Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przywitanie ;)

 

Sylwestry - wypowiadałem się w wątku dwójkowym, no więc powtarzam. Wygrała moim zdaniem Dwójka, miała bogaty repertuar gwiazd, był Zenek, który stworzył ten wybuchowy duet z Marylą, no parę rzeczy mnie irytowało, ale o tym w tamtym wątku, zdecydowany plus za to, że nie nadawali reklam ;) TVN fajnie zrobił pokaz sztucznych ogni, w dodatku scena skoordynowana z PeKiNem, ale masa reklam, w dodatku reklamy czasem przerywały występy gwiazd. Tu mają duży minus. Polsat zrobił nawet fajną imprezę, scena taka bardzo kameralna, troszkę pocięli koszty, ale były fajne gwiazdy, więc za to plus ;) Mówicie o WP - sylwester mój, wrocławski, impreza miejska, nie można było spodziewać się fajerwerków. Obejrzałem dosłownie dwa fragmenty - przed 20 i po 21. Raziła mnie masa plejsmętów, nawet fajna ta wideoprezentacja na budynkach, trochę mało ludzi było, ale pewnie to takie małe wrażenie. Może w grudniu będzie lepiej. Fajnie było posłuchać o sylwestrze RAI, fajna ta innowacja z karaoke - może u nas też trzeba z tym spróbować, bo ludzie kojarzą melodię, ale tekst już nie za bardzo. Tak Kirk - ten sylwester w Das Erste "Silvesterstadl" niezły - masa piwa, ogólnie jedna wielka biesiada, tańce i szał :mrgreen:

 

Szopka - plus za mówiące obrazy, minus za całą zawartość i takie głównie śmianie się z opozycji i lekki malutki śmieszek z PiSu. Malutki. Było ich zdecydowanie za mało. No dobra, mały tam akcent o Macierewiczu, ale to taki mały.  Parytet śmiechu  w stosunku opozycja:rząd to 90:10. No ale aktorzy wykonują tylko pracę i tylko swoją rolę, dostają to co mają zagrać i potem są utożsamiani z tym, że zagrali dla #dobrejzmiany. Liczę na to, że szopka, którą zobaczymy za rok 2017 będzie dużo ciekawsza (ostatnie dni dają już dużo materiału!), ale mam jednocześnie nadzieję, że troszkę więcej krytyki rządu się pojawi, bo co jak co, ale teraz było trochę mniej

 

"Przekrój" - wiem, że wrócili, jako kwartalnik, nie tygodnik. Nawet mają dobrą czytelność, skoro te numery szybko się rozeszły. Ja nie wiem co powiedzieć, bo tygodników opinii za bardzo nie czytam,

 

Konflikt CP - TV Puls - tak, z 84 na 157, powstał z tego duży konflikt, właściwie to on nie powstał, tylko przez to narósł. Pozycja 157 moim zdaniem jest skandaliczna, ale reakcja Pulsu też jest dziwna, bo od razu emitują paski na dole ekranu, że CP ich przeniósł, żeby  im pisać żeby zmienili pozycje itd.  Pan Dąbek często przesadza, ale CP najwyraźniej stwierdził, że Super Śmietnik na 84 lepiej będzie się prezentował, niż stacja, która zajmuje czwarte miejsce w rankingach stacji.  Pewnie może i przez to, że mają łabą ofertę programową, ostatnio robią maratony wojen magazynowych, może i przez to kiedyś spadną niżej.

 

Memy - glównie polityczne, czasem bardziej lub mniej śmieszne. Tak jak mówiliście, sytuacja z sylwkiem z PADem, który to przyjął z humorem i pozdrowił uczestników eventu :mrgreen: A propos PADa, memy z jego udziałem są jednymi z najlepszych, bo on wykazuje swoją "memiczność" przez różne memy. Te z panem prezydentem Kwaśniewskim są też popularne, a ostatnio popularne stały się memy z panem prezydentem Wałęsą. Ale fakt, duża część powstaje z politykami, są też memy sportowe np. z Piotrem Żyłą, Robertem Lewandowskim itd.

 

Kącik Retro i anime - ja pamiętam tak z własnej percepcji, ze oglądałem z zapartym tchem Pokemony, odcinki były tak ciekawe, że był żal że odcinek się kończy i nie dowiemy się, co się stało z Ashem, czy wygrał ten pojedynek, a może czy zespół R wyleciał znowu w powietrze :mrgreen:  Był także Kapitan Tsubasa - jedna z fajniejszych bajek, oglądałem i zawsze mnie ciekawiło, kiedy piła wpadnie do bramki, bo były sytuacje, że przez dwa odcinki piłka leciała do bramki i nie mogła wpaść, aż wreszcie wpadała i radość, szczęście, albo japoński zapłon w postaci ciszy.....i nagle radość! :mrgreen: To było fajne. Nie wiedziałem o Muminkach tego, że produkowali też Japończycy, a wersja Atomówek w anime musi wyglądać okropnie. Naprawdę podziwiam Mr. Chiquitę za jego ogromną wiedzę, weźcie mu dajcie kącik w "Medialnych", gdzie będzie mógł nawijać o anime ile wlezie, opłaca się! :)

 

O czym możecie powiedzieć w następnym programie? Moim zdanieme możecie powiedzieć o kolejnym już bumie na disco polo, ze względu na tę galę, którą pokaże TVP2, myślę, że dałoby się porozmawiać, czy TVP ma szansę wejsć w taki angaż jeżeli chodzi o organizację jakichś ważnych koncertów tego gatunku muzycznego. Możecie także zastanowić się, dlaczego Dwójka traci gale jakichś ważnych organizacji, gazet itd., mam na myśli te "Paszporty Polityki", czy teraz doszły "Bestsellery Empiku". Na pewno będą pierwsze odczucia odnośnie HGTV i Super  Polsat, choć prędzej tego drugiego kanalu w omówieniu nie będzie. Myślę także o temacie tego, czy Dwójka powinna poświęcić w swojej ramówce więcej miejsca na sport i kulturę, bo widzę w wątku na naszym forum, że pojawiają się takie głosy, że a to sportu jest za mało, a to kultury jest za mało, warto byłoby porozmawiac o ewentualnych koncepcjach dla Dwójki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Szopki" to nie była tradycyjna "Szopka podsumowująca dany rok,a ostatnie 6 lat, co zaznaczył Kirk, więc może z tego wynikało różnica w proporcjach, wszak władza poprzedników to 5 lat?   Dziwne,że nikt na to nie spojrzał z tej strony. Ponadto ta "Szopka" to nie była jak to mówią rozprawa z opozycją, bo główne postacie obecnej opozycji zostały właściwie pominięte. 

Co do Pulsu- ja tu się zgadzam z Polandem i TV Puls. To jest pewien element nieuczciwej konkurencji moim zdaniem. 

Kącik retro- najlepszy w historii programu. Wyznania z shoutboxa nie powtórzę, też uwielbiam Tsubasę, Muminki były z kolei moją ulubioną wieczorynką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przywitaniem to sprawa się szybko wyjaśniła, jakieś 15 minut po tym jak @wislok mnie o tym powiadomił, to była kwestia przesunięcia kursora w Zippyshare, tak więc wszystko z nagraniem jest w porządku ;)

 

Co do propozycji tematów: interesująco to wygląda, myślę że te wątki o Dwójce się pojawią, tylko tutaj nie mam pewności, czy to jakoś się nam nawinie w ramach tematu, który już zaplanowaliśmy na poniedziałkowe wydanie, czy też będzie to w programie 23 stycznia. Co do nowych kanałów... o ile o HGTV coś tam jeszcze moglibyśmy powiedzieć, to Super Polsat jest bardzo rzadkim przypadkiem stacji, o której tak naprawdę nie da się powiedzieć nic, bo nie ma o czym, gdyż to praktycznie kolejny powtórkowy kanał. To już o Polonii 1 by się więcej rzeczy do opowiedzenia znalazło :D

 

Bardzo nas cieszy w redakcji, że Kącik Retro z ostatniego wydania spotkał się z takim ciepłym przyjęciem. Ogólnie to już wcześniej mieliśmy sygnały, że Kącik Retro jest dobrym punktem programu, ale teraz widzimy, że ten ostatni był genialny. Widać że słuchacze dowiadują się ciekawych rzeczy, o których nie mieli pojęcia (zresztą podobnie mieliśmy my w studiu), więc jest taki trochę walor poznawczy. Sam @Mr.Chiquita wyraził chęć kontynuowania tego interesującego tematu w jednym z kolejnych wydań, gdyż jest jeszcze sporo do powiedzenia, a kolega, jak zresztą słyszeliśmy, ma ogromną wiedzę na ten temat i umie ją przekazać. Tak więc niedługo powrócimy do anime :)

 

A teraz jeszcze komunikat: zaczynamy w redakcji troszkę dyskutować o pewnym liftingu naszej audycji. Spokojnie, nie chodzi nam o rewolucyjne zmiany i wywracanie koncepcji do góry nogami. To jak na razie taka wstępna dyskusja będzie. Jeśli macie jakieś propozycje w tej kwestii, to chętnie je poznamy.

Na pewno jedną z kwestii podejmowanych w dyskusji będzie czas trwania programu. I tu muszę się przyznać, że to twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony są głosy (i to w różnych miejscach sieci), że "Medialni" trwają trochę za długo, jest nawet radykalny wariant tej opinii - "o 90 minut za długo, powinno być góra 30". Z drugiej strony wielu osobom pasuje obecny format rozbudowanej dyskusji w programie i około 2 godzin audycji. Jedno, co mogę powiedzieć na 100%, to to, że nie skrócimy pod żadnym pozorem "Medialnych" do 30 minut. To by strasznie ograniczało pole manewru co do tematów, bo by wchodził albo 1 temat na całe pół godziny, albo góra 3, pod warunkiem że na każdy przeznaczy się równo 10 minut. A jak sami zauważyliście, my nie robimy jakiegoś sztywnego wykazu "na to będzie 15, na tamto 18 minut". Jeśli o danym temacie dobrze nam się dyskutuje i jest to ciekawe, to możemy nawet 30 minut jeden temat robić.Nie robimy audycji do takiego tradycyjnego radia, więc wolno nam ;)

 

Za to też nie pójdziemy ze skrajności z skrajność, myślę że raczej nie będzie odcinków trwających 2 i pół godziny, możliwe nawet że kiedyś spróbujemy zrobić tak, aby cały program zajął może 100 minut (1h 40 m). Bo to też jest kwestia tego rodzaju, ile tematów ma wejść w jednej audycji, czy 5, czy 6. I nad tym możemy dyskutować, pod tym względem też czekamy na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematów o TVP2 to będą za tydzień, bo przygotowaliśmy już tematy i nie staramy się ich wyrzucić (a będą to bardzo ciekawe tematy, ale cichosza!). O Super Polsacie nic nie powiemy, bo mało mnie i redakcję programu ten kanał obchodzi, który jest kolejnym kanałem powtórkowym Polsatu do zarabiania pieniędzy z reklam (temat @Polanda o urodzinach RMF FM też nie będzie, dopiero w 2020 roku powiemy o 30 urodzinach RMF FM).

 

Co do ostatniego ''Kącika Retro'' to też jestem w szoku, że np. ''Muminki'' są produkcji japońskiej (zresztą to ja jestem pomysłodawcą tego kącika, który jak widać cieszy się ogromną sympatią naszych słuchaczy). @Mr.Chiquita ma ogromną wiedzę o anime i mam nadzieję, że jak jeszcze będzie w ''Medialnych'' to w ''Kąciku'' też będzie część druga o anime.

 

Natomiast co do czasu programu, to 30 minut chciałby pewien administrator z konkurencyjnego forum z ''dwójką.pl'' gdzie powiem, że 30 minut to mało i byłyby tylko 2 tematy. Natomiast zastanawiam się nad wzorem TOK FM, że audycja by trwała godzinę, i by miała 3 tematy ale jak @Kirk wspomniał, czekamy na wasze opinie ws. czasu trwania programu.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem najlepiej jest nie zmieniać niczego bo to źle wróżyłoby naszemu programowi. Chciałbym tu podkreślić że właśnie przez kombinowanie z formułą programu upadło "Gap się" wspierane właśnie przez konkurencyjne forum i jego administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do czasu programu, to 30 minut chciałby pewien administrator z konkurencyjnego forum z ''dwójką.pl'' gdzie powiem, że 30 minut to mało i byłyby tylko 2 tematy. Natomiast zastanawiam się nad wzorem TOK FM, że audycja by trwała godzinę, i by miała 3 tematy ale jak @Kirk wspomniał, czekamy na wasze opinie ws. czasu trwania programu.

Nie pewien, tylko Karol :) I nie konkurencyjne, tylko po prostu Media2.pl - tak brzmi poprawne lokowanie produktu  :-8 

 

Długość programu nie ma dla mnie znaczenia. Czy to 30, 90 czy może 120 minut, to jest mi to mega obojętne :)

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepek94

Co do 15-lecia TVN 7 i 10 000 wydaniu ''Wiadomości'' to pomyślimy. O 20-leciu TVN, 65-leciu TVP i 25-leciu Polsatu to oczywiście powiemy.

 

Kiedyś wspomniałem, że ''Medialni'' nie jest następca ''Gap się''. ''Gap się'' się zakończyło, bo prowadzący mieli potężny natłok obowiązków związanych z pracą (jeden pracuje w Radiu Szczecin, drugi w Superstacji, trzeci jako kierowca, czwarty uczy się) i nie mieli czasu by dalej nagrywać odcinki, a ostatni sezon w którym partnerem ''Gap się'' było Forum Media2.pl moim zdaniem był słaby, głównie ze względu na 2 bądź 1 temat, gdzie także formuła programu nieco się już wyczerpała.

 

My również jesteśmy zajęci (@Kirk studiuje, ja mam ostatni rok Fotografii na ZSZ), ale mimo to znajdujemy czas by nagrać cotygodniowy odcinek.

 

Bardzo mi miło @Karolu, że zareagowałeś na mój post. Bardzo cenię twoją pracę jako administratora Forum Media2.pl, ale głównie oceniałeś czas godziny emisji oraz zaradziłeś, aby był krótszy (20-30 minut nam nie pasuje, bardziej bym postawił na format TOK FM - godzinna audycja i 3 bądź 4 tematy), no ale jak @Kirk wspomniał, niech słuchacze się wypowiedzą co do czasu godziny emisji (niektórzy moderatorzy z Forum Media2.pl jak np. @matik, który także tutaj się wypowiada jest naszym stałym słuchaczem).

 

Natomiast wspomniałeś w poście na Forum Media2.pl z 30 lipca 2016 roku, że ''wypowiadają się osoby, które nigdy w życiu nie dostaną pracy w radiu, mówią jakby to była dla nich jakaś kara. Taka zabawa małych dzieci''. Tak się składa, że @Kirk pracował w lokalnym internetowym Radiu Aleksandrów (które już nie istnieje) oraz także oprócz ''Medialnych'' tworzy audycję radiową ''7 dni w Lyoko''.

 

Każdą krytykę (nawet twoją) rozumiemy, nawet prowadzących ''Gap się'', którzy mówili że robimy pseudo-radiową audycję, że nasz program jest tani w produkcji (akurat robimy to za darmo), że to @Poland ''dużo macza palców do doborów tematów'' (akurat za dobór tematów głównie jest odpowiedzialna redakcja programu, czyli ja, @Kirk i @maciejolek, gdzie decydujemy jakie tematy będą w audycji + niektóre tematy to tematy podesłane przez naszych słuchaczy, w większości są to tematy przygotowane przez redakcję ''Medialnych''. @Poland nie jest w naszej redakcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze swojej perspektywy. Ciężko mi jako słuchaczowi - to mój przypadek często wygospodarować te 2 h by posłuchać całej audycji. Słucham jej w ratach lub czasami nie w całości. Jako występujący jako gość za co ponownie wielkie dziękuję twórcom wiem,że omówienie tematu zajmuje czas, staramy się to robić dogłębnie, zwracamy uwagę na kontekst, szukamy jakiś odniesień jak to wyglądało w przeszłości, nie oceniamy danego wydarzenia w oderwaniu od całej historii tv, Ostatnio omawiana była "Szopka" i można było skończyć na stwierdzeniu to nam się podobało, to nie- koniec tematu. Jednak tu dyskusja dotyczyła formuły "szopki", czy potrzebna, odnoszono tą szopkę w porównaniu do poprzednich. Można temat zamknąć w pięciu minutach,ale czy tego naprawdę chcemy? Czy wartością programu nie są właśnie te odniesienia, te ciekawostki, wspomnienia ? Ten dystans i umiarkowanie, czy np. moja anegdotka wspominająca o wyrzuceniu Rewińskiego w kontekście zamieszania z pracą dziennikarską nie wzbogaca tej dyskusji, pokazuje,że to nie jest sytuacja 0-1 była pełna wolność kontra nie ma wolności, bo jednak Rewińskiego wywalono,że nie spełnia norm powagi sejmu. Także wiem,że często wyrzucam sobie,że nie wspomniałem o tym czy o tamtym w danym wątku. Swoją koncepcję przedstawiłem już redakcji "medialnych".

P.S. @Up będzie , 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, temat WOŚP będzie w wydaniu, które pojawi się 23 stycznia.

 

Od początku tworzenia programu, w zasadzie nawet już przy wstępnym obmyślaniu całego projektu, byłem przeciwny temu, żeby określać nasz projekt jako "następcy Gap Się" czy coś w tym rodzaju. My tworzymy swój program, mamy już opracowaną swoją rutynę pracy, swój styl, specyfikę. I przyjęliśmy też taki sposób omawiania tematu, o którym wspomniał @wislok, że patrzymy na dany temat w nieco szerszej perspektywie. Owszem, czasem to może powodować nawet tak zwane "off-topy", ale dzięki temu program jest ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec

 

Kiedyś wspomniałem, że ''Medialni'' nie jest następca ''Gap się''. ''Gap się'' się zakończyło, bo prowadzący mieli potężny natłok obowiązków związanych z pracą (jeden pracuje w Radiu Szczecin, drugi w Superstacji, trzeci jako kierowca, czwarty uczy się) i nie mieli czasu by dalej nagrywać odcinki, a ostatni sezon w którym partnerem ''Gap się'' było Forum Media2.pl moim zdaniem był słaby, głównie ze względu na 2 bądź 1 temat, gdzie także formuła programu nieco się już wyczerpała

.Pełna zgoda. Tematy nie były zbyt mocne, często nawet nie zbiegały się z tematyką forum, ale osobiście nie miałem na to wpływu :)

 

Bardzo mi miło @Karolu, że zareagowałeś na mój post. Bardzo cenię twoją pracę jako administratora Forum Media2.pl, ale głównie oceniałeś czas godziny emisji oraz zaradziłeś, aby był krótszy (20-30 minut nam nie pasuje, bardziej bym postawił na format TOK FM - godzinna audycja i 3 bądź 4 tematy), no ale jak @Kirk wspomniał, niech słuchacze się wypowiedzą co do czasu godziny emisji (niektórzy moderatorzy z Forum Media2.pl jak np. @matik, który także tutaj się wypowiada jest naszym stałym słuchaczem).

Przedstawiłem po prostu swoje stanowisko w tej sprawie :) Może @matik ma więcej czasu i możliwości odsłuchiwania audycji, ja nie, dlatego wyraziłem się jasno :) Poza tym piszesz, że Ci miło, a:

@kacper310700 na Forum Media2.pl:
Każdy pewnie włącza sobie wydanie w tle i zajmuje się czymś innym słuchając co mówią lub sobie dzielą na części. Nikomu by się nie chciało zmarnować tyle czasu siedząc cały czas przy kompie czy smartfonie. A opinie na tamtym forum są pozytywne i tylko ty jesteś przeciw na tym forum.

next:

A może chciałbyś, aby przestali już nagrywać "Medialnych", co? Wiesz co? Redakcja czyta te wszystkie posty i ich denerwujesz takimi wpisami, zwłaszcza Kirka. Mnie też denerwujesz. Jak tak dalej ma być to radzę ci unikać ten wątek i się nie wypowiadać. Zazdrosny jesteś jakiś? Zobacz, mają dużo tematów do obgadania, bardzo się starają, a ty ich krytykujesz.

 

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że nie byłem jedyną osobą (było nas aż dwóch, ale fakt faktem temat "Medialnych" nie cieszy się takim zainteresowaniem na Forum Media2.pl jak tutaj :)), która zwróciła uwagę na zbyt długi czas trwania programu. No, ale ja nic nie zmienię - jeśli słuchaczom to odpowiada, to życzę powodzenia, bo o gustach się nie dyskutuje. :)

W każdym razie wasz kolega robi się bardzo agresywny w momencie wyrażenia negatywnej opinii na temat długości programu, bo przecież nie skrytykowałem tym razem treści. Jest już na tyle "dorosły", że buzujące emocje może ujarzmić w inny sposób, zamiast sugerować mi pisanie w złej wierze ;)
 

Natomiast wspomniałeś w poście na Forum Media2.pl z 30 lipca 2016 roku, że ''wypowiadają się osoby, które nigdy w życiu nie dostaną pracy w radiu, mówią jakby to była dla nich jakaś kara. Taka zabawa małych dzieci''. Tak się składa, że @Kirk pracował w lokalnym internetowym Radiu Aleksandrów (które już nie istnieje) oraz także oprócz ''Medialnych'' tworzy audycję radiową ''7 dni w Lyoko''. 

 Aha, fajnie  :) Może wyraziłem przesadzoną opinię :) 
 

''Medialni'' jak w przypadku ''Gap się'' nie szukają partnera programu.

A oni szukali? 

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 O Super Polsacie nic nie powiemy, bo mało mnie i redakcję programu ten kanał obchodzi, który jest kolejnym kanałem powtórkowym Polsatu do zarabiania pieniędzy z reklam

Na pierwszy rzut oka tak, jednak jak głebiej się przypatrzeć to ten kanał ma swoje plusy i moim zdaniem warto by go omówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się zastanowić nad tym, ale z góry zaznaczam, że to od razu raczej nie wejdzie, może tak po miesiącu od startu, jak jakieś wyniki oglądalności będziemy mieć, jakieś twarde dane. Poza tym tematów nam ostatnio nie brakuje, już mamy dwa zaplanowane na wydanie, które będzie 23 stycznia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, zobaczymy jak to będzie wyglądać, i za jakiś czas może pod lupę weźmiemy. Swoją drogą podsunąłeś mi tutaj swoim postem pewną oś do dyskusji, czyli to, czy ten kanał jest ciekawszy właśnie od takiej ATM Rozrywki na przykład, myślę że pod tym kątem mogłoby być to interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...