Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie większość kanałów jest w HD, jeśli ma swój odpowiednik w HD. Lepiej zapytać, które kanały są tylko w SD, mimo, że mają wersję w HD. Z takich kanałów w SD jest Polsat, TV4, Bloomberg i CNN.

TVP1 i TVP2 są w HD. Z TVP jest jeszcze regionalne TVP 3 Warszawa w SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 12:37, maks27 napisał:

Ja mam jeszcze wyszukane kanały DVB-T i z tego źródła nie ma Polsatu ( nie zapisują się) mimo dobrego sygnału z anteny. Podobnie nie chce odbierać MUX-L3, chyba nie lubi firmy MWE. ?

U mnie akurat Polsat czy też TV4 działają z naziemnej ale brak jest kanałów z MUX 8 , mimo że na innym dekoderze DVB-T bez problemu odbieram ,podobnie jest z Polsat News z MUX 4 oraz  z Muxem testowym DVB-T2 TVP.Dziwny też jest brak u mnie TVP Gdańsk z MUX 3,ale da się oglądać poprzez aplikacje Live Channels,choć często z dużymi problemami(zaniki dzwięku ).

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem test urządzenia. 

Otóż w głównej aplikacji Telewizja nie zapisują się naziemne kanały lokalne i zagraniczne. Najśmieszniejsze, że z lokalnego MUXu Winnickiego zapisuje się do głównej aplikacji Polsat HD i TVN HD, natomiast Biznes24 i śmiecie muzyczno-telesprzedażowe już nie. Wchodząc w odbiór naziemnego Polsatu i TVNu mam do wyboru źródło sygnału. Są dwa do wyboru - wersje ogólnopolskie w SD i lokalne w HD.

Za to wchodząc głębiej w aplikacje Google'a mamy do czynienia z Live Channels. Obsługi tego ustrojstwa nie ogarniam, ale właśnie tam można przeszukać wszystkie częstotliwości naziemne - ręcznie i automatycznie. I tak elegancko wskakują czeskie MUXy z DVB-T2, gdzie prawie wszystko jest w HD. CT Sport, Primy, CNN Prima News itd. I ten nieszczęsny MUX Winnickiego z telewizjami regionalnymi, z telesprzedażą, z teledyskami i z Biznes24. W Live Channels jest możliwość zmiany napisów i dźwięku oraz włączania telegazety. Ale chyba Play Box nie radzi sobie z Live Channels, bo kanały zapisują się w dziwnej kolejności. Niektóre kanały dopisują się pod tym samym numerem, przez co nie wszystko po wyszukaniu mogę z powrotem znaleźć. Totalny bajzel. Ale potwierdzam. Jeśli zawładniesz nad Live Channels, masz możliwość odbioru wszystkich kanałów dostępnych z Twojej anteny naziemnej.

 

Jeśli chodzi o obsługę głównych serwisów vod, chodzą bardzo sprawnie.

 

Plusem jest na pewno dostęp do Eleven 4K i kolekcji National Geographic. Pozytywne są same rozmiary urządzenia, które mieści się w dłoni i łatwo można schować gdzieś za lub pod telewizorem w salonie. Minusem brak możliwości ustawienia po swojemu kolejności kanałów, przez co nie polecam dekoderka seniorom, którzy chcieliby mieć po Bożemu 1,2,3, Polsat, TVN i Trwam na początku listy, a FOXy i HBO gdzieś na końcu. Zastrzeżenia mam do kabla w zasilaczu. Jest za krótki i zbyt cienutki. Wydaje się, że łatwo można go urwać, gdy przypadkowo o niego się zahaczymy.

 

Cena 10 zł jako dodatek do głównego abonamentu w Play nie jest wygórowana za możliwości, które otrzymujemy. Obawiam się, że jest to usługa jeszcze w wieku dziecięco-niemowlęcym i jest dopiero testowana na żywym kliencie. Jak usługa się rozwinie i nieco okrzepnie, dojdą na pewno nowe kanały i nowe pakiety. Ale wtedy liczmy się, że ceny pójdą w górę. Raczej nie ma co liczyć, że za 20-30 zł dadzą nam pełen pakiet kanałów i dorzucą jeszcze Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma wszystkich kanałów w głównej aplikacji to nie błąd, to działanie celowe - wynikające pewnie z koncesji lub jakiś innych umów. Live Channel tak wygląda na każdym boxie - w skrócie beznadziejnie. Najsmutniejsze jest że na android tv nie ma aplikacji do obsługi dvb-t która pozwalałaby segregować kanały według kolejności jaka nam odpowiada. 

Jak pisałem wyżej na PlayNOW TV box v2 najlepiej do oglądanie TV z anteny nadaje się aplikacja HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info , dla zainteresowanych usługą Prime Video po okresie promocyjnym w przypadku usługi Play Now box.

Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na pakiet , w przypadku rezygnacji można to zrobić przez odpowiednią zakładkę na swoim koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do szumnie reklamowanego pakietu HBO GO z Play Now TV Box. Jeśli mam zarządzanie usługę telewizyjną zarejestrowaną na numer w Plusie, to w przypadku aktywnej opcji HBO GO, mogę z tego dobrodziejstwa korzystać WYŁĄCZNIE na boxie??? Nie da rady z HBO GO korzystać na urządzeniach zewnętrznych, np. laptopie, tablecie, smartfonie?

Jak uzyskać kod do rejestracji w HBO GO mając go aktywnego w Play Now TV Box, a boxa zarejestrowanego na numer z innej sieci niż Play?

 

Jeśli taka lipa, to oddaję boxa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, bo zaznaczyłem przy zawieraniu umowy pakiet HBO. W potwierdzeniu zawarcia umowy dostałem na maila umowę z wymienioną usługą promocyjną "PLAY NOW TV BOX PLAY NOW TV BOX - oferta podstawowa z HBO na 12 miesięcy Black Friday".

 

Zarządzać pakietami poprzez stronę 24Play nie mogę, bo ponoć nie da rady tego boxa dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...