Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam po raz kolejny - to, ze ktos gra w LM to nie jest wymiernik wspanialosci ...

Lepiej nastukac punkty do rakingu klubowego i ligowego oraz ewentualnie wyjsc z grupy w LE, niz robic to co roku robia zespolu pokroju Dinama Zagrzeb czyli 0 pkt i bilans 1-20 w bramkach.

 

W czym Polska bedzie gorsza od takiego Kazachstanu np.? Na pewno nie w rankingu. Po co Nam klub w LM? Zeby sie osmieszac, byc daleko w rankingu ligowym oraz zeby kluby mialy beznadziejne wspolczynniki? Pisalem juz o tym w temacie z PL klubami w Europie - popatrzcie jak to wyglada:

 

Bialorus (BATE), Slowenia (Maribor), Bulgaria (Ludogorets i Levski Sofia), Szwecja (Malmö FF), Dania (Copenhagen i Nordsjælland), Szkocja (Celtic i Rangers), Slowacja (Žilina i Artmedia Petrzalka), Serbia (Partizan), Izrael (Maccabi Haifa i Maccabi Tel-Aviv), Wegry (Debrecen) do tego na starcie kolejnego sezonu Polska wyprzedzi w rankingu Cypr (APOEL).

Te wszystkie federacje sa ZA POLSKĄ. Co im dala ta Liga Mistrzow?

Na Lige Mistrzow to nadejdzie pora, gdy minimum 2 polskie kluby beda rok w rok grac w grupie LE, miec jakis porzadny sklad i kase. Poki co mija sie to z celem, jakim jest awans w rankingu. LM to bedzie katastrofa, bo zaczniemy spadac w rankingu na leb, na szyje z roku na rok.

 

 

I w ogole co Wy z tym awansem Izraelskiego zespolu do LM po 11 latach?! Przestancie siac zamet i wprowadzac ludzi w blad.

Przeciez w 2009/10 najtragiczniejszy rezultat w historii LM uzyskalo Maccabi Haifa (wszystkie mecze przegrane, bilans 0:8 (!)) [Maccabi Haifa was the first club to finish the Champions League group stage with 0 wins, 0 goals and 0 points.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, tak sie nie robi panie Schmidt i zarzadzie Bayeru. Pozbywaja sie prawie najlepszego zawodnika Sona (lepszy w mojej opinii jest tylko Calhanoglu) ...

Lazio awans jak zloto, sklad Bayeru to jakis zart - w Leverkusen nie chca Ligi Mistrzow. Jestem zazenowany takim podejsciem. A Bayer bedzie tez nisko w tabeli Bundesligi, takim skladem to dlugo nie pociagna.

 

Nie wierzylem w to wczesniej, ale teraz widze, ze Bayer aktualnie to niepowazny klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa jest duża, ale to nie oznacza, że musi ustawić klub na kilka lat w swojej lidze. Rumuńskie Otetul Galati i Unirea Unirei nie grają w najwyżej klasie rozgrywkowej w Rumunii, a słowacka Artmedia Petrzałka gra chyba w IV lidze.

 

I w ogole co Wy z tym awansem Izraelskiego zespolu do LM po 11 latach?! Przestancie siac zamet i wprowadzac ludzi w blad.

Przeciez w 2009/10 najtragiczniejszy rezultat w historii LM uzyskalo Maccabi Haifa (wszystkie mecze przegrane, bilans 0:8 (!)) [Maccabi Haifa was the first club to finish the Champions League group stage with 0 wins, 0 goals and 0 points.]

 

Fakt ostatnio mistrz Izraela w lidze mistrzów był w sezonie 2010/2011, ale ja miałem na myśli, że po 11 latach to awansował konkretny klub z tego kraju- Maccabi Tel Aviv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W czym Polska bedzie gorsza od takiego Kazachstanu np.? Na pewno nie w rankingu. Po co Nam klub w LM? Zeby sie osmieszac, byc daleko w rankingu ligowym oraz zeby kluby mialy beznadziejne wspolczynniki? Pisalem juz o tym w temacie z PL klubami w Europie - popatrzcie jak to wyglada:

 

Te wszystkie federacje sa ZA POLSKĄ. Co im dala ta Liga Mistrzow?

Na Lige Mistrzow to nadejdzie pora, gdy minimum 2 polskie kluby beda rok w rok grac w grupie LE, miec jakis porzadny sklad i kase. Poki co mija sie to z celem, jakim jest awans w rankingu. LM to bedzie katastrofa, bo zaczniemy spadac w rankingu na leb, na szyje z roku na rok.

 

 

Pytanie ode mnie w twoją stronę. Bierzesz coś czy w dzieciństwie coś brałeś i dziś odczuwasz tego skutki?

Wytłumacz mi twój tok myślenia bo tego nie rozumie. Jaki racjonalnie zarządzany klub może nie chciec awansowac do LM kosztem LE aby sobie nabic punktów w rankingu. Po to sie bije punkty do tego rankingu aby miec łatwiejszy awans do LM a ty tu opowiadasz iż lepiej grac w LE tylko dla tego rankingu. Chyba logiczne iż każdy klub woli grac w LM nawet przegrywając wszystkie mecze ale grając z Barceloną, Arsenalem czy Romą niż toczyc boje z zespołami z Ukrainy, Rosji czy Rumuni.

Sam awans do LM to poza olbrzymim zastrzykiem gotówki dodatkowe punkty do rankingu. Za sam awans do LM klub i federacja dostają 4pkt. więc muszą wygrac dwa mecze w mniej prestiżowej LE.

 

 

Nie wierzylem w to wczesniej, ale teraz widze, ze Bayer aktualnie to niepowazny klub.

 

Są racjonalnie zarządzani a nie jak kluby z Anglii gdzie mają bogatych właścicieli i na wszystko ich stac. Son początek sezonu ma przeciętny a nawet słaby. Bayer ma naprawdę świetną politykę transferową i doskonale wiedzą iż sprzedaż Sona za te pieniądze jest opłacalna dla klubu w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj glupot. Son nie ma zadnego slabego poczatku (tez tak myslalem jakis czas temu) - trener mu nie daje grac, bo w Leverkusen sie go pozbyc, ma odejsc do Tottenhamu - co jest idiotycznym rozwiazaniem dla niego i Bayeru. Jak tak robia - trudno, niech sie naucza zarzadzac klubem - teraz pewnie odpadna, w Bundeslidze zagraja slabo i byc moze sie do LE ledwo dostana, niemozliwym jest z takim skladem, bez Sona zajac miejsce w TOP 4 Bundesligi.

 

Rany kolejny co nie ma pojecia o rankingu ... Jak masz pisac glupoty to lepiej nie pisz, OK?

Juz to wrzucalem do tematu z PL klubami w Europie - nie bede tego kopiowal - masz prosty przyklad:

Legia poprzedni sezon w LE - 5 meczow wygranych i 10.000 pkt nastukanych. Dinamo poprzedni sezon w LM - wszystkie mecze przegrane i 4.000 pkt do rankingu. Gdzie masz tutaj wyzszosc LM nad LE dla klubow na takim poziomie?

Gwarantuje Ci ponadto, ze po tym sezonie Legia wyprzedzi Dinamo Zagrzeb w rankingu klubowym UEFA. Legia juz ma 3 pkt wiecej od Dinama w rankingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, ze Bayer dzisiaj easy z handicapem tydzien temu. APOEL przewalil mi kupon na 700 stowek swoja tragiczna beznadziejnoscia, brak slow. Reszta wynikow po mysli (BATE slabe na wyjazdach, dalo ciala z PArtizanem, pomimo ze prowadzilo - wiec tak troche mozna to uznac za niespodziake, choc nie do konca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie awans Astany, chociaż w poprzedniej rundzie rzutem na taśmę pokonali HJK Helsinki. Sporting Lizbona został okradziony z Ligi Mistrzów (nie uznana bramka byłoby 2-2). Znając już rozkład koszyków grupą śmierci by była według mnie: Chelsea, Real, Lyon, Wolfsburg a grupą marzeń: Zenit, Leverkusen, Olympiacos, Astana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf i pozostali psychofani wloskiej pilki znow beda plakac i podawac milion powodow porazki zamiast napisac po prostu, ze wloska pilka klubowa to smiech na sali :D

 

Ilosciowo z krajow przedstawia sie to tak w LM:

Hiszpania - 5 zespolow

Niemcy i Anglia - po 4 zespoly

Wlochy, Portugalia, Francja, Rosja i Ukraina - po 2 zespoly

Holandia, Belgia, Turcja, Grecja, Chrowacja, Izrael, Szwecja, Bialorus, Kazachstan - po 1 zespole

 

:lol2:

 

Juz widac, dlaczego Hiszpania wymiata absolutnie a Niemcy i Anglia sa dosyc daleko za nia, nie mowiac o pozostalych federacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve i Roma a ostatnio widziałem Pogbe jak walnął wolnego i posłał piłke na księżyc i to ma być piłkarz za 80/100 mln ?

 

Hiszpania 5 bo jest to w tej chwili topowa liga

Anglia 4 standard i zobaczymy ile będzie w 1/4

Portugalskich klubów zawsze trzeba się bać każdy zna Porto i inne ekipy.

Francja tutaj poza PSG to ja nie widze nikogo

 

Ciekawe kto teraz jest faworytem do wybrania Ligi Europy.Chociaż najpierw muszą się odbyć mecze rewanżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi, ze portugalska liga naprawde ma slabe druzyny (mowie ogolnie o calej lidze) i tak wysoko w rankingu trzymaja ją tylko swietne wystepy do poprzedniego sezonu (mowiac to mam na mysli, ze w poprzednim juz bylo widac, ze cos jest nie tak) - na ta chwile wlasnie poza Porto i Benfica reszta druzyn naprawde jest slaba i gra tam mnostwo pilkarzy kompletnie nikomu nie znanych. Wiem co mowie, ogladam lige portugalska na Sportklubie i naprawde ciezko to sie oglada. Legia zaraz moze Brage dogonic w rankingu UEFA, tylko 2 pkt traci. Po nastepnym sezonie do tego Legia bedzie mogla dogonic spokojnie Sporting Lizbona.

 

@asiafan - spokojnie. Tak sa absolutnym TOP 1 i miazdza wszystkich w rankingu. Jednak Hiszpania nie ma 5ciu druzyn w LM ze wzgledu na ranking :) To ze wzgledu na ta nowosc od poprzedniego sezonu, ze zwyciezca LE startuje w nastepnym sezonie LM. Normalnie z kazdej ligi ze wzgledu na tabele do LM moga awansowac max. 4 druzyny.

 

Roma miala farta, ze Basel dalo ciala - tak by byli w 4. koszyku podczas losowania grup LM :lol2:

 

Legia w nastepnym sezonie tak patrze i moze miec 5. wspolczynnik nawet w eliminacjach LM (czyli rozstawienie w ostatniej rundzie), zalezy jak to sie potoczy w innych ligach.

Po tym sezonie Legia powinna spokojnie nastukac ponad 30 pkt w rankingu (mam na mysli wspolczynnik gdyby ktos nie kumal), to juz wynik naprawde dobry, od niepamietnych czasow zaden polski klub tyle nie mial i daje to rozstawienia praktycznie we wszystkich rundach eliminacji europucharow (no moze poza ta Play-OFF LM) i pewny 3. koszyk w LE, ze sporymi nadziejami na 2. koszyk.

 

Znamy juz (prawie caly) uklad 1. koszyka w LE - jest naprawde mocny:

Schalke 04 111.883

Borussia Dortmund 99.883 (daje ich, bo powinni spokojnie awansowac)

Basel 84.875

Napoli 84.102

Tottenham Hotspur 84.078

Ajax 66.195 (daje ich, bo powinni spokojnie awansowac)

Villarreal 58.999

Rubin Kazan 57.099 (daje ich, bo powinni spokojnie awansowac)

Sporting CP 56.276

Marseille 55.483

Dnipro Dnipropetrovsk 52.033

Braga 51.776 lub Athletic Bilbao 56.999 (maja problem, bo 1. szy mecz przegrali, wiec z nimi moze byc roznie)

 

Dla Legii i Lecha (jesli awansuja) to Ja tu widze szanse do powalczenia z Dnipro, Rubinem Kazan, Ajaxem, Sportingiem Lizbona, Braga i Basel (niepotrzebnie ich sie Lech bal, ciency sa tak naprawde, niespodziewalem sie jednak ze az tak, zeby odpasc w beznadziejnym stylu z Maccabi - inna sprawa, ze Lech nie ma kogokolwiek kto potrafi strzelac gole ...).

 

Francja jutro praktycznie na pewno wyprzedzi Portugalie w rankingu (z mojej perspektywy to NARESZCIE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umkwatatata Tyle że trzeba najpierw w finale ograć przeciwnika a Valencia tez nie bez trudu przeszła Monaco .W pierwszym meczu móglbyć całkowity inny wynika w rewanżu po 1:0 i golu Negredo jakby chcieli to najlepiej by się połozyli na murawe a Monaco niech sobie gra.Romy nie komentuje bo to jest klub który na drugie powinien się nazywac się kompromitacja Włoska.Tyle razy co oni dawali ciała mając 3 pkt na widelcu stale je tracili w ostatnich sekundach.Portugalia słaba nie jest wcale mają i trenerów system szkolenia i zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 koszyk to w przypadku jeśli Polskie drużyny awansują to mają pewny obydwie już w tym sezonie.

http://kkslech.com/2015/08/26/losowanie ... ni-rywale/

 

Co to za brednie?! Nie wierzcie tej stronie, nie maja pojecia co pisza, to jakies kompletne bzdury!

AS Monaco (3 koszyk) oraz Rapid Wiedeń (4 koszyk), Lazio Rzym (2 koszyk), APOEL Nikozja (3 koszyk) oraz Partizan Belgrad (4 koszyk). Poznański Lech bez względu na wyniki rewanżów IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy na pewno znajdzie się w przedostatnim 3 koszyku jeśli oczywiście przejdzie Videoton Fehervar.

 

W przypadku tych zespolow nie jest pewne jeszcze w ktorym koszyku zagraja! Skad strona Lecha to wie? Gwarantuje, ze to sie tak nie skonczy na 100%.

TO nie jest prawda, Lech nie bedzie na 100% w 3. koszyku, jeszcze tego nie wiadomo.

 

WIki wie najlepiej, tam jest wszystko na biezaco podliczane:

https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%8 ... opa_League

 

Monaco i APOEL beda w 2. lub 3. koszyku, Lazio i Fiorentina w 1. lub w 2. koszyku, Rapid Wieden i Partizan to 2., 3. lub 4. koszyk.

====================

 

Polecam ogarnac co robi Bordeuax: http://www.livesports.pl/mecz/l2dRXFI2/#sklady;1

Przyjechali rezerwami do Almaty, przegrywaja juz 0:1 teraz 2. polowa zostala - patrzac na sklad i lawke, wydaje mi sie, ze trener uznal, ze LE im niepotrzebna - jezeli odpadna, nie bedzie to niespodzianka. Jakas masakra, francuska pilka znowu sie osmiesza - jako fan nie wiem co powiedziec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...