Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

Sorki, ale ja już dawno nie kupowałem gazet z programem TV :( Więc skanów nie mam :( Ale mam Program TV z ubiegłego roku (albo z końcówki 2013 roku, nie patrzyłem daty :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa „Tele Świata” nie przewidziała, że jutro mają być uroczystości inauguracyjne Andrzeja Dudy jako prezydenta naszego kraju, więc wydrukowała program na ten dzień bez tejże transmisji, która ma się odbyć na antenie TVP1, TVP Polonia i TVP Info. Moim zdaniem to wstyd, żeby w czasie przygotowywania gazety nie było wiadomo, że początek urzędowania głowy Polski ma się odbyć 6 sierpnia od 09:45, jeśli „Tele Świat” jest przygotowywany na tydzień przed wydaniem do sprzedaży.

 

A jak sprawa się ma w przypadku innych przewodników po programie telewizyjnym z jutrzejszą wielką uroczystością narodową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to wielka uroczystość, że aż jej nie obejrzę (inna sprawa, że nie mam fizycznie jak). ;)

 

To co, będzie jakiś bojkot "Tele Świata"? :P Zapewne nic nie pomogą tłumaczenia, że taką gazetę przygotowuje się sporo przed wydaniem. I na kilka dni przed drukiem nie ma już możliwości zmian?

 

Kto ma krótszy deadline, to może zdążył wprowadzić zmiany. "To&Owo TV" też raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chyba każdy z nas wiedział, że nowy prezydent zostanie zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia na długo przed tegorocznymi wyborami, ale oficjalność to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tele Tydzień" również nie zmodyfikował ramówki, ale to nie jest jeszcze powód żeby uważać że to wstyd. Niby jak mieli przewidzieć, że TVP zechce robić transmisję od 9:50? Poza tym nawet gdyby to wydrukowano to i tak mogłoby się to zmienić, zresztą mamy przykład, gdyż ramówka na jutro została dzisiaj zmodyfikowana po raz piąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale całkiem możliwe, że ten dodatek dołączany jest również i do Tygodnika Podhalańskiego :)

 

Ten "Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety" jest też dołączany do gazety mińsko-warszawsko-garwolińskiej "Lokalna" :D Wiem o tym, bo sprawdzałem przed chwilą w sklepie Lokalną i na okładce było, że w środku był właśnie ten dodatek :) Ale ja nie kupuję gazet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika z "Zielonego Sztandarum wydaje mi się znajoma a już wiem... dostają program z agencji Telepress 24. Wiadomo to po starej wersji listingu dostępnej na tej stronie internetowej: http://www.telepress24.com/dodatki-tv/

Tymczasem zauważyłem zmiany w Gazecie Telewizyjnej i Tele Programie. Zmiany były też chyba w Super Expressie TV ale nie jestem tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić tutaj Gazetę Telewizyjną, chyba jako jedna z nielicznych obecnie nie wypełnia stron plotkami, tylko daje same konkrety, w ogóle to chyba jedyny magazyn telewizyjny, który wspomniał o jutrzejszej premierze filmu "Gwiazd naszych wina" na Canal+. No i fajną panoramę z szyfrokrzyżówką dali :) Mogliby jednak dodać więcej stacji radiowych, choćby Jedynkę, Trójkę i Czwórkę, a jakby im miejsca starczyło to jeszcze kilka regionalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Kirk: Masz przy sobie Gazetę Telewizyjną? Jak tak, to proszę, podaj mi listing, bo się podobno zmienił. Ja nie mam możliwości kupienia Gazety Telewizyjnej - u mnie Wyborczej w mniejszych sklepach nie ma , a w tych sklepach głównie jestem :(

A teraz pytanie do wszystkich. Ma ktoś teraz przy sobie Tele Program i Super Expressie TV? Jak tak, to bardzo poproszę o listing, bo te dodatki z programem też się zmieniły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warblade3: mam, co prawda nie pod ręką, ale na półce nad laptopem :D

 

Str.1 - kanały ogólnotematyczne:

rząd 1:TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVP Kultura.

rząd 2: TVP ABC, TV Polonia, TV4, TVN7, TV Puls.

 

Str. 2 - kanały filmowe:

rząd 1: Stopklatka TV, Ale Kino+, CBS Europa, HBO, Canal+.

rząd 2: Kino Polska, Polsat Film, TCM, HBO2, Canal+ Film.

rząd 3: Filmbox, Sundance Channel, Cinemax, Canal+ Family .

(Kino Polska ma więcej miejsca niż pozostałe stacje w rzędzie 2 i 3, bo ma tyle co stacje w rzędzie 1)

 

Str.3 - kanały serialowe:

rząd 1: AXN, FOX, Comedy Central.

rząd 2: AXN White, FOX Comedy, TVP Seriale.

rząd 3: 13 Ulica, Universal Channel, TVN Fabuła.

 

Str. 3 i 4 (po połowie) - kanały rozrywkowe i o stylu życia:

rząd 1: Fokus TV, TVN Style, Polsat Cafe, Kuchnia+.

rząd 2: ATM Rozrywka, TVN Turbo, Puls 2, Domo+

rząd 3: TVP Rozrywka, TTV, Mezzo, BBC Brit.

 

Str. 4 - kanały dokumentalne i przyrodnicze:

rząd 1: Planete+, Discovery Channel, National Geographic Channel.

rząd 2: TVP Historia, Discovery Turbo Xtra, Polsat Viasat History.

rząd 3: BBC Earth, Discovery Historia, History.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kuba2015: Dzięki za link. W każdym razie widzę, że ta "Nasza Tele Wizja" pod względem listingu jest troszkę wręcz... żałosna. Tak strasznie pościskanej 3 strony listingu to ja sobie nie przypominam :( To przy takim pościskaniu 3 i 4 strony listingu w Tele Tygodniu to nawet przyzwoicie wychodzi TT (w porównaniu z tym czymś o nazwie "Nasza Tele Wizja") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warblade3: Bo to jest taka chyba bezpłatna gazeta w Wielkopolsce, no tak wiele stacji jest wypchane w małych kolumnach :evil: Teraz to nawet jest chyba poprawny układ, jest więcej stacji z DVB-T (już wszystkie, zapewne usunięto TVP Gdańsk). Czy ktoś mi zrobi zdjęcia z tego listingu w "Naszej Tele Wizji"? Chciałbym się dowiedzieć, jak to teraz wygląda :) Ciekawostka - ta gazeta była już bardzo dawno, gdzieś chyba od końca lat 90-tych, do 2003 pod nazwą "TeleWielkopolanina". A czy zrobisz zdjęcia z "Kroniki Beskidzkiej" i "Tygodnika Podhalańskiego"? Jeśli masz tę ostatnią gazetę z jakiegoś okresu 2009-2011 to zrób zdjęcia i je wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TeleWielkopolanina"?! :lol2: :lol2: :lol2:

Tak jak mówiłem, żadnych starszych gazet z programem nie mam. Z tego co wiem, to teraz w mej "Kronice Beskidzkiej" są stacje TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVS oraz TVP Kraków i Katowice (jeszcze chyba jakaś radiowa jest), oczywiście w bardzo mizernej jakości listingu. A ten "Tygodnik Podhalański" to przeżył metamorfozę, i teraz ma 16 stacji (z DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, takiej nazwy nie było? Spytaj się ludzi z Wielkopolski :)

 

Co do tych beskidzkich gazet, to skany z "Kroniki Beskidzkiej" z 2009 roku wstawiłem w podobnym wątku o prasie telewizyjnej dawniej ;) A prześlesz układ z "Tygodnika Podhalańskiego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kuba2015: Tego ułożenia listingu zbytnio nie pamiętam (tylko w sklepie przeglądam, więc mam prawo nie pamiętać zbyt dobrze :P ). Ale mniej więcej on tak wygląda:

1 str R1: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVP Kultura

R2: TVP ABC, TVP Info, TV Trwam, Polsat Sport News, TVP Rozrywka

2 str R1: dwie kolumny na opisy, TVN 7, TV 4, TV Puls

R2: TTV, TV 6, Stopklatka. TV

 

Waszym zdaniem jak się zmienią gazety z programem TV po dodaniu stacji z MUX8? Czytałem niedawno o tym artykuł, i wiem, że na 99,9% zobaczymy kanały TVP Kultura HD, i TVP Dokument na MUX8 (od TVP). Myślę, że TVP Kultura HD powinna być bardziej szanowana od takiego zwykłego TVP Kultura, i że np. w Tele Tygodniu, czy Tele 14 plus powinien się znaleźć w pierwszym rzędzie ten kanał. Myślę też, że w Tele Tygodniu powinien się znajdywać znaczek, czy ten kanał jest HD, czy nie. I kanały HD powinny być faworyzowane. A co do TVP Dokument, to pewnie wejdzie w miejscu jakiegoś Discovery Science, czy Planete+, czy czegoś innego. A Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Aż takiej pewności dla TVP Kultury HD i TVP Dokumentu w MUX-8 nie ma. Nowy prezes TVP rozważa także inne możliwości - kanał popularnonaukowy i dla seniorów. Jeszcze może być różnie. Dużo zależy od tego, jak rozstrzygnie się konkurs dla nadawców komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fan tv: Myślę, że te dwa kanały może dojdą do To i Owo. Może jeszcze w Kropce TV i Tele Świecie. Myślę też, że wiele będzie zależeć od popularności tych dwóch kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...