Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie powinniście się zająć najbardziej skrytykowanym naszym systemem ochrony małoletnich i uznawanym jako najgorszy na świecie, ponieważ TVN notorycznie zawyża filmy animowane do +12, ponieważ TVN traktuje jako atrakcyjne dla reklamodawców i wszystko z powodu porozumienia o niezdrowej żywności. Tym tematem powinniście się zająć razem z @Salarieri (o ile się zgodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

A mógłbyś wysłać też mnie w wiadomości prywatnej? Zaciekawiłeś mnie. Byłbym wdzięczny. Jeśli nie, to chociaż powiedz o który numer chodzi. ;)

Dziś będę zajęty, więc nie wiem czy to zrobię, ale wyślę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień za nami, więc pora na kolejne, 30 już wydanie "Medialnych", dziś w składzie: @Frontowiec, @Poland, oraz ja. Dzisiaj wydanie specjalne - o tym, co już możemy powiedzieć jeśli chodzi o wiosenne ramówki. Dla tych co nie lubią zbyt długich wydań: tym razem trwa tylko 61 minut ;)

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.30-30.01.2017-114982812-130743097 - wersja online

http://www41.zippyshare.com/v/QtdYSxc5/file.html - wersja do pobrania.

 

Następny program wyjątkowo za 2 tygodnie, gdyż teraz mi się sesja zaczyna i muszę się uczyć. Za to już teraz mogę powiedzieć, że będzie trochę odświeżenia w formule.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co rozpiska. Wszak to wydanie to omówienie propozycji wiosennych w polskiej telewizji.

 

A następny program miałem ja robić, ale się rozchorowałem. Więc nic nie wyjdzie, bo nauka, nauka, nauka zarówno u Kirka jak i Frontowca. Następny program więc 13 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M30. Jak chcecie, to zrobię Wam przelew i kupicie sobie jubileuszowy tort :mrgreen:

 

Jedynka - "Wojenne dziewczyny". Mam zamiar zerknąć na ten serial, zapowiada się interesująco. Oglądalność może oscylować wokół dwóch milionów, jeżeli fabuła będzie interesująca. "Opolskie przeboje" - o, tego nie wiedziałem. Tylko oby nie było takiej siary, jak z "Ja to znam!" :mrgreen: "Młodzi lekarze" - podobno fajny, dobra decyzja z kontynuacją. Tylko z tą godziną trochę kiepsko, bo jak walną na popołudnie, to ten serial takiego sukcesu jak "Na dobre i na złe" nie osiągnie o tej godzinie.  "Hit hit hurra"  (czemu chcialem napisać kura? :mrgreen: ) - 17:20. Tylko ta godzina. Ale ta rywalizacja...no nie wiem, czy to się sprawdzi. Chyba, że zrobią jakiś system KO, czyli 1/16 finału, 1/8, 1/4, 1/2, finał live. Zwycięzca jedzie na Junior Eurowizję.  Ja tak to rozumuję. Ale to chyba za szybko na preselekcje.

 

Dwójka - a o tym, o czym mówiliście, pisałem dużo w wątku Dwójkowym. Siarę komentowałem, Mumio nie. To jest ciekawy przypadek, bo był już pilot. Ale pilot czy nie pilot? Kirk dobrze myśli, bo mógł to być taki special. "Majstry" - tak, program porazka, choć od 6 sie wszystko zmienia ku lepszemu. Gala 25-lecia disco polo - tak, to też już wyrażałem, teraz doszło to, o czym "Medialni" nie mogli powiedzieć, bo będzie ten nowy program o disco polo, pisałem w wątku Dwójkowym, jak najbardziej życzę wszystkiego dobrego, tylko oby to nie skończyło jak "Fabryki polskiej muzyki" w Pulsie, gdzie program był zrobiony w sposób kiepski, mierny. TVP może  powalczyć, bo jednak to TVP, a nie Puls. "Kocham Cię Polsko!", tak, ławy szkolne czekają na Zdrójkowskiego :mrgreen: O innych propozycjach się wypowiadałem.

 

Polsat - "Idol".  Fajny powrót, dobrze, że wraca, ma szansę na odniesienie sukcesu, szczególnie w nowym paśmie, kto wie, a może nawet być liderem pasma (chyba, że nie będzie pytania za milion w "Milionerach"  :mrgreen:). Skład jury OK, pani Zapendowska wyjadaczka, Panasewicz - ciekawa sprawa, pewnie się sprawdzi, bo on zna się na muzyce, co by nie było. Farna - była chyba już w "X Factor", to jakieś doświadczenie ma. "Daleko od noszy 2" - o! Ale czy ten kotlet się sprawdzi? "The Brain" - to może być hit, jeżeli ludzi przyciągną ludzie inteligentni, którzy mają coś we łbie i chcą udowodnić, że potrafią coś oprócz wybełkotania paru formułek. "Curvy.." a nie, oni na jesień. Poland szprytnie to wyczaił :mrgreen: O obyczajówkach nie gadam, bo w Polsacie oglądam jedynie "Pierwszą miłość".  "Kabaret na żywo", dobrze, że hit będzie ciągnięty, sprawdza się :) "Kiepscy" kiepscy. Serial schodzi z sezonu na sezon poziomem, bo już raczej nic nie pójdzie wyżej z nim.

 

TVN - wielki powrót "Milionerów" :mrgreen: 20:55 dobra pora, może walczyć z innymi propozycjami, to dobry sposób na ratowanie tej części ramówki w TVNie. Nawet zrobili świetną kampanię reklamową, spoty krążą na YT, możecie sobie zobaczyć :) "Belle Epoque" - jak zobaczyłem spot, to się zastanawiałem, czy to TVN, czy BBC :mrgreen: Zapowiada się świetnie. "36,6" - powrót pani Drzyzgi. Wyczuwam spadnięcie po jednym sezonie. Może to nie być takie mocne jak "RwT".  "Masterchef Junior" - to odniesie sukces, bo ludzie lubią oglądać kulinaria, w dodatku, odcinki trwają 90 minut i trzymają w napięciu. Tydzień przed startem odbędzie się specjalny odcinek "Masterchef: Mistrzowie".  "Małych Gigantów" nie będzie, pewnie to w lato będzie, tak jak "Na Wspólnej", co leci przez cały rok.

 

Oczywiście też gadacie o innych kanałach, które powstaną, albo działają jakoś.  Strasznie szybko minęła ta godzinka :mrgreen:

 

Co w następnym wydaniu? Znowu może o sytuacji w TVP, bo szykuje się powoli nowa ustawa medialna, zapowiada ją prezes PiS, nawet jakaś komisja ją tworzy, jest tam ponoć nowy sposób pobierania opłaty abonamentowej? Kolejna rzecz. Do "Kącika Retro" (oprócz trzeciej części o anime, bo mam nadzieję, że będzie :) ) proponuję programy muzyczne, które były emitowane w przeszłości, wchodzi w to oczywiście "Disco Relax", "Disco Polo Live", "30 ton", "Wideoteka..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu nas nie było, ale wracamy z nowym wydaniem, oznaczonym numerem 31 :) Dzisiaj w programie: @Frontowiec, @wislok, no i ja.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.31-13.02.2017-114988939-130749584 - wersja online

http://www19.zippyshare.com/v/1QJbmcs5/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

01:12 - Flesz
15:41 - Prawa sportowe w TVP - co nowego?
39:16 - Disco polo w TVP
54:39 - O akcji #DeathGermanCamps
01:11:43 - Tabloidy
01:28:27 - Kącik Retro: Stare reklamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M31 - we fleszu Frontowiec inaczej słyszalny, w programie zupełnie inaczej - pewnie dlatego, że ta pierwsza część jest nagrywana wcześniej ;) Fajny pomysł i fajnie użyte intro TG1 :mrgreen: Dobry pomysł z tym uzupełnianiem wiadomości później i dyskusja.

 

 

Nowe prawa sportowe TVP - właściwie chodzi o igrzyska i o prawa na ZIO '18 i LIO '20 ;) Extra, nawet tam jest wpisane, że jest więcej godzin, niż wymaga ustawa, więc prawa są świetnie dogadane z Discovery, które i tak ma pełnię praw, a TVP pokazuje w ramach sublicencji.  Igrzyska w 2008 i 2010 poszły w TVP HD, ale w 2012 poszły już w Jednyce i Dwójce HD, w TVP HD nie poszła żadna transmisja z LIO 2012, ale poszedł za to finał ME 2012 w 3D, finał LM też sobie przypominam tam w 3D.  I mniej więcej od tamtego czasu, TVP HD nie jest eksploatowany sportowo, a szkoda, bo w tamtym kanale lubiłem oglądać mecze reprezentacji w piłce nożnej, bo była fantastyczna jakość :) Tak, my się przyzwyczailiśmy do Igrzysk w TVP tak jak Amerykanie są przywyczajeni do transmisji w NBC, tylko tam rzadko jest LIVE, a częściej tape delay. Puchar Francji, który jest poopularny i ta decyzja jest dla widzów bardzo dobra, widzowie się cieszą, mam kolegę, który cieszył się, jak TVP zakupiło te prawa :) To taki suplement dla Eleven, które ma Ligue 1 i Puchar Ligi Francuskiej.  Tenis też jest przedłużony, WTA na jeszcze dwa sezony, małe turnieje głównie finały, a reszta jest sporo spotkań.  I nowe magazyny ;)  Do piłki nożnej trzeba dodać jeszcze magazyn "Football Extra Time" z głosem Dariusza Szpakowskiego, to taki magazyn, w którym pokazują bramki i wydarzenia z piłki nożnej na świecie, tylko szkoda, że jest lektor angielski, a pan Darek też tak jakby wchodzi mu w zdanie i to troszkę jest dziwne, jakby nie mogli wziąć tego magazynu bez angielskiego lektora.  Odszedł Marek Rudziński, powrót do Eurosportu, tam świetnie tworzy duet z Igorem Błachutem ;) Jarosław Idzi tylko podczas Ski Classics - tak, ostatnio oglądałem ten włoski bieg, świetnie się słuchało jego komentarza i też dziwię się, jak wislok, że nie ma go przy Pucharach Świata, choć raz go pamiętam, że był, ale to chyba podczas HME, kiedy to Jóźwik pojechał wtedy do Pragi.

 

Disco polo w TVP - coraz liczniejsze występy, nowe programy, nawet plan do Opola jest. Moim zdaniem, trochę przesada z tym disco polo, ale w sumie, powinna być jakaś promocja i parytety wobec każdego rodzaju muzyki.  I klasyka, i jazz, i disco polo, i soul i inne rodzaje. Tylko w normalnych godzinach emisji, bo od dłuższego czasu w TVP panuje taka dziwna moda, że kultura wysoka ląduje w późnych godzinach nocnych, a ta popularna muzyka ląduje w prime time, a na tym nie powinna polegać misja publicznej telewizji.  Kirk nawet zarysował fabułę "Discopoland", której nie znamy, ale pewnie tak będzie wyglądać :mrgreen: Ja jedynie bym dodał opinie artystów o ludziach, którzy przychodzą na koncerty. Serial - wiemy tyle, co nic.

 

Akcja ze sprzeciwem Polaków wobec ataku ZDF, które powiedziało o "polskich obozach śmierci" - ZDF i wiele innych mediów popełnia błąd. To, że założone na polskich ziemiach nie oznacza, że to jest polskie. No ludzie, te obozy zakładali Niemcy i to są ich obozy, a że na polskich ziemiach, które były przez nich okupowane podczas WW2 (World War II, II wojna światowa), to taka była sytuacja. I to są niemieckie obozy. I ten sam błąd z polskimi obozami popełniło TG5, co TVP Info nazwało "skandalem", na szczęście tutaj po interwencji ambasady RP w Rzymie szybko przeproszono, już chyba nazajutrz w porannym TG5. Myślę, że w tej sprawie, bez względu na poglądy polityczne, powinniśmy się jednoczyć, bo jednak to jest kłamstwo z tymi polskimi obozami ;)

 

Tabloidy - jej, temat rzeka :mrgreen: "Fakt", "Super Express" i inne tego typu gazety, masa sensacji, średnio wartości merytorycznej, a za 25 stron trzeba zapłacić około dwóch złotych :mrgreen: Kupuję czasem,  dodają nawet jakieś gadżety, jakieś książki, płyty z muzyką, ale to trzeba jeszcze dodatkowo bulić.  A czasem nawet pani z cyckami na  wierzchu w "Fakcie" na pierwszej stronie... od końca :mrgreen: Rzadko kupuję. Ale takie media lansują wiele skandali, wiele sensacji, rewelacji, szoków (z trzema wykrzyknikami i jeszcze Caps Lock!), a ludziom to się podoba, bo to luźna i prosta forma.  I dlatego jest taka duża sprzedawalność, bo czasem to kupują starsi ludzie, którzy nie mają dostępu do Pudelków, Kozaczków i innych tego typu portali (chciałem napisać "gazet" :mrgreen: ) ;)

 

Kącik Retro i reklamy - oj, tutaj dużo do wspominania! Mnie tak najbardziej zapadła w pamięć reklama "Kinder Bueno" z "Give me a bit of hmm to me" - nawet słyszałem, że to spopularyzowało ponownie ten utwór  "Kukuruku" i inne poznałem dzięki YT, prosta forma animowana reklamy,  z "Milką" muszę sobie ogarnąć.   Zjadłbym to "Kukuruku"! Podpaski "Always" - wtedy skandal, teraz normalność. Dziwne były reklamy podpasek? Nie rozumiem tego trochę. Ciężarówka Coca-Coli to symbol świąt, ale niestety teraz podczas świąt nie było tej ciężarówki jako główny motyw reklamy, bo oczywiście "Taste the feeling" :mrgreen::/ Heniek i Krysia w Tesco - kultowy motyw, tak samo jak Serce i Rozum, których teraz wywalają z reklam Pomarańczy, czyli wcześniej TP. "Red Bull doda Ci skrzyyydeeeeł!" :mrgreen: Tak, najbardziej znane te animowane reklamy, chyba jeszcze w zeszłym roku widziałem reklamę.

 

 

Co w następnym tygodniu? O TVP już gadaliście, teraz może o TVS, które coraz bardziej stawia na szlagiery, a nie na normalne programy. Jest też taka propozycja z mojej strony, aby pogadać o wzrastającej popularności programu "Klejnot TV", ostatnio rozpoczęto go emitować w Superstacji.  Myślę też, że moglibyście porozmawiać o Polskim Radiu i o wyborach na stanowisko prezesa tejże spółki. Bo o temacie preselekcji do Eurowizji raczej pogadacie ;) Również możecie wyrazić swoje opinie o nowym kanale  Polsatu - Polsat Doku, jeżeli zapoznaliście się już z nim ;) Również myślę, że ciekawym faktem byłyby rozmowy o e-sporcie, który jest coraz szerzej promowany, ostatnio wypełnia godziny emisji w Polsat Sport News, nawet są specjalne kanały, też tu pytanie się pojawia, czy to w ogóle powinno być emitowane w TV, czy jednak trzeba to zostawić w necie? To kwestia do przemyślenia, zastanowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiedziałeś, że jingiel przy fleszu to jest z TG1? :D

 

A co do propozycji tematów:

- o wyborach w Polskim Radiu będziemy na pewno mówić, po pierwsze dlatego że to ciekawy temat, a po drugie dlatego że skoro mówiliśmy w zeszłym roku o wyborach prezesa w TVP, to w zasadzie nawet powinniśmy też te w publicznym radiu omówić.

-o TVS, ciekawa propozycja, rozpatrzymy.

-o "Klejnot TV", też to nawet interesująco wygląda, możliwe że wejdzie w najbliższym czasie

-o e-sporcie w telewizji, no, to to taki można powiedzieć kontrowersyjny temat, i ciekawy, więc też się możemy w najbliższym czasie nim zająć.

-o Polsacie Doku, i tu będzie pewien problem. Nie wiem jak reszta redakcji, ale ja na przykład nie widziałem tego kanału, bo go w NC+ jeszcze nie dali :) Ale spokojnie, jak będzie dostęp, zobaczy się na własne oczy, to na pewno skomentujemy, może nawet wtedy jakieś wyniki oglądalności będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie mówiliśmy, choć pamiętam że już taka sugestia padała w tym temacie (albo na shoutboxie), więc to możemy wykorzystać. Sugestia o analogowej TV satelitarnej też dobra, więc pewnie jeszcze pociągniemy przez kilka wydań ten kącik, choć i tak mamy w zanadrzu plan zastępczy ;)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...