Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak nadal w tej połączonej ofercie nie masz paczki Filmbox, Cinemaxów na stałe, erotyki albo HBO GO - w Vectrze to w fullu jest i jak dla mnie to jest bdb oferta.

A co do porónywani to cały czas porównywałem fulla w vectrze do fulla w NC+, a nie Twoje paczki bo wiadomo, że jakby się zawziać i zrobic kombinację pt. złoty w vectrze + universal w Nc+ + jeszcze naziemna cyfrówka od Polsatu i karta JSC Sports to w ogóle można mieć ofertę jak SKY za 99 zł na miesiąc ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ofertę Vectry do NC+ można odnieść wrażenie że jest lepsza. Dla jednych tak dla innych pewnie nie. Z grubsza do innych Vectra źle nie wypada - tu się ze wszystkimi zgadzam. Ale kiedyś było lepiej... Jakość lepsza i ceny niższe.

To co ja mam to jest umowa zawarta 2 lata temu. Gdybym teraz podpisywał umowę nie dostałbym za 89 PLN platyny z internetem i 2x HD. I w tym kontekście obecna oferta Vectry nie jest dobra.

A pakiet Vip dla mnie warty jest maksymalnie 120 PLN... Tyle byłbym gotowy za niego płacić, pod warunkiem dostępności na 2 dekoderach tych samych kanałów :-). Cena jest znacznie wyższa. Dla mnie zaporowa. Nie warto tyle płacić za telewizję..... dlatego że mając obecnie ponad 100 kanałów oglądam właśnie film z pen-drive'a bo w telewizji niczego ciekawego nie ma :-). I tak samo byłoby gdybym posiadał Vip'a więc po co przepłacać ? :-) Oczywiście operator za to nie odpowiada ale płaci abonent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam. W vectrze płacę 50 zł mniej niż płaciłem w upc. A oglądam te same kanały. Raz udało mi się umowę zmienić na korzystniejszą cenowo i zwiększyć pakiet o dodatkowe kanały ale obecnie jak do mnie wydzwaniają to tylko droższy abonament proponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku modemu (rutera) wifi wydawanego przez Vectrę do łącza 40Mb istnieje możliwość wyłączenia "rozrzutu" sygnału wifi tak żeby sprzęt pracował tylko jako urządzenie przewodowe?

A może by tak odkręcić antenę? Albo nie możesz wziąć od nich tylko modemu, a podłączyć sobie swój router który dowolnie skonfigurujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant na infolinii twierdzi, że na obudowie każdego rutera (nie modemu) jest fizyczny wyłącznik rozrzutu wifi, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Masz racje, ze mu nie wierzysz bo opowiada bzdury. Jedyny przycisk to WPS (Wi-Fi Protected Setup), ktory sluzy do dodania nowego urzadzenia do sieci.

To samo ustaliłem będąc dziś (wczoraj) po raz kolejny w biurze regionalnym. Żadne z urządzeń operatora nie ma fizycznego przycisku wyłączania rozrzutu wifi. Przy złożeniu wypowiedzenia umowy (w ubiegły czwartek) z powodu usunięcia programu RTPi wziąłem w ofercie dla nowych paczkę Platyna HD (tv) + 300 min (tel) + 40Mb (net) + wifi za 95zł przez całe 24 miesiące. Wczoraj złożyłem wniosek o pogorszenie oferty, polegający na rezygnacji przeze mnie z samego wifi, które mam darmowe. Monter przyjdzie w piątek (termin ustalony przy aneksowaniu umowy) i zrobi wszystko w ramach promocyjnej opłaty 20zł za wymianę modemu (obecnie 2Mb bez wifi) natomiast gdybym zdecydował się na to później to sama opłata instalacyjna wyniosłaby 149zł. Ot, i cała Vectra. Oczywiście router mam swój, który pracuje na łączu Vectry od kilku ładnych lat więc w razie czego będę działał na nim w dalszym ciągu...

Czy w przypadku modemu (rutera) wifi wydawanego przez Vectrę do łącza 40Mb istnieje możliwość wyłączenia "rozrzutu" sygnału wifi tak żeby sprzęt pracował tylko jako urządzenie przewodowe?

A może by tak odkręcić antenę? Albo nie możesz wziąć od nich tylko modemu, a podłączyć sobie swój router który dowolnie skonfigurujesz?

W routerze, który mi przydzielono nie ma anten zewnętrznych (choć jest sygnał wifi i zaślepione miejsce na anteny) więc nie ma czego odkręcać. Tak jak napisałem powyżej zostaję przy zwykłym modemie i w razie potrzeby będę korzystał z własnego routera wifi firmy TP-Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bug_me_not

Tak jakość jest wspaniała, jako jedyny masz cudowną i wspaniałą jakość kanałów SD w Vectrze. Zazdrościmy i gratulujemy. A teraz zerknij na jakość jaka mają wszyscy abonenci Vectry poza tobą.:

https://apps.facebook.com/forumforpages/95698725961/77755fad-7f9a-4afe-ba33-05f3ee48f1a2/77.

 

Szczególnej uwadze polecam posty Jacka Keniga oraz Paula Tylo, którzy zamieścili zdjęcia na których widać idealną jakość kanałow SD w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL :D.. Jacek Kenig wstawił mojego zrobionego we wrześniu zeszłego roku screena z logo TV Disco z Vectry z mojego własnego telewizora z opisem, że jest to screen z NC+: viewtopic.php?f=10&t=3161&start=8595#p666189

Ładnie pokazuje to poziom tych facebookowych narzekaczy, ciekawe czy tak jak Samsung opłacał hejtujących HTC, tak konkurencyjna sieć ma swoich ludzi na Vectrę ;)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul Tylo też wykorzystał twoje zdjęcia? Ja mam dokładnie taką jakość kanałów SD jaką zaprezentował Paul. Mam nagrania kanałów SD na dekoderze sprzed modernizacji z maja ur. i jakość myła bardzo dobra. Teraz większość kanałów SD, które wcześniej były OK jest bardzo kiepska. Obraz rozmydlony artefakty i pikseloza. Odnosząc się zatem do drugiej częsci twoje wypowiedzi. Rozumiem, że ty natomiast jesteś opłacany przez Vectrę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie wystarczy mi to, że jeden z dwóch narzekaczy się skompromitował, żeby zignorować całe to gadanie :). Dałem zrzuty ze swojego tv i warszawskiej Vectry, oni publikuja je pisząc, że są z NC, żeby dopasować sobie wszystko pod swoją teorię, tak więc pomyśl tak na chłodno kto tutaj robi coś nie tak. Masz kiepską jakość - przykro mi, ja mam dobrą i nie jest tak, że można mi wcisnać cokolwiek.

 

Polo TV nie oglądam, więc się nie wypowiem czy jest lepsza w DVB-T czy w Vectrze bo [beep]o mnie obchodzi jak wyglądaja teledyski discopolo sprzed 20 lat. Mam też porównanie z własną Nką i UPC piętro wyżej u sasiąda, gdzie pikseloza zaczyna się na grafice ekranowej jego dekodera, paczka HBO jest w SD, a każdy kanał po włączeniu to są 2 sekundy stopklatki, tak więc wole jednak Vectrę ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument o tym, że jeden z dwóch narzekaczy się skompromitował to według ciebie powód do zignorowania. Hmmm, nie obraź się ale tak tłumaczą się dzieci :(. Założyłeś, że reszta też oczywiście wprowadza w błąd. Ja nie neguję, że masz wspaniałą jakość. Przeczytaj ze zrozumieniem mój wcześniejszy post. Ja piszę o tym, że pozostali abonenci mają kiepską poza tobą :) Kto cokolwiek próbuje ci wciskać? Abonentów takich jak ty jest garstka. Nikt ale to nikt nie podkreśla że są miasta w Polsce, w których jakość Vectry jest doba. Tak jak u ciebie. Natomiast zdecydowana większość abonentów narzeka na jakość w Vectrze. Piszesz tak jak byś nie mógł tego zrozumieć i przyjąć do wiadomości. Masz wspaniałą jakość więc tylko pozazdrościć.

Oprócz Jacka i Paula na forum Vectry na jakość narzeka dużo abonentów, rozumiem że wszyscy oni włącznie ze mną zostali opłaceni przez konkurencję w celu "uprawiania" czarnego "pijaru".

Teraz będzie kolejny zgrzyt. Moja sąsiadka posiada UPC, obraz w porównaniu z Vectrą żyleta oczywiście ze wskazaniem na UPC. Jakoś nie zauważyłem, żeby dekoder z UPC reagował wolno na "polecenia" z pilota a już o żadnej stopklatce na ekranie telewizora nie ma mowy. W dodatku dekoder z UPC posiada wiele różnych funkcji o które abonenci Vectry dopraszają się od 3 lat i doprosić się nie mogą. W Vectrze trzyma mnie już tylko cena, która jest atrakcyjna w porównaniu z ofertą z UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty w ogóle opowiadasz? Parę postów temu zarzuciłeś mi, że piszę bzdury, jako jedyny mam dobrą jakość i wypowiedziałeś się w liczbie mnogiej "zazdrościmy i gratulujemy" - jak rozumiem wyrażając opinie pozostałych 99.9% abonentów Vectry pod postacią 10 hejterów na facebooku, który są dla ciebie zdecydowaną wiekszością abonentów..

 

Zastanów się więc kto tutaj ma ze sobą problem.. no i "nie obraź się", ale pewnie masz 15-16 lat i stąd buntowniczy owczy pęd i potrzeba nazywania innych dziećmi ;).

 

To, że ktoś wkleja moje zdjęcia z Vectry twierdząc, że jest to doskonała jakość z NC+ świadczy tylko i wyłącznie na jego niekorzysć i na poparcie moich słów a jawne kłamanie, że screen z września 2012 zrobiony z dekodera Vectry to jest fotka z NC+ pokazuje jego raczej fałszywe intencje robienia klasycznego flejmu.

 

Co do UPC - stopklatka występuje przy przełączaniu kanałow na każdym dekoderze Cisco, który widziałem, a grafika jest w niskiej rozdzielczości - o wolnym reagowaniu na pilota nic nie napisałem ;). Jeśli sąsiadka jest jeszcze w SD to rzeczywiście tam tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem, że piszesz bzdury?? O problemach z samym z sobą nie będę dyskutował, a już na pewno z osobą, która ma większe niż moje ;-). Widzę, że nie zaglądasz na forum Vectry, skoro nazywasz hejterami wszystkie osoby piszące o złej jakości na ww. forum Baaa, ty nawet wskazałeś, że jest to grono 10 osób (no popatrz na szczęście jest to o wiele większe grono, co można sprawdzić, zaglądając na forum. Dodatkowo, nadinterpretujsze moje wypowiedzi sugerując, że mam na myśli 99,9%, no cóż nie sposób w takim razie dalej dyskutować. Masz swoją rzeczywistość ja swoją. Mam tylko nadzieję, że moją uszanujesz tak jak ja twoją. Masz wspaniałą jakość i super. Tak jak pisałem wcześniej pozazdrościć. Natomiast mam nadzieję, że przyjmiesz do wiadomości, że są abonenci, którzy mają kiepską jakość i nie jest to grono wyłącznie 10 hejterów, wliczając w to grono moją skromną osobę. Są jeszcze na tym forum satkuriera inni abonenci, którzy mają dobrą jakość, o której pisze bugmenot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem, że piszesz bzdury?? [...] nadinterpretujsze moje wypowiedzi sugerując, że mam na myśli 99,9%, no cóż nie sposób w takim razie dalej dyskutować.

 

Zacytujmy więc:

 

Tak jakość jest wspaniała, jako jedyny masz cudowną i wspaniałą jakość kanałów SD w Vectrze. Zazdrościmy i gratulujemy. A teraz zerknij na jakość jaka mają wszyscy abonenci Vectry poza tobą

 

to twój zły brat bliźniak napisał? Co do innych abonentów - na facebooku vectry też są tacy co na jakość nie narzekaja (pod podanym adresem jest to np Czesław Konrad Liszewski), ale od razu manipulanci wklejący foty z Vectry jako te z NC+ po nich "jadą" - identycznie jak ty tutaj po mnie ;). Dorośnij chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku: Właśnie wróciłem z salonu Vectry gdzie złożyłem pisemne oświadczenie o woli rezygnacji z darmowej usługi wifi. Monter przyjdzie jutro i wymieni mój stary modem na szybszy, ale bez aktywnej funkcji wifi. Na szczęście wyrobiłem się w czasie więc jest git. Dzięki wszystkim za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot - ja (piszący pod nickiem Paul Tylo na FB) od roku właściwie starałem się jak najmniej krytykować jakość Vectrowską. Jakbyś prześledził moje posty tutaj i uwzględnił nawet fakt, że jestem założycielem tego 600-stronnicowego wątku to byś wiedział, że mój stosunek do tego operatora jest bardzo pozytywny.

W temacie jakości SD zawsze powtarzałem, że nigdzie nie jest różowo. Nie ma kanału SD bez artefaktów - problem w tym, ze w Vectrze jest ich najwięcej. Właściwie wyśmiewałem na FB ludzi, którzy piszą, że mają w Cyfrze czy Polsacie obraz "żyletę"

 

Artefakty pojawiające się przy dynamicznych obrazach nie są na szczęście tak widoczne przy oglądaniu TV z dalszej odległości. Dzięki temu jestem w stanie oglądać SD bez dużego dyskomfortu na LCD 32'. Jeżeli jednak się podejdzie do telewizora to widać to co widać na zdjęciach, które wrzuciłem na fan-page.

Świadomość, że Vectra ingeruje w sygnał dostarczany przez nadawców (co jest niezaprzeczalnym faktem, zresztą sam moderator na FB kiedyś opisał technologię transkoderów) bulwersuje. Efekty tej ingerencji widzi bardzo dużo abonentów, więc to nie może być problem wymyślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, że jako założyciel tego tematu nie zauważyłeś, że inny user na FB manipuluje wklejąjac moje screeny z niego ;). Może będziesz miał tyle przyzwoitości i sprostujesz to na FB? Czy nie pasuje to do linii programowej? ;).

 

Świadomość, że Vectra ingeruje w sygnał dostarczany przez nadawców (co jest niezaprzeczalnym faktem, zresztą sam moderator na FB kiedyś opisał technologię transkoderów) bulwersuje

A jak inaczej chciałbyś stworzyć multipleks nadawany z variable bitrate jak nie poprzez "transkodowanie" sygnału? Robi to każdy operator bo chyba nie myślisz, że ktoś biorąc TVP światłowodem z bitrate 30 Mbps na pojedynczy kanał wpuści coś takiego do sieci.. A inna sprawa, że artefakty na pauzie (zwłaszcza w sygnale 1080i, kiedy na ekranie masz połowę linii) i wklejeniu twarzy w ekran to są do zauważenia nawet na blurayu, no ale każdy ma jakiegoś bzika ;)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

1) Pojęcie sarkazmu mam nadzieję jest ci znane.

2) Ponownie zalecam czytanie forum Vectry. Jakoś ostatnio nie widziałem negatywnych wpisów w przypadku, kiedy ktoś pisał o dobrej jakości. Na początku modernizacji owszem było niestety tak jak piszesz. Od kilku miesięcy natomiast jest wręcz przeciwnie, wiele osób próbowało dojść czemu tak może być, że jakość telewizji w tym przede wszystkim kanałów SD jest zróżnicowana terytorialnie. Czemu jedni mają dobrą jakość a inni tragiczną. Zatem bardzo cię proszę nie naginaj faktów. Każdy zresztą może wejść na forum i poczytać jak faktycznie jest. Każdy może też ocenić jakość telewizji Vactra, którą zaprezentował Czesław na swoich zdjęciach.

3) Słowa o dorośnięciu... I kto tu ma 16 lat? :/

4) Nadal czekam na innych użytkowników satkuriera, którzy mają bardzo dobrą jakość kanałów SD bez "rozmydleń" artefaktów i pikselizacji. Może dzięki informacjom o waszej lokalizacji da się poprawić jakość u innych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no chyba tobie nie jest, skoro to coś nazywasz to sarkazmem. Zbyt dużą sztuką byłoby się przyznać do tego, że trochę popłynąłes, prawda?

2. zalecać to sobie możesz, nie mam czasu na czytanie płaczy na fb w vectrze, wole pooglądac tv jak już mam marnować czas ;-)

3. no ja już niestety nie, ale w twoim wieku byłem podobny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, że jako założyciel tego tematu nie zauważyłeś, że inny user na FB manipuluje wklejąjac moje screeny z niego ;). Może będziesz miał tyle przyzwoitości i sprostujesz to na FB? Czy nie pasuje to do linii programowej? ;).

 

Świadomość, że Vectra ingeruje w sygnał dostarczany przez nadawców (co jest niezaprzeczalnym faktem, zresztą sam moderator na FB kiedyś opisał technologię transkoderów) bulwersuje

A jak inaczej chciałbyś stworzyć multipleks nadawany z variable bitrate jak nie poprzez "transkodowanie" sygnału? Robi to każdy operator bo chyba nie myślisz, że ktoś biorąc TVP światłowodem z bitrate 30 Mbps na pojedynczy kanał wpuści coś takiego do sieci.. A inna sprawa, że artefakty na pauzie (zwłaszcza w sygnale 1080i, kiedy na ekranie masz połowę linii) i wklejeniu twarzy w ekran to są do zauważenia nawet na blurayu, no ale każdy ma jakiegoś bzika ;)..

 

 

co? że ja? daj spokój... może i wklejam to czy tamto

 

widać wtedy co nadaje vectra a co inny operator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, że jako założyciel tego tematu nie zauważyłeś, że inny user na FB manipuluje wklejąjac moje screeny z niego ;). Może będziesz miał tyle przyzwoitości i sprostujesz to na FB? Czy nie pasuje to do linii programowej? ;).

 

 

Dobrze pamiętałem, że te zapy z TV.Disco pochodzą z zeszłego roku. Czy wpierw pojawiły się tu, na FB to już było dla mnie nie istotne. Specjalne zaraz po chwili zrobiłem własne dwa zdjęcia - własnie po to, żeby nikt się nie czepiał, że omawiamy jakieś nieaktualne sytuacje.

 

Pauza pokazuje zawsze pewne defekty - ale jak inaczej mam zrobić zdjęcie? W ruchu? Jeszcze gorzej by było. Te "mini-kwadraciki" tworzące obraz przy dynamicznych scenach widzę nie tylko na pauzie, ale także na LIVE. Siedząc na fotelu 2m od odbiornika tego nie widzę, ale już będąc bliżej tak.

 

Zresztą nie rozumiem postawy... Zostajemy zbesztani, że pokazujemy wady vectrowskiej tv cyfrowej... Z perspektywy klienta jest to dla mnie niezrozumiałe. Przejdźmy do tematu oferty to mogę skupić się na pozytywach... Zresztą w temacie jakości również - obraz statyczny jest bardzo dobry. Gdy ktoś pisze o kiepskich kolorach i mdłym obrazie to znaczy, że nie rozróznia efektów nadmiernej kompresji od kiepskiego źródła sygnału i innych czynników decydujących ostatecznie o jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co kłócić. Pojęcie jakości jest bardzo subiektywne dla jednego kolorowe plamy są już obrazem a ktoś inny wymaga więcej. I słusznie tak powinno być. Ilu forumowiczów tyle zdań na ten temat.

O jakości w Vectrze i TV cyfrowej tego operatora napisano już chyba wszystko i nie ma co odgrzewać kotleta. Trzeba tłuc operatora do krwi albo dać sobie spokój i zostać albo pójść do innego.

Teraz kilka faktów:

1. Jakość polskiej TV cyfrowej nigdzie nie jest dobra. Żaden kanał tak w SD jak i w HD nie nadaje zgodnie ze specyfikacją przyjętą dla obu standardów nadawania. Bylejakość zaczyna się już na satelicie - tam jest pierwsza kastracja i cięcie bitrate (=cięcie kosztów). Kanały HD są jednak bliżej tych standardów dlatego odczuwalnie mają mniej artefaktów bo o nie operator stara się dbać gdyż jest ich relatywnie mało i tworzą wizytówkę oferty. Dodatkowo kanały w HD są kodowane w systemie MPEG 4 co na starcie stawia je w lepszej pozycji.

2. Vectra musi ingerować w sygnał cyfrowy bo pobiera kodowany w MPEG 4 a zamienia w MPEG 2 ( kanały SD). Dodatkowo ( z grubsza rzecz biorąc) konwertując sygnał z MPEG 4 na MPEG 2 zachowuje w przybliżeniu tą samą przepływność ( a tego już robić nie musi ale taką przyjęła strategię w maju 2012 w czasie słynnej modernizacji...) która dla MPEG 4 jest jeszcze akceptowalna a dla MPEG 2 już niezbyt. To objawia się wspomnianymi artefaktami które standard MPEG 2 uwypukla znacznie bardziej.

Gdyby zmienić standard kodowania kanałów SD na MPEG 4 napewno zobaczylibyśmy różnice na +. Także zmiana modulacji na 256 QAM może poprawić sprawę pod warunkiem że w transportach zrobi się więcej miejsca (nie dołożą kolejnych kanałów) ale nie wiadomo kiedy i czy wogóle to nastąpi ( koszty które potencjalnie nie dadzą zwrotu z inwestycji)

3. Lepszy obraz na satelicie bierze się głównie z zastosowania tam kodowania MPEG 4.

4. Mdłe kolory i zamazany obraz... no cóż. Nie każda produkcja pokazana w telewizji była nagrana wczoraj kamerą HD w technice cyfrowej. Jest wiele starych materiałów nagranych starymi kamerami w różnych systemach (SECAM). Na to Vectra ani żaden inny operator nie ma wpływu i pisanie o tym oznacza niezrozumienie zagadnienia. Jakość materiału jest różna i na nia ewentualnie wpływ może mieć nadawca ( nie emitować materiału lub zakupić lepszą wersję jeśli jest dostępna). Jak ktoś ma "mdłe kolory w nowych produkcjach to proponuję wejść w menu odbiornika a nie psioczyć na Vectrę. Bitrate ani modulacja niewiele mają z tym wspólnego....

4. Mamy teraz takie czasy w których możliwości zwykłego taniego domowego sprzętu dostępnego dla "Kowalskiego" są większe aniżeli opłacalność i możliwość sprostania tym możliwościom przez "dostawców usług". I dotyczy to nie tylko telewizorów. Mamy samochody jeżdzące szybko a nie mamy odpowiednich dróg by po nich jeździć, mamy szybkie komputery których możliwości nie wykorzystujemy nawet w 10%, mamy ekrany które potrafią wyświetlać obraz w jakości której nie daje żaden dostawca ani producent usług dostępnych w cenie "dla Kowalskiego". I tu zmiany się nie spodziewam. Tak już będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakość polskiej TV cyfrowej nigdzie nie jest dobra. Żaden kanał tak w SD jak i w HD nie nadaje zgodnie ze specyfikacją przyjętą dla obu standardów nadawania. Bylejakość zaczyna się już na satelicie - tam jest pierwsza kastracja i cięcie bitrate (=cięcie kosztów).

 

Vectra może korzystać z przekazów światłowodowych, zatem czasem omija te nieszczęsne zapchane transpondery satelitarne i tym samym może zaoferować lepszy przekaz. O ile widać to w przypadku TVP1,2, Kultura, TVN, TVN7, HBO to już niestety nie w TVP Sport, nSport czy innych... Przed modernizacją Vectra wręcz się chwaliła na FB, że dostarcza taki sygnał jaki dostaje od nadawcy. Już niestety tego zapewnienia nie może dać.

 

 

2. Vectra musi ingerować w sygnał cyfrowy bo pobiera kodowany w MPEG 4 a zamienia w MPEG 2 ( kanały SD). Dodatkowo ( z grubsza rzecz biorąc) konwertując sygnał z MPEG 4 na MPEG 2 zachowuje w przybliżeniu tą samą przepływność ( a tego już robić nie musi ale taką przyjęła strategię w maju 2012 w czasie słynnej modernizacji...) która dla MPEG 4 jest jeszcze akceptowalna a dla MPEG 2 już niezbyt. To objawia się wspomnianymi artefaktami które standard MPEG 2 uwypukla znacznie bardziej.

Gdyby zmienić standard kodowania kanałów SD na MPEG 4 napewno zobaczylibyśmy różnice na +. Także zmiana modulacji na 256 QAM może poprawić sprawę pod warunkiem że w transportach zrobi się więcej miejsca (nie dołożą kolejnych kanałów) ale nie wiadomo kiedy i czy wogóle to nastąpi ( koszty które potencjalnie nie dadzą zwrotu z inwestycji)

 

Kanał 300 - Vectra Info TV. Okazuje się, że to kanał SD. Jakość jest tam tak dobra, że myśleliśmy, iż to kanał HD z racji jego niedostępności na dekoderach SD Technisat. Wniosek - kanał jest w MPEG4. Pewnych rzeczy się więc nie przeskoczy - Vectra nie wymieni przecież wszystkim Technisatów na ADB...

 

3. Lepszy obraz na satelicie bierze się głównie z zastosowania tam kodowania MPEG 4.

 

Miałeś chyba na myśli DVB-T. Na satelicie nadal większość stacji SD jest w MPEG-2.

 

4. Mdłe kolory i zamazany obraz... no cóż. Nie każda produkcja pokazana w telewizji była nagrana wczoraj kamerą HD w technice cyfrowej. Jest wiele starych materiałów nagranych starymi kamerami w różnych systemach (SECAM). Na to Vectra ani żaden inny operator nie ma wpływu i pisanie o tym oznacza niezrozumienie zagadnienia. Jakość materiału jest różna i na nia ewentualnie wpływ może mieć nadawca ( nie emitować materiału lub zakupić lepszą wersję jeśli jest dostępna). Jak ktoś ma "mdłe kolory w nowych produkcjach to proponuję wejść w menu odbiornika a nie psioczyć na Vectrę. Bitrate ani modulacja niewiele mają z tym wspólnego....

 

Tu rzeczywiście niesłusznie dostaje się Vectrze przy okazji całego tego zamieszania. Ja akurat nawet śmiem twierdzić, ze po modernizacji majowej cechy obrazu pod względem wyrazistości się poprawiły (Vectra pisała o stosowaniu pewnych filtrów). Czasem przy dobrym świetle, przy braku dynamicznych scen część programów wygląda prawie jak HD. Ale gdy już się coś zaczyna dziać to robi się kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...