodatku jeszcze największego kompresora w Polsce - Vectrę. Dla mnie jakość jest bardzo dobra w momencie, kiedy nie ma pikseli na ekranie, a artefakty występują tylko przy mocno dynamicznych scenach (ale najlepiej jak ich nie ma). Jeżeli kanał osiąga na satelicie swobodnie 4MB/s (SD) to jest już dobrze, niestety w Vectrze wygląda to inaczej. Bo z kolei na satelicie te 4 MB/s dla danego kanału to jest inne niż 4MB/s dla tego samego kanału u naszego operatora. Nie wiem czym jest to spowodowane - przeładowaniem paczek, czy tzw. multipleksowaniem dynamicznym (kanał otrzymuje tyle bitrate, ile potrzebuje - oczywiście są limity - pojemność paczki/transpordera). Kanały ogólne na satelicie mają bardzo dobrą jakość, te 6-7 MB/s to chyba nie jest źle dla kanału SD? Przed modernizacją też tak mieliśmy.

 

My mamy kaszankę na ekranie, nie ma sensu użerać się z nimi, nie ma sensu zgłaszać reklamacji. Lepiej zdecydować się na ofertę konkurencji (inna kablówka albo satelita - ale tu warto poczekać do fuzji Cyfry+ i N-ki). Niektórzy wielcy gracze robią promocje na multiroom (Cyfra+ ostatnio oferowało 0zł za multiroom w ofercie świątecznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golbi_84 ciężko powiedzieć. Mnie zastanawia czemu akurat te kanały opuszczają vectre.

 

Kanały z C+ to zapewne jedne z droższych kanałów. Aby zachować dobre wyniki finansowe Vectra musi ciąć koszty albo podnieść ceny abonamentu. Najlepiej jak zrobi i jedno i drugie.

Ponieważ dołożono Polsaty opłaty wzrosły więc trzeba po drugiej stronie coś zdjąć. Padlo na te kanały ponieważ są zapewne dość kosztowne a mało istotne z punktu widzenia całej oferty.

Pamiętajmy że jeszcze zamieciono Ale Kino+ - gdyż kanał ten wychodzi z pakietu złotego.

Tak więc z całej paczki C+ zostało w Złotym tylko mini mini+ a w platynie Ale Kino+ i TeleToon+.

Mi przypomina to akcję z Polsatami kilka lat temu :-) Wypisz wymaluj ta sama strategia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości sieci. Jeśli pchają w starą sieć 256QAM to potem jest pikseloza. Przy 64QAM upchaja mniej kanałów w multiplxie, ale za to nie będzie rwało.

Wszystko się zgadza gzie jest QAM256 tam na tych kanałach występuje czasowa pikseloza.Powiem tak jak ktoś chce oglądac programy za darmo to niech sobie kupi talerz najlepiej 70cm ,posiadac internet oraz postarac się o dekorer ktory ma wgrane oprogramowanie cyfry + i polsatu. Kiedys takie dekodery można było kupić na Allegro po 1600zl ale byly i starsze po 500zl.Wszystko to się ładnie podłanczyc i ogląda się okolo 160 programów ,płacąc tylko za internet o szybkości 4 mega 40zl.Wymagany internet minimum 4 mega.W telewizorze ma się wszystkie kanaly cyfry+ i polsatu, działa t o bezproblemowo. Mój znajomy tak ma za 40zl wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DOMO+, Kuchnia TV+, Planete+ - widać te kanały dosyć słabą oglądalność mają, wnioskując z tego, co widzę w necie, na ulicy, wśród znajomych więcej osób chce oglądać [beep]yliardowy odcinek jakiegoś [beep]u, niż też obejrzeć coś ciekawego i wartościowego, to też usuwają to, co się nie sprzedaje. Nie wiem, może się mylę, ale nic innego do głowy mi nie przychodzi.

 

 

@up - ciekawie, ja mam internet 40Mbps więc bez problemu powinno to działać, tylko czy to działa i czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie Eurosport 2 HD jest bardzo dobrą wiadomością- Vectra ma obecnie wszystkie kanały sportowe, mam nadzieję na szybkie włączenia Canal+ gol i weekend HD. Co do wyłączonych programów to na pewno szkoda Planete, pozostałych dwóch nie oglądałem. Może naiwnie, ale liczę że w nowym roku Vectra będzie rozwijała ofertę i poprawi jakość. Moje nadzieje opieram na rozwoju konkurencji(UPC i powstanie nC+). Jeśli to nie nastąpi, bardziej wymagający klienci zmienią operatora:-). Tak się zastanawiałem co mi się podoba w Vectrze i okazało się, że:

1. Naprawdę dobry pvr- możliwość nagrywania dwóch kanałów jednocześnie i własna lista kanałów(funkcje niedostępne w N-ce),

2. Dostęp do wielu kanałów, których brak w N-ce- Travel Channel HD, Viasat Nature/ History HD, Da Vinci Learning, Kino Polska Muzyka i oczywiście sportowe Polsaty,

3. Rozsądna cena i dobry, stabilny internet,

4. Możliwość wezwania technika w razie awarii- dla mnie to duży plus.

Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku i oby Vectra dała nam więcej powodów do radości niż złości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza gzie jest QAM256 tam na tych kanałach występuje czasowa pikseloza.

 

Ja myślę że słowo "pikseloza" może być różnie interpretowane i rozumiane przez czytających to forum.

 

Obraz w Vectrze cierpi na nadmierną kompresję ( do tego jeszcze przestarzały MPEG-2 uwypuklający efekty tej kompresji). W wyniku tej nadmiernej kompresji na ekranie mamy mnóstwo artefaktów. Te artefakty stanowią o globalnej kiepskiej jakości obrazu wytykaną przez wielu (także przeze mnie) abonentów. Najbardziej widać to przy dynamicznych scenach lub w sytuacji kiedy na ekranie wyświetlane jest mnóstwo "ruchomych" elementów ( np. lustro wody). Wtedy widzimy "kwadraciki" zamiast wody i to właśnie są artefakty. Artefakty często nazywane są przez tu piszących "na skróty" "pikselozą".

 

Sama "pikseloza" w rozumieniu pojawiających się zacięć obrazu, krzaczenia czy rwania u mnie jako taka nie występuje i nigdy nie występowała a tam gdzie występuje to moim zdaniem bardzo łatwy do wyeliminowania "pikuś" bo problem jest najczęściej po stronie komunikacyjnej - lokalnej i jest stosunkowo łatwy do wyeliminowania. Nie w tym jest problem Vectry. Problemem są artefakty.

Mówicie stare kable: Ale gdzie one są stare ? W moim mieście TV cyfrowa doprowadzana jest światłowodem do bloków a to co może być stare to są jedynie indywidualne kable do mieszkań. Z drugiej strony jeśli nawet te kable mają 10 lat a TV analogowa śmiga na nich i obraz jest bardzo dobry to cyfra też musi chodzić - To nie jest problem i przyczyna "rwania" obrazu w TV cyfrowej. Chyba że nie wszędzie tak jest.

 

W Nowym Roku życzę wszystkim jak najmniej artefaktów od Vectry bo z pikselozą to sobie poradzimy :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pare pytan, znajoma jest abonentka Vectry i dala mi znac ze zniknely jej KUCHNIA, DOMO itd.

Dlaczego zniknely to juz wiem. Pytanie brzmi jaka droga abonenci byli informowani o zmianach - znajoma upiera sie ze zadna informacja na ten temat do niej nie dotarła, me efakture. To był standardowy list czy tez wrzucili jakies info do sieci? Pytanie drugie: do kiedy mozna było (a moze nadal mozna) zerwac umowe z powodu usuniecia wyzej wymienionych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacjami i obowiazującym Regulaminem zrezygnować można było do połowy września 2012r.

 

Ja również mam Efakturę i gdyby nie propaganda na FB to bym jej chyba nie otrzymał ( otrzymałem kopertę bez znaczka, tak jakby wrzucił ją do skrzynki pracownik z Vectry )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...