Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zastanawiałam nad Vectrą ale jak sobie poczytałam o jakości programów, to jednak cieszę się że wybrałam UPC. Ciekawe swoją drogą dlaczego w UPC te same programy wyglądają o niebo lepiej. UPC pobiera kanały nie z satelity? Niezła ściema to co pisze ten nade mną. Można tą wypowiedź odebrać na zasadzie to nie wina Vectry tylko nadawców programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że np. 13th street, Discovery SD, ITV czy jakieś inne Tele 5 wyglądają dobrze w UPC? Może podejź bliżej do tv ;).. Przedstawione przeze mnie wcześniej dane to nie są jakieś wymysły, jak dużo rzeczy w tym wątku tylko twarde liczby, które można prosto zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot

ja się tak dla zgrywu przyczepię do jakości POLONIA 1

przełączyłem specjalnie na chwilę i stwierdzam że oglądanie może wypaczyć nie tylko wzrok ;)

 

Bronisz Vectry przy kanałach ściąganych z satelity.

 

Jeśli nie chcesz być stronniczy to odnieś się do jakości kanałów od naszych krajowych nadawców.

Ciekawy jestem twojej argumentacji: dlaczego kanały SD TVP, TVN, POLSAT z Vectry w tak znacznym stopniu odbiegają od telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News negatywny dnia:

15.11.2012r. wyłączone zostaną kanały STYLE I E! a 31.12.2012r. wyłączą DOMO +,KUCHNIE +,PLANETE+

 

Póki co Vectra nie potwierdza tych rewelacji( w ogóle nie odpowiedzieli na zadawane o te kanały pytania), a ulotka którą ktoś wrzucił na Fejsie wygląda na głupi żart, chociaż znając gdyńskiego operatora to mogli wpaść na taki niedorzeczny pomysł...

 

EDIT: Vectra potwierdziła te informacje!!!! Jak to można skomentować? [beep]izm!, Idiotyzm! [beep]izm! Niech się w takim razie wypchają z Polsatami!!!!! Planete+ to dla nich nie jest wartościowy kanał!!!! Vectra była jedynym operatorem który nie miał w ofercie kanałów grupy Polsat a teraz będzie jedynym który nie będzie miał min. Planete+!!!! Po powrcie Polsatów wydawało się że będziemy mieli naprawdę niezłą ofertę programową ale nie oni zawsze coś muszą spier.....ć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VECTRA

50 minutes ago

 

Czesław Konrad Liszewski oraz pozostali Użytkownicy, potwierdzamy informacje dotyczące wycofania kanałów E!Entertainment i Style z dniem 15.11.2012 r. oraz Planete+, DOMO+ i Kuchnia+ z dniem 31.12.2012 r. Wprowadzane zmiany to efekt nie tylko kilkumiesięcznych rozmów i negocjacji z nadawcami ale przede wszystkim wynik badań przeprowadzonych wśród naszych abonentów oraz analiz ofert innych operatorów telewizji kablowej i satelitarnej. Jesteśmy przekonanani, że wprowadzane zmiany istotnie zwiększają atrakcyjność naszej oferty telewizyjnej oraz podnoszą jej konkurencyjność. Zdecydowaliśmy się wzbogacić ofertę o kanały z Grupy Polsatu a także wyłączyć z oferty kilka mniej popularnych programów np. Style, E! Entertainment, niektóre programy przesunęliśmy między pakietami aby ich zawartość dopasować do poszczególnych segmentów naszych abonentów. Przykład takiej zmiany to przesunięcie Ale Kino+ do pakietu Platynowego i udostępnienie TVP Seriale abonentom pakietu Złotego.

 

Rozumiemy, że dla części z Was zmiany te nie są do zaakceptowania, jednak mamy nadzieję, iż całościowa modyfikacja spotka się z dużym uznaniem.

 

Źródło https://apps.facebook.com/forumforpages ... 915939/195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jadą na Vectre na forum na FB. Spodobał mi się jeden fragment:

Vectra staje się "dyskontem" wśród operatorów Pay-TV: dużo i tanio, niekoniecznie w dobrej jakości. Teraz do miernej jakości technicznej dołączy mierna jakość merytoryczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to marna informacja. Nie zmienia to jednak tego, że tak czy siak żadna inna sieć kablowa nie zaoferuje mi odpowiednika pakietu VIP (czyli całej oferty telewizyjnej z każdym kanałem premium w cenie), netu 16 mbps i nagrywarki za 179 zł miesięcznie z roczną umową tak jak mam teraz, więc w moim wypadku pozostaje ew. tv sat a i tak nie będe miał wtedy viasatu hd, travel hd, fashion hd, albo mtv dance i hits ;)..

 

Jeśli nie chcesz być stronniczy to odnieś się do jakości kanałów od naszych krajowych nadawców.

Ciekawy jestem twojej argumentacji: dlaczego kanały SD TVP, TVN, POLSAT z Vectry w tak znacznym stopniu odbiegają od telewizji cyfrowej.

 

TVP nie jest nic gorsze niż w Cyfrze, TVN masz w HD w bdb jakości, Polsat jest o jakieś 1 Mbps obcięty względem satelity..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to marna informacja. Nie zmienia to jednak tego, że tak czy siak żadna inna sieć kablowa nie zaoferuje mi odpowiednika pakietu VIP (czyli całej oferty telewizyjnej z każdym kanałem premium w cenie), netu 16 mbps i nagrywarki za 179 zł miesięcznie z roczną umową tak jak mam teraz...

I to jest właśnie przyczyna częstych wyłączeń kanałów. Jak coś dodadzą, to coś innego muszą wyłączyć, bo inaczej robi się to nieopłacalne. Efekt za krótkiej kołdry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma nic do rzeczy bo przez dwa lata jak jestem abonentem to saldo kanałow jest bardzo in plus (dodano około 30 , usunięto 6-7) co w porównaniu do UPC, nie mówiąc już np. o starym Asterze, gdzie kanałów to tylko ubywało (o takich idiotyzmach jak Russia Today w analogu nie wspominam) jest dobrym wynikiem... w UPC nadal nie dostanę za żadne pieniądze nawet takich podstawowych rzeczy jak wszystkie HBO i Cinemaxy w HD, mimo, że za pakiety liczą sobie kupę kasy więc o czym tu gadać..

 

jeśli w cyfrze, n czy cp mozna mieć wszystkie kanały za trochę ponad stówkę to nie widzę powodów dla których kabel miałby być droższy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było zbyt piękne, te kolejne informacje o nowościach programowych i jacy to my jesteśmy super i słuchamy abonentów.

Zastanawia mnie jedno. W wypowiedzi pracownika vectry jest zdanie, które mówi: Przykład takiej zmiany to przesunięcie Ale Kino+ do pakietu Platynowego i udostępnienie TVP Seriale abonentom pakietu Złotego. WYchodzi na to, że Ale Kino+ będzie za jakis czas TYLKO w pakiecie platynowym :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra na Facebooku napisała min. takie zdanie "Wprowadzane zmiany to efekt (...) przede wszystkim wynik badań przeprowadzonych wśród naszych abonentów" Czy w związku z tym mógłby się odzezwać abonent (chociaż jeden) który brał udział w badaniach Vectry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Ale Kino to nieźle pojechali. Ewidentnie plują Wam w twarz. Choć z drugiej strony, widać, że im zależało na zachowaniu tego kanału, skoro idzie do wyższego, droższego pakietu.

 

Teraz po upływie czasu nie żałuję odejścia od tego operatora. To co zaczynają wyprawiać można uznać za chore. Podejrzewam, ze gdyby cyfra+ nie zaśpiewała więcej za kanały, to polsatów w tym roku byście nie oglądali. A te badania rzekome na abonentach - hehe nie wiedzieli co napisać, trąci kiepskim alibi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Planete+, kanał wyróżniał się in plus, na tle NG czy kanałów Discovery, aczkolwiek ostatnio coraz mniej się na nim zatrzymywałem. Ale Kino+ - świetne źródło seriali których nie znajdziemy na innych kanałach, wielka strata (raczej nie będę dopłacał do platyny dla jednego kanału) :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03, nie mogę Ciebie już czytać ;-).

Pomijając kwestię, że niektóre kanały rzeczywiście mają w Vectrze zdowngradowaną jakość (Vh1, 4fun, TVN24 i jeszcze się może z 10 znajdzie), to czepiasz się akurat tego czego nie powinnieneś..

Vectra bierze w większości kanały z satelity. Poza TVN SD, Polsatem SD i kilkoma kanałami niemieckimi w ofercie nie ma takiego, który na satelicie miałby nawet przez chwilę coś w okolicach 6 Mbps. Po co więc marnować pasmo?

Skoro nie możesz czytać to nie czytaj. Nie zmuszam :-). Do 4Fun akurat nie mam zastrzeżeń. Razem z Eska TV ma najlepszy obraz z wszystkich muzycznych.

Czepiam się tego co przed modernizacją było dobre a po modernizacji dobre nie jest. Jestem abonentem od 10 lat i nigdy nie rozważałem odejścia od tego operatora tak jak rozważam to teraz i koszty abonamentu są w tej chwili na drugim miejscu. Wolę mieć mniej kanałów, płacić wyższy abonament ale dobrą jakość.

Ja wiem że Vectra bierze kanały z satelity i wiem jak te kanały na satelicie wyglądają. 6Mbps to parametr który podała Vectra na forum FB dlatego go tu przytoczyłem. To Vectra napisała że na transkoderze np. dla TVN 24 maksymalny bitrate ustawiony jest na 6Mbps.

Mnie nie interesują cyferki bo wiem że bitrate to nie wszystko. Niech sobie będzie nawet 0,5 Mbps ważne żeby obraz był dobry. A dobry nie jest i to nawet przy 4 Mbps.

 

No nie ma, bo na satelicie wersja SD leci ze stałym bitrate 3.9 Mbps.. Skąd więc chcesz mieć 6? Myślisz, że obraz się jakoś cudownie poprawi jak Vectra da 2x więcej pasma?

Jak napisałem wyżej. 6 Mbps to parametr który podała Vectra. Ja nie chcę mieć 6. Ja chce mieć dobry obraz. I on będzie dobry jak go Vectra przestanie psuć a robi to od majowej modernizacji. Jak obraz będzie dobry przy 0,5Mbps niech Vectra da 0,5. Loto mi to.

 

4,4 Mbps w MPEG2 to jest doskonały wynik jak na dzisiejsze standardy "kompresyjne" platform i kablówek.. Z satelity nie leci to nic lepiej. Od tego masz wersję HD, żeby nie oglądać zielonych plam.

 

Wynik może doskonały ale obraz niestety nie.

Standard SD jest wystarczający by nie oglądać zielonych plam. Nie będę płacił dodatkowo za HD tylko dlatego że Vectra kastruje wersję SD.

Przed modernizacją majową Eurosport SD miał doskonały obraz. W analogu dalej ma. Chyba nie twierdzisz że 90% stacji SD które retransmituje Vectra obniżyło w maju swoje parametry nadawania na satelicie.

 

Niezależnie od powyższego wczoraj zauważyłem wyraźną poprawę wszystkich kanałów SD w cyfrowej Vectrze. Nie chciałbym zapeszać ale to dobry prognostyk bo widać że kwestia skonfigurowania transkoderów nie jest jeszcze zamknięta i można jeszcze sporo poprawić. Bardzo wyraźna poprawa na: TVN24 - (uważam że jest jak przed modernizacją), TVN Meteo, TVN CNBC, Eurosport, Orange Sport, MTV Dance, MTV Hits, BBC CBeebies, TVP Polonia, TVP Info, DW, BBC World, BBC Lifestyle, BBC Entartainment, RTL, Pro Siebien, Euronews.

Nie wiem czy to chwilowe czy tak już będzie - oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...