Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zmieniono QAM z 64 na 256 na Śląsku (na częstotliwościach powyżej 600MHz), a jak wiadomo w Zabrzu jest centralna stacja czołowa. Ewentualne skutki powinny być więc widoczne w całej sieci. Ja nie zauważyłem jakichś zmian, ale widocznie coś technicy nadal majstrują. Może to nasze marudzenie na fan-page'u jakoś pomoże choć troszeczkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni występuje u mnie problem z kanałami nadawanymi w HD.

Poza TVP1, TVP 2 i TVN nie działa żaden inny.

Czy ktoś z użytkowników ma może podobny problem? Odbiór usług - Świętochłowice.

Oczywiście podłączenie dekodera itp. na bank są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście przed modernizacją cała cyfrówka miała 256QAM. Obraz był naprawdę bardzo dobry. Po modernizacji częśc jest tak a część tak ( gdzieś tak powyżej 630 MHz są 256QAM i wszystkie HD). Nie ma to jednak wpływu na jakość obrazu. Artefakty są takie same na jednych i drugich.

Po ostatnich działaniach w Zabrzu ( z tego co można przeczytać na forum) kanały SD znowu widac gorzej. Widać wyraźnie pracę transdekoderów i to jak "uzupełniają obraz". Tylko kanały HD można oglądać bez artefaktów i do nich przyczepić się nie można. A wszystko oglądam w rozdzielczości 576i na TV CRT 32 cali 16:9 podłaczonym z dekoderem HD za pomocą złącza SCART. Ci co kupili już nowe "płaskie" OTV mają dopiero kaszankę. U nich lepiej oglądać analog w SD. Jakość zdecydowanie lepsza (przynajmniej w moim mieście). Mój nzajomy na 42 calowym LSC nie włacza dekodera Vectry (ma technisata SD). Ogląda analog bo tam jest lepszy obraz. Nie ma artefaktów.

Mam jednak metodę na te artefakty :-). Trzeba przed ekran telewizora przykleić przezroczystą folię. Wtedy artefaktów nie widać :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd. Nakładają się na siebie dwa nagrania, a przy dekoderze PVR możesz oglądać lub nagrywać kanały max z 2 częstotliwości. Rozwiązanie proste zmniejsz do 0 minut bufor nagrywania przed programem i po zakończeniu nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się od Was dowiedzieć jaka jest jakość cyfrowej VECTRY (kanały TV, net i telefon) w okolicach KEN/Płaskowickiej w Warszawie?

 

Może się orientujecie jakie obecnie modemy dystrybuuje VECTRA? Czy modem jest z funkcją rutera, jeśli tak to czy ma opcje ustawienia DMZ na inny host w sieci domowej? Czy można podłączyć swój ruter wifi do tego modemu?

 

Czy dekoder VECTRY do TV kablowej jest obowiązkowy? Tzn. czy jest możliwość wykorzystania wbudowanego w telewizor DVB-C i puszczenia sygnału bez dekodera?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę poprawę na tvn24 i innych kanałach, które oglądam. Może nie jest to obraz "żyleta" ale jest o niebo lepiej niż miało to miejsce tuż po wiadomej modernizacji sieci. Niestety nadal są kanały, których ze względu na jakość obrazu nie powinno być wcale w ofercie operatora bo z cyfrową telewizją nie mają nic wspólnego. Rejon Warszawa Ursynów.

 

W takim razie Tele 5, Polonia 1 i Filmbox Extra nie powinno być w ogóle dostępna w cyfrowych kablówkach i na platformach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już działa w Cyfrówce, w analogu jeszcze nie. Dodatkowo czarny ekran w analogu na Comedy Central Family i plansza od dekodera który bierze przekaz Club TV z satki "Kanał niedostępny". A Vectra mi wmawia, że nie ma takich kanałów w analogu u nas w Żarach. Na TVP1 też niedawno 3 dni był czarny ekran i naprawili. A tutaj jakieś problemy są ze strony Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich bitrate nie ma się co dziwić że jest kaszana. Ja obserwowałem u rodziny te parametry w czerwcu i porównywałem je z tym co pisała Vectra na Facebooku i skomentuję to tak: Forum wszystko przyjmie a ciemny abonent ma uwierzyć, przekonać się do takiej jakości i pokornie płacić.

Rzeczywistość jest inna.

Co z tego że na transkoderze max. bitrate dla kanału ustawione jest na 6 czy nawet więcej MBit/s skoro miejsca w transporcie nie ma bo są inne kanały. Transport nie jest z gumy. Zamiast wymaganych 6 kanał dostaje 2,5 i kaszana gotowa. A ile ma dostać i skad ma wziąć nadwyżkę ? Jeśli pojemność transportu wynosi 38 MBit/s a w transporcie jest upchnięte kolanem 15 programów to dla każdego programu dla audio, video, telegazety i pozostałych przekazów przypada po 2,5 MBit/s. To ile pozostaje dla obrazu ? :-) Mniej niż 2 ! To znaczy że na Youtube jest lepiej i bez opłat.

Kiedy Eurosport dostanie 6 MBit/s ? Odpowiedz brzmi nigdy bo nie ma takiej fizycznej możliwości. Do tego jeszcze wydajność transkoderów i ich ciężka praca w przydzielanie przepływności od kanału do kanału, zwłoka czasowa konieczna na to przydzielanie, błędy sieci itp itd. To wszystko skutkuje takim właśnie efektem jaki obserwujemy na ekranach naszych odbiorników.

 

Widać decydenci Vectry albo uwierzyli w cuda, albo dali się nabrać marketingowi firmy sprzedającej transkodery albo nie doczytali zapisów kontraktu mniejszą czcionką. Albo zrobili to z premedytacją wytyczając tym samym nowe standardy dla TV cyfrowej uwzględniając odpływ pewnej ilości niezadowolonych abonentów.

Pojąć tylko nie potrafię w imię czego te zmiany i to upychanie kanałów... w kablu jest tyle miejsca...

 

Jak był wyścig kolarski na EuroSporcie to maksymalny transfer jaki w danej chwili osiągał EuroSport wynosił 4,4 MBit/s a mimo to obraz masakra. Kolarz jechał, zamiast twarzy miał kwadraty a mijane drzewa widoczne były jak jedna zielona plama składająca się z dużych kwadratów. Maksymalne wskazanie Technisata przy tak dynamicznym obrazie wynosiło 4,4 MBit/s. Śledziłem to dosyć długo i nigdy tej wartości nie przekroczyło. Do tego jeszcze kodowanie w MPEG2.

To jak ma być dobrze ? Za co my płacimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03, nie mogę Ciebie już czytać ;-).

Pomijając kwestię, że niektóre kanały rzeczywiście mają w Vectrze zdowngradowaną jakość (Vh1, 4fun, TVN24 i jeszcze się może z 10 znajdzie), to czepiasz się akurat tego czego nie powinnieneś..

 

Co z tego że na transkoderze max. bitrate dla kanału ustawione jest na 6 czy nawet więcej MBit/s skoro miejsca w transporcie nie ma bo są inne kanały. Transport nie jest z gumy. Zamiast wymaganych 6 kanał dostaje 2,5 i kaszana gotowa.

Vectra bierze w większości kanały z satelity. Poza TVN SD, Polsatem SD i kilkoma kanałami niemieckimi w ofercie nie ma takiego, który na satelicie miałby nawet przez chwilę coś w okolicach 6 Mbps. Po co więc marnować pasmo?

 

każdego programu dla audio, video, telegazety i pozostałych przekazów przypada po 2,5 MBit/s. To ile pozostaje dla obrazu ? :-) Mniej niż 2 ! To znaczy że na Youtube jest lepiej i bez opłat.

Bitrate obrazu HD na YT to jest 3-4 Mbps ;-).

 

Kiedy Eurosport dostanie 6 MBit/s ? Odpowiedz brzmi nigdy bo nie ma takiej fizycznej możliwości.

No nie ma, bo na satelicie wersja SD leci ze stałym bitrate 3.9 Mbps.. Skąd więc chcesz mieć 6? Myślisz, że obraz się jakoś cudownie poprawi jak Vectra da 2x więcej pasma?

 

Jak był wyścig kolarski na EuroSporcie to maksymalny transfer jaki w danej chwili osiągał EuroSport wynosił 4,4 MBit/s a mimo to obraz masakra. Kolarz jechał, zamiast twarzy miał kwadraty a mijane drzewa widoczne były jak jedna zielona plama składająca się z dużych kwadratów. Maksymalne wskazanie Technisata przy tak dynamicznym obrazie wynosiło 4,4 MBit/s. Śledziłem to dosyć długo i nigdy tej wartości nie przekroczyło. Do tego jeszcze kodowanie w MPEG2.

 

4,4 Mbps w MPEG2 to jest doskonały wynik jak na dzisiejsze standardy "kompresyjne" platform i kablówek.. Z satelity nie leci to nic lepiej. Od tego masz wersję HD, żeby nie oglądać zielonych plam.

Wspomiane wyżej Nat Geo Wild leci na satelicie ze średnim bitrate 2 Mbps (max. 2.7) - w Vectrze mamy akurat 2.4 Mbps na screenie. ITV ma ledwo powyżej 1 Mbps dobijające maksymalnie do 2 Mbps.. I tak mozna długo.. jak to sie mawia "z g.. bicza nie ukrećisz". A jak krytykować to z sensem, bo łatwo popaść w groteskę, jeszcze tylko brakuje, żeby ktoś się doczepił, że Polonia1 niewyraźna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...