Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Anglia w LM 3/4 drużyny, no proszę a tyle się nasłuchałem jaka ta liga przereklamowana/słaba/nędzna, podobno do pięt nie dorasta wielkiej Bundeslidze :lol2:  Chociaż szczerze powiem że i tak Wolfsburg mnie zaskoczył, myślałem że oni też polegną w fazie grupowej i zostanie tylko Bayern. Trochę śmieszne to jest, że Premier League od kilku lat jest w kryzysie, United po odejściu Fergusona w ciągłej przebudowie, Chelsea w największym kryzysie od lat, Liverpool w przebudowie a i tak tylko La Liga prezentuje się lepiej, chociaż z drugiej strony oni mają 3/5 drużyn w 1/8 LM więc też tak wspaniale nie jest.

Nie mam zamiaru komentować wyników drużyn w LE bo ten puchar interesuje mnie wyłącznie do czasu, gdy odpadnie z niego polski klub. 

No i liczę na dobre losowanie w poniedziałek, chciałbym jakieś świeże pary a nie po raz kolejny Chelsea z PSG. Chciałbym starcia Bayernu z PSG, obie ekipy nie mają konkurencji w swoich ligach i idzie im w tym sezonie świetnie, obie ekipy grają ofensywny futbol więc ten dwumecz mógłby być piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że to Legia będzie mistrzem? To samo w przypadku Lecha ,może to poznaniacy bedą się bić o lm? Szczerze ciekawie byłoby żeby to Piast albo Cracovia nas reprezentowały w Europie bo na naszym podwórku nikogo się lepiej nie ogląda.No Lech drugą połowę zaczął grać szybciej i fajnie wyglądali.

Nie wiem, napisałem ,,jeśli'' z myślą o rozstawieniach. :) Takich niespodziewanych mistrzów już w ostatnich latach przerabialiśmy, Mam nadzieję, że Legia zdobędzie mistrzostwo i poprawi swoją grę, wtedy przy udanych losowaniach może awansować nawet do grupy Ligi Mistrzów. Tyle, że nie z taką beznadziejną grą jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to Legia ma największe, choć i tak niewielkie, szanse na awans do LM. Jest naprawdę dobry trener, wraca Jędrzejczyk, zapowiadane są transfery. Najważniejsze jest jednak to, że Czerczesow słynie z dobrego przygotowania kondycyjnego. We wczorajszym meczu widać było, że Legia gra już tylko na oparach. Niektórzy jej piłkarze rozegrali więcej meczów niż zawodnicy Barcy czy Bayernu.

Co do awansu trzech zespołów angielskich- fajnie, ale ich siłę poznamy dopiero w fazie play off. Fajnie jakby znowu Chelsea trafiła na PSG, to byłby prawdziwy test dla drużyny Mourinho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest jednak to, że Czerczesow słynie z dobrego przygotowania kondycyjnego. We wczorajszym meczu widać było, że Legia gra już tylko na oparach. Niektórzy jej piłkarze rozegrali więcej meczów niż zawodnicy Barcy czy Bayernu.

 

 Trochę na tym się jednak nie znasz i operujesz ogólnikami które mówią wszyscy. Problemem Legii nie jest kondycja a motoryka. Oni mają siłę biegać 90 minut, co widać doskonale ale problem jest jeden robią to w 1 tempie, bardzo wolnym tempie.  I to wcale nie jest żadna nowość wynikająca ze zmęczenia bo ten zespól praktycznie gra tak od stycznia. Wszystko wiąże się z tym, że 2 poprzednie okresu przygotowawcze przygotowywali się pod wodzą innego człowieka niż wcześniej. 

Własnie we wrześniu 2014 roku z klubu odszedł do Osasuny Cesar Sanjuan Sklarz który terminował u Juana Iribarren(dziś Cesar jest w Lechu). I po ten czasie, po 2 kolejnych okresach zimowych i letnich piłkarze zaczęli snuć się po boisku, poruszać jak ślimaki, zaczęło brakować motoryki i szybkości co bardzo widać np. u Kucharczyka czy Koseckiego który momentalni się odbudował w Niemczech których najważniejszą cechą właśnie to jest. 

 

Wraz z przyjęciem Czerczesowa rolę tą zaczął pełnić Władimir Panikow o którym słychać dobre opinie w poprzednim miejscach pracy więc zimą przekonamy się jak to z tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę do najlepiej w pucharach wyglądają Włosi. Naprawdę nie lubię tej ligi, nawet nienawidzę, ale tak naprawdę mogą osiągnąc dobry wynik w tym roku. Nadzieja ze w LM odpadną włoscy przedstawiciele już w 1/8 a w LE też szybko odpadną.

Dla mnie jako kibica Bundesligi szkoda że odpadła Borussia M. Naprawdę pod wodzą nowego trenera grają kapitalnie. Szkoda ze Juve tak wykombinowało że poleciała Borussia.

Tak naprawdę najmocniejsze są 2 ligi tj. Angielska i Hiszpańska. Pózniej na podobnym poziomie Niemcy i Włosi. A półka niżej to Francja, Portugalia i Rosja(ogóleni tutaj pasjonująca walka o 6 miejsce w rankingu Uefa między wymienioną 3).

W rankingu w końcu polecieli Szkoci i są na żenującym miejscu(daleko za nami). Mocno po tym sezonie polecą także Holendrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Juve tak wykombinowało że poleciała Borussia.

Fani Juventusu równie dobrze mogą mieć pretensje do Borussii, że ta nie urwała punktów MC przez co Juve musiało oddać Anglikom pierwsze miejsce w grupie. 

 

Trudno zarzucić Juventusowi kalkulowanie jeśli obejrzy się pierwszy lepszy skrót z tego meczu. Zawaliła skuteczność, bo sytuacji i fajnych strzałów mistrzowie Włoch oddali bez liku. 

 

Tak na usprawiedliwienie można dodać, że na stadionie Sevilli przegrywały w tym sezonie drużyny Barcelony i Realu.

 

Natomiast BMG sama tak naprawdę pokpiła sprawę. Mogła liczyć na Juventus w ostatnim meczu - tu jak wiemy na próżno, ale awans miała też w swoich rękach i nogach. Wystarczyło zrobić dobry wynik w Manchesterze co wcale nie było misją niemożliwą. Zważywszy nawet na to, że prowadziła na Etihad, 2:1. W pierwszym meczu też wcale nie musiała przegrywać. Przypominam, że Niemcy przegrali po (głupim) rzucie karnym w ostatnich minutach meczu. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest na nowo przeliczany ranking UEFA?

Chodzi mi o to na ile lat i od kiedy na nowo przyznają ilość drużyn występujących w LM/LE. Po tej edycji LM jest szansa, że Anglia straci na rzeczy Włochów 1 drużynę z LM? Czy dopiero za 4-5 lat?

 

Jak to jest z tym, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

Co musi się stać by w najbliższym czasie Anglia straciła 1 drużynę w LM?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stronniczy90 co roku przecież jest uaktualniany ten ranking. 

 

Nie wiem co musi się stać żeby Premier League straciła tę jedną drużynę, ale wiem, że to się nie stanie ;)

Mam nadzieje, że Bundesliga wypadnie i straci to miejsce kosztem Italii, nie znoszę tych niemieckich rozgrywek i klubów. Wg mnie Italia, Hiszpania i Anglia powinny mieć po 4 msc w LM i byłoby idealnie! 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotnie- nie znoszę Serie A i mam nadzieję, że spadną w rankingu- w końcu ani pieniędzy tam nie ma, ani atrakcyjnej gry, ani młodych talentów. To wszystko jest w Bundeslidze, do tego pełne stadiony. Anglia w końcu się opamięta, mam nadzieję i postawi na szkolenie młodzieży i dobry skauting. Akurat pieniędzy mają tam olbrzymie ilości, tylko mądrze nimi gospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlosowano pary LM:

KAA Gent – VfL Wolfsburg

AS Roma – Real Madryt

PSG – Chelsea

Arsenal – FC Barcelona

Juventus – Bayern Monachium

PSV – Atletico Madryt

Benfica Lizbona – Zenit Sankt Petersburg

Dynamo Kijów – Manchester

Jest kilka hitów: PSG- Chelsea(liczę na awans Francuzów), Arsenal- Barcelona(pech drużyny Wengera), Juve- Bayern(zobaczymy prawdziwą siłę Juve, zdecydowany faworyt to drużyna z Monachium). Niesamowite szczęście Wolfsburga czy Atletico. Prawdopodobny awans 3 drużyn hiszpańskich, dwóch niemieckich, jednej francuskiej, angielskiej i chyba rosyjskiej. Bardzo prawdopodobne jest pożegnanie z drużynami włoskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te losowania to jakaś kpina i oszustwo.

Przy Euro 2016 mówiłem, że trafimy na Niemcy lub Anglię. Wiedziałem, że będzie to tez Irlandia, oraz mówiłem, że ro będzie Rosja, ale Ukraina a Rosja to jedno kopyto, ruski to ruski.
Przy LM znowu kpina...

 

Losowania jak najbardziej ok, widać że tutaj słabsze drużyny vs słabsze drużyny, mocne vs mocne. Jedynym wyjątkiem jest Manchester City, który jako jedyny trafił najlepiej jak mógł.

 

Moim zdaniem dalej pójdą:

1. Wolfsburg

2. Real

3. PSG lub Chelsea, tutaj wszystko zależy od podejścia.

4. FC Barcelona

5. Bayern

6. Atletico Madryt

7. Zenit

8. Manchester City
 

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpiną jest też terminarz UEFA Champions League. UEFA tego samego dnia dała mecze Arsenal - Barcelona i Juventus - Bayern.

Dla porównania mamy taki dzień z meczami PSV - Atlético oraz Dyn. Kijów - Man. City. Bez jaj, przecież dało się ustalić inaczej.

 

Dokładniejszy terminarz​:

16.02 | PSG - Chelsea oraz Benfica -  Zienit
17.02 | Gent - Wolfsburg oraz Roma - Real Madrid
23.02 | Arsenal - Barcelona oraz Juventus - Bayern
24.02 | PSV - Atlético oraz Dyn. Kijów - Man. City


08.03 | Wolfsburg - Gent oraz Real Madrid - Roma
09.03 | Chelsea - PSG oraz Zienit - Benfica
15.03 | Atlético - PSV oraz Man. City - Dyn. Kijów
16.03 | Barcelona - Arsenal oraz Bayern - Juventus

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kpiną jest też terminarz UEFA Champions League. UEFA tego samego dnia dała mecze Arsenal - Barcelona i Juventus - Bayern.

Dla porównania mamy taki dzień z meczami PSV - Atlético oraz Dyn. Kijów - Man. City. Bez jaj, przecież dało się ustalić inaczej.

 

Dokładniejszy terminarz​:

16.02 | PSG - Chelsea oraz Benfica -  Zienit

17.02 | Gent - Wolfsburg oraz Roma - Real Madrid

23.02 | Arsenal - Barcelona oraz Juventus - Bayern

24.02 | PSV - Atlético oraz Dyn. Kijów - Man. City

 

 

08.03 | Wolfsburg - Gent, oraz Real Madrid - Roma

09.03 | Chelsea - PSG oraz Zienit - Benfica

15.03 | Atlético - PSV oraz Man. City - Dyn. Kijów

16.03 | Barcelona - Arsenal oraz Bayern - Juventus

 

Też tak uważam, że jeden mecz powinni zamienić:

Atlético - PSV lub Man. City - Dyn. Kijów

Przecież to karygodne. Obejrzałbym sobie Bayern i Lewego. Ale nie obejrze go, bo obejrze na 100% Barcelone, pomimo tego, że jestem kibicem Realu. To i tak Barcelonę będę oglądał.

Co jak co ale kibice Realu chętnie oglądają mecze Barcelony, ale również kibice Barcy oglądają Real. Poziom oglądalności będzie większy, pomimo tego, że gra Lewy w Bayernie.

 

No ale i tak obejrzałbym Bayern. Dla mnie live to live, retransmisji nie oglądałem chyba jakieś 4 lata. Bo retransmisja nie smakuje mi w ogóle nie daje tyle frajdy i radości co mecz live.

 

PS. Niech ktoś coś zrobi przed stadionem by mecz się nie odbył albo Barcelony albo Bayernu. Oby ten mecz przełożyli na inną godzinę lub inny dzien. Oby coś było przełożone, bo nie wyobrażam sobie tego dnia.

Niech w Londynie spadnie tyle deszczu czy śniegu, by mecz się nie odbył w tym terminie

 

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że jeden mecz powinni zamienić:

Atlético - PSV lub Man. City - Dyn. Kijów

Przecież to karygodne. Obejrzałbym sobie Bayern i Lewego. Ale nie obejrze go, bo obejrze na 100% Barcelone, pomimo tego, że jestem kibicem Realu. To i tak Barcelonę będę oglądał.

Co jak co ale kibice Realu chętnie oglądają mecze Barcelony, ale również kibice Barcy oglądają Real. Poziom oglądalności będzie większy, pomimo tego, że gra Lewy w Bayernie.

 

No ale i tak obejrzałbym Bayern. Dla mnie live to live, retransmisji nie oglądałem chyba jakieś 4 lata. Bo retransmisja nie smakuje mi w ogóle nie daje tyle frajdy i radości co mecz live.

 

Jednego dnia będa dwa mecze, więc jaki to problem obejrzec mecz Barcelony live, a potem nie sprawdzając wyników poczekąc od razu na C+Sport na drugi mecz i dwa naraz wciągnąć?

Jakiś sztuczny problem którego nie am robisz. Ja tak oglądam, wcozraj nie mogłem obejrzęć meczu Jventusu live więc od 23:00 jak wróciłem chwilę wczesniej z halówki do domu to obejrzałem mecz PSG, a potem o 1:00 wciągnąłem z odtworzenia mecz Juentusu. Nie znałem wyników i miałem emocji full. ALe przecież to takie trudne... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa już inaczej na psychikę. Nie mogę oglądać czegoś z retransmisji, wiedzac, że ten mecz był. Nie mogę i kropka.

Z retransmisji oglądałem kilka razy w życiu pamiętny finał Liverpool vs Milan. Nawet jako fan Realu nie oglądam z retransmisji bo dla mnie retransmisja to popłuczyny.

Live to live i tego się trzymajmy. Inaczej smakuje.

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do odmiany Liga Europy

 

Wyniki losowania 1/16 finału Ligi Europy:
 
Valencia CF - Rapid Wiedeń
 
ACF Fiorentina - Tottenham Hotspur
 
Borussia Dortmund - FC Porto
 
Fenerbahce Stambuł - Lokomotiw Moskwa
 
Anderlecht Bruksela - Olympiakos Pireus
 
FC Midtjylland - Manchester United
 
FC Augsburg - Liverpool FC
 
Sparta Praga - FK Krasnodar
 
Galatasaray Stambuł - Lazio Rzym
 
FC Sion - Sporting Braga
 
Szachtar Donieck - Schalke 04 Gelsenkirchen
 
Olympique Marsylia - Athletic Bilbao
 
Sevilla FC - Molde FK
 
Sporting Lizbona - Bayer Leverkusen
 
Villarreal CF - SSC Napoli
 
Saint Etienne - FC Basel
 
Pierwsze mecze zostaną rozegrane 18 lutego. Rewanże zaplanowano na 25 lutego.

Tu też kilka znakomitych spotkań jak Villarreal CF - SSC Napoli, Galatasaray Stambuł - Lazio Rzym, Borussia Dortmund - FC Porto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDF pokaze tylko 2 z 4 meczów 1/8 finalu LM z udzialem niemieckich zespolow http://www.t-online.de/sport/fussball/champions-league/id_76405810/champions-league-zdf-zeigt-jeweils-nur-ein-achtelfinal-spiel-des-fc-bayern-und-wolfsburg.html

 

17.02 | Gent - Wolfsburg
24.02 | PSV - Atlético albo  Dyn. Kijów - Man. City
09.03 | Chelsea - PSG albo Zienit - Benfica
16.03 | Bayern - Juventus

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet słaby Real poradzi sobie z Romą, jestem o tym przekonany. Też nie rozumiem tego, że jednego dnia są dwa hitowe mecze, a drugiego słabeusze.

Jeżeli Roma postawi autobus taki jak z Barca w pierwszym meczu grupowym to może być różnie ale blancos grają skrzydłami i tylko skrzydłami    pytanie kim Roma ma atakowac? No a jak w obronie zagrają tak jak w meczu 6:1 to po pierwszym meczu będzie po zawodach. Jednak na razie blancos nie wygrali z żadnych z wielkich       ni Barca  ni Sevilla    na wyjeździe z PSG coś tam zagrali    u siebie tragedia i teraz z Villareal .

Oba mecze zapowiadają się na jednostronne widowiska. Wszystko wskazuje na zdecydowane wygrane zarówno Barcy, jak i Bayernu. Lubię oba w/w kluby, ale Arsenal gra ładniejszą piłkę niż Juve. To przeważy szalę.

Jak pamiętam za czasów PEPA   Barca nie wygrała z Arsenalem na wyjeździe. Było 2-2 i 1-2        Pep w zasadzie głownie przegrywał lub remisował na wyjeździe . Rywalizacja rewanżowa pamiętam że raz zaczęła się od samobója a potem przyszło tsunami z 0-1  na 4-1.       Juve   Bayern   . PEP jeszcze takiego przeciwnika nie miał w swojej karierze który ma  obrone ala Chelsea lub nawet jeszcze lepsza.   Zmasakrowali Arsenal  5;1 o ile pamiętam ale Arsenal to nie Juve.  Może dojść do sensacji  czyli  Juve wyrzuci Bayern?  Jest przecież  Dybala  jest  Pogba  obaj to młodzi. Bayern nie ma LLorente  a co zrobił  LLorente   wcisnał gola z rogu i to jakiego.

Jednego dnia będa dwa mecze, więc jaki to problem obejrzec mecz Barcelony live, a potem nie sprawdzając wyników poczekąc od razu na C+Sport na drugi mecz i dwa naraz wciągnąć?

Jakiś sztuczny problem którego nie am robisz. Ja tak oglądam, wcozraj nie mogłem obejrzęć meczu Jventusu live więc od 23:00 jak wróciłem chwilę wczesniej z halówki do domu to obejrzałem mecz PSG, a potem o 1:00 wciągnąłem z odtworzenia mecz Juentusu. Nie znałem wyników i miałem emocji full. ALe przecież to takie trudne... 

No i ja zrobie tak samo   z Juve  Bayernem ale na drugi dzień o ile będa powtórki w rozsądnych godzinach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bayern nie wyeliminuje Juve, w co nie wierzę, to oznacza że czas Guardioli minął. Ma czas, odpowiednich wykonawców, wszystko żeby osiągnąć sukces w LM. Taki przeciwnik jak drużyna z Turynu, tym bardziej tak osłabiona, powinien być przystawką, rozgrzewką. Prawdziwe pojedynki to te z Barcą, RM czy nawet PSG(o ile awansuje). Nawet nie rozpatruję takiego scenariusza jak brak awansu Bawarczyków. Podobnie jak drużyny Beniteza w starciu z Romą, która jest beznadziejna w obronie(w odróżnieniu od Juve) i bezradna w ataku. Nawet Real w kryzysie powinien ich spokojnie pokonać. Podoba mi się losowanie, bo jest szansa że wszyscy potencjalni faworyci zagrają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...