Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się na infolinii, ze 27 Listopada będzie modernizacja w Bielsku-Białej. Ma ona dotyczyć poprawienia jakości programów oraz przywrócenia modulacji QAM256.

 

Arkon, masz N i Vectrę, proszę porównaj wzrokowo kanały : Polsat, DisneyJunior, Cebebbies, PoloTV i TVDisco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się na infolinii, ze 27 Listopada będzie modernizacja w Bielsku-Białej. Ma ona dotyczyć poprawienia jakości programów oraz przywrócenia modulacji QAM256.

 

Arkon, masz N i Vectrę, proszę porównaj wzrokowo kanały : Polsat, DisneyJunior, Cebebbies, PoloTV i TVDisco.

 

Pozdrawiam

 

To mydlenie oczu. Z Zabrza ze stacji czołowej wychodzi 64QAM więc zmiana tego lokalnie nie ma znaczenia dla istotnej poprawy jakości.

U mnie jest modulacja QAM256 na wszyskich kanałach HD oraz niektórych transportach z kanałami SD (m.innymi w paczce gdzie jest TV Disco czy kanały MTV.) Jakość obrazu na tych gdzie jest 256 jest tak samo słaba a w większości nawet gorsza jak w transportach z 64 QAM- generalnie nie ma to znaczenia bo kompresja u źródła jest masakryczna. To jest jak pudrowanie trupa żeby przypominał żywego :-) Trup jest nadal trupem.

 

Co do porównywania jakości to nawet Cyfrowy Polsat (który ma najniższą jakość obrazu) ma nieporównywalnie lepszy obraz na KAŻDYM kanale jak cyfrowa Vectra. Ostatnio oglądałem Disney Junior z córką u znajomych w CP. Miałem wrażenie że oglądam kanał w jakości HD. Tak wygląda porównanie do Vectry :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceknokia

Polsat i dziecięce lepiej na N-ce, muzyczne o dziwo lepiej na Vectrze(zresztą fatalnie tu i tu). Największa różnica jest na Orange Sport na korzyść N-ki, nawet monter zakładający mi multiroom z Vectry przyznał mi rację, miał nawet przyjść i spróbować to poprawić, ale jakoś zapomniał:-).

Miejmy nadzieję, że wspomniana przez Ciebie modernizacja pomoże.

Pozdrawiam.

P.S. Jak Ci się udało wynegocjować tak dobrą ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krissk

Przecież już napisałem, że TV Disco troszkę lepiej wygląda w Vectrze niż w N-ce, ale ogólnie fatalnie(chociaż, gdyby nie Wasze pytania nie wiedziałbym o istnieniu kanałów typu TV Disco i Polo TV).

Poza tym niedawno włączyli mi pakiet platynowy i prawie ciągle oglądam Viasat Nature/HistoryHD- świetny program, szkoda że bez EPG.

A jakie są Wasze ulubione programy dostępne w Vectrze, żeby ciągle nie rozmawiać o złej jakości obrazu. Mnie oprócz w/w programu zachwyca jeszcze Travel Channel HD, co ciekawe dostępny tylko w Vectrze! Oczywiście nie mówię o kanałach premium, bo oczywistym jest, że jako kibic najczęściej oglądam Canal+(niestety ciągle bez C+ gol i weekend w HD).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od samego telewizora chyba. Miałem okazję oglądać DVB-T na niewielkim LCD i widziałem jak okrągłe logo TVN-u przyjmowało kańciastą formę... Tak więc różnie z tym bywa. Nie chce tutaj zachwalać jakości Vectry, bo faktem jest, że w maju 2012 częściowo się pogorszyła, zwłaszcza na konkretnych kanałach, ale jakość SD pozostawia wiele do życzenia wszędzie. Gdyby była lepsza, nie byłoby tego boom'u na kanały HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę teraz po przeczytaniu ostatniego postu, że może Vectra "celowo" pogorszyła SD, bo na sporej liczbie polskich kanałów równolegle nadawanych w SD i HD nie było widać większej różnicy (jedynie napis HD przy logotypie) a co za tym idzie HD się słabo sprzedawało ;) Teraz jak różnica jest duża łatwiej przekonać ludzi do HD.

 

Problem ten jest głębszy, nie dotyczy tylko Vectry, bo jeśli na jednym transponderze w DVB-S2 upycha więcej niż 5 programów HD to na każdy przypada średnio bitrate mniej niż 10 Mb/s a to już takie pseudo HD (dobre SD) zaczyna się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była lepsza, nie byłoby tego boom'u na kanały HD...

Oczywiście jest to element wymuszania technologi pseudo HD na widzu.

Gdyby kanały SD były nadawane w należytej rodzielczości 720×576 i należytą przepływnością 6-8 Mbit /s nikt nie oczekiwałby HD bo jakość byłaby pomijalnie lepsza a ma być "drastycznie" lepsza więc co trzeba zrobić ? Wykastrować SD :-).

HD oferowana przez dzisiejszych płatnych operatorów to jest SD w zestawie z nieco powiększoną rozdzielczością. Szału nie ma.

Dla mnie Vectra w pakiecie platynowym oferuje 19 kanałów SD ze zwiększoną rozdzielczością i 109 kanałow w jakości LD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nawet niektóre programy HD nie robią większego wrażenia, ale mimo wszystko wyglądają lepiej niż wersje SD. Kwestia "sprzedaży" kanałów HD akurat nie dotyczy za bardzo Vectry, bo ta oferuje większość kanałów HD w pakietach, a nowe oferty i tak narzucają użytkowanie dekoderów HD.

 

Generalnie kablówki niedawno się zorientowały, że można jeszcze zarobić... analogiem. W związku z uruchamianiem DVB-T, wyłączeniem naziemnej ATV kablówki chwalą się, że ich abonentów to nie dotyczy. Dodatkowo mogą oni korzystać z "wielopokojowych" kanałów analogowych (bo nie wszyscy chcą chętnie płacić za cyfrowy multiroom). Zatem za wszelką cenę Vectra nie chce wyłączać żadnego kanału ATV. Ale nie dało się przez to zbytnio rozszerzać DTV, bo brakowało wolnych częstotliwości. System "transkoderów" pozwolił więc na optymalizację zużycia częstotliwości cyfrowych. Po majowej reorganizacji zwolniły się ze 3-4 częstotliwości, na które wrzucone zostaną październikowe nowości programowe - a trochę ich będzie, 6 kanałów HD (potrzebne 2 transpondery) i ok. 8 kanałów SD...

Na dużej części kanałów ta jakość SD nie jest już taka tragiczna. Ewidentną pikselozę widzę tylko na ID, Discovery Channel, TV Disco, Rebel TV, Cartoon Network, CNN. Kablówka za to nadrabia z jakością Discovery Science, world, wersje SD od TVP, AXN, AXN Crime - bo ta ewidentnie jest lepsza niż na satelicie (wyższa jest czasem rozdzielczosć), co wynika z korzystania z innych przekazów niż tych na satelicie HotBird, gdzie częstotliwości są również zatłoczone... Tak więc zawsze jest coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Ten analog to wbrew pozorom bardzo duży atut.

Dziś większość rodzin w Polsce posiada conajmniej 2 i więcej odbiorników i bardzo szybko okazuje się że fajna oferta TV cyfrowej z kablówki lub satelity jest niefunkcjonalna bo jest tylko na jednym TV.

Czasy kiedy TV oglądało się "w salonie" na jedynym telewizorze w pokoju dawno już minęły ( w mojej rodzinie gdzieś tak w roku 1989...) więc podejście dzisiejszych operatorów jest conajmniej prehistoryczne....

Jakość HD dla większości wcale nie jest priorytetem bo większość odbiorników to kineskopy. Wielu moich znajomych uległo reklamie technologii HD i bardzo dobrej jakości obrazu. Zrezygnowali z analogowej kablówki na rzecz platform cyfrowych. Teraz emocje opadły a drugiego i trzeciego TV nie ma czym zasilić bo z "karnisza" odbiera śnieżący TVP1,2 i Polsat a jakość HD z dekodera już tak nie cieszy jak na początku :-).

Pozostaje przeprosić się z kablówką i powrót do analogu na kolejnych odbiornikach albo DVB-T jeśli ma się instalację antenową bo multiroomy to na dłuższą metę bezsensowny wydatek często nie warty swojej ceny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja największą różnicę w jakości programu SD między N-ką i Vectrą widzę w Orange Sport. Jest to tym bardziej bolesne, że oglądanie sportu w słabej jakości jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak już pisałem nawet monter z Vectry przyznał mi rację, że w/w kanał zdecydowanie lepiej wygląda w N-ce. Ja ciągle mam nadzieję na poprawę jakości, bo chciałbym już niedługo zrezygnować z N-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowa kablówka z dobrą ofertą po wyłączeniu nadajników naziemnych może mieć swój renesans. Pakiety analogowe po kilkanaście lub dwadzieścia parę "podstawowych" programów analogowych za kilkanaście zł/m-c, które odbierze każdy telewizor bez zakupu "przystawki" mogą cieszyć się zwiększoną popularnością. Jest to jakaś alternatywa dla zakupu np. trzech dekoderów dvb-t po 100 zł do trzech kineskopowych telewizorów w mieszkaniu. Ja sygnałowi analogowemu w kablu wróżę jeszcze długą przyszłość. Oczywiście wraz z nim powinien być dostępny bez dodatkowej opłaty sygnał trzech multipleksów dvb-t oraz dla chętnych kodowane pakiety w dvb-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,że się mylicie.Mówicie,że Analog ma przyszłość bo ktoś ma w domu 3 tv kineskopowe itd itp.Na pewno nie młodzi.Starzy są bombardowani reklamami w tv na temat dvbt i zakupie dekodera.W miastach coraz mniej ludzi ma kineskop,co innego na wsiach,no ale tam rzadko sięga kabel.Po co ludzie mają płacić za analog te kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych miesięcznie,jak mogą mieć za darmo i jeszcze jakieś umowy.Bez sensu.U mnie w rodzinie to tylko Babcia ma kineskop ale już przymierza się do zmiany.W dobie tv full hd,satelit,dvbt.kablówka, ludzie mają płacić za analog?no ale każdy ma wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nieraz młodzi mają jeden nowszy telewizor, kupiony 2-3 lata temu niekoniecznie z tunerem DVB-T MPEG-4 a dwa pozostałe czy to kineskopowe czy starsze lcd także bez tunera DVB-T i mają dylemat czy wymieniać telewizory/kupić dekodery czy może za symboliczne pieniądze zamówić pakiet podstawowy kablówki, w którym jest oprócz reemisji DVB-T także niezła oferta analogowa (oczywiście jeśli tv kablowa jest dostępna w budynku i ma taki pakiet). Jest to dylemat wydać 300 zł na 3 dekodery + 100 zł na instalację antenową, która niekoniecznie zapewni dobry odbiór trzech multipleksów bo np. MUX 3 jest na dzień dzisiejszy poza zasięgiem czy może lepiej wydać kilkanaście zł co miesiąc za tani multiroom objęty w razie problemów serwisem i mieć przysłowiowy święty spokój ;) . Vectra czy każda inna kablówka powinna więc oferować pakiety:

1) podstawowy - 10-25 programów analogowych, niekoniecznie wszystkich tych samych, które są w cyfrowej tv naziemnej + reemisja multipleksów DVB-T,

2) rozszerzony analogowy - dodatkowo np. 40 programów sztandarowych,

3) pakiety cyfrowe w DVB-C - powielony cały analog + pakiety tematyczne, premium, HD itp.

To wszystko wraz z internetem można spokojnie w kablu zmieścić i każdy będzie miał wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok,każdy ma wybór.Ja osobiście wolę Kanały w najwyższej jakości a nie tzw.święty spokój.Nie po to kupuję nowoczesny tv,żeby oglądać w nim analog.Wiem,że są ludzie typu:a po co mi,a na co?ich sprawa jeśli wolą płacić za coś co mogliby mieć za darmo.Więc to prawda.Kablówce opłaca się mieć analog,żeby kroić [beep]ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówkom opłaci się mieć analog tak długo jak będą chętni na niego i nikt ich nie powinien nazywać ich [beep]ami. Poza tym nic nie jest za darmo. Irytuje mnie ogólnie ta cała kampania, gdzie twierdzi się, że DVB-T jest darmowe. Nowy telewizor z MPEG 4 trzeba kupić (co najmniej kilkaset zł), ewentualnie do starszego dekoder (100 zł), instalacja antenowa też kosztuje (ok. 100 zł jak się ktoś zna, 2-3 razy tyle jak się nie zna i zaprosi fachowca). Kto chce mieć dużo za duże pieniądze, bo ma takową potrzebę zamówi pakiet kablowy cyfrowy, kto tego całego HD nie potrzebuje weźmie pakiet uboższy analogowy wraz z DVB-T za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,że się mylicie.Mówicie,że Analog ma przyszłość bo ktoś ma w domu 3 tv kineskopowe itd itp.

 

Aboslutnie nie. Analog będzie stopniowo wycofywany i kablówkom też na tym zależy, ale jeszcze nie teraz. Przyszłość analogu w kablówkach będzie zależeć od tego co kablówki będą oferować w zamian dla drugiego i kolejnych TV. Pamiętać należy że np. połowa abonentów Vectry to abonenci wyłącznie analogu. Dlaczego ? Dlatego że cyfra nie wszędzie jest oferowana, lub klienci nie chcą przejść na droższą ofertę cyfrową itp.

A jak ktoś ma 2 i więcej TV ? Multiroom w Vectrze jest możliwy tylko dla 1 TV w dodatku jest bardzo drogi - praktycznie nieopłacalny. Co w przypadku gdy ktoś posiada 4 telewizory ? :-)

Mając do wyboru płatny multiroom i bezpłatny analog wielu zdecyduje się na ten drugi jeszcze inni zrezygnują całkowicie z płatnej oferty i przerzucą się na DVB-T.

 

No ok,każdy ma wybór.Ja osobiście wolę Kanały w najwyższej jakości a nie tzw.święty spokój.Nie po to kupuję nowoczesny tv,żeby oglądać w nim analog.Wiem,że są ludzie typu:a po co mi,a na co?ich sprawa jeśli wolą płacić za coś co mogliby mieć za darmo.Więc to prawda.Kablówce opłaca się mieć analog,żeby kroić [beep]ów.

 

Dla mnie też jakość jest bardzo ważna ale niestety u polskich płatnych operatorów z tą jakością jest bardzo przeciętnie. Vectra w pakiecie platynowym oferuje 100 kanałów w jakości Low Definition i 19 kanałów w jakości Standard Definition z powiększoną rozdzielczością. Jak się to porówna z analogiem to szału nie ma niestety. W analogu przynajmniej nie widać pikseli...To gdzie ta jakość i po co mi nowoczesny telewizor ? A płacić abonament trzeba...

Jeśli ktoś włącza TV na 30 minut dziennie by obejrzeć wiadomości nie potrzebuje ani super telewizora ani jakości HD. Wszystko więc zależy od indywidualnych potrzeb i uszczęśliwianie kogoś na siłę niewiele da :-).

Podobnie osoby starsze, schorowane i ledwowidzące mają w nosie to całe HD którego i tak nie dostrzegają.

Ja myślę że [beep]zy to raczej Ci którzy płacą za dostęp do stu i więcej kanałów a oglądają pięć :-).

A młodzi ? Młodzi nie oglądają już telewizji. Mają "fejsbuki", czaty, gry online. Dla młodych telewizja to nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w Vectrze jest możliwy tylko dla 1 TV w dodatku jest bardzo drogi - praktycznie nieopłacalny.

Multiroom w Vectrze bardzo drogi??? Ja płacę miesięcznie 5,90 zł za dekoder HD przy pakiecie platynowym, to jest jedna z najlepszych cenowo ofert na rynku!

Jedynym minusem jest to, że nie ma na drugim dekoderze pakietów premium. W N-ce multiroom kosztuje 10 zł za miesiąc, w UPC jeszcze więcej, więc nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w Vectrze bardzo drogi??? Ja płacę miesięcznie 5,90 zł za dekoder HD przy pakiecie platynowym, to jest jedna z najlepszych cenowo ofert na rynku!

No i fajnie że tak tanio a co z 3 i 4 TV ? To wychodzi już 17,70 PLN. W dodatku jest to płacenie drugi raz za to samo. Nawet gdybym chciał to zapłacić to nie ma takiej oferty bo Vectra oferuje multiroom tylko dla 2 TV :-) W dodatku jest to multiroom ograniczony bo nie zawiera wszystkich kanałów pakietu jaki klient ma wykupiony. Więc jest to żadna oferta. Co z tego że najtańsza jak niefunkcjonalna i niepraktyczna. Jak można płacić dodatkowo za coś za co już raz płacę w abonamencie. Opłata za multiroom jest to płacenie drugi raz za to samo. Takie jest moje zdanie. Jak ktoś chce niech płaci jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna ta polityka moim zdaniem jest odnośnie Multiroomu (jak tutaj piszecie brak wykupionych pakietów premium na drugim odbiorniku). Nie byłoby o wiele prościej, gdyby karta do Multiroomu w Vectrze miała przypisane dokładnie te same uprawnienia co karta z głównego dekodera? Jeszcze prościej byłoby gdyby karty nie były parowane z dekoderami - kto chce kupuje splitter i ma Multiroom nawet i w 4 telewizorach (oczywiście mam na myśli tutaj 4 w swoim mieszkaniu a nie dwa u siebie i dwa u sąsiada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...