Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem bez żadnej zapowiedzi czy reklamy na stronie internetowej znalazła się nowa oferta na internet. Najniższa obecnie prędkość to 10 Mb/s a najwyższa to 160 Mb/s. Niestety nie ma informacji czy klienci którzy mają starą ofertę będą mieli ją dostosowaną do nowej? Dziwne że w ogóle Vectra nigdzie nie ogłosiła że takie zmiany wprowadza, pewnie dlatego że za te same pieniądze dostajemy mniej(min. niższe prędkości, mniejsze konto online)a to już się kłóci z ich hasłem reklamowym "Dajemy więcej". Ciekawe czy dalej będą się nim reklamować, bo obecnie nie ma ono nic wspólnego z rzeczywistością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie, dociera do Ciebie silny sygnał tv naziemnej i dostaje się do instalacji przez sumator, mimo braku anteny. Generalnie nie powinieneś podłączać tego sumatora, ponieważ wprowadzałeś do sieci zakłócenia i pół biedy jeżeli szkodziłeś tylko sobie.

 

To wcale nie musi być DVB-T. Może byc tak że sumator tłumi mocno daną częstotliwość (lub kilka częstotliwości) ze względu na niską jakośc wykonania.

Reasumując: Albo nieszczelny sumator wpuszcza DVB-T, albo tłumi wybraną (lub kilka) częstotliwość. Wymień na markowy (najlepiej rozgałęźnik) i będzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok...i z checia bym zrezygnowal...ale utknalem w promocji z X-boxem (...),wiec zapewne i nie moge rozwiazac umowy bez dodatkowych kosztow...

Przeczytaj warunki umowy i pierwszą FV. Możliwe że np. za X-boxa zapłaciłeś np 1,00 PLN zobowiązując się do kontynuowania umowy przez 3 lata. Jeśli tak by było, to odstąpienie od umowy z winy operatora powinno być możliwe.

Ano zaplacilem i nawet niedawno przestudiowalem te kartki z umowa...Z jednej wynika,ze w tej promocji moge wypowiedziec umowe z winy Dostawcy,a z kolejnej...ze nie moge(tzn moge,ale placac za 2 lata oplat za xboxa,czyli ok 1000zl).Na razie czekam w ogole na list,a pozniej bez telefonu do nich sie nie obedzie,ale i tak mnie pewnie oszukaja,skoro sytuacja jest niejasna.Zreszta mi chodzi o podniesienie pakietu na vipa za te same pieniadze,a nie rezygnacje z uslug,wiec moze na to pojda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na markowy (najlepiej rozgałęźnik) i będzie po kłopocie.
Nie mogę wymienić sumatora na markowy rozgałęźnik, bo (z tego co się orientuję) one spełniają inne funkcje. ;)

W tej chwili ręcznie przełączam kable w miarę potrzeby.

Dobry trójdrożny rozgałęźnik pionów (o porządnej separacji między wyjściami) także dobrze sprawuje się w roli rozgałęźnika do podłączenia 3 telewizorów :] Jest to najprostszy sposób na zbudowanie sieci gwiaździstej w mieszkaniu. Poza tym sumator i rozgałęźnik to z grubsza to samo, tylko trzeba wejścia z wyjściami zamienić ;) Poza wspomnianym rozgałęźnikiem sygnał DVB-T może wnikać także do kabla antenowego jeśli ten ma kiepski ekran, a później poprzez słabą separację dostaje się to zakłócenie na pozostałe odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na markowy (najlepiej rozgałęźnik) i będzie po kłopocie.
Nie mogę wymienić sumatora na markowy rozgałęźnik, bo (z tego co się orientuję) one spełniają inne funkcje. ;)

W tej chwili ręcznie przełączam kable w miarę potrzeby.

No właśnie. Inne funkcje...

Jak sama nazwa mówi: Sumator - służy do sumowania sygnałów z kilku źródeł do jednego odbiornika. Czyli z kilku np. anten do jednego TV.

Rozgałęźnik służy do rozdzielania sygnału z jednego źródła (np. anteny) na kilka odbiorników :-)

 

W praktyce często gęsto urzadzenia te są bardzo podobne w budowie i konstrukcji i uzywanie ich zamiennie jest poprawne. Twój jednak musi być wyjątkowo kiepski, albo jest uszkodzony.

Tak czy siak ja bym sumatora do rozdzielania sygnału nie stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem i chyba nie tylko ja mam z tym problem ;)

Masz (miałeś) podłączone 3 telewizory do Vectry. Gdzie ma tutaj miejsce sumowanie sygnału (gdzie ten sumator jest wpięty) ? Sugerujemy wymianę sumatora na porządny rozgałęźnik, bo sygnał się rozdziela na 3 odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem i chyba nie tylko ja mam z tym problem ;)

Masz (miałeś) podłączone 3 telewizory do Vectry. Gdzie ma tutaj miejsce sumowanie sygnału (gdzie ten sumator jest wpięty) ? Sugerujemy wymianę sumatora na porządny rozgałęźnik, bo sygnał się rozdziela na 3 odbiorniki.

Sygnał jest rozgałęziony na 3 TV i tu nie ma problemu - nic niczego nie zakłóca.

Problemem był sumator, który dodatkowo sumował mi sygnał ze starego magnetowidu i stacjonarnej nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu napisać ;) Teraz trochę mi się rozjaśniła sytuacja. Napisz jeszcze na jakim kanale masz ustawiony modulator z tego magnetowidu. Czy przypadkiem nie na kanale sąsiednim na którym jest paczka z Nat Geo Wild? (Modulatory w magnetowidach są dwuwstęgowe i zakłócają kanał sąsiedni). Wg mnie jeśli używasz nadal magnetowidu do nagrywania to najlepiej połączyć wszystko w szereg: gniazdo tvk - nagrywarka - magnetowid - tv. Do połączeń lepiej użyć dobrego kabla antenowego zakończonego metalowymi wtykami (oryginalne kable połączeniowe do magnetowidu często nie są najlepszej jakości). Przy takim układzie zachowasz pełną funkcjonalność odnośnie nagrywania a sumator żaden nie będzie potrzebny. Jeśli nadal będą jakieś zakłócenia problem może być w samej nagrywarce lub magnetowidzie - może okazać się, że jedno z tych urządzeń generuje zakłócenia, wówczas należy pominąć w połączeniu szeregowym kablami antenowymi, a spiąć kablem np. euro-euro z tv, takie rozwiązanie ograniczy nagrywanie na nim do programu oglądanego na tv ale wyeliminuje zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w tej chwili nie pamiętam na jakim kanale mam ustawiony modulator magnetowidu, ale rzeczywiście musi to być kanał 32 albo coś obok niego. Będę chyba musiał się temu przyjrzeć.

Skoro już dodałem więcej szczegółów, to powiem, że magnetowid wykorzystuję tylko w charakterze modulatora dla sygnału puszczanego z nagrywarki stacjonarnej na ostatni telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem dlaczego do sumowania sygnału zaproponowałeś mi rozdzielacz.

Nie zaproponowałem. Z Twojego postu wywnioskowałem że sumatorem rozdzielasz sygnał na 3 TV i na jednym z nich masz problem. Na szczęście już wszystko jasne :-)

 

Jeśli sumatorem sumujesz sygnał z magnetowidu którego używasz tylko jako modulator to także wpuszczasz sobie zakłócenia z zewnątrz jeśli do magnetowidu nie masz podłączonej anteny (wejście Ant w magentowidzie puste). Przez to gniazdo wnikają sygnały i zakłócenia z zewnątrz które sumuje sumator. Co do reszty wypowiedzi to tak jak pisał adrian1981.

Pamiętać też należy że stare magnetowidy ( takie z połowy lat 90 i wcześniejsze) miały bardzo ograniczone ustawienie modulatora ( np. tylko w kanałach 28-36) Dodatkowo modulatory w nich są często dwuwstęgowe. Jeśli masz nowszy to jest większa szansa znalezienia optymalnego kanału. Jeśli masz możliwość to puść sygnał z nagrywarki przez Scart lub przejściówkę Scart Chinch z pominięciem modulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłe podpisać nową umowę na Internet – po rezygnacji w związku ze zmianą regulaminu. Miałem 8 /16 Mb za 51 złotych. Wziąłem 20 Mb za 50 zł na 36 miesięcy - aktywacja 50 złotych.

Flashnet 20 Mb/s

Cenisz sobie jakość?

Zapewnia wysoki komfort pracy

Wszystkie usługi on-line i wszystkie multimedia w Twoim zasięgu

Taryfa Nocna do 40Mb/s

W Taryfie Nocnej (od 24: 00 do 12: 00) prędkość nawet do 40Mb/s

i co się okazało – taryfa nocna jest za dopłatą 5 złotych :> , występuje w cenniku, jako opcja. Na stronie internetowej nie ma tego w usługach dodatkowych, – więc pytam czy to lokalny cennik ( Zabrze), czy wszędzie tak jest. Jakaś totalna ściema!!!. :read:

Po zastanowieniu idę jutro zrezygnować i biorę 10 Mb – aktualna promocja jest do grudnia, więc w grudniu zmienię na wyższą opcje od stycznia - na pewno już na lepszych warunkach. Przy takiej zmianie liczone jest od nowa 36 miesięcy umowy .

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli chodzi o taryfę nocną tak jest wszędzie, czego oczywiście (i to jest skandal) nie można się dowiedzieć ze strony Vectry, no może po za jednym zdaniu z regulaminu promocji-"

Opłata abonamentowa za usługę „ Taryfa Nocna” obniżona zostaje do kwoty 5 zł brutto miesięcznie." Ciekawe jest to że do tej pory taryfa nocna była bezpłatna, a w regulaminie napisali sobie że w ramach promocji cenę tej usługi obniżają do 5zł!!! Jednym słowem Vectra nie dość, że wprowadza swoich klientów w błąd to jeszcze kłamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...