Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem o jakich cyrkach mowa. Zrozumiałbym abonentów którzy nie mają netu i nie czytają tego forum. Pozostałych nie rozumiem. Od tygodnia na tym forum pojawiały się informacje o zamianach kanałów (zmiany numerków) był nawet wykaz. Dodatkowo na stronie Vectry "jak byk" informacja że 25 i 26 trwają prace związane modernizacją sieci. Jest instrukcja co robić w przypadku gdy kanały "znikną" z dekodera i jak sobie z tym poradzić jest telefon dla tych którzy sobie nie poradzą.

Skoro trwają prace to kanały znikają, pojawiają się, szatkują itp itd. :-) Pozatym o tej porze to się pracuje albo uczy a nie ogląda kanały Vectry na których "mango" albo poranne "Disco Polo" leci :-)

Pojutrze rano wszystko powinno wrócić do normy jak nie wróci to będziemy się na forum rozpisywać. Dziś pisanie o tym to bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę spokojniej, każdy ma prawo sie wypowiedzieć jak ma problem lub chce o coś zapytać.

 

A co do szatkowania to objaw mam od tygodnia na tym kanale a nie od dziś.

Wcześniej nie pisałem bo i tak mało oglądam ten kanał, ale jak jest w ofercie to niech jest normalny obraz a nie szatkownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kanały pojawiły się automatycznie (komunikat o dodaniu "nowych" kanałów).

Problem był tylko w tym, iż programy miałem poukładane po swojemu i te "nowe" kanały musiałem na nowo dodać i poukładać.

Również brak EPG na "nowych" kanałach

A nie da się jakoś automatycznie zrobić, żeby na listę ulubionych dodały się te kanały ze zmienionymi częstotliwościami, tak jak się dodały na listę główną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę spokojniej, każdy ma prawo sie wypowiedzieć jak ma problem lub chce o coś zapytać.

A co do szatkowania to objaw mam od tygodnia na tym kanale a nie od dziś.

Wcześniej nie pisałem bo i tak mało oglądam ten kanał, ale jak jest w ofercie to niech jest normalny obraz a nie szatkownica.

 

Tak jest. Każdy ma prawo więc i ja mam prawo do wypowiedzenia się co też uczyniłem wyżej.

Czy tylko szatkował ci TVS HD czy pozostałe kanały z tego samego multipleksu (częstotliwości) też ?

Będzie trudno odpowiedzieć na to pytanie gdyż multiplexy są na różnych częstotliwościach w róznych miastach to co u Ciebie jest przyczyną szatkowania nie musi występować u innych.

Ja miałem taki problem że TVS ( nie HD) i wszystkie kanały z tego multiplexu na którym jest TVS szatkowały tak mocno że nie dało się oglądać. Jakość sygnału skakała od 0 do 100%. Problem występował tylko w jednej grupie kanałów (na jednej częstotliwości). Analog nie śnieżył.

Okazało się iż przyczyną jest drugi kabel antenowy w sąsiednim pokoju z którego została wyrwana wtyczka telewizyjna. Ekran kabla koncentrycznego wraz z żyłą środkową był zwarty. Założenie nowej wtyczki i naprawa kabla rozwiązała problem. Jeśli u Ciebie kable są nieuszkodzone, złączki i wtyczki są w porządku to zgłoś temat do BOK.

Ja nie potwierdzam problemu z szatkowaniem TVSHD ( informacja na wczoraj) więc problem jest mniej lub bardziej lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dziwnie to zabrzmi, ale inaczej wygląda szatkowanie jak jest problem z jakością sygnału, a inaczej szatkuje TVS HD.

Wygląda mi to raczej po stronie Vectry na Śląsku.

Dotyczy to tylko tego programu w ofercie cyfrowej, mniejsze szatkowanie (da się oglądać) jest na analogowym TVP Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem używany Dekoder DIGIT MF4-K CXV. Po włożeniu karty ze swojej sieci kablowej wyswietla komunikat o skontaktowaniu sie z infolinia vectry a tzn, ze dekoder byl uzywany w tej sieci i parowany z kartą. Programy cyfrowe bez karty odbiera ale

nie odkodowuje mi kanałow, które mam z karty z uprawnieniami z mojej kablówki wywalając powyższy komunikat infolinii.

 

Czy idzie jakoś odblokować ten dekoder? Może przez wgranie jakiegoś firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]Trochę to tak, jakbyś chciał zrobić sobie kolę, miał wszystkie składniki i zwrócił się do np. Pepsi z prośbą o przepis ;) [/OT]

 

Ktoś wie, czy promocje zmieniają się z początkiem maja? Rozmawiałem z przedstawicielem i namawiał do podpisania umowy do końca kwietnia. Będą nowe? Będzie gorzej/lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...