Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkon Najważniejsze, że Real Madryt wygrał sezon temu Ligę Mistrzów zasłużenie, bez żadnych kontrowersji. 
 
A co do ligi hiszpańskiej, to faktycznie obecnie nie jest w top 3, ale szybko mogą wrócić na szczyt.
 
Mnie ciekawi czemu liga polska jest tak słaba. Mamy dużo drużyn kompromitujących się w Europie, Raków, Legia czy Lech. Przecież taka liga czeska, czy norweska nas biją na łeb.
Real wygrał szczęśliwie LM i takie są fakty.
Niby gdzie się Raków skompromitował w Europie? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawop napisał:

Real wygrał szczęśliwie LM i takie są fakty.

Ale wygrał, za 20 lat nikt o tym nie będzie pamiętał.

 

Polska powinna mieć min. 2 kluby w europejskich pucharach, jak m.in. CANAL+ płaci takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga hiszpańska ma problem nie tylko z pieniędzmi, bo choćby Barca wydała dużo na wzmocnienia, ale z faktem że Barca była fatalnie zarządzana, a Atleti boi się zwolnić Cholo, choć ta drużyna od jakiegoś czasu jest na równi pochyłej. Jakoś jestem spokojny, że za rok w play offach LM będzie nie tylko Real, ale też Barca i Atleti, a może też ktoś 4.

Niemal wszyscy eksperci są zgodni, że Real wygrał szczęśliwie. Tu nie mam wątpliwości.

Polska liga ma kilka problemów- po pierwsze ludzie nią zarządzający słabo się na tym znają(choćby Mioduski otaczał się znajomymi, a nie fachowcami), po drugie polscy piłkarze zamiast się rozwijać w kraju, wyjeżdżają na Zachód, a potem wracają z podkulonym ogonem jak Wolski czy Kapustka. Po trzecie i tu się pewnie zdziwicie, ale problemem jest to, oczywiście moim zdaniem, że ekstraklasa jest niebywale wyrównana, niemal każdy może wygrać z każdym. Nie ma 3-4 ekip przerastających resztę stawki. Dla emocji to super, ale dla grania w Europie fatalnie. Bo jak taki Lech ma problem ze Stalą, to jak może potem pokonać Slavię czy Dinamo Zagrzeb, które dominują w swoich ligach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kisiel95 napisał:

Który miał mieszany skład pierwszy z drugim i eksperymentował. W następnej fazie LKE będą prawdopodobnie baty od kogokolwiek z LE.

 

Bez przesady. Taka Larnaka zdecydowanie byłaby w zasięgu Lecha Poznań w następnej fazie LKE. A najlepiej niech trafią na Lazio. Skoro FC Midtjylland w 2. kolejce fazy grupowej LKE potrafił z nimi wygrać 5:1, to dobitnie pokazuje to, że nie ma rywali nie do przejścia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kisiel95 napisał:

Który miał mieszany skład pierwszy z drugim i eksperymentował. W następnej fazie LKE będą prawdopodobnie baty od kogokolwiek z LE.

Czy to problem Lecha? Raczej nie. Awansu nie zapewnili sobie tylko wczorajszym meczem, wcześniejsze wyniki były tutaj równie ważne. 

 

A czy dostaną baty? Zobaczymy. Wiele zależy od losowania, najgorsze zdaje się być Lazio z tego całego grona ale IMHO też Lech jakieś szanse z nimi ma. 

 

Już w grupie mieli nie dać rady Austrii i Hapoelowi a udało się awansować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Nie da się wygrać szczęśliwie Ligi Mistrzów, na dodatek mając tak trudną drabinkę. Na całe szczęście niektórym pozostało tylko umniejszać najlepszej drużynie w historii futbolu. 

 

Ano tak, zapomniałem, Raków nie mógł się skompromitować w europejskich pucharach, bo przecież się do nich nie dostał. A tak na poważnie, to czegoś brakuje tej drużynie. Sezon temu faza play off i dobry wynik z pierwszego meczu, a w drugim klapa. W tym sezonie to samo. Wymagam od jednej z najlepszych polskich drużyn awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji, ale jak widać, nawet to jest zbyt trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop W porządku. Real Madryt szczęśliwie wygrał Ligę Mistrzów, pokonując w fazie pucharowej francuskiego giganta i cały angielski top. Można mówić, że szczęśliwie, ale niektórym tylko to pozostało, a Królewscy pokazali po raz kolejny kto jest najlepszym zespołem świata, oraz najlepszą drużyną w historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny nie deprecjonuje Realu jako najlepszego zespołu w historii klubowej piłki. Jednak zeszłoroczny triumf nie mieści się w głowie. Ja go do tej pory nie rozumiem. Przecież gdyby nie karny Messiego(nie mam pojęcia kto mu dał strzelać, bo akurat w tym elemencie Leo nie jest mistrzem), potem cudem obroniony strzał Grealisha, rewelacyjne obrony Courtois w finale. To tak na szybko, strasznie dużo niesamowitych, szczęśliwych zbiegów okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Ale właśnie takie detale jak ten karny rządzą futbolem. Messi go nie trafił, nie podwyższył wyniku i w rewanżu się to zemściło. To dlaczego wszyscy wytykają Real, zamiast Messiego. Dlaczego nikt nie mowio Chelsea, że wypuścili awans z rąk, bo również był taki okres meczu, w którym to piłkarze Tuchela byli jedną nogą w półfinale. Dlaczego City dało sobie wbić w doliczonym czasie dwa gole? Mnie to denerwuje, że o takich rzeczach jest cicho, a najgłośniej o farcie Realu. Ja jestem w stanie się zgodzić, że Królewscy nie grali najładniejszego futbolu i wizualnie byli gorsi w fazie pucharowej od każdego. Ale nie zgadzam się, że ten tytuł został zdobyty na farcie. Bardzo dużo było kompromitacji przeciwników Realu, bo każdy mógł dobić Królewskich, a tego nie zrobił. Liverpoolowi w finale również zakazali strzelać gole? Owszem, Courtois zagrał genialny mecz, ale po to jest bramkarz, żeby w ostateczności ratować drużynę. Już wyżej wspomniałem, że dla mnie niesprawiedliwość jest tylko wtedy, gdy sędzia zrobi przekręt, a na pewno nie wtedy, gdy zespół strzela więcej bramek, będąc drużyną gorszą. Chociaż trochę Cię rozumiem, bo pisałeś, że kibicujesz Barcy, a w tym klubie styl jest chyba nawet ponad wynikami i logicznym jest, że będziesz to wytykał palcami. W Realu się prawie nigdy na styl nie patrzyło, tylko na wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja ciągle powtarzam- nie podważam klasy Realu jak wielu innych fanów Barcy. Oczywiście żałuję choćby tego, że Pep zmienił siekierkę na kijek transferem Ibry i wymianą na Eto'o. Uważam, że Duma Katalonii miała niepowtarzalną okazję na trzy LM z rzędu, bo skład miała nieziemski, ale znowu Guardiola przekombinował. Wracając do Królewskich- tak styl nie był ważny, choć zdecydowanie wolałem Real Zizou niż Ancelottiego. Trochę jednak wstyd grać brzydko jak Atleti dla tak wielkiego klubu. Tu nigdy się nie zgodzimy- po pierwsze styl ma znaczenie, po drugie ubiegłoroczny sukces Realu był fatowny niebywale. Tyle zbiegów okoliczności to coś niebywałego. Piszesz o Courtois, ale zobacz jaka krytyka spada na Kloppa, że wygrał tylko 1 finał, ale jakoś niewielu pamięta kuriozalne zachowania Kariusa. Ancelottiemu oddaję, że znakomicie rozwija młodych, z czego wcześniej nie był znany. Postęp Viniciusa, Valvaerde czy Rodrygo jest niebywały. Jednak jako fan Barcy najbardziej Realowi zazdroszczę Pereza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pary Ligi Mistrzów:

 

RB Lipsk - Manchester City

Club Brugge - Benfica Lizbona

Liverpool FC - Real Madryt

AC Milan - Tottenham Hotspur

Eintracht Frankfurt - SSC Napoli

Borussia Dortmund - Chelsea FC

Inter Mediolan - FC Porto

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium

 

Pary Ligi Europy:

 

FC Barcelona - Manchester United

Juventus - FC Nantes

Sporting CP - FC Midtjylland

Szachtar Donieck - Stade Rennais

Ajax Amsterdam - Union Berlin

Bayer Leverkusen - AS Monaco

Sevilla - PSV Eindhoven

RB Salzburg - AS Roma

 

Pary Ligi Konferencji Europy:

 

Karabach Agdam — KAA Gent

Trabzonspor — FC Basel

Lazio Rzym — CFR Cluj

FK Bodo/Glimt — Lech Poznań

Braga — Fiorentina

AEK Larnaka — Dnipro-1

Sheriff Tyraspol — Partizan Belgrad

Łudogorec Razgrad — Anderlecht Bruksela

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...