Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dostęp do 2 kablówek, 2 operatorów światłowodowych i jeszcze jest zbiorcza instalacja satelitarna.

Trudno uwierzyć jak ktoś pisze, że jest skazany na 1 operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wątek z internetem, o którym pisałem wcześniej już wszystko jest znacznie lepiej, prędkość mam ponad 500 Mb/s. Coś pozmieniali i transfer uległ poprawie. 

 

Co do internetu zgadzam się, że powinny być do wyboru mniejsze prędkości w odpowiednio niższych cenach, niektórzy nie potrzebują przepłacać, czytają tylko treści, korzystają z poczty itd. i powinni jak najbardziej mieć wybór.

 

Po Waszej rozmowie nasuwa mi się takie pytanie jaki jest sens dubli kanałów?, w szczególności wspomniany TVN 24 x3 - a jest tego znacznie więcej.

 

@Bartosz1Kolego nie mówię, że w części wypowiedzi nie masz racji ale tak ciągle hejtujesz, szukasz tych kanałów, a gdybyś tak miał coś dobrego o Vectrze napisać, to o czym byś wspomniał?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 23:16, lakiman napisał:

(...)

Trudno uwierzyć jak ktoś pisze, że jest skazany na 1 operatora.

Tak bo przecież wszyscy żyją i mieszkają w Krakowie lub Warszawie albo innych dużych miastach... ech...

Trudno to uwierzyć w to, że ktoś kto ma tyle postów na koncie może tak myśleć.

Edytowane przez Rafiusz
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było pisane, telewizję można oglądać przez satelitę , internet itd.

Mając dostęp do Vectry nie masz dostępu do internetu?

User Bartosz1 gdyby chciał mieć " więcej kanałów" nie musi ich tylko szukać w Vectrze.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafiusz napisał:

Tak bo przecież wszyscy żyją i mieszkają w Krakowie lub Warszawie albo innych dużych miastach... ech...

Nawet w dużych miastach są takie sytuacje. Mieszkam na osiedlu blisko centrum Gdańska; "po kablu" jest tu tylko Vectra i żaden inny operator nie jest póki co zainteresowany położeniem swojej infrastruktury. Okna mam od północnej i wschodniej strony, więc satelita odpada. Zostaje więc tylko naziemna a i to ze względu na ukształtowanie terenu jest utrudnione.

TV internetowa to substytut, bo musiałbym korzystać z ofert kilku dostawców a to już mnoży koszty i jest mało wygodne chociażby na konieczność używania kilku niezależnych EPG.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Vectrze też mam jedną fakturę :D. Żeby mieć tę samą ofertę programową, co obecnie, to Netię musiałbym uzupełnić o ofertę C+ oraz pewnie jeszcze innego dostawcy. Czyli mamy sytuację, o której pisałem: "musiałbym korzystać z ofert kilku dostawców".
2. Napisałem przecież, że na moim osiedlu tylko Vectra.

3. Mowa o tej samej Netii, która blokuje nagrywanie programów z np. Canal +? :D

i jeszcze jeden argument "przeciw" TV online: bez dodatkowych inwestycji odpada multiroom.

 

Edytowane przez CureMar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Longman napisał:

trafić jak sąsiad krzyczy gooooool a u Ciebie dopiero za jakiś czas sygnał dochodzi

 

To prawda, opóźnienia są częste, ale raczej sąsiad nie będzie krzyczał na głos gdy będzie grał Real czy jakiś inny Juventus. Zazwyczaj takie emocje wyzwalają mecze kadry, a te można oglądać w TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 14:03, Longman napisał:

Jak to jest z naszym internetem.

 

Posiadam net 600 Mb/s ale testując swoją prędkość mam taki wynik: testujpredkosc.pl (222.1 Mb/s) no sorry ale to jakaś kpina. Jest net 300 Mb/s, potem 450 Mb/s ale ja płacę za 600 Mb/s. Zdaję sobie sprawę, że internet jest do 600 Mb/s ale ja nie wyciągam nawet połowy tego. Macie jakieś sugestie? Problem już zgłosiłem ale jeśli rozwiązaniem ma być restart, który nic nie wniesie to ja dziękuję za takie rozwiązanie.

 

jhDyG2s.jpg

 

 

rozwiązaniem jest podpinanie się kablem bezpośrednio a nie po wifi - tak ci powie obsługa klienta 

Zapytaj jak masz podpiąć smartfon 😇

Edytowane przez Tok
odp w złym miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tok napisał:

rozwiązaniem jest podpinanie się kablem bezpośrednio a nie po wifi - tak ci powie obsługa klienta 

Masz podejście z zeszłego wieku. Teraz proponuje się przełączenie na wifi5, wifi6 albo urządzenia PLC. Ale prędkość z umowy nawet UOKiK każe sprawdzać po kablu zatem troll nieudany:popcorn:

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 19:21, kfm877 napisał:

Jaki masz modem do tej 600Mb? Łączysz się do modemu bezpośrednio kablem, karta gigabitowa? Na wszystkich Speedtestach net czy pl, tak samo? Komputer w miarę nowy czy stary złom, szybkość procesora, ilość ramu i dysk twardy też ma wpływ na wynik testu. Strony Speedtestów są naszpikowane reklamami, które dodatkowo spowalniają cały komp, a w szczególności fałszują speedy.


niby tak, ale przy moim 450mb w umowie mam 300-370 Mb. Zauważyłem, ze dużo zależy od posiadanego sprzętu. Takie prędkości pokazują mi wspomniane testy na nowym lapku, a na 10 latku max do 160mb a bywało ze i poniżej 100

W dniu 8.02.2022 o 21:11, Bartosz1 napisał:

Wracając do dubli np. TVN24 jest na 136, 801,807.


Na Smarcie tylko raz występuje 

 

W dniu 8.02.2022 o 23:12, andrzejgratis napisał:

@bartmeces Zawsze jest jakaś alternatywa... Satelita, TV przez internet (Netia, PB). ;)


albo Orange ? Maja dobra ofertę tv + net który jest stabilny nie to co w Vectrze

5 godzin temu, CureMar napisał:

1. W Vectrze też mam jedną fakturę :D. Żeby mieć tę samą ofertę programową, co obecnie, to Netię musiałbym uzupełnić o ofertę C+ oraz pewnie jeszcze innego dostawcy. Czyli mamy sytuację, o której pisałem: "musiałbym korzystać z ofert kilku dostawców".
2. Napisałem przecież, że na moim osiedlu tylko Vectra.

3. Mowa o tej samej Netii, która blokuje nagrywanie programów z np. Canal +? :D

i jeszcze jeden argument "przeciw" TV online: bez dodatkowych inwestycji odpada multiroom.

 


w vectrze nie tylko nie można nagrywać canal+ ale nawet obejrzeć od początku czy wstecznie 

18 godzin temu, kfm877 napisał:

Duble kanałów w numeracji 1xx mają na celu większe prawdopodobieństwo, że widz na nie trafi. Kto by tam oglądał Stopklatkę na pozycji trzysta ileś, podobnie z TVN-ami itp. Vectra za numer niskiego LCN na pewno kasuje dodatkowo, stąd ten [beep] na liście.


świetne jest ze na numerach 1xx jest No kanał o gotowaniu FOOD Network

a na liscie kanałów „styl życia” gdzie jest np Canal+ Kuchnia czy TVN Style już tej stacji nie ma. Gdzie tu logika? 
 

a smaczkiem jest, że TV4, TVS,CNN,DW,Al Jazeera są w wykazie kanałów w HD, a na dekoderach Smart są w … SD

w 2022 roku, takie podstawowe pierwsze dwa polskie kanały :-) 

 

15 godzin temu, Rafiusz napisał:

Tak bo przecież wszyscy żyją i mieszkają w Krakowie lub Warszawie albo innych dużych miastach... ech...

Trudno to uwierzyć w to, że ktoś kto ma tyle postów na koncie może tak myśleć.


a nawet mieszkajac w WAW wiele osiedli jest podzielonych pomiędzy Vectra i UPC i nie ma wyboru. Ewentualnie Orange lub Netia czasami. 

6 godzin temu, andrzejgratis napisał:

@CureMar Nie prawda... W Netii masz neta z telewizją na jednej fakturze. ;)


i w Orange. Można mieć jeszcze na tej samej komórkę i tel stacjonarny. 

18 godzin temu, kfm877 napisał:

Duble kanałów w numeracji 1xx mają na celu większe prawdopodobieństwo, że widz na nie trafi. Kto by tam oglądał Stopklatkę na pozycji trzysta ileś, podobnie z TVN-ami itp. Vectra za numer niskiego LCN na pewno kasuje dodatkowo, stąd ten [beep] na liście.


i raczej pozycje na listach są opłacane przez nadawców. Ale to debilność że one potem nie są w listach tematycznych jak nie są kanałami ogólnymi na liscie ogólnych. W Smarcie tak to się ma. Filmowy TVN Fabuła nie ma na liscie tematycznej filmy, i tak samo z Food Network. To nie są kanały ogólne, a na takiej liscie widnieją - i tylko tam.

50 minut temu, jose arcadio morales napisał:

Masz podejście z zeszłego wieku. Teraz proponuje się przełączenie na wifi5, wifi6 albo urządzenia PLC. Ale prędkość z umowy nawet UOKiK każe sprawdzać po kablu zatem troll nieudany:popcorn:

 
odszukaj w słowniku słowo ironia i sprawdz jego znaczenie 🙂

To co napisałem zaleca operator Vectra. To sympatyczne podejście  usłyszałem w rozmowie z infolinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szyzag123 napisał:
Ja trochę żałuję, że nie poczekałem kilka miesięcy tylko przedłużałem umowę w Vectrze. 


Mi się umowa skończyła w październiku i nie przedłużam choć abonament wzrósł o 15 zł bo liczę na UPC,mieszkałem w Szczecinie to tam miałem i byłem zadowolony.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...