Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siano się dla nich liczy, ale kasę to mają od sponsorów, których logotypy są już upychane gdzie się tylko da, nie tylko na bandach, grafice ekranowej, czy na bramkach w przerwach, ale  też w TV, tuż przed, w trakcie, czy po transmisji. Dla sponsorów reklamowych ważne jest też to, aby Ekstraklasa była jak najszerzej dostępna (w TV), aby ich marki było widać setki tysięcy razy.

Edytowane przez nieczęstygość
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, diabeu napisał:

Strategia Ekstraklasy jest taka że liczy się siano. Nie moja wina że nie potrafisz tego zrozumieć i łykasz jakieś PRowe gadki.

Śmieszny jesteś niebywale jeżeli uważasz, że ktokolwiek pójdzie na narodową ligę tylko w necie.

Bardzo śmieszny, naiwny i łykający jakieś PRowe gadki mówiące tylko o kasie.

Już ci napisałem, że nikt nie przebije na tyle oferty np. C+ żeby Ekstraklasie opłacało się zniknięcie ligi z TV.

Ale ty wolisz swoją chorą teorię, cóż nie moja wina.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 09:54, Kiler napisał:

Na pewnym serwisie z ogłoszeniami o pracę, pojawiły się 2 ogłoszenia do DAZN Poland (lokalizacja Katowice), więc takie palcem po wodzie  to pisane nie jest.

Polski oddział DAZN nie jest wcale czymś już takim nowym, o czym możemy sobie poczytać tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tracer10 napisał:

Śmieszny jesteś niebywale jeżeli uważasz, że ktokolwiek pójdzie na narodową ligę tylko w necie.

Bardzo śmieszny, naiwny i łykający jakieś PRowe gadki mówiące tylko o kasie.

Już ci napisałem, że nikt nie przebije na tyle oferty np. C+ żeby Ekstraklasie opłacało się zniknięcie ligi z TV.

Ale ty wolisz swoją chorą teorię, cóż nie moja wina.

Śmieszny jesteś myśląc że Ekstraklasa nie patrzy na hajsy. Twoje wyobrażenia o tym ile to DAZN musiałoby przebić mityczną ofertę C+ też sobie możesz schować. Przy DAZN Ekstraklapa wcale nie musi zniknąć z TV. Tak było w Italii gdzie właśnie stworzyli też linearny kanał. W obecnej sytuacji pewnie podobnie byłoby w PL. Dla Ekstraklapy linearny kanał dostępny na platformach i kablówkach a dla reszty serwis VOD. Świat się zmienia. To że ty żyjesz dalej w XX wieku i nie wyobrażasz sobie sportowej platformy VOD to nie znaczy że inni też tak mają.

 

@lukash55

Cytat

Panowie mozecie podac gdzie znajde program na kanal DAZN? z gory dzieki.

https://en.wikipedia.org/wiki/DAZN

Tu możesz poczytać jakie mają prawa w poszczególnych krajach.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę ten linearny kanał.

Ani mi w głowie toczyć batalię z twoimi wyimagowanymi teoriami.

Przy okazji nie wmawiaj mi o moich wyobrażeniach co do DAZN błagam cię.

DAZN ze SKY DE do niedawna i ostatnio DAZN KANADA z neta właśnie to dla mnie codzienność?. Welcome XX wiek.

Miłego dnia i żyj sobie spokojnie w swoim XXI wieku.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że DAZN wejdzie do Polski, dogada się z C+ tak jak w Niemczech czy we Włoszech i będzie pokazywać 3-4 mecze w kolejce. Dodatkowo dostanie pojemność na satelicie na jeden kanał. Co więcej przejmie Ligę Włoską i Hiszpańską. Wcześniej może dokupią Ligę Francuska i być może F1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 21:35, Emil.1603 napisał:

Nie wiem. Nie obchodzi mnie to przez co jest napędzane, czy to jakiś unicast, multicast, duocast, monocast, bo zwyczajny odbiorca jak i nawet większość osób stąd nie ma pojęcia o tym. Jest opóźnienie - jest. Więc oglądanie sportu przez takie coś na żywo nie ma żadnego sensu ;)

no wlasnie powinno pana obchodzic...przez takie lekcewazenie 

'mnie nic nie interesuje chce by dzialalo" wlasnie nie będzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, frankie1905 napisał:

Racja, zapomniałem o tym że F1 do 2022 w Eleven. A co do DAZN na satelicie to jakoś rynek zmusił ich do takiego kroku we DE i IT.

Co do kanału linearnego to podejrzewam że w Polsce też byłoby tak że uruchomili by taki choćby na potrzeby transmisji Ekstraklasy, jeśli by ją zakupili. Jednak januszy nie brakuje (co widać nawet na forum), więc musieliby dla nich dać taką możliwość bo dla nich to za trudne do zrozumienia że może być platforma transmitująca wszystko przez internet.

 

Sam start DAZN w Polsce myślę że właśnie będzie uzależniony od tego czy uda im się pozyskać Ekstraklasę. Niby 30 liga Europy, ale jednak w PL przyciągająca najwięcej widzów co pokazują dane dotyczące oglądalności poszczególnych meczów.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jednak januszy nie brakuje (co widać nawet na forum), więc musieliby dla nich dać taką możliwość bo dla nich to za trudne do zrozumienia że może być platforma transmitująca wszystko przez internet.

Ludzi, którzy chcą obejrzeć sport w dobrej jakości, z dobrą przepływnością, bez zacięć nazywasz Januszami. Dobre

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabeu napisał:

Jednak januszy nie brakuje (co widać nawet na forum), więc musieliby dla nich dać taką możliwość bo dla nich to za trudne do zrozumienia że może być platforma transmitująca wszystko przez internet.

A ty zrozumiesz wreszcie, że w Polsce jest wiele miejsc, w których o dobrym i szybkim internecie można zapomnieć? Wejdź na dowolne forum największych dostawców internetu stacjonarnego w Polsce, poczytaj o problemach ludzi, którzy nawet w dużych miastach nie mają dostępu do internetu stacjonarnego a mobilny działa źle. Nie wspominając o mniejszych miasteczkach czy wsiach (chociaż tutaj sporo poprawi się dzięki POPC).

Druga sprawa, to na razie jest jedna plotka, ktoś kogoś gdzieś tam widział. Nie wiadomo nawet, czy chodziło o wejście na polski rynek czy po prostu DAZN chce powiększyć portfolio zagranicą. Jeśli już mieliby wziąć się za Ekstraklasę w Polsce to raczej wraz z C+ na zasadzie jedni w tv, drudzy w internecie.

Ekstraklasa nie pozwoli sobie na ograniczenie dostępu do swoich treści tylko do internetu, to byłby strzał w kolano.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pawop napisał:


 


Ludzi, którzy chcą obejrzeć sport w dobrej jakości, z dobrą przepływnością, bez zacięć nazywasz Januszami. Dobre emoji3.png
 

Nie, januszami nazywam ludzi, którzy nie wiedzą że poprzez stream w necie mogą obejrzeć mecz w dobrej jakości i bez zacięć. No chyba że HBO GO wzięłoby Ekstraklase :D

 

@mrozio11 no więc wyraźnie napisałem że pewnie GDYBY DAZN miało wejść do PL to uruchomiliby jednocześnie jeden linearny kanał choćby właśnie dla tej Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi osobiście też by to odpowiadało gdyby była aplikacja z dobrym bitrate, a przy tym dostępna na każdą platformę (jak obecnie Netflix) oraz zawierająca wszystkie ciekawe prawa sportowe w jednym miejscu. 

 

Często korzystam z serwisów VOD, bo jest to zwyczajnie wygodne. Oglądam co chce, kiedy chce i gdzie chce. Nie jestem osobom, która włącza telewizor i bezmyślnie przerzuca kanały zabijając czas. Poza tym po co mi 150 kanałów skoro oglądam w telewizji linearnej praktycznie wyłącznie sport. Nie lubię czekać na emisję programu, odcinka serialu czy filmu w dodatku przerywanych reklamami (!). Dla mnie ta formuła już przeminęła, bo jest do tego wygodny dostęp. 

 

Także nie można mówić, że DAZN jest zły, bo wcale nie jest. Infrastruktura internetowa rozwija się coraz bardziej i to wszystko będzie ku temu zmierzać. Gdyby była taka możliwość to już dziś porzuciłbym telewizję linearną na rzecz DAZN + VOD. Tak po prostu zwyczajnie dla wygody ;)

 

Wiadomo, że jest grupa osób starszych, którzy nie ogarniają technologii, bądź też takich użytkowników którzy z jakiegoś powodu mają w sobie zakorzeniony pociąg do tego typu oglądania (ok, nie wnikam każdy ma inne zamiłowania ;) ) i dla nich liczy się tylko tradycyjna telewizja, więc nie mówię, że treści mają być dystrybuowane tylko przez internet, bo nie o to chodzi. Chodzi o to żeby iść z duchem czasu. By była elastyczność i każdy mógł wybrać co mu bardziej pasuje ;)

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, że DAZN jest zły. Ja sam korzystam z tv bardzo podobnie do ciebie, tzn. z telewizji w klasycznym wydaniu wystarcza mi oferta NTC, oprócz sportu. Gdyby DAZN dał mi na start całą Premier League, szczególnie na tym mi zależy bo z innych czołowych lig mogę oglądnąć wszystko co chce a Premier League ma niestety u nas swoje ograniczenia i meczu w sobotę o 16 wybrać nie mogę to z pakietów C+ bym zrezygnował.

Najbardziej zależy mi na Premier League i w tym aspekcie mocno liczę na DAZN. Z Ekstraklasą u nas będą mieli jednak ciężko, chyba że właśnie dogadają sie z C+. Ci drudzy nie mogą pozwolić sobie na jej utratę a ostatni przetarg i sposób dystrybucji pokazuje, że ciężko będzie dołożyć więcej pieniędzy za te prawa. Cena i tak jest już bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...