Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat + ASTRA


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście w tym, że transponder 12.722H SR=22000 FEC=2/3 jest nadawany z niskim FEC - więc nawet przy bardzo słabym odbiorze istnieje możliwość prawidłowego odbioru. Jeśli sygnał jest stabilny i nie zmienia się drastycznie, to możesz tak zostawić. Zapewne przyczyny należy upatrywać w jakości kabla, czyli tak jak pisał @GTV. Przy stosowanych dużych odległościach należy stosować kable najwyższej jakości.

 

Z ciekawości się jeszcze zapytam, jaki sygnał uzyskujesz z sąsiednich transponderów? Np. 12.692 H SR=22000 FEC=5/6 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam :P Zapowiedź była i to dosyć dawno temu, ale może... Choć wątpię w to, bo na niemieckich serwisach dużo nowości o Deluxe nie widziałem w ostatnim czasie (mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem - ostatnio nie jestem na bieżąco) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,jestem nowy na Tym Forum i mam pytanie odnośnie programow z Astry:ile programow FTA można oglądać z tego satelity???pytam ponieważ dzisiaj zamontowalem zeza na Astrę i mój tuner (Echostar 717)pokazuje moc sygnału na poziomie ok.60% i po wyszukiwaniu są tylko 2 lub 3 programy :cry: (Occko tv),konwerter to LS-0F(gold edition,0,2dB)ustawiany na "oko",antena 60cm oryginalna.Dodam że na HB sygnal jest ok.80% i wszyskto gra aż miło patrzeć.Tak w sumie to interesują mnie programy niemieckie ktore znikły ostatnio z CP(RTL CH,itp).

Proszę o jakieś podpowiedzi i z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze kanały znajdziesz w wykazie sporządzonym tutaj

:arrow: viewtopic.php?f=12&t=2297

Polskie kanały nadawane z satelity astra 19,2E znajdziesz tu

:arrow: viewtopic.php?f=11&t=3895

Wszystkie kanały odnajdziesz tu

:arrow:http://pl.kingofsat.net/tv-19.2E.php

Życzę przyjemnego oglądania

 

edit: Jeszcze jedna mała uwaga: możesz nie odebrać wszystkich kanałów, antenka jest trochę mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy 80 a 90 wtedy na pewno nie będziesz miał problemów z odbiorem tej pozycji a i montaż czaszy nie powinien sprawić większych kłopotów ...

choć nie powiem ze jestem trochę zdziwiony odbiorem na 60cm kanałów przez ciebie sam rozważałem taka opcje kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od miesiąca Astre i nie żałuje tych paru złotych. Antenke mam 70 więc syngał nie jest rewelacyjny. Dopiero, gdy jest naprawde paskudna pogodo wtedy są problemy. Niestety satke mam na wygwizdowie i to też pogarsza sprawe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowej :P są do odbioru w jakości SD i w HD, ta pierwsza ma 60-cm (albo 70 cm) a druga 80 cm. Konwerter kupisz nawet za trzy dychy porządny, przełącznik to koszt 15 zł (znajdziesz nawet taniej :mrgreen: ) Jeszcze dwa kable są potrzebne, krótkie dwa. Nie wiem jak tam z montażem na "rurce", ale chyba da się. Z i jeszcze uchwyt musisz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,które było prawdopodobnie poruszane (jeżeli tak to proszę o linka):

 

Mam dwa tunery Polsatu thomsona dsi 50po i samsunga DSB 305G i dwie anteny ustawione na hotbirda.Chciałbym ustawić astre tak aby była na osobnym talerzu.Czyli jeden talerz pozostanie bez zmian a na drugim astra.W jaki sposób mam to ustawić i podłączyć do jednego dekodera(Samsunga DSB 305G) :?::?::?: z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej mieć jedną antenę a dwa konwertery? Jeden konwerter typu Twin (na dwa dekodery), który wykorzystałbyś do Hot Birda a drugi do Astry. Bezsensu mieć dwie anteny. Kupujesz sobie antenę 90-tkę, do tego uchwyt, jakiego kierunek główny ustawiasz Hot Birda, na uchwycie mocujesz drugi konwerter pojedynczy do Astry. Jeden kabel z tego Twina prowadzisz prosto do dekodera, a drugi bierzesz pół metrowy, nie większy, to samo z konwerterem na Astrę, podłączasz do przełącznika, a z przełącznika idzie już jeden kabel do dekodera.

 

Namieszane trochę, ale mogę jaśniej, jeśli sposób na jedną antenę Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prawie taka sama.

Na jednej antenie zamontuj konwerter typu Twin, aby odbierać sygnał na dwóch dekoderach niezależnie. Drugą antenę przestaw na Astrę. Aby odbierać sygnał z dwóch satelitów na jednym dekoderze musisz mieć przełącznik DiseqC np TAKI. Od obu konwerterów musisz poprowadzić kabel do przełącznika (jaka będzie długość kabla? To zależy od tego jak daleko będą od przełącznika), jeden kabel podłączysz pod konwerter podwójny(Twin, jako Hot Bird), a drugi pod ten do Astry. Dwa kable musisz "przykręcić" do wejść w przełączniku, jeśli już to zrobisz to prowadzisz już jeden długi kabel od wyjścia przełącznika to dekodera i ustawiasz już w dekoderze, z którego portu ma być sygnał na Hot Bird'a a z którego na Astrę.

 

Zostało jeszcze jedno wolne wejście w konwerterze Twin, które wykorzystasz aby podłączyć do drugiego dekodera, aby odbierać sygnał z HB.

 

Chyba w miarę jasno napisałem i o niczym mam nadzieję nie zapomniałem. ;) Jakieś pytania? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...