Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat + ASTRA


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam problem z odbiorem astry na Echostarze 717. Tuner nie znajduje polskich kanałów na ktorych mi najbardziej zależało tzn. TVP Historia i TVP Info. Z polskich znalazł tylko TV Trwam ale pojawia się komunikat "usługa niedostępna" i nic tylko ciemność na ekranie. czy to możliwe żeby polsat zablokował te programy? Inne FTA łapie bez problemu. Dawałem różne opcje szukania ale nadal nic, może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj

Częstotliwość: 10773

Polaryzacja: H (Pozioma)

SR: 22000

FEC: 5/6

 

Tu są: TV Trwam, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura i Belsat TV.

Pamiętaj, aby zaznaczyć, by wyszukały się także kanały kodowane, bo czasami wykrywany jest system kodowania na tych kanałach.

 

edit: zapomniałem dodać co nieco na temat TVP Info, przepraszam, już nadrabiam

Częstotliwość: 10862

Polaryzacja: H (Pozioma)

SR: 22000

FEC: 5/6

 

Tutaj także musisz zaznaczyć, aby wyszukało kodowane, po tym zapiszą Ci się jeszcze z tej częstotliwości TVP1, TVP2, TVP Sport i jakiś INT6, czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP nic nie zablokował tylko TV Trwam od 1 maja zmieniła częstotliwość nadawania i nadaje teraz z tp należącego do TVP - 10773H SR:22000 5/6. Z tego tp nadają też TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia i Belsat oraz inne zagraniczne. Z kolei TVP Info nadaje z innego tp też należącego do TVP - 10862H SR:22000 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie wszystkiego nic nie dało, ale wpisanie częstotliwości podanych przez James'a i Bloo411 pomogło natychmiast. Dziekuję kolegom za szybką reakcję!

Może ktoś poda link do jakiejś strony gdzie na bieżąco uaktualniane są wszelkie zmiany w programach i częstotliwościach - to tak na przyszłość.

I mam jeszcze jeden problem z tym Echostarem. Po przerzuceniu z HB na Astrę i z powrotem kanały z HB są "porozrzucane" tzn. pod zupełnie innymi numerkami. Jak utrzymać starą kolejność do kt. się już przyzwyczaiłem tzn. 1-polsat, 2-tv4, 3-tvp1 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie e717 nie ma standardowo wpisanego transpondera z czestotliwoscia 10773

wiec musialem go dodac recznie wybierająć pozycję TP00. po wpisaniu 10773, H, 22000 dodalem go ale przy przeszukiwaniu mam dalej czerwoną lampkę i nie znajduje niczego, a na dole w paseczku gdzie wyswietla sie aktualnie skanowana czestotliwosc mam wartosci 10773/H/0 i 0 wynikow wyszukiwania.

przy przeszukiwaniu calej astry i kanalow niekodowanych nie wyszukalo mi tv trwam, a przy poprzedniej czestotliwosci mialem USLUGA NIEDOSTEPNA na tvtrwam

 

w czym moze byc problem?

 

edit

ok poradzilem sobie

1) skanowanie sieci cp

2) skanowanie wszystkich kanalow z astry

3) dodanie tp 10773/H/22000

4) przeskanowanie go

5) kanały są juz dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obojętnie jakim tp. A jak jest w przypadku częstotliwości TVP? Powinieneś jeszcze trochę się pobawić z tym zezem na Astrę, również zobaczyć co się będzie działo po zmianie kąta skręcenia konwertera przez jego obrót w uchwycie - prawo, w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wykombinowałem, że jak ustawię w miarę przyzwoity obraz na "najtrudniej odbieralnym" transponderze to reszta powinna być dużo lepsza.

Kanały TVP bez zarzutu. A kręcąc konwerterem wycisnąłem z tp, o którym pisałem wyżej 42-43% - co chyba wystarcza bo odbiór jest jak na razie bez zacięć i pixelozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie

 

Czy można zamontować zez na Astre kiedy posiada się nowy dekoder polsatu rozprowadzany z Pakietem Mini?? Jakiej wielkości będzie antena satki, czy nie bede mial problemow z odbiorem programow??

 

Mam mieszane uczucia co do tego zestawu wolałbym mieć lepszy dekoder i pakiet Mini.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest walnięty i nie działa jeszcze dobrze z przełącznikami, trzeba czekać na nowy soft, bo raz działa, raz nie.

 

Ogólnie jak już to naprawią to będzie wszystko chodziło jak należy i będziesz mógł sobie zamontować zeza.

Wielkość? Minimum 80, a więcej niż 90 raczej nie potrzeba, chyba, że mieszkasz na wschodzie to najlepiej taką 90-tkę mieć i nie mniejszą. Czasza o takiej wielkości spokojnie wystarczy do bezproblemowego oglądania kanałów z drugiego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość? Minimum 80, a więcej niż 90 raczej nie potrzeba, chyba, że mieszkasz na wschodzie to najlepiej taką 90-tkę mieć i nie mniejszą.
To już duża przesada... Na wschodzie kraju minimum 90-tka do "zezowania" z HB na Astrę? :lol2: Skąd takie informacje czerpiesz? :shock: Ludzie na 70-tkach (na wschodzie kraju) instalują zezy na Astrę i nie mają żadnych problemów z odbiorem... :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o odbiorze przy bezchmurnym niebie, bez deszczu czy innych przeszkód atmosferycznych, tylko od razu zapewniam komuś prawidłowy odbiór podczas w miarę dużego deszczu, opadu śniegu, gradu i przy zachmurzonym niebie. Zawsze lepiej mieć zapas, od przybytku głowa nie boli :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozbudowac wlasna instalacje satelitarna nie tylko o Astre1 ale o kilka innych pozycji satelitarnych niezaleznie od wykupionego pakietu CP tym bardziej ze od wczoraj w dekoderze Samsung S305G pojawila sie zaktualizowana lista transponderow wszystkich posiadanych w pamieci pozycji satelitarnych co prawda sa drobne bledy z SR lub FEC ale 95% jest zgodna ze stanem faktycznym wiec tylko wystarczy brakujace parametry/transpondery recznie dopisac no i mozna juz programowac i ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest walnięty i nie działa jeszcze dobrze z przełącznikami, trzeba czekać na nowy soft, bo raz działa, raz nie.

 

Ogólnie jak już to naprawią to będzie wszystko chodziło jak należy i będziesz mógł sobie zamontować zeza.

 

Kurcze chciałem na wakacje wejść w CP jak sobie czytam o tym nowym dekoderze to mi się odechciewa nie mam zamiaru restartować go co chwila. Ciekawe kiedy wprowadzą te poprwaki i sprzęt będzie chodził cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...