Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat + ASTRA


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oczywiście jestem nowicjuszem w tych sprawach.

Posiadam zestaw Polsatu (Dekoder Echostar 616) i chciałbym do tego dekodera podłączyc drugą antenę ustawioną na ASTRĘ. I chciałbym się dowiedziec czy to jest możliwe. Jeśli tak to chciałbym się dowiedziec co do takiego zabiegu jest potrzebne (jaka antena konwerter itp.). A jeśli nie jest to możliwe to co zrobi nie ruszając anteny z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszać jej nie trzeba (w sensie przestawiania) - tylko dokładasz konwerter. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości - pozostaje zakup dodatkowej czaszy z konwerterem. Całość będzie działać bezproblemowo - kable łączysz jak w układzie zezującym przez przełącznik DiSEqC (jego także trzeba dokupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,ale ja nie chce ruszac tej anteny co mam

Jeśli masz miejsce to postaw drugą antenę obok, zawsze lepiej jak konwerter znajduje się dokładnie w ognisku czaszy niż stoi w zezie. Wtedy wystarczy nawet mała antena. Drugi konwerter łączysz przez DiSEqC lub przez przełącznik ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie planuje zakup i montaż, czy ktoś mógłby napisać co powinienien kupić. Z waszym informacji wynika, że powinno to być antena z konwerterem do tego oczywiście kabel plus wejście i ten Diseqc. Jeśli się myle to prosze mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tutaj namieszałeś więc ja szybko poprawię i podam to co jest niezbędne aby móc odbierać Astrę na Cyfrowym Polsacie.

 

Zakupy jakie musisz zrobić:

1) dodatkowy konwerter typu "Single" (taki sam już posiadasz przy swojej antenie).

2) przełącznik DiSEqC, np: taki.

3) uchwyt dla drugiego konwertera, a więc coś takiego

4) odpowiedniej długości kabel satelitarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na budowę konwerterów typu monoblock. Są one przygotowywane do pracy z antenami 80 - 85 cm. Do tego mają stały rozstaw, ale 6°, tymczasem między 13E, a 19,2E jest dokładnie 6,2°. Efekt jest taki, że zakładając monoblock na 60cm wystąpią spore straty dla pozycji łapanej z zeza, czyli Astry. Na tak małej czaszy doliczając straty można zapomnieć o bezproblemowym odbiorze z monoblocka - lepsze efekty uzyska się poprzez układ pojedynczych konwerterów. Przy idealnej instalacji (nie zapominając o skręceniu, czego w monoblocku się nie ustawi) powinno się nawet na czaszy od Cyfrowego Polsatu uzyskać stabilny odbiór z marginesem na warunki atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do wymiany anteny, bo ta juz swoje przezyla...

chcialby rowniez kupic mniejsz niz teraz mam ( 90cm). planuje rowniez zamontowac zeza na astre (teraz mam tylko HB) i stad moje pytanie czy wystarczy mi antena np 60 cm dla zeza ? albo nawet mniejsza ? jak wtedy wyglada sprawa sygnalu ? i pytanie drugie czy w samsungu 305 nie ma problemu z diseq i mozna spokojnie zastosowac zeza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sensie, że nie monoblock, tylko dwa osobne konwertery. Można jest ustawić bardziej precyzyjnie, niż monoblock, co przy antenie 60 cm jest niezbędne do poprawnego odbioru. To wynika z poprzednich postów w temacie, nie czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie a propos DiSEqC 4/1+1 Digiality czy bedzie dzialal na moim SAMSUNGU DSB-S305G? Mieszkam w Anglii i pytam dlatego ze nie mialem watpliwosci do momentu az spytalem sie w sklepie angola i ten mi odpowiedzial ze moze nie dzalac. Jesli tak to co mi jest jeszcze potrzebne? mam dwie anteny:jedna na Astre druga na Hot Birda. Darujcie sobie kabel i koncowki bo to wiem :P Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przecież napisałem Tobie abyś poczytał ten temat trochę :P

 

OK, są dwie możliwości:

 

Pierwsza - zainstalowanie dodatkowego konwertera typu Single przy antenie satelitarnej. Do tej instalacji potrzebujesz nastepujących elementów:

 

1) konwerter typu "Single" (taki sam już posiadasz przy swojej antenie - potrzebny jeszcze drugi).

2) przełącznik DiSEqC, np: taki.

3) uchwyt dla drugiego konwertera, a więc coś takiego

4) odpowiedniej długości kabel satelitarny

 

 

Jest jeszcze inna możliwość, tańsze rozwiązanie. MOżesz zdecydować się na kupno konwertera typu monoblock np. taki. Przy tym rozwiązaniu ważną rolę odgrywa wielkość posiadanej anteny satelitarnej. Dla konwerterów Monoblock najlepsze są anteny o średnicy 80 cm. Jeżeli masz mniejszą antenę to musisz również wymienić czaszę na odpowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...