Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku jest to kabel LAN, który ciągnie się po korytarzu i wychodzi z piwnicy z dużej "blaszanej szafy Vectry". Aby odbierac TV Online należy łączyć się z netem nie za pośrednictwem sieci LAN a za pośrednictwem kabla który wychodzi ze ściany :P tak jak kabel od TV. Sorry, że tak łopatologicznie ale też nie jestem eksperem i tyle zapamiętałęm z tego co technik mi mówił. Dodał jeszcze, że w mojej lokalizacji za jakiśc zas będą prowadzone prace które zmienią przesył internetu z włąśnie sieci LAN na "kabel w ścianie" ;-).

To bardzo dziwne i niestandardowe rozwiązanie. W moim mieście nigdy internet dostarczany przez kablówę nie był rozprowadzany w ten sposób ( sieci LAN).

Normalnie internet w kablówkach rozprowadzany jest tak jak telewizja, w tym samym kablu koncentrycznym ( nie ma znaczenia czy ze ściany czy z podłogi :-)).

Wszystko idzie ze stacji czołowej i serwerowni jednym kablem. W mieszkaniach są gniazda z wyjściem R, TV, SAT(lub DATA). Pod TV podłącza się telewizor analogowy lub dekoder cyfrowy SD, pod SAT(lub DATA) podłącza się modem kablowy do internetu.

Jeśli zaś jest telewizja cyfrowa z dekoderem innym niż SD to gniazdo jest demontowane i w jego miejsce wstawiany rozgałęźnik np.telkom-telmor GMDF-354 z wyjściami: DATA1, DATA2, RTV. Gdzie pod RTV można podłączyć odbiornik analogwy lub cyfrowy SD a pod "DATA" podłącza się dekoder HD i/lub modem kablowy do internetu. Oczywiście rozgałęźniki stosowane lokalnie są różne i niekoniecznie musi być to ten typ który akurat u mnie zamontowano.

Jeśli masz inaczej to jest jakaś dziwna niestandardowa kombinacja. Ale tak to bywa jak się przejmuje różne sieci i składa to potem w jedną całość i chce oferować podobny standard. Zawsze będą problemy i lokalne ograniczenia. Napewno centrala nie ma wiedzy jak u każdego jest to pomontowane i wtedy takie kwiatki wychodzą :-).

 

Również byłem zdziwiony metodą doprowadzenia internetu, ale tak to faktycznie wygląda. TV odbieram po kablu koncentrycznym (dzięki Robert03 :-)) a neta po LAN'ie. Jak się coś zmieni i będą dzwonić to nie omieszkam o wszytko dokładnie wypytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem propozycje na start, bo Vectra to nowy operator na Osiedlu.

 

Tv: Platyna z PVR + SNO

Internet: 40Mb/s

Umowa: 24mc-e

Cena: 95pln przez cały okres umowy

 

Aktywacja wg cennika, ale za to pierwsze 4mc-e 28pln

 

Czyli srednia cena to: 84pln/mc.

 

Da sie wyciagnac taniej?

 

O tyle macie dobrze, ze DUK proponuje cos lepszego w obawie o ucieczke z Vectry. U mnie dopiero Vectra zaczyna, wiec chyba nic lepszego niz to co podalem nie da sie wynegocjonowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne porównanie dwóch największych i konkurujących ze sobą operatorów, w zakresie uzupełniania oferty programowej za rok 2013:

 

VECTRA:

1 stycznia: Eurosport 2 HD,

1 marca: TVN 24 HD, DORCEL XXX HD, FightBox HD, FightKlub HD,

22 kwietnia: TVP Rozrywka

1 sierpnia: Fitness TV, Ginx HD, Trace Sports HD, Nautical Channel

1 września: TVP Regionalna,

 

UPC:

15 kwietnia: TLC HD, TVP Rozrywka

8 lipiec: HBO 2 HD, HBO COMEDY HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD

5 sierpnia: TVN 24 HD, TVN 7 HD, TVN TURBO HD, TVN STYLE HD

1 września: TVP Regionalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne porównanie dwóch największych i konkurujących ze sobą operatorów, w zakresie uzupełniania oferty programowej za rok 2013:

 

VECTRA:

1 stycznia: Eurosport 2 HD,

1 marca: TVN 24 HD, DORCEL XXX HD, FightBox HD, FightKlub HD,

22 kwietnia: TVP Rozrywka

1 sierpnia: Fitness TV, Ginx HD, Trace Sports HD, Nautical Channel

1 września: TVP Regionalna,

 

UPC:

15 kwietnia: TLC HD, TVP Rozrywka

8 lipiec: HBO 2 HD, HBO COMEDY HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD

5 sierpnia: TVN 24 HD, TVN 7 HD, TVN TURBO HD, TVN STYLE HD

1 września: TVP Regionalna

TVP Regionalnych nie trzeba było dodawać.

Vectra dodała jeszcze: Canal+ Family HD, Canal+ Family 2 HD, Canal+ Film 2 (SD) i jeśli się nie mylę to jeszcze dodali Fightbox, Fightklub HD, Filmbox Action a to co dodała UPC w Vectrze już było np HBO HD, Cinemax HD, TVN 7 HD, TVN Style HD i TVN Turbo HD a z tych co było w UPC a nie w Vectrze to jeszcze Eurosprot 2 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żarach brak TVP Info - są natomiast TVP Wrocław (na 103. pozycji) i TVP Gorzów Wielkopolski (139. pozycja). W analogu czarny ekran.

 

Vectra tłumaczy się na FB, że TVP nie udostępniła dotąd sygnału TVP Info i stąd jego brak w ofercie, ale UPC jakoś potrafiło sobie z tym poradzić...tylko jak zwykle Vectra ma jakieś problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ładnie niektórzy obniżyli ceny pakietów przy okazji wypowiedzenia. Ja złożyłem 31 lipca, przez miesiąc NIKT nie zadzwonił, pod koniec sierpnia wykonałem desperacki telefon do działu obsługi i poprosiłem o przełączenie na dział utrzymania. Powiedzieli, że trzeba długo czekać i będzie szybciej, jak konsultantka przekaże tam mój numer telefonu i mam czekać na kontakt. Nie doczekałem się. Ponieważ u konkurencji wakacyjny sezon ogórkowy (nka faktycznie miała tylko HBO do pakietu Silver), więc w piątek wycofałem wypowiedzenie. I teraz jak widzę Wasze sygnatury, to żałuję, bo w tej cenie powinienem mieć jeszcze C+ :/

Gratki dla tych, co im się udało :)

 

Ja chyba po ostatniej akcji na forum, gdy pojechałem po ich Call Center, trafiłem na jakąś straszliwą czarną listę i chcieli się mnie pozbyć. Ale zostaję licząc na lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 103 tvp warszawa, 138 tvp info, 139 tvp łódź

Scorpion nie wiem czy na paczkę c+ vectra ma jakiekolwiek promocje. Co innego jeśli masz już c+ i np. przedłużasz umowę. Myślałem, że to co ja ugrałem to max ale widzę, że nie :D . Mimo to jestem zadowolony bo zaoszczędzę na multiroomie a na tym innym członkom rodziny bardzo zależało(dla por. Upc chciało 25 zł a vectra 7.5zł).

Wszedłem na www vectry i wpisałem pesel po czym wyświetliły mi się opcje zwiększenia prędkości do 10 Mb(choć mam 24 :D) i filmbox. Każda opcja 5 zł. A co wam się wyświetla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...