Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat + ASTRA


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.

Własnie stałem sie posiadaczem "zeza" na antenie CP no i pierwsze co chciałem ustawic TVPINFO- znalazlo go jako kodowany ( przy przeszukiwaniu tylko nie kodowanych nie ma go na liscie astry)

Przy probie właczenia tvp info wyskoczyl komunikat zae nie mam tego kanalu w abonamencie. W czym problem? Podobno kanaly TVP na astrze sa FTA.

Z Polskich dziala mi tylko TVTRWAM

 

2. Czy na astrze nadaja jakies kanaly HD - powinny byc np. SAT1HD PRO7 Hd (znalazlem na necie takieie indformacje) - ale neistety tych kanalow na astrze nie znalazlem - sa tylko w sd.

 

 

Pozdrawiam

 

Pakiet Familijny

Samsung DSB-H370G z HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, czy w tym czasie natrafiłeś na jakieś audycje kodowane. Spróbuj jeszcze raz sprawdzić ten kanał, jeżeli znowu pojawi się ten sam komunikat, to próbuj wpisać parametry kanału ręcznie. Znajdziesz je tutaj :arrow:http://www.lyngsat.com/astra19.html (prawie na samym początku listy - częstotliwość: 10.862H)

 

2. Tak, są nadawane niekodowane kanały HD. Wszystkie ich parametry znajdziesz tutaj :arrow:http://www.lyngsat.com/hd/astra1l.html

Dodaj transponder do listy jak nie posiadasz i dokonaj jego przeskanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEC mam automatycznie - nie moge go przestawic w tym samsungu. Pozostale parametry sa ok.

Notamiast w nocy zauwazylem ze na 10862 przy przeszukiwanu ranspondera czasami sygnal sie pojawia ale zaraz znika. Na 12722 nwogole nie znajduje sygnalu.

Astra powinna byc dobrze nastawiona bo mam TVTRWAM i odgroma niemieckich kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten transponder TVP jest "bardziej wymagający". Zdaje się dysponujesz anteną 70cm., na niej można odebrać tą częstotliwość, trzeba jednak bardzo dokładnie ustawić konwerter (bardzo ważne jest odpowiednie skręcenie konwertera "w uchwycie").

Jeśli nie będzie się udawało, pozostanie zmiana czasy na większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zlapac kanaly tvp przy skanowaniu jak akurat lapalo sygnal. 12722 dalej nic.

W tej chwili mam na liscie kanaly tvp z astry ale wchodzac na nie sygnal na chwile sie pokazuje i ginie.

 

Czasze mam standardowa od polsat cyfrowego HD (to jest chyba 80)

 

 

pozdrawiam.

 

Co dalej?

 

Antene mam na dachu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gomaniak: tak - rozwiązanie to konwerter Twin i dwa kable, lub ew. przełączniki, ale wtedy zawsze jeden dekoder będzie zależny od drugiego (czyli jak jeden działa, to drugi nie).

 

@apaziews - po zdjęciu nie ocenię (tym bardziej, że siedzę na EDGE i będzie mi się ono ładować jeszcze jakieś pół godziny), ale po logu HD przypuszczam, że to 80cm. Musisz skorygować ustawienie zeza, bo objawy wskazują na słaby sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "zwykły" rozgałęźnik nie nadaje się do tych celów.

Albo konwerter Twin, albo przelotka, albo ręczny przełącznik. Innych możliwości brak.

Wykorzystanie przelotki - o ile któryś z tunerów ją ma i ona działa :) (Samsung nie ma, a w Echosiu chyba jest, ale czy działa...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotka - z tyłu odbiornika masz wejście do którego podłączasz antenę, jest oznaczone "LNB IN" obok powinno być podobne złącze, oznaczona jako LNB OUT lub LOOP - to jest właśnie przelotka. Jeśli nie ma czegoś takiego - to sorry - tuner tego nie ma.

Z reszą to nie jest odpowiedni temat - przenieśmy się do tematu poświęconego temu tunerowi (w sumie nawet nie wiem co to za model jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apaziews piszesz ze z Astry czasem sygnal jest a czasem nie ma... Ja na Thomsonie mialem takie objawy, ze nawet kupilem drugi DisecQ, ale to cos z dekoderem w koncu jest. Najlepsze w tym bylo to ze kiedy w DiseqC podpialem odwrotnie satelity HB LNB2 Astra LNB1, to wtedy z Astry mi wszystko elegancko lapalo, a z HB gubilo sygnal. W tym momencie dalem sobie z tym spokoj, bo szkoda mi kasy na inne DiseqC zeby testowac. Wiec moze podepnij odwrotnie satelity wyszukaj sobie te kanaly ktore chcesz z astry i zostaw tak, albo przemien z powrotem.

Moze cos pomoze to co tu napisalem :P Pozdrawiam, i szczesliwego nowego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apaziews - klucz tkwi w precyzyjnym ustawieniu konwertera, więc szykuj się na przymusowe akrobacje na dachu :P Tylko nie ruszaj całej anteny, a sam konwerter zezujący - nim poruszaj nieco delikatnie.

 

@Gomaniak - oczywiście przelotka + jeden konwerter także będzie oznaczać zależność, czyli jak jeden tuner działa, to drugi nie. Jedynym sposobem na uzyskanie pełnej niezależności pracy urządzeń jest konwerter Twin i dwa kable (lub eksperymenty z urządzeniem MultiBand Converter, które połączy dwa kable z Twina w jeden i później rozdzieli je w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Dziwne ja mam malutka antene od cyfry plus i diseqc MAXIMUM dekoder polsat hd i na 10862 Z ASTRY tam gdzie sie zglaszaja stacja 2 stacja 3 i bielsat mam bardzo silny sygnal chyba ze chodzi Wam o inne czestotliwosci napiszcie jakie poprosze pozdro dla wszystkich

 

Witam ponownie!

 

Spacjalnie przejrzalem wszystkie transpondery na ASTRA 1 (19.2) NA KAZDYM JEST SYGNAL.Najslabszy jest na GO TV.Ale wszystkie kanaly z tego transpondera ida bez zaklocen.Fakt ten diseqc MAXIMUM. na 4 satlity kosztowal mnie 60 zl:( ale oplacilo sie:) :lol:

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na budowę konwerterów typu monoblock. Są one przygotowywane do pracy z antenami 80 - 85 cm. Do tego mają stały rozstaw, ale 6°, tymczasem między 13E, a 19,2E jest dokładnie 6,2°. Efekt jest taki, że zakładając monoblock na 60cm wystąpią spore straty dla pozycji łapanej z zeza, czyli Astry. Na tak małej czaszy doliczając straty można zapomnieć o bezproblemowym odbiorze z monoblocka - lepsze efekty uzyska się poprzez układ pojedynczych konwerterów. Przy idealnej instalacji (nie zapominając o skręceniu, czego w monoblocku się nie ustawi) powinno się nawet na czaszy od Cyfrowego Polsatu uzyskać stabilny odbiór z marginesem na warunki atmosferyczne.

 

konwertery typu monoblock przygotowywane do pracy z antenami 80 - 85 cm, a co w takim razie z antenami 90 cm lub większymi, czy one będą gorzej wpółpracować z taką anteną, czy może wogóle ??, a jeszcze czy ten Monoblock GI-205 Platinum X nadałby sie do tej anteny Corab 900 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@best52@wp.pl: belsat i stacja 2 i stacja3 to sa na 10773

 

No wreszcie wyszeldem na dach. udalo mi sie ustawic jakies miedzy 60-70 sile prawie wszystkich transponderow. i oczywiscie TVp rowniez. (test ntv na dachu i kabel jakies 10m)

Ale po zejsciu na dol (kabel 45 m) dalej prawie wszystkie sa z sila powyzej 60%. Ale transponder 12722 (tam gdzie sa niemieckie HD) spadla moc do 30%.

Czy to normalne?. ?juz poprawialem kilkukrotnie zlacza F. Kilkukrotnie chodzilem z dekoderem z powrotem na gore. i na gorze dalj dobry sygnal. Ten wlasnie jeden transponder dziala mi gorzej przy kablu ok. 45 m . Co zrobic? Da sie cos poradzic?

 

zapomnialem napisac ze hchodzi o satelita astra na zezie z hotbirdem. Antena 80 od Plstau HD. Dekoeder Samsung 370 HD. Tam nei ma dwoch paskow jest jeden czerwony zolty badz zielony. Hotbird jest ustawiony dobrze ( wsyzstkie koanaly ponad 60% i zielone) Astra wszystkie zielone poza 12722 (niemieckie HD) przy kablu ok 45 m sygnal ana tym transponderze spada do 30 % i robi sie zolty - ale gra.. na kablu 15m - wszytkie zielone i powyzej 60%.Co poprawic.? Wzmacniacz?

 

Edit PawelU1981

Połączone w 3 posty w 1. Istnienie EDYCJA POSTÓW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...