Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem To&Owo... Dramat! Zgadzam się z Wami w stu procentach. Zrobili z tego drugie TV 14, chyba niemal identyczny układ graficzny. Jest to wszystko strasznie zagmatwane, brak przejrzystości, ta czcionka wprowadza jakiś taki bałagan. To żółte tło w opisie audycji wieczornej jest strasznie rażące w oczy i w połączeniu z całością, każda strona nieźle daje po oczach. Kompletną pomyłką jest układ programów. AXN jest na jednej stronie, a AXN Crime i Sci - Fi na drugiej :shock: Tak dużo miejsca dla TVP Seriale to po prostu strata miejsca. Nie komentuję już tego, co zrobiono z układem kanałów sportowych, bo szkoda czasu i w ogóle wszystkiego. Wywalono też kanał ZigZap, co jest dla mnie fatalnym posunięciem, szczególnie, że w jego miejsce wszedł Disney Junior. Zepsuto wszystko, co się dało i od przyszłego tygodnia kupuję Tele Tydzień. Może po spadku sprzedaży, jaki niewątpliwie zanotuje To&Owo, ktoś pójdzie po rozum do głowy, choć wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się spodziewacie po Bauerze ;) To samo dzieje się z RMF, ponieważ Bauer wszystko opiera na skomplikowanych badaniach rynku (które nie wiadomo gdzie wykonuje) i dla Bauera liczy się "większość". Czyli na przykładzie radia jeśli większość słuchaczy chce Zakopower, to trzeba go grać najlepiej ze 100 razy dziennie, bo "większość" tak chce (kiedyś wyjaśniono mi, że profil przeciętnego słuchacza to osoba spędzająca przy radiu ok. godziny dziennie, więc w ciągu tej godziny ma usłyszeć "swoje ulubione" nagrania, w efekcie najlepiej byłoby grać co godzinę to samo, żeby ten słuchacz, co trafi w godzinę usłyszał po prostu super kawałki i zakochał się w RMF, ciekawe czemu to się nie sprawdza jakoś :> ) . Różnica między RMF, a To&Owo jest taka, że o ile na RMF przełączyć się może każdy i może faktycznie komuś odpowiadać granie w kółko kilku utworów, a ogólnie samych stacji radiowych za dużo nie ma, to w kwestii gazet - tygodników z programem jest cała masa, a To&Owo miało do tej pory konkretną grupę docelową. Teraz dochodzi do sytuacji, że wprowadza się zmiany wbrew gustom grupy docelowej próbując przyciągnąć nowych czytelników (co także się nie udaje) i jest zonk. Lepsze jest wrogiem dobrego. Dążąc do perfekcji gdzieś zgubiono sens, dla którego To&Owo powstało w latach .90.

 

PS: Tele Tydzień to także Bauer. Bauer wydaje:

 

Imperium TV - Informacja i relaks

Kurier TV - Tygodnik telewizyjny

Super TV - Tygodnik telewizyjny

TV14 - Dwutygodnik telewizyjny

Tele Tydzień - Rodzinny magazyn telewizyjny

Tele Świat - Nowoczesny Magazyn Telewizyjny

Telemax - Najmłodszy tygodnik telewizyjny Wydawnictwa Bauer

To & Owo - Pełen obraz telewizji

Świat Seriali - Kompendium wiedzy o serialach telewizyjnych

 

Tym bardziej dziwi mnie kierunek, w którym ciągną To&Owo, bo zamiast się wyróżniać czymkolwiek jest upodabniany do reszty gazet. Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie popadajmy w przesadyzm ;) Jeśli Tele Tydzień jest akurat dobry, to nie ma sensu się katować czymś innym tylko na złość Bauerowi ;) Zresztą nawet To&Owo, mimo zmian, nadal oferuje (chyba) najwięcej ramówek kanałów TV. Najlepiej wybrać coś pod siebie, niezależnie kto to robi. Wielu z nas jako długoletni czytelnicy ma żal do wydawcy, bo pamiętamy złote czasy, ale cóż... taki teraz trend, nie tylko w gazetach, wszystko się robi przeciętnego czytelnika/widza/słuchacza. Produkt ma trafiać do jak najszerszej grupy docelowej i w efekcie my, jako Ci bardziej wymagający, jesteśmy pomijani - czy to w gazetach, czy to w radiu/telewizji.

 

Ja się już przyzwyczajam do takiego stanu rzeczy ;) Demokracja to fajna sprawa, jak się jest w większości, nie w mniejszości ;)

 

Wracając do meritum - myślę że trzeba rozważyć, czy To&Owo mimo zmian nadal nie jest jednak najlepsze wśród tygodników z programem. Jak mimo zmian, spośród innych tytułów jest - nie ma sensu się męczyć z innym tytułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS: Tele Tydzień to także Bauer. Bauer wydaje:

 

Imperium TV - Informacja i relaks

Kurier TV - Tygodnik telewizyjny

Super TV - Tygodnik telewizyjny

TV14 - Dwutygodnik telewizyjny

Tele Tydzień - Rodzinny magazyn telewizyjny

Tele Świat - Nowoczesny Magazyn Telewizyjny

Telemax - Najmłodszy tygodnik telewizyjny Wydawnictwa Bauer

To & Owo - Pełen obraz telewizji

Świat Seriali - Kompendium wiedzy o serialach telewizyjnych

 

Tym bardziej dziwi mnie kierunek, w którym ciągną To&Owo, bo zamiast się wyróżniać czymkolwiek jest upodabniany do reszty gazet. Gdzie tu sens?

Ja bym trochę przeorganizował te gazety:

To&Owo - zrobiłbym 3 mutacje dla platform sat + 1 ogólna dla każdej platformy i kablówek

Imperium - bym zostawił

tv14- bym zostawił

kurier - bym zostawił

świat seriali - bym zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak dla mnie wygodniejsze jest EPG. Dodatkowo jak akurat nie jestem w domu, to sobie mogę bez problemu sprawdzić program w internecie przez komórkę. Przynajmniej nie muszę wydawać co tydzień czy dwa kasy, na "gazetkę", która i tak nie zapewni mi 100% programu dla moich ulubionych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień bez To i Owo rozpoczęty. Dziś zakupiłem Kropkę TV w Biedronce. Bardzo ładnie się prezentuje, nie ma wielu kolorów, kilka krzyżówek i sudoku dla umilenia czytania. Kilka kanałów ma program od np. 12, ale tu przynajmniej jest podawany do godzin nocnych 23-północ, nie tak jak w TiO, gdzie były takie kwiatki jak 13-19... Podoba mi się i chyba przerzucam się na stałe, dopóki nie powrócą do starego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szalenie ciekaw, jak się sprzedaje nowe "To i owo". Odświeżona wersja została zjechana w zasadzie wszędzie i przez wszystkich, więc skok (w dół) musi być. Sam przyznam, że tygodnik bardzo poleciał dzięki nieczytelnemu układowi kanałów i innym "polepszaczom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu w piątek kupiłem wszystkie gazety z programem jakie były w kiosku. Sprzedawca patrzył na mnie jak na jakiegoś świra. Swoją drogą jak przychodziłem po To&Owo nawet nie musiałem nic mówić - od razu podawał mi co trzeba.

Przez długi weekend miałem czas na przestudiowanie i porównanie gazet. Przeglądając linijka po linijce i porównując, dopiero wtedy widać jak bardzo program w To&Owo jest okrojony i niekompletny - nawet TVP1 nie jest drukowany w całości (!!!). Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w moim kiosku są tylko same programy od Bauer-a. Moją uwagę zwróciły: Tele Tydzień i Tele Swiat Cyfrowy (Tele14). Zachęcam do zapoznania się z nimi, kto jeszcze nie miał okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dodzwoniłem sie po 3 dniach do redakcji To i Owo i zgłosiłem swoje uwagi, Pani przyjeła i stwierrdziła ze jest bardzo duzo uwag, najwięcej przejrzystości i mało czytelnego programu TV oraz brak niektórych kanałów. Do dzis przyjmuja skargi i wnioski a w poniedziałek zbieraja się decydenci i beda radzić nad wygladem To i owo. Jeżeli dojdzie do zmian nastapi to tak za 2-3 numery. Tak ze dzwoncie do redakcji i zgłaszajcie uwagi tel: 426760419!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...